Skoči na vsebino

Policija in hitrost


BUSAbiker

Priporočene objave

:) , res je , sam eni znak,i za naselja, so postavljeni ze 500 metrov pred prvo Hiso, policaj te slika pa ko si pri znaku. Mal bedna fora.

ja samo če ne poznaš tiste ceste itak nimaš kaj divjat tam, če si pameten. če pa cesto poznaš, pol pa bi moral vedet, kje so mesta kjer radi policaji stojijo...če je res, da je omejitev nesmiselna. drugač pa skozi naselje se nimaš kaj vozit s takšno hitrostjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi legalnega in primernega prostora za pasje in petelinje bitke nimamo, pa arene za bikoborbo, pa ledene piste za dirke z ježevkami, pa tovarne za predelavo trupel v diamante ...

:?

Mislim, get real - kdor hoče na dirkališče, mu tudi Grobnik ni predaleč, ali Hungaroring ... Saj če bi bila resna pista, bi blo mogoče pa vsem predrago, preslabo, predaleč ...

Sem bil že na Mobikrogu, Grobniku, v Novem Marofu, A1 in tudi na Pannoniaringu - vozil samo na prvih treh, ker drugje pač ni bilo priložnosti.

Ja, verjetno se bodo našli tudi taki, ki jim bo predrago, preslabo, predaleč, ... Saj je že DrM - FJR povedal, da on na dirkališču pač ne bo vozil, ker ga ne fascinira. O tem, da bi se lahko česa naučil, pač ne razmišlja.

in do Grobnika je res takooo zeloooo daaaleeečč ... aja, saj res - nacionalni ponos pa to ...

Ja, žal je res takooo zeloooo daaaleeečč - pot tja mi vzame 4 ure, končajo pa ob 17h. Ker imamo nekateri med tednom službo, med vikendom pa je Grobnik večinoma zaseden, je 4 ure na poti pač preveč in ne znese.

Če bi imel dirkališče nekje bliže - recimo na Vranskem, bi tudi med tednom (predvidevam, da bi - kot vsa okoliška dirkališča - bilo tudi to ob vikendih zasedeno) lahko kakšno urco prej pobegnil iz službe in šel odpeljat kakšen krog, dva, tri...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa recimo, ce se spozabs pa ga cez naselje picis 110. Pa ti zacne policaj z loparckom mahat. Pa ves, da ce ustavis, bos zgubil izpit, ogromna denarna kazan, pa se dve leti ne bos smel motorja vozit. :hmm:

In recimo, da napičiš otroka, ki je pritekel na cesto ali kaj podobnega Brihta!

Policaj te je samo ujel - ti si tišal - TI PLAČAJ!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo če ne poznaš tiste ceste itak nimaš kaj divjat tam, če si pameten. če pa cesto poznaš, pol pa bi moral vedet, kje so mesta kjer radi policaji stojijo...če je res, da je omejitev nesmiselna. drugač pa skozi naselje se nimaš kaj vozit s takšno hitrostjo

Fora je da je potovalna po magistralki 120. In valda cim so hise, ali nepregleden ovinek zmanjsas. In ko vidis hise, zmanjsevati.......mogoce celo na 50 km/h. Sam fora je da te slikajo 500 metrov pred naseljem, kjer je ravnina, vse je pregledno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?

Ja, verjetno se bodo našli tudi taki, ki jim bo predrago, preslabo, predaleč, ... Saj je že DrM - FJR povedal, da on na dirkališču pač ne bo vozil, ker ga ne fascinira. O tem, da bi se lahko česa naučil, pač ne razmišlja.

Spoštovani kolega - manjkajoče znaje sem raje dokupil v MAXSIJEVI DELAVNICI! Basta!

O svojem znanju in varnosti DrM - FJR še kako razmišlja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je da je potovalna po magistralki 120. In valda cim so hise, ali nepregleden ovinek zmanjsas. In ko vidis hise, zmanjsevati.......mogoce celo na 50 km/h. Sam fora je da te slikajo 500 metrov pred naseljem, kjer je ravnina, vse je pregledno.....

ma ja ... saj znakov ni treba gledat, niti upoštevat ... res grda fora, da te tam fotkajo policaji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja ... saj znakov ni treba gledat, niti upoštevat ... res grda fora, da te tam fotkajo policaji ...

Juhu, dejmo kontrirat. K je tko zabavno. Nic od tega kar si ti napisu, jst nisem reku. Znake upostevam, sam vcasih pa kakega spregledam, pa verjetno nisem edini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani kolega - manjkajoče znaje sem raje dokupil v MAXSIJEVI DELAVNICI! Basta!

Ampak, velecenjeni kolega, to ni dovolj - vsaj meni ni bilo.

O svojem znanju in varnosti DrM - FJR še kako razmišlja!

Pohvalno. Lahko bi si še malce 'razširil obzorja'. :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE

Na Hrvaškem imajo dirkališče, pa se jih je po 5 na teden pobilo na cesti!

ŠE VPRAŠANJE: Koliko pa vas hodi na dirkališče (puščat adrenalin)? Jaz sem bil parkrat, pa ne kot dirkač ampak samo kot gledalec! Mene dirkališče ne fascinira. Pa še malo filozofirajmo - večina motoristov se nikdar ne vozi po dirkališčih in zopet si lahko postavimo vprašanje - Kako dirkališče koristi takšnim motoristom?

NIČ!

Moja varnost je samo v moji glavi - pa še srečo moram imeti, da me kakšen pametnjakovič ne zradira (tak, ki zagovarja divjanje na cesti in ki se požvižga na cel svet - neodgovoren 100%). Takšne pa srečujem kar pogosto - v vseh prometnih sredstvih!

Tisti, ki svoje divjanje na cesti opravičujejo z neizživeto dirkaško potrebo, ker ni dirkališča so navadni neodgovorni lažnivci! Ti bodo pa pljuvali po takšnem pisanju, ker jim ne ustreza in ne paše v njihov profil! Večkrat naj pogledajo črne kronike - motoristične in avtomobilske nesreče! Ene so takšne, da me sili na  :SS ! 

Pa varno vožnjo vsem ozaveščenim voznikom!

Se tud js podpišem pod tole :yes:

Pa da ne bo kdo narobe razumu: nisem proti dirkališču,vendar nimajo (nimamo) vsi bajkerji cestakov .)

Pa še nekaj: tisti,ki se zdaj izživljajo na cestah,bi se izživljali na cesti tud,če bi meli dirkališče na domačem dvorišču. To,da nimamo dirkališča,ne more bit opravičilo za podiranje hitrostnih rekordov na cesti :nono:

To je pač moje mnenje... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa recimo, ce se spozabs pa ga cez naselje picis 110. Pa ti zacne policaj z loparckom mahat. Pa ves, da ce ustavis, bos zgubil izpit, ogromna denarna kazan, pa se dve leti ne bos smel motorja vozit. :hmm:

Brihta !

Pa tvoj post je za zjokat!!!! Kako lahko rečeš, da si se spozabil in 110 pičiš čez naselje. TI VOZIŠ 110 ZAVESTNO, drugače si pa za v Polje. Saj ne rečem,, da jaz peljem 50, včasih, odvisno od gostote naselja lahko tudi 100 ali 110, vendar ne prijavljat take otroške. To lahko rečeš v osnovni šoli, do tretjega razreda.

Če ste pa vsi tukaj te starosti, potem se bom pa iz vrtca izpisal ! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem, koliko na dirkališču dobimo znanja, uporabnega v vsakdanjih razmerah na cesti, ki je narejena iz slabšega asfalta in kjer ovinkov ne znamo na pamet in niso tako zelo pregledni, bi lahko seveda debatirali v nedogled ... seveda na pisti človek dobi nekaj filinga za visoke hitrosti in motocikel, mašino, vzmetenje, zavore ... ampak ... well ... situacije so bistveno različne ... nujnost dirkališča za povečanje varnosti na javnih cestah pa je verjetno bolj slab izgovor ... vem, da me bo za to izjavo marsikdo hotel slečt iz kože ... but still ... dirkališče je eno, cesta je drugo, parking s poligonom je pa tretje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta !

Pa tvoj post je za zjokat!!!! Kako lahko rečeš, da si se spozabil in 110 pičiš čez naselje. TI VOZIŠ 110 ZAVESTNO, drugače si pa za v Polje. Saj ne rečem,, da jaz peljem 50, včasih, odvisno od gostote naselja lahko tudi 100 ali 110, vendar ne prijavljat take otroške. To lahko rečeš v osnovni šoli, do tretjega razreda.

Če ste pa vsi tukaj te starosti, potem se bom pa iz vrtca izpisal ! :kva2:

Peber si se ostale poste, pa si preber kje natako sem sel enkrat 110, pol pa zali. Prav?

Poleg tega med voznjo gledam na cesto in ne na stevc.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, velecenjeni kolega, to ni dovolj - vsaj meni ni bilo.

Pohvalno. Lahko bi si še malce 'razširil obzorja'. :)

D.

Kakor za koga!

Naj te ne skrbijo moja obzorja - v bistvu imaš prav - škodilo ne bi nekaj krogov dirkališča, samo ......! To znanje ni preveč uporabno na cesti! Do neke mere že ni pa zveličavno!

Na dirkališču se zložiš, ker si pretiraval in letiš v pesek in nikome ništa, če je vse v redu! Zjebal si svoj ponos in motor in proračun, kot končno sekvenco!

Na cesti se zložiš - zreže te ograja, zgazi te avto, zapičiš se čelno, letiš v drevo, skale,.......ni da ni - KAJ TI POMAGAJO IZKUŠNJE Z DIRKALIŠČA!

Na dirkališču ima asfalt konstantne lastnosti, prime je grob! Predvidljivi pogoji in predvidljive meje zdrsa!

Na cesti se asfaltna podlaga menja, kot gate ti pa si naštelan na dirkališče. Pomisli malo in videl boš, da imam prav. Če se voziš po cestah, ki jih poznaš in imaš pogoje naštudirane potem JA - to znanje je kotistnio. Pa še to ne veš, kdaj bo naliv na cesti naredil peščeno past!

DIRKALIŠČE - Ovinke podelaš z bistveno večjimi hitrostmi, kot na cesti, naučiš se zalagat na polno po kolenu! Super to sedaj znaš, kaj pa na cesti!

Vozil boš z manjšo hitrostjo - a ja to pa že znam zato DIRKALIŠČE ODPADE (ni pa izključeno, da bom kdaj poizkusil - obzorje a ne)

Saj veš en dolgočasen sport touring tip! Men se ni treba za šankom hvalt kako tišim skoz ovinke, kako prehitevam v škarje in podobno! Men te fore dol visijo!

Hiti počasi - Andrej Šifrer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa recimo, ce se spozabs pa ga cez naselje picis 110.

jao :slap: če se spozabiš peljat 50 in pičiš 110 je to zavestna odločitev....

prenesi poraz kot dedc - ali drugic se ne "spozabi".

bezijo samo picke. :devil:

:yes:

res je , sam eni znaki za naselja, so postavljeni ze 500 metrov pred prvo Hiso, policaj te slika pa ko si pri znaku. Mal bedna fora.

v naselju je predpisana hitrost 50 km/h razen izjem, če to ne upoštevaš kršiš zakon...

Fora je da je potovalna po magistralki 120.

a res...kje to piše...če se ti tako voziš tvoj problem...moja potovalna je recimo za 10 manjša.... :P

kakor koli že...stokanje tukaj ne bo nikomur pomagalo....na cesti imamo zakone, ko jih kršimo plačamo ali pa iščemo luknje v zakonu.....

in še to...toretično če v slo naredijo v naslednjih 3 letih dirkališče v stilu Brna...kot je v navadi slovencev bo novo dirkališče oblegano s strani tistih, ki se sedaj po grobniku vozijo...mogoče bo pritegnilo 10% več motoristov-tistih ki se po dirkališču do sedaj niso vozili...in tako bo izgovor, da dirkališče saves lives padel v vodo...ker folk se bo še naprej ubijaj po cestah, kljub domačemu dirkališču..

a je logično, da se sedaj nad pomanjkanjem dirkališča pritožujejo tisti, ki grobnik obiskujejo...po mojem mnenju na njihovem prvem mestu skrbi ni varnost motoristov ampak ostali sebični cilji(npr. bližje dirkališče)...sej oni so bolj varni saj adrenalin sproščajo na grobniku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj te toliko čvekate brez veze.Idite se rajši vozit z motorji,ne pa da se z njimi vozite samo tukaj.

FUCKING dež! A si ti kaj boljši od nas - itak čepiš za PC jem k mi a ne a ne! :kva2: Še ti prjav kakšno pametno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot običajno. Neskončna debata kaj je varneje/bolje/bolj adrenalinsko/modelasto, po predpisanih hitrstih ali pa malo čez ali pa kolikor mašina da.

In to ne glede na to, da se kri nekoga od nas niti osušila ni dobro.

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta, sej Matic ne odgovarja tebi osebno, ampak s TI misli voznika na splošno. Voznik, ki se ne zaveda svoje hitrosti, je verjetno res umsko prizadet. Tak bi se še lahko kako pred policajem zmazal, sam verjetno ne bo nikoli več vozu. Se pa strinjam, da je pri nas kar velik problem s prometnimi znaki, saj so mnogokrat na nepravilnih, neprimernih mestih in še preveč jih je. Res bi lahko bilo marsikje dovoljeno iti hitreje, kot to znaki predpisujejo, vendar jebi ga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi vemo kakšni so CPP le, da eni se jih bolj držijo, drugi manj, tatretji pa nič.

Če te pa ustavi Policaj si pač imel smolo.

Če bi se peljal po CPP te najbrž nebi.

Eni venomer delajo neumnosti po cesti pa jih nikoli ne ustavijo Policaji oz. jih ne morejo.

Drugi pa lahko samo malenkost prekorači hitrost in ga je nasrkal. :oops:

Bad luck. :cry:

Bodimo previdni in pozorni na ostale udeležence in na Policaje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj te toliko čvekate brez veze.Idite se rajši vozit z motorji,ne pa da se z njimi vozite samo tukaj.

A ti ne vidiš, da je dež tko k ti je že DrM - FJR povedu?

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Tu je nova sezona, ceste pa so ... slabše kot kadarkoli, kar spet najbolj občutimo motoristi. In to je očitno najboljši in edini način, da se upočasni ali odstrani motoriste s cest.

Zastavljam vprašanje:

Ali (bi) policija lahko zapre cesto in napiše kazen lastnikom cest, ker so le te nevarne za določene skupine motornih vozil npr. motoriste? (npr. kot v času nespluženih cest)

Popravljeno . Popravil mafija
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!