Skoči na vsebino

Policija in hitrost


BUSAbiker

Priporočene objave

hitrost je bila in še bo IZGOVOR za popolnoma brezvezne policijske-inkasantske akcije po cestah. medtem se ure vožnje pri izpitih samo dražijo, kvaliteta je pa taka kot pred 10 leti in več nazaj. podobna zadeva so nove obdavčitve za karkoli...izgovor za požrešnost državne birokracije.

od vseh prekoračitev hitrosti kar sem jih plačal NI NITI ENA REŠILA NOBENEGA ŽIVLJENJA NA CESTI. kvečjemu je mene finančno in s tem posledično življenjsko ogrozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko kritizirate slovenske ceste, mogoče gradbenike, naj vam povem naslednje:

Stroški prometa v SLO v % BDP:

2,0% zastoji,

0,4% onesnaženje zraka,

0,2% hrup,

1,5% nesreče,

kar pomeni 500-600 kilo SIT letno na en avto. Kdo to plačuje, nihče, zato pa so ceste takšne kot so. Če bi to plačevali, ne bi nihče imel ne avta, ne motorja, ampak bi se vsi vozili s kombiji, da bi lahko še vse sosede pobral.

Za nesreče motornih vozil je samo cestno telo krivo le v dveh procentih, vse ostalo gre na račun voznika. Nesreče so predvsem posledica nepoznavanja cestnih teles s strani voznikov. Koristno bi bilo imeti v avtošolah tudi nekaj ur poučevanja o teh stvareh. Kaj je naklon, kaj je ukrivljenost, klotoida, kje zastaja voda in na kakšni dolžini, kaj je trenje in centripetalna sila, kako hitro lahko greš z določenim profilom gum po določeni debelini vodne plasti na cesti (btw, avto na 2 mm vode pri 100km/h plava), itd. Tudi gostota vozil na cesti v SLO je problem, z 1,1 osebe/avto smo v vrhu evrope po nezasedenosti vozila, imamo 470 vozil/1000 preb. itd.

Cesta je po mojem mnenju po navadi najmanj kriva, samo me to vprašanje zelo zanima specifično za motorje, zato: če je kje kakšna statistika o faktorjih povzročitve nesreč mi lepo prosim sporočite.

Btw, stara mama je v Kanadi opazila, da ob cesti pustijo tu pa tam kakšen crashnen avto al pa motor in s tem skušajo psihološko vplivat na voznika, da manj pritiska na plin. Tudi ekskurzija v tisto slavno hišo slik prometnih nesreč ne bi škodila.

Redkokdaj slišim: zletel s ceste in vozil 90 km/h, ponavadi zletel s ceste in šel ful hitro. Torej, ne mi o luknjah. Dirkajmo, vendar se zavedajmo, da so temu primarno namenjena dirkališča. Sej zato je omejitev 90 km/h, ker vedo da pri večjih hitrostih postane tudi sama cesta nevarna za nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta je po mojem mnenju po navadi najmanj kriva, samo me to vprašanje zelo zanima specifično za motorje, zato: če je kje kakšna statistika o faktorjih povzročitve nesreč mi lepo prosim sporočite.

Žal realne statistike v Sloveniji ni, saj se v večini primerov zapiše 'neprilagojena hitrost'. Če si bil udeležen v nesreči, si imel pač neprilagojeno hitrost - pa če si bil hiter ali pa počasen... :?

Tudi ekskurzija v tisto slavno hišo slik prometnih nesreč ne bi škodila.

Koristila pa tudi ne.

Torej, ne mi o luknjah. Dirkajmo, vendar se zavedajmo, da so temu primarno namenjena dirkališča. Sej zato je omejitev 90 km/h, ker vedo da pri večjih hitrostih postane tudi sama cesta nevarna za nesrečo.

Ah, še sreča da imamo v Sloveniji na vsakem koraku kakšno dirkališče. :SS

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, še sreča da imamo v Sloveniji  na vsakem koraku kakšno dirkališče. :SS

D.

Ja in to naj bi bilo opravičilo, da lahko po navadnih cestah dirkamo :slap:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je v deželah, kjer so dirkališča, motorist bolj varen? udeležen v manj prometnih nesrečah?

podatke prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in to naj bi bilo opravičilo, da lahko po navadnih cestah dirkamo :slap:

Pozdrav od Roberta

:? Kdo je govoril kaj o opravičilu? Je pa bedarija v državi, v kateri ni enega (primernega) dirkališča komurkoli rečt, da naj gre na dirkališče...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nism reku, da pejmo na dirkališče. Če ga ni, ga ni pa to še vedno pomeni, da je dirkanje po navadnih cestah na lastno odgovornost. Odsotnost dirkališča ne more biti razlog za krivenje cest in policajev. Sm tud jst motorist, sam priznajmo, če divjamo, kar v glavnem počnemo, smo sami krivi in sami reskiramo. Sej tud bazenu, v katere lahko skačeš je ful malo, pa zato se ne bom fuknu z Solkanskega mosta. Pač bom manj v vodi, ker mi je plavat boring.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je v deželah, kjer so dirkališča, motorist bolj varen? udeležen v manj prometnih nesrečah?

podatke prosim!

NE

Na Hrvaškem imajo dirkališče, pa se jih je po 5 na teden pobilo na cesti!

ŠE VPRAŠANJE: Koliko pa vas hodi na dirkališče (puščat adrenalin)? Jaz sem bil parkrat, pa ne kot dirkač ampak samo kot gledalec! Mene dirkališče ne fascinira. Pa še malo filozofirajmo - večina motoristov se nikdar ne vozi po dirkališčih in zopet si lahko postavimo vprašanje - Kako dirkališče koristi takšnim motoristom?

NIČ!

Moja varnost je samo v moji glavi - pa še srečo moram imeti, da me kakšen pametnjakovič ne zradira (tak, ki zagovarja divjanje na cesti in ki se požvižga na cel svet - neodgovoren 100%). Takšne pa srečujem kar pogosto - v vseh prometnih sredstvih!

Tisti, ki svoje divjanje na cesti opravičujejo z neizživeto dirkaško potrebo, ker ni dirkališča so navadni neodgovorni lažnivci! Ti bodo pa pljuvali po takšnem pisanju, ker jim ne ustreza in ne paše v njihov profil! Večkrat naj pogledajo črne kronike - motoristične in avtomobilske nesreče! Ene so takšne, da me sili na :SS !

Pa varno vožnjo vsem ozaveščenim voznikom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težka bo...

brez dirkališča sta samo slovenija in vatikan :P

Pa glede na hitrost dogajanja v tej smeri pri nas, ga bo mel Vatikan prej :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ostalim?  Eat shit and die?  :hmm:  :grrr

Ostalim pa želim, če se bodo že izživljali na cesti, da ne bodo zajebal življenja še komu drugemu razen sebi in da bi jim ostanek življenja trajal čim dlje!

Kruta so pota človeka - takšnega in drugačnega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa pravim takole. Če se ne voziš po omejitvah, plačaj kazen, če te policaji ustavijo in se ne "pizdi". V tujini bi bili vsi lepo tiho, tukaj se ap vsi nekaj repenčijo.

Mene so policaji tudi s PROVIDO ustavili (bil sem z motorjem) oni pa z ALFO 156 3.0. Kazen? 40.000 SIT + 1 kazenska točka. Sem jih glih včeraj plačal. Se ne pizdim, ker vem, da sem bistveno prekoračil hitrost, pa še filmal me je 3 minute.

Če voziš prehitro, imej denar za kazni in bodi tiho, samo otroci se pizdijo!

Ampak večina tukaj "nastopajočih", ki imajo motor "na gobec" (beri cestak) , bi radi, da se o njih govori, kako hitro vozijo in kakšni norci so, potem jih pa kao bedni policaji ustavijo.

Patetično! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa pravim takole. Če se ne voziš po omejitvah, plačaj kazen, če te policaji ustavijo in se ne "pizdi". V tujini bi bili vsi lepo tiho, tukaj se ap vsi nekaj repenčijo.

Mene so policaji tudi s PROVIDO ustavili (bil sem z motorjem) oni pa z ALFO 156 3.0. Kazen? 40.000 SIT + 1 kazenska točka. Sem jih glih včeraj plačal. Se ne pizdim, ker vem, da sem bistveno prekoračil hitrost, pa še filmal me je 3 minute.

Če voziš prehitro, imej denar za kazni in bodi tiho, samo otroci se pizdijo!

Ampak večina tukaj "nastopajočih", ki imajo motor "na gobec" (beri cestak) , bi radi, da se o njih govori, kako hitro vozijo in kakšni norci so, potem jih pa kao bedni policaji ustavijo.

Patetično! :SS

Bravo - z mojim podpisom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sej je v temi tolikokrat pojavila beseda statistika, bom še jaz dodal svoj veleumni statistični dodatek.

Statistično se pri hitrostih nad 250 km/h zgodi veliko manj nesreč kot pri hitrostih nižjih od 50 km/h. Na podlagi tega bi lahko v imenu varnosti na cestah predpisali najmanjšo dovoljeno hitrost ki n........................

Pa vsem lep dan še naprej.

Popravljeno . Popravil SPIDI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sej je v temi tolikokrat pojavila beseda statistika, bom še jaz dodal svoj veleumni statistični dodatek.

Statistično se pri hitrostih nad 250 km/h zgodi veliko manj nesreč kot pri hitrostih nižjih od 50 km/h. Na podlagi tega bi lahko v imenu varnosti na cestah predpisali najmanjšo dovoljeno hitrost ki n........................

Pa vsem lep dan še naprej.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima še ena stvar. Ker sem nov, ne vem še dosti o tem, zato lahko, da sprašujem tudi gluposti. Koliko je nesreč z čoperji proti tistim z dirkalci. Mi je reku prjatu, da je čoper filozofija, njemu se ne mudi, je biker, uživa v karšnikoli vožnji, medtem ko dirkalci ljubijo adrenalin, ki pride ali s hitrostjo, ali z izvajanjem raznih trikov, beri zadnja, prva, stoje, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sej je v temi tolikokrat pojavila beseda statistika, bom še jaz dodal svoj veleumni statistični dodatek.

Statistično se pri hitrostih nad 250 km/h zgodi veliko manj nesreč kot pri hitrostih nižjih od 50 km/h. Na podlagi tega bi lahko v imenu varnosti na cestah predpisali najmanjšo dovoljeno hitrost ki n........................

Pa vsem lep dan še naprej.

Zavajanje!

Hvala bogu je tistih, ki po slovenskih cestah vozijo 250 km/h malo, pa še tisti vozijo po AC, ki so k sreči varnejše od ostalih.

Hitrosti okoli 50 in manj so v naseljih.....otroci, avtomobilisti, ki pogledajo levo pa vas še ni, pogledajo desno, pa speljejo, pa pijanci.......Itaq to že vemo.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Matic

Popolnoma se strinjam s teboj.

Malo se to dogaja zaradi jezikovnih omejitev( verjemite A, I, D, H), pa tudi, v deželah, ki jih naštevam ti enostavno vzamejo dokumente, in ne parlamentirajo s tabo.

Simple as that. Plačaj in lepo se imej.

Me je ujel jodlar s tel. v roki. Vzel O.I. in V. D., mi povedal, da je prepovedano, da naj mu plačam 25E in že pisal potdilo. Pa sem bil slab z denarjem. On pa: dokumente vam vrnem, ko boste poravnali štrafung. Pika.

Ko je overspeed je stvar ista.

Pri nas pa"što južnije to tužnije" Pika.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal realne statistike v Sloveniji ni, saj se v večini primerov zapiše 'neprilagojena hitrost'. Če si bil udeležen v nesreči, si imel pač neprilagojeno hitrost - pa če si bil hiter ali pa počasen... :?

Koristila pa tudi ne.

Ah, še sreča da imamo v Sloveniji  na vsakem koraku kakšno dirkališče. :SS

Tudi legalnega in primernega prostora za pasje in petelinje bitke nimamo, pa arene za bikoborbo, pa ledene piste za dirke z ježevkami, pa tovarne za predelavo trupel v diamante ...

Mislim, get real - kdor hoče na dirkališče, mu tudi Grobnik ni predaleč, ali Hungaroring ... Saj če bi bila resna pista, bi blo mogoče pa vsem predrago, preslabo, predaleč ...

in do Grobnika je res takooo zeloooo daaaleeečč ... aja, saj res - nacionalni ponos pa to ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Kdo je govoril kaj o opravičilu? Je pa bedarija v državi, v kateri ni enega (primernega) dirkališča komurkoli rečt, da naj gre na dirkališče...

D.

Lahko mu pa rečejo, naj vozi po predpisih ... ;) tisto je pa še večja žalitev za močne hitre nad-zmogljive motoriste ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa pravim takole. Če se ne voziš po omejitvah, plačaj kazen, če te policaji ustavijo in se ne "pizdi". V tujini bi bili vsi lepo tiho, tukaj se ap vsi nekaj repenčijo.

Mene so policaji tudi s PROVIDO ustavili (bil sem z motorjem) oni pa z ALFO 156 3.0. Kazen? 40.000 SIT + 1 kazenska točka. Sem jih glih včeraj plačal. Se ne pizdim, ker vem, da sem bistveno prekoračil hitrost, pa še filmal me je 3 minute.

Če voziš prehitro, imej denar za kazni in bodi tiho, samo otroci se pizdijo!

Ampak večina tukaj "nastopajočih", ki imajo motor "na gobec" (beri cestak) , bi radi, da se o njih govori, kako hitro vozijo in kakšni norci so, potem jih pa kao bedni policaji ustavijo.

Patetično! :SS

Kaj pa recimo, ce se spozabs pa ga cez naselje picis 110. Pa ti zacne policaj z loparckom mahat. Pa ves, da ce ustavis, bos zgubil izpit, ogromna denarna kazan, pa se dve leti ne bos smel motorja vozit. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prenesi poraz kot dedc - ali drugic se ne "spozabi".

bezijo samo picke. :devil:

:) , res je , sam eni znak,i za naselja, so postavljeni ze 500 metrov pred prvo Hiso, policaj te slika pa ko si pri znaku. Mal bedna fora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!