Skoči na vsebino

Svoboda govora in demokracija


prototip

Priporočene objave

What's going on with you guys ? You are undemocratic, partial, limited in free spirit, and some of you extremely egoistic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

What's going on with you guys ? You are undemocratic, partial, limited in free spirit, and some of you extremely egoistic.

Ma kaj se sekiraš.

Kakšenkrat je treba tud kakšno obešanko uporabit, da ne zarjavi. :D

Ti reagiraš na prvo kot un kuža pri Pavlo-vu.

Sam kuža je že kar samodejno sline cedil.

A je tko tud pri tebi ?

Dej rajš kakšen povzetek o Venetih napisat.

Pa ne zgolj navijaško, ampak argumente za in proti ter z raziskovalno žilico zaključit, da bi znalo marsikaj od tistega kar srce želi tudi res biti.

Biti za nekaj zagret, še ne pomeni da to tko je.

Drugače, mi je pa tvoja stran všeč.

Je pa to premalo, da bi kar verjel da je to res.

Pa saj ti najbrž ne nabiraš vernikov?

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi tukaj pravimo, if you can't stand the heat, get out of the kitchen. Ochitno bi nekateri, ki se imajo za moderatorje morali quit their job! :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

What's going on with you guys ? You are undemocratic, partial, limited in free spirit, and some of you extremely egoistic.

ne "nekateri" - to so posebej trenirani in izkušeni ter zelooo potrpežljivi moderatorji foruma

le ti imajo nalogo spremljati forum in ko se kaka tema sprevrže v same osebne želitve (kar se med ljudmi nemalokrat zgodi)

tematiko zaklenejo

to vsi odobravamo in spodaj desno, ko boš to čital boš videl "knofek" kjer piše zraven - opozori moderatorja.. tako da to lahko uporabi kdorkoli in moder. ima potem pravico odločiti ali je tema še smiselna oz ali se ljudje samo še "pljuvajo" med sabo..

&

klik-klak

teme ni več mogoče uporabljati

to je prav - saj je svoboda govora eno.. osebne žalitve članov foruma pa drugo... to sem ti poizkušal že nekajakrat razložiti.. pa nekako nočeš razumeti

vsem - res vsem, je tvoje pisanje (sorry) zoprno

nihče se ne strinja s tabo

nihče te ne jemlje resno

A TI TO NIČESAR NE POVE

kako lahko rečeš "vsi so proti meni.." - že minimalno poznavanje statistike ti mora povedati, da TI delaš nekaj narobe, da moraš TI spremeniti pristop

torej še enkrat

upoštevaj "svet stare modre sove iz hoste"

:rolleyes:

:) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehajmo bit osebni pa se raje tem drzhimo. Kaj boste na mene s prstom kazali, saj ste moj ime na kazal obesl. Mal se zamislte nad svojm pochetjm. Chene u'ste she na tem popravnem padl. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa prosu bi tiste bozhanske moderatorje, da nej naslov popravjo tko, da bo she kej koristnga od njih ostal, moderirat tko ne znajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi tukaj pravimo, if you can't stand the heat, get out of the kitchen. Ochitno bi nekateri, ki se imajo za moderatorje morali quit their job! :o

v končni fazi (smo že imeli primere takih bolnikov) je mogoče zakleniti tudi pristop do foruma..

človeka, ki ne zna in ne zna nehati..

noče razumeti, da je težak

da je žaljiv

zoprn

izključiti kot nezaželenega

razumeš??

ne?

res verjetno ne razumeš, da TI ne najdeš kontakta z nami in TEBE ne maramo na forumu, ko uporabljaš tak način..

haloooo...

TI delaš napako za napako - ok?

:rolleyes:

zato pa moderatorje RABIMO

veš kam bi to šlo, če jih ne bi bilo??

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa prosu bi tiste bozhanske moderatorje, da nej naslov popravjo tko, da bo she kej koristnga od njih ostal, moderirat tko ne znajo!

heeej

pa ZAKAJ mora vsak tvoj stavek vsebovati žaljivke

sam si se izpostavil in pišeš neumnosti - eno za drugo

pol je pa tukaj na tej strani krivih 2.600 članov foruma

zato ker si se sam zakopal v lastna govna

tolk da več vn ne znaš..

pa dej nehi no

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o o o...Dej rajš kakšen povzetek o Venetih napisat. Pa ne zgolj navijaško, ampak argumente za in proti ter z raziskovalno žilico zaključit, da bi znalo marsikaj od tistega kar srce želi tudi res biti... o o o

Tist o Pavlovu mi ni chist jasn. Najprej ste me razdrazhl, pol se pa chudte de lajam. Sline se mi pa ne cedijo, sam che kdo pozvoni, kar se pa zlo pogostokrat zgodi med vami.

Povzetek o Venetih? Zhe moj www je povzetek, da bi pa she krajsh kej napisu, se mi pa ne da, ker so vsa dejstva tako shokantna za povprechno publiko, da bomo kr naprej lajal drug na druzga. :huh:

PS.

Ja pa hvala za kompliment :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, d že slišim od daleč zvok ključavnice! :) <_<

Moderatorji so zato, da je tu vsaj mal reda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heeej pa ZAKAJ mora vsak tvoj stavek vsebovati žaljivke

To ni res, zato k sam take stavke ishches. Mal se nasmej namest, da zobe stiskash, pa bojo vse zhaljivke hec postale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, d že slišim od daleč zvok ključavnice! :)  <_< Moderatorji so zato, da je tu vsaj mal reda!

To bi blo zazheljeno; - che ne bi bili pristranski bi jim mogoche she kdaj red uspelo nardit! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš, da drugi razumejo tvoje žaljneje kot hec, potem te lepo prosim uporabi ;) :D :lol: B) :rolleyes: :) mislim, da jih je dovolj, da pokažeš kaj misliš......

Veš, težko je prebrati, kaj drug misli, prej prebereš tako, kot sam vidiš. Ti pa moraš poskrbeti ,da bomo mi videli tisto, kar ti želiš povedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je, kako je že iz preteklosti znano, da ljudje, ki največ pljuvajo, kritizirajo, žalijo in se nikoli z nikomer ne strinjajo, pridejo v obdobje ignorance, brisanja postov itd in potem se prelevijo iz hudega psa Rexa v kužka Postružka (pravljica Žogica marogica) in cvilijo kako imajo oni tudi pravice in se zglasujejo na svobodo govora.

Ko boš lahko stopil pred parlament in zagrozil prvemu poslancu, da ga boš ubil, pa te policija ne bo podrla na tla in te zaprla, takrat boš lahko govoril o svobodi govora. Do takrat pa se prilagajaj družbi in njenim pravilom kužek Postružek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš, da drugi razumejo tvoje žaljneje kot hec, o o oTi pa moraš poskrbeti ,da bomo mi videli tisto, kar ti želiš povedati.

Tvoj zelo ustrezni odgovor me veseli, vendar pa she kar naprej o men govorimo. Dokler se ne bomo zacheli o tematikah samih pogovarjat nam moderatorji ne bodo nch pomagal. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš, da drugi razumejo tvoje žaljneje kot hec, o o oTi pa moraš poskrbeti ,da bomo mi videli tisto, kar ti želiš povedati.

Tvoj zelo ustrezni odgovor me veseli, vendar pa she kar naprej o men govorimo. Dokler se ne bomo zacheli o tematikah samih pogovarjat nam moderatorji ne bodo nch pomagal. :unsure:

Kako naj se ne bi pogovarjali o tebi, če smo pa v TVOJI temi, kjer TI izražaš določeno nezadovoljstvo in razglašaš o LASTNIH problemih???

Ali hočeš, da te zignoriramo v vseh temah popolnoma in potem boš zadovoljen??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderna teorija demokracijo gradi na ideji tolerance. Ta ideja je nastala kot odgovor na boleče zgodovinske izkušnje, ki sta jih rodila verska nestrpnost in fanatizem. Njena podlaga je teza, da ima svoboda prednost pred resnico, da v imenu nobene resnice ni dovoljeno posegati na področje duhovne in fizične svobode drugega in drugačnega.

Človekovo dostojanstvo je utemeljeno prav na tej svobodi vsakega posameznika in vsake združbe, da tudi sama spoštujeta to osnovno pravilo. Toleranca se je rodila na osnovi prepričanja, da noben posameznik, filozofija ali religija nima popolnega uvida v resnico. Zaradi te splošne nepopolnosti ravnajo posamezniki in njihove združbe (religiozne, politične, civilne) dosledno samo tedaj, če dopuščajo obstajati druga drugi. Demokracija naj bi tako le protokolarno zajela medsebojno sobivanje znotraj vzpostavljene tolerance. Te tolerance demokracija tako ne more zagotavljati, kvečjemu obratno, tolerantnost šele omogoča demokracijo.

Zato so absurdni poskusi 'izvažanja demokracije', ki demokracijo poskušajo s 'korenčkom in palico' vzpostavljati v okolja, ki ne poznajo tolerence.

V kolikor toliko tolerantnih okoljih, recimo v zahodnih evropskih državah, pa prihaja do drugačnega absurda: vrtenja sistema demokratičnih pravil v politiki v prazno. Zahodna politika se je ujela v pravno-formalne norme, v katerih se izčrpava. Dejanski problemi se potiskajo v sfero pragmatičnega obvladovanja problemov, pravno-politični sistem večino energije porablja za lasten pogon, v senci te formalno neoporečne demokratične zgradbe pa z vso doslednostjo deluje geslo Laissez faire –laissez passer.

Ko se v ta model čiste formalne demokracije uspe vriniti kakšen avtentičen interes posameznika ali skupine, sistem odreagira panično in tak interes takoj označi kot poskus netolerance, populizma itd. Sformalizirana demokracija skratka ni več sposobna avtentično artikulirati soobstoječih resnic in začne svoj lastni formalizem uveljavljati kot destilacijo teh resnic oz. edino resnico. Izvorna tolerantnost se sprevrže v indiferentnost, ta pa v dejavno ignoriranje drugega in drugačnega.

Demokracija kot dogma tako gradi na idealu svobode, za katero je treba žrtvovati najprej lastno resnico. Ta dogma pa je v direktnem nasprotju z idealom tolerance, ki omogoča vsakemu posmezniku in družbi priti do lastne resnice pod edinim pogojem, da se je drugemu ne sme vsiljevati, ker nobeden končne resnice ne more posamično posedovati. Tam, kjer se ideal svobode razglasi kot končno resnico in se s tem začne vsiljevati drugemu, se demokracija kot življenjska praksa neha in začne vera vanjo kot dogmo. Demokracija je tako v prinicipu neuničljiv mit na katerega se lahko sklicuje vsakdo, če je le za ohranjanje tega mita pripravljen žrtvovati lastno resnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je mozhno, da v Sloveniji nekateri ne veste kaj je demokracija in svoboda govora? Che je tako potem bi taki ne smeli biti moderatorji. Sumim, da se jih je nekaj takih nateplo na tem forumu! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderna teorija demokracijo gradi na ideji tolerance....

madooona Vale..

braaavooo

:)

ti tkole med nama

a predavaš na FSPN-ju

:rolleyes:

Ne dragi 1 ne predavam B) .... mal sem sam povzela eno moje branje in razmišljanje ... B)

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prototip beri: KLIKNI_SE

Ne hvala, mi ni treba pameti solit :D

No, zdej si pa vse povedal o tem kako ti razumeš demokracijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!