Skoči na vsebino

Servisna stojala, hidravlične mize...


ak

Priporočene objave

A kdo ve če je centralno stojalo, ki ga lahko kupiv v H&G pod številko 37121300005 univerzalna zadeva, na sliki je nek suzuki narisan :), bo pasal na mojo aprilijo?

Pa če kdo ve kako je kaj z odzivnim časom pri H&g če naročiš preko pošte, je realno pričakovat zadevo v 3-4 dneh?

imam ga jaz..prej mel na suzukiju, zdej na tuonotu..

mislim da bo treba nosilčke mal poštimat, predebeli so. zdele ti ne vem točno povedat ker sem že na 750 k6 moral predelat..

drugače zadeva dobr deluje, tisto o treh do štirih dneh pa ne vem no..prej dober teden

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Super narejeno. Mogoče se bom tudi sam lotil česa podobnega. Hrbet mi bo zagotovo hvaležen. Itak imam v načrtu to zimo narest nove stalaže in delovno mizo...

Imaš morda kakšne načrte za tole mizo. Bi jo kr po tvoji pokopiral če lahko :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I tata bi to radio sine, i tata.

Full dobr

Živijo , zelo lepo zgleda , mogoče bi si omislil še kakšna ušesa za privezat motor ( kar tako , sa vsak slučaj ) in pa utor za prednje kolo , da , ko ga zapelješ na stojalo ne gre predaleč .

Sicer pa zelo domiselno s to dvigalko . A MOGOČE MAŠ ŠE KAKŠNO SLIKO , KO JE POPOLNOMA SPUŠČENA MIZA . A je precej visoko za zapeljat gor?

Pravi mehankarji imajo tako mizo utopljeno v tla , da kar zapelješ gor . Doma v garaži , pa najbrž ne boš tolkel ven ploščic in estriha . Koliko ur si porabil za izdelavo mize? :OK:

Še enkrat - pohvalno

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo , zelo lepo zgleda , mogoče bi si omislil še kakšna ušesa za privezat motor ( kar tako , sa vsak slučaj ) in pa utor za prednje kolo , da , ko ga zapelješ na stojalo ne gre predaleč .

Sicer pa zelo domiselno s to dvigalko . A MOGOČE MAŠ ŠE KAKŠNO SLIKO , KO JE POPOLNOMA SPUŠČENA MIZA . A je precej visoko za zapeljat gor?

Pravi mehankarji imajo tako mizo utopljeno v tla , da kar zapelješ gor . Doma v garaži , pa najbrž ne boš tolkel ven ploščic in estriha . Koliko ur si porabil za izdelavo mize? :OK:

Še enkrat - pohvalno

Igor

Višina ko zapelješ gor je 180mm tukaj nekje se tudi gibljejo minimalne višine profesionalnih miz.

Ušesa še pridejo na zgornjo ploščo, bom uporabil kar očesne vijake M10 ali M12. Tisto z kanalom za sprednje kolo je tudi bila opcija ampak sem potem spustil ker itak motor zapelješ gor na tleh in ga postaviš na centralca potem dviguješ.

Strošek pa je bil takle:

profili: 70 EUR

zgornja plošča: 40 EUR

dvigalka: 20 EUR

barva 15 EUR

SKUPAJ: 145 EUR in kakšna dva šihta dela.

Res dobiš mize že za 500 EUR ali celo manj samo to so precej labave zadeve. Švoh profili, večinoma precej majhne površine, motor postaviš gor pa se vse gunca..... Za dobro mizo moraš porinit kar enih 1000 EUR. Tale je zelo stabilna in ko je enkrat dvignjena lahko po želji guncaš afne po motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višina ko zapelješ gor je 180mm tukaj nekje se tudi gibljejo minimalne višine profesionalnih miz.

Ušesa še pridejo na zgornjo ploščo, bom uporabil kar očesne vijake M10 ali M12. Tisto z kanalom za sprednje kolo je tudi bila opcija ampak sem potem spustil ker itak motor zapelješ gor na tleh in ga postaviš na centralca potem dviguješ.

Strošek pa je bil takle:

profili: 70 EUR

zgornja plošča: 40 EUR

dvigalka: 20 EUR

barva 15 EUR

SKUPAJ: 145 EUR in kakšna dva šihta dela.

Res dobiš mize že za 500 EUR ali celo manj samo to so precej labave zadeve. Švoh profili, večinoma precej majhne površine, motor postaviš gor pa se vse gunca..... Za dobro mizo moraš porinit kar enih 1000 EUR. Tale je zelo stabilna in ko je enkrat dvignjena lahko po želji guncaš afne po motorju.

Kakšna pa je predvidena nosilnost tega, se mi zdi, da si dal kar precej močne profile. Morda ravno zato, da se ne ib vse majalo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno nosilnost ti težko povem ker se v preračune nisem spuščal, pač zadeva ni za komercialne namene in zato mi je bilo brezveze čas izgubljati s tem, vendar takole strojniško na uč :D lahko nanj butneš tudi 500kg, več ali manj je vse odvisno od dvigalke, bi moral v primeru dvigovanja česa težjega uporabiti malce boljšo dvigalko samo se cene le teh začnejo pri 200 EUR.

Profili pa so močnejši predvsem zaradi stabilnosti, da se ne ujga vse skupaj sem in tja. Dvižne noge so iz kvadratnih cevi 50x50x4 vodilne letve pa iz kotnika 50x50x5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višina ko zapelješ gor je 180mm tukaj nekje se tudi gibljejo minimalne višine profesionalnih miz.

Ušesa še pridejo na zgornjo ploščo, bom uporabil kar očesne vijake M10 ali M12. Tisto z kanalom za sprednje kolo je tudi bila opcija ampak sem potem spustil ker itak motor zapelješ gor na tleh in ga postaviš na centralca potem dviguješ.

Strošek pa je bil takle:

profili: 70 EUR

zgornja plošča: 40 EUR

dvigalka: 20 EUR

barva 15 EUR

SKUPAJ: 145 EUR in kakšna dva šihta dela.

Res dobiš mize že za 500 EUR ali celo manj samo to so precej labave zadeve. Švoh profili, večinoma precej majhne površine, motor postaviš gor pa se vse gunca..... Za dobro mizo moraš porinit kar enih 1000 EUR. Tale je zelo stabilna in ko je enkrat dvignjena lahko po želji guncaš afne po motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To čudo sem včeraj skup spravo. Sledi še malo brušenja in barvanje. Dvigalo pa bo sprednjo kolo mojga Zejeka. Deluje,sprobano!

post-12013-126175867703_thumb.jpg

post-12013-126175869018_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zagrabiš motor pa gor postaviš...sej kokr se na sliki vidi ni dost dvignjen tako da motor samo malo dvigneš kolikor ma tistega prostega poseda, pol pa ta stojal daš spodej in je to to...vsaj pomoje je nakako tako ker, sem imel sam Lc4 supemoto pa sem ga imel na neki gajbi, ker sem mel na dvižnem stojalu drug motor gor pa sem ga sam zelo težko gor spravu.Če mi je pa kdo pomagov je šlo pa lažje.

Popravljeno . Popravil benny0104
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagrabiš motor pa gor postaviš...sej kokr se na sliki vidi ni dost dvignjen tako da motor samo malo dvigneš kolikor ma tistega prostega poseda, pol pa ta stojal daš spodej in je to to...vsaj pomoje je nakako tako ker, sem imel sam Lc4 supemoto pa sem ga imel na neki gajbi, ker sem mel na dvižnem stojalu drug motor gor pa sem ga sam zelo težko gor spravu.Če mi je pa kdo pomagov je šlo pa lažje.

Bite rad videl, kako bi dvignil motor,ki ima 240kg++ če nimaš vsaj 80 kg tak motor z 240+ še na originalno sredinsko stojalo nepostaviš!:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bite rad videl, kako bi dvignil motor,ki ima 240kg++ če nimaš vsaj 80 kg tak motor z 240+ še na originalno sredinsko stojalo nepostaviš!trance_19_hmm.gif

Važna je tehnika, ne kile!trance_25_naughty.gif S kunštjo se vse da. A NEslap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bite rad videl, kako bi dvignil motor,ki ima 240kg++ če nimaš vsaj 80 kg tak motor z 240+ še na originalno sredinsko stojalo nepostaviš!:hmm:

a to je kak nov duke ki ima 240+ kilogramov?????

primeš in postaviš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bite rad videl, kako bi dvignil motor,ki ima 240kg++ če nimaš vsaj 80 kg tak motor z 240+ še na originalno sredinsko stojalo nepostaviš!:hmm:

Dobrih 150 kg ima pa res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A je že kdo sprobal tole stojalo iz interdiskonta: http://www.interdisk...elek.aspx/i5807

Me kr mika, da bi ga šel gledat, ker imam blizu štarcuno. Pride pa skoraj ceneje kot če greš kupit prednjo in zadnjo dvigalko + nastavke. Po moje za neko profi rabo ravno ni ... ampak tako za v domačo garažo po mojem ni slabo.

Kar se interdiskonta tiče imam dosedaj izkušnje z: http://www.interdisk...elek.aspx/i5456 in http://www.interdisk...elek.aspx/i5515 pa se oboje odlično obnese.

Edit: Če naročiš nad 100€ torej stojalo + kakšno malenkost imaš poštnino zastonj.

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam jest dvigalko za motor ter za avto iz interdiskonta. Res ,da ne uporabljam vsak dan vendar za domačo rabo je čisto zadovoljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!