Skoči na vsebino

Servisna stojala, hidravlične mize...


ak

Priporočene objave

Tako mizo sm prpelu pred dvem leti, in morm reč, da je uredu z manjšimi predelavami služi svojmu namenu.Se splača nabavt

Plačano, čakam dostavo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

porkafiks..nisem vidu tvojga posta...jaz bi tud

Za tiste, ki jih zanima nabava. Dvigalo sem sam našel in nabavil - plačal preko ebay-a .Cena 249 € . Ker pa nobeden od ponudnikov z ebay-a noče poslati tega paketa (100 kg) saj je cena pošiljanja čez 100 € (niti prave cifre niso hoteli povedati), sem se dogovoril s slo ponudnikom takih storitev ACK iz Ljubljane, ki so mi ponudili sprejemljivo cifro cca 70 € za prevoz. Cena je seveda odvisna od oddaljenosti trgovine. Jaz sem tako izbral najbližjo in najcenejšo in sicer

... in tako pričakujem dvigalo v ponedeljek ali torek na domačem naslovu

Stefan Gawehn

Stabilo Fachmarkt für Haus, Hof & Freizeit GmbH

Ipsheimer Straße 5

91438 Bad Windsheim

Germany

info@stabilo-fachmarkt.de

Tel: +49 98 41 / 40141 0

Fax: +49 98 41 / 40141 10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo ugodna zadeva, tudi jaz bi takoj bil zainteresiran, samo ne vem čisto kam bi ga lahko dal, sem precej omejen s prostorom :unsure:

No vseeno hvala za informacije, če bom kaj poštudiral glede prostora bodo zelo prav prišle :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem!Jz sem moje kupil 05.Ni pocinkano,je pobarvano na temno sivo,pa vseeno..Daj prosim,da vidim kak.Lahk tud na PM ker iz te teme se bo verjetno pobrisalo!Kaj pa tiste nastavke na vrhu?Jz sem kupil dva premera,najmanjši in nekje vmes.Itak pa to ni najbolj pomembno,bolj je tisti "kot" na stojalu,ki nikakor ne štima in motor pade oz. je potrebno obtežit stojalo!Da ne govorimo,da je potrebno snet masko,da lhko sploh poizkusiš kaj takega

HALOOOO???!!!??? Od kod pa tebi ti podatki, da motor pade iz stojala, ali da moraš spredaj stojalo obtežit, ali da moraš kako masko snet,....in podobne??!!??!!?? Točno to stojalo ki si ga opisal uporabljam popolnoma enako prej za Hornetko, zdaj za Fireblade, in motor stoji pokonci brez kakršnih koli težav ali predelav. Torej, stojalo funkcionira brez težav!! Morda ga pa ne namestiš pravilno, čeprav ne vem kako bi ga lahko drugače kot ga namestim jaz... Aja, pa še to, tudi tisti nastavek je pomemben, zato ker je za različne priozvajalce različnega premera in dolžin. Tako da tisti nastavek kupi za motor, ki ga imaš namen dvigovati, pa boš videl da zadeva funkcionira.... :whistle:

Evo še slikca kot dokaz, da Fireblade stoji kot pribit!

Pa brezskrbi, spredaj ko ne vidiš konca stojala, ni nobene uteži gor... :grrr

post-5704-1234981180_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HALOOOO???!!!??? Od kod pa tebi ti podatki, da motor pade iz stojala, ali da moraš spredaj stojalo obtežit, ali da moraš kako masko snet,....in podobne??!!??!!?? Točno to stojalo ki si ga opisal uporabljam popolnoma enako prej za Hornetko, zdaj za Fireblade, in motor stoji pokonci brez kakršnih koli težav ali predelav. Torej, stojalo funkcionira brez težav!! Morda ga pa ne namestiš pravilno, čeprav ne vem kako bi ga lahko drugače kot ga namestim jaz... Aja, pa še to, tudi tisti nastavek je pomemben, zato ker je za različne priozvajalce različnega premera in dolžin. Tako da tisti nastavek kupi za motor, ki ga imaš namen dvigovati, pa boš videl da zadeva funkcionira.... :whistle:

Evo še slikca kot dokaz, da Fireblade stoji kot pribit!

Pa brezskrbi, spredaj ko ne vidiš konca stojala, ni nobene uteži gor... :grrr

.......evo, pa še Hornetka na ISTEM stojalu. :naughty:

post-5704-1235028814_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: nisem niti pomislil,da bi lahko dal samo en šravf not!Ker po logiki sem dal dva,da stoji,ne pa enega.S tem pa kot ni bil praviSem mislil,da bi v tem primeru motor padel!Pa tud,ko sem ga dvema posodil,ko sta neki popravljala,nista uspela postavit!Če daš pa en šravf pa seveda gre!Drugače pa sem kupil samo dva nastavka in do zdaj je na vse en pasal,tako,da s tem ni bilo problemov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: nisem niti pomislil,da bi lahko dal samo en šravf not!Ker po logiki sem dal dva,da stoji,ne pa enega.S tem pa kot ni bil praviSem mislil,da bi v tem primeru motor padel!Pa tud,ko sem ga dvema posodil,ko sta neki popravljala,nista uspela postavit!Če daš pa en šravf pa seveda gre!Drugače pa sem kupil samo dva nastavka in do zdaj je na vse en pasal,tako,da s tem ni bilo problemov!

MORAŠ dat noter samo en šrauf, ker drugače se ti zadeva ne naravna, ker je zgornji del fiksen. Sicer pa, kje pa si dobil še dva šraufa? Zraven sta bila samo 2, ne pa 4. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: nisem niti pomislil,da bi lahko dal samo en šravf not!Ker po logiki sem dal dva,da stoji,ne pa enega.S tem pa kot ni bil praviSem mislil,da bi v tem primeru motor padel!Pa tud,ko sem ga dvema posodil,ko sta neki popravljala,nista uspela postavit!Če daš pa en šravf pa seveda gre!Drugače pa sem kupil samo dva nastavka in do zdaj je na vse en pasal,tako,da s tem ni bilo problemov!

Hmmmm, zdaj pa jaz ne razumem, dva vijaka, vsakega na eni strani? Ja tako je prav ja, kako pa si ti naredil?? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo naredili cel doktorat iz tega :headbang: Ja odspodaj šravfe v drugo luknjo pa smo hoteli one nosilce dat,potem pa nikakor ni "kot"štimal in si moral dat dol masko in neki obtežit tja!Res je blo več prijateljev na obisku,ko se je kaj delalo in niti enemu ni prišlo na misel,da bi to lahko stalo samo na enem šravfu!Ker logično se ti zdi,da če bo samo en šravf se bo nosilec tam premaknil okrog šravfa in bo motor padel :unsure:

:rolleyes: mogoče nas je j...ker smo bli sami strojniki in štromarji :whistle:

Zato je verjetno tudi nekdo napisal,da je neki preredil,vendar še ni bil toliko prijazen,da bi prilimal sliko ali pa je pozabil!

Bom en dan zašravfal skupi,pa da vidim kolk trdno to potem stoji.

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo naredili cel doktorat iz tega :headbang: Ja odspodaj šravfe v drugo luknjo pa smo hoteli one nosilce dat,potem pa nikakor ni "kot"štimal in si moral dat dol masko in neki obtežit tja!Res je blo več prijateljev na obisku,ko se je kaj delalo in niti enemu ni prišlo na misel,da bi to lahko stalo samo na enem šravfu!Ker logično se ti zdi,da če bo samo en šravf se bo nosilec tam premaknil okrog šravfa in bo motor padel :unsure:

:rolleyes: mogoče nas je j...ker smo bli sami strojniki in štromarji :whistle:

Zato je verjetno tudi nekdo napisal,da je neki preredil,vendar še ni bil toliko prijazen,da bi prilimal sliko ali pa je pozabil!

Bom en dan zašravfal skupi,pa da vidim kolk trdno to potem stoji.

Ojej, to ste ga pa FEJST mimo pihnili!!! No, ti kar sestavi tako, kot imaš prikazano na mojih slikah pa boš videl, zadeva funkcionira BP!! Pa ne pozabi, najprej ga dvigneš zadaj, da je motor fiksen, šele nato ga dvigneš spredaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne morem,ker imam samo en komplet in potem nimam stojala za odzadaj.Sploh pa gurtne so zakon!Pa še sigurno ne more kam past

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne morem,ker imam samo en komplet in potem nimam stojala za odzadaj.Sploh pa gurtne so zakon!Pa še sigurno ne more kam past

Samo spredaj ga ne dviguj, ker potem ni najbolj stabilno, sploh če nimaš pravega štifta za zgoraj. To stojalo je mišljeno za uporabo če imaš motor že zadaj dvignjen in je zato fiksiran, da ne more past levo ali desno in da se ne more premakniti ne naprej ne nazaj. Če ga boš s tem stojalom dvignil samo spredaj, ti bo ziher padel, ker naprej in nazaj NI fiksiran!! Torej, rabiš ali 2 stojala (enega za zadaj in enega za spredaj), ali pa centralno stojalo, ki je na motorju in to za spredaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej,ko sem ga tako postavil,da sem obtežil nosilec sem tudi moral imeti odzadaj naslonjen motor na zid.Ob zidu pa cigl,da se zadek motorja ni dotikal zida!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej,ko sem ga tako postavil,da sem obtežil nosilec sem tudi moral imeti odzadaj naslonjen motor na zid.Ob zidu pa cigl,da se zadek motorja ni dotikal zida!

žal, tako kot se zraven spravljaš pa zadeva res ne more funkcionirati.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
post-5391-1234429789_thumb.png

zahvaljujoč se dvema našima motosvetovcema , ki sta mi zadevo pripeljala iz Nemčije je zadeva že doma ...že opravlja svojo funkcijo

Gamma in Marko55 še enkrat hvala

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zahvaljujoč se dvema našima motosvetovcema , ki sta mi zadevo pripeljala iz Nemčije je zadeva že doma ...že opravlja svojo funkcijo

Gamma in Marko55 še enkrat hvala

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

dvigalo.jpg

evo sliko :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za te namene imam jaz nekaj temu podobnega:

post-2208-1234114495.jpg

D.

Kje si te ti MISIO našel??? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
.......evo, pa še Hornetka na ISTEM stojalu. :naughty:

Sicer sem že uporabil iskalnik pa nekot nisem našel tega kar iščem.

A ima kdo kakšen načrt takšnega ali podobnega stojala, da so vsaj približno napisane mere? Js bi to kr doma sam naredil, ker imam praktično vse pri roki, cevi, krivine, švasa aparat ... edino koleščka morm it kupit, kar pa ni problem.

Al pa če kdo ve kako se takemu stojalu pravilno po angleško reče, da malo pogooglam za načrti?

Hvala.

Edit: mišljeno je stojalo na sliki prvega posta te strani.

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kakšen načrt takšnega ali podobnega stojala, da so vsaj približno napisane mere? ... edino koleščka morm it kupit, kar pa ni problem.

Približne mere ti lahko kr z mojga dol napišem :unsure:

Koleščka pa smo mi na enega dali kr od rolke,pa je :OK:

Nemško se reče motorradheber,angleško ne vem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na tujih forumih v angleščini uporabljam izraz motorbike stand, oziroma bolj natančno za taka stojala, ki jih iščeš ti je paddock stand (front&rear), ne vem pa če je še kakšen bol specialen izraz, ampak pomoje ne :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo neki sem našel:

front-wheel-stand-3.jpg

To je sicer za prednje kolo ... sam po moje ne more bit neke razlike z zadnjim .... ogrodje in ojačitve sem že zašvasal skup ... sem pa modificiral širino tako da sede direkt na moj motor in ne bo možnosti nastavitve širine (se mi ne da zajebavat z tem, to bom naredil če bom motor menjal).

Zej grem kupit koleščka in da nagruntam kako to gor zašvasat. Upam da bo funkcionirala zadeva :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koleščka sploh ni problem gor dat, kupi navojno palico, zvrtaj luknjo skozi cev, noter daš navojno palico in nanjo kolešča, ki jih potem prišraufaš z matico iz obeh strani, samo pazit moraš da bodo koleščka za navpičnico kjer se vilice nasadijo na stojalo, ker dugače lahko moped zleze s stojala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!