Skoči na vsebino

Servisna stojala, hidravlične mize...


ak

Priporočene objave

Taka zasnova je po mojem mnenju lažja za izdelavo http://www.webbikeworld.com/r3/motorcycle-paddock-stand/

lp

Franc

A pa ni nč narobe, ko se potem navoji valjajo noter po lagerju? Pa zdrži taka palca dobrih 100kg pritiska, če namontiram na 4 kolesa, kot je tam narisano? Ker palca mislim da gre skozi mislim da 8mm debela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se splača sam hecat z izdelavo stojala, ko je možno novo dobiti za 20 EUR dalje...?

http://www.ricambiweiss.de/product_info.ph...vjn3k1isrjdl957

Če imam ves material doma pri roki (kupil sem edino koleščka) in nimam nič pametnega za delat v teh deževnih dneh pol se splača ja. Drgač pa verjetno ne. Pa pri nas boš bol težko dobil kje takšnega kot je na sliki za 20€ z nastavki, da ti bo pasal na motor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ni nč narobe, ko se potem navoji valjajo noter po lagerju? Pa zdrži taka palca dobrih 100kg pritiska, če namontiram na 4 kolesa, kot je tam narisano? Ker palca mislim da gre skozi mislim da 8mm debela

Kaj dosti se ta stvar ne "vozi" tako da ne verjamem, da je kakšen problem, lahko pa uporabiš vijak, ki ima del stebla brez navoja. Kako je z obremenitvijo pa ne vem, "ročica" je sicer zelo kratka. Kolesa so polno obremenjena samo pri dvigu, potem pa bolj malo, sam imam enega zelo poceni in dokaj "šlampasto" narejenega, ampak opravlja svojo nalogo, s kolesi ni problema, imam pa občutek, da se "podaja" (zvija) nosilec (cev) in ga bo verjetno potrebno ojačati.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imam ves material doma pri roki (kupil sem edino koleščka) in nimam nič pametnega za delat v teh deževnih dneh pol se splača ja. Drgač pa verjetno ne. Pa pri nas boš bol težko dobil kje takšnega kot je na sliki za 20€ z nastavki, da ti bo pasal na motor.

LP

To imaš prav, vendar zakaj bi po Sloveniji iskal takšno stojalo, če ga lepo naročim iz naslonjala, pač plačam poštnino kot bi jo npr. tudi v Sloveniji ali pa stroške prevoza in časa do trgovine.

Jaz sem gornjega za 20 EUR kupil in paše na motor, saj je napisano za katere modele je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imaš prav, vendar zakaj bi po Sloveniji iskal takšno stojalo, če ga lepo naročim iz naslonjala, pač plačam poštnino kot bi jo npr. tudi v Sloveniji ali pa stroške prevoza in časa do trgovine.

Jaz sem gornjega za 20 EUR kupil in paše na motor, saj je napisano za katere modele je...

Koliko si pa dal za poštnino če ni skrivnost?

Meni se je bolj šlo, da kaj pametnega počnem 2 dopoldneva. Edini strošek, ki sem ga imel je bil 6€ za kolesa, pa so takšna konkretna za 60kg.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni skrivnost. 36 EUR s poštnino vred, manj bi bilo če bi kakemu znancu v Nemčijo naročil.

Originalno stojalo za mojega je 150 EUR.

p.s. varilnega aparat nimam, ne znanja, da bi kaj takega sam naredil, zato se mi izzide a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.jest mam enga stojala za prodat...za zadn kolo.......univerzal....močan..pa kompaktno izdelan...!! :krneki:

kok dnarja? pa slikco prosm... pa se lohk zmenva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki jih zanima nabava. Dvigalo sem sam našel in nabavil - plačal preko ebay-a .Cena 249 € . Ker pa nobeden od ponudnikov z ebay-a noče poslati tega paketa (100 kg) saj je cena pošiljanja čez 100 € (niti prave cifre niso hoteli povedati), sem se dogovoril s slo ponudnikom takih storitev ACK iz Ljubljane, ki so mi ponudili sprejemljivo cifro cca 70 € za prevoz. Cena je seveda odvisna od oddaljenosti trgovine. Jaz sem tako izbral najbližjo in najcenejšo in sicer

... in tako pričakujem dvigalo v ponedeljek ali torek na domačem naslovu

Stefan Gawehn

Stabilo Fachmarkt für Haus, Hof & Freizeit GmbH

Ipsheimer Straße 5

91438 Bad Windsheim

Germany

info@stabilo-fachmarkt.de

Tel: +49 98 41 / 40141 0

Fax: +49 98 41 / 40141 10

Zdravo

a si že postavil in sprobal? Zanimajo me vtisi, ker tudi mene mika :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

a si že postavil in sprobal? Zanimajo me vtisi, ker tudi mene mika :naughty:

Jaz postavil in s pridom uporabljam. Moja hrbtenica mi je hvaležna :worship: Edino negativno je blo okoli prevoza. Škoda da mi ni Marko55 prej sporočil da gre gor. Pri mojem ponudniku ACK so mi ponudili ceno za prevoz 69 € , račun je pa prišel za 123 € Zakaj ?? Zato:

sporočil sem jim, da je teža paketa 96 kg, kot navaja dobavitelj. Na izdajnem dokumentu je bila napisana teža 110 kg (tehtal pa nisem) in tako je cena skočila iz 69 na 102 € :headbang:

Aja, pa seveda k ceni 69 oziroma 102 je treba še DDV prištet, kar so mi prej zamolčali. :headbang:

Ok dvigalo je tu in deluje OK. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bil v soboto v luisu(Beljak),majo naprodaj po 20€ univerzallna stojala(nastavljiva po širini in višini),sam na motor ni šlo(škatla cca 600x400x100mm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sam sem ga naredil na podoben način. Kdor ima varilni aparat in prostor ,ter časa cca. 3 ure pa še malo ročnih spretnosti je zmagal. Kot je avtor napisal, pa ti ostane za par pirov al pa en tank bencina :)

Stojalo

Popravljeno . Popravil BoštjanG
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem ga naredil na podoben način. Kdor ima varilni aparat in prostor ,ter časa cca. 3 ure pa še malo ročnih spretnosti je zmagal. Kot je avtor napisal, pa ti ostane za par pirov al pa en tank bencina :)

Stojalo

dej sliko nalimi da vidmo ane :D tale link ne pokaže slike..vsaj meni ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj kupil tole v TC-ju, kar vredu zadeva, le malo ga je bilo treba "prekrivit" malo je bil preširok, ampak ni panike, je dovolj mehak materijal za naravnat...post-8569-125336153612_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zasledil, da bi kdo tu imel stojalo, ki je "kontra obrnjeno", torej da ima štango, ki štrli proti sredini motorja.

Tako lahko bolj enostavno in varno dvigneš zadnji del...zavzame tudi manj prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A kdo ve če je centralno stojalo, ki ga lahko kupiv v H&G pod številko 37121300005 univerzalna zadeva, na sliki je nek suzuki narisan :), bo pasal na mojo aprilijo?

Pa če kdo ve kako je kaj z odzivnim časom pri H&g če naročiš preko pošte, je realno pričakovat zadevo v 3-4 dneh?

post-4351-125529030529_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!