Skoči na vsebino

Blaster Worm


Priporočene objave

Danes me je Norton na mojem čarunalniku razveselil z obvestilom, da je zaznal neko reč po imenu Blaster Worm, poleg tega pa zagotavlja, da ne zna ničesar ukrenit proti temu zlu.

Slikc ne morem popat, smejkotov prav tako ne, tekstov ne morem poudarjat, skratka, črn obup po sivem morju pride....

Ali bi kateri od Motomarsovskih izvedencev vedel, za kaj gre in mi morebiti celo svetoval, kaj naj ukrenem. Računajte pa na to, da o prokletih mašinah nimam pojma. Ravno toliko, da najdem knofe, pa še to ne vedno.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si zelo na udaru, ker so novico o tem 'črvu' na Slashdotu objavili šele pred 45 minutami.

Rešitev naj bi bila naslednja:

Najprej naloži Security update od Microsofta Tule so vsa potrebna navodila. Direkten download za Windows 2000 in za Win XP.

Ko to narediš naloži še program, ki odstrani 'črva'. Vsa navodila in program najdeš na Symantecovi strani. To je vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noče ti jih odpreti, ker njihove lajtunge verjetno žarijo zaradi silnih prenosov.

Pri meni je vsak drug telefon bil danes ta, da jim je crknu PC - eni za to krivijo ram, ki so ga včeraj kupili, drugi CDRW, sam sem mislil da je M$ pogruntal lozinko za winse, ki se začne z "fckgw..."

V resnici pa virus....hehe...

Vseeno kateri removal tool uporabiš, oba naredita isto.

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem reč že zjutraj dobil....ko sem vspostavil povezavo mi je približno po 3 minutah javilo da bo restartalo računalnik zaradi neznane napake...bla..bla.....sem se kr spotil preden sem na teletekstu prebral o čem je reč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure:

Ja, vraga, saj mi tistih čarovnij, ki sta mi jih poslala, spljoh noče odpret!!! :(

Če hočeš ti "orodje" lahko pošljem po mailu...

Navodila so pa taka:

Download the FixBlast.exe file from:

http://securityresponse.symantec.com/avcen...er/FixBlast.exe

Save the file to a convenient location, such as your downloads folder or the Windows Desktop (or removable media that is known to be uninfected, if possible).

To check the authenticity of the digital signature, refer to the section, "Digital signature."

Close all the running programs before running the tool.

If you are running Windows XP, then disable System Restore. Refer to the section, "System Restore option in Windows Me/XP," for additional details.

CAUTION: If you are running Windows XP, we strongly recommend that you do not skip this step. The removal procedure may be unsuccessful if Windows XP System Restore is not disabled, because Windows prevents outside programs from modifying System Restore.

Double-click the FixBlast.exe file to start the removal tool.

Click Start to begin the process, and then allow the tool to run.

NOTE: If, when running the tool, you see a message that the tool was not able to remove one or more files, run the tool in Safe mode. Shut down the computer, turn off the power, and wait 30 seconds. Restart the computer in Safe mode and run the tool again. All the Windows 32-bit operating systems, except Windows NT, can be restarted in Safe mode. For instructions, read the document "How to start the computer in Safe Mode."

Restart the computer.

Run the removal tool again to ensure that the system is clean.

If you are running Windows XP, then re-enable System Restore.

Run LiveUpdate to make sure that you are using the most current virus definitions.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj naj rečem... firewall :) .... jaz mam firewall pa ni blo problemof :) .... koristna zadewca...

drugač pa če je problem na internet it pa to, pa greš na eno kišto ko ma 98 winse gor al pa kaj, pa dol lodaš, pa je... ker nabade samo XP, je pa 2000... a ja.. ono opozorilo da bo PC resetiralo, pa se vključi takrat ko je spostavljena povezava za net.. tak da kabl ven :)

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj naj rečem... firewall :) .... jaz mam firewall pa ni blo problemof :) .... koristna zadewca...

drugač pa če je problem na internet it pa to, pa greš na eno kišto ko ma 98 winse gor al pa kaj, pa dol lodaš, pa je... ker nabade samo XP, je pa 2000... a ja.. ono opozorilo da bo PC resetiralo, pa se vključi takrat ko je spostavljena povezava za net.. tak da kabl ven :)

LP!

škoda, ker nisi po slovensko ampak v spakedranščini napisal ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tudi mene je razveselil ta črv, naredil vse po navodilih, tool ga je odstranil, še enkrat preveril - vse OK.

in potem se seveda lepo priklopim na motomars (ne da bi ga krivil) in že naslednjo sekundo mi norton javi da je našel (in odstranil???) črv v nekem fajlu (c:winnt/nekaj). in vse po starem, spet internet zajebava + ostalo....

kaj je zdaj to????? kako ga naj odstranim če pa ga sploh ne najde norton in fixtool (pa imam update vse novosti kot priporočajo)??????

mi pa javlja vedno svchost.exe error ko se priklopim na internet. aja pa win2000 pro imam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je zdaj to????? kako ga naj odstranim če pa ga sploh ne najde norton in fixtool (pa imam update vse novosti kot priporočajo)??????

mi pa javlja vedno svchost.exe error ko se priklopim na internet. aja pa win2000 pro imam.

Ali si security popravek za Win2000 naložil ? ... pojdi na Windows Update in naloži vse security patche, ki so tam.

obstaja pa še en črv Sobig.E, ki izkorišča enako "luknjo" v Winsih in se je pojavil istočasno.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!