Skoči na vsebino

Mesecina........


dave the wave

Priporočene objave

Motiviran, da spet malo s kolesom divjam po totem nasem Mariboru, poletim preko plocnika, ko po zelo trdem pristanku zaslisim......... psssssssssssss!!!! Ma orkodijoostija, zadnjo gumo sem presekal! Pa zakaj zmeraj jaz? Zakaj imam zmeraj jaz to smolo? Ko z nemalo kletvic in nepohvalnih besed na racun gumarske industrije, mestne obcine, izdelovalcev koles, cestnega podjetja, cestarjev, omice, ki sem se ji umikal, policije, pa za vsak slucaj se matere Terezije, boga, hudica, angleske kraljice in komunisticne partije, zaslisim telefon. Kdo? Brat! Zaslisim znan glas:" E debeli, kaj delas?" Ne da bi komentiral njegovo telesno tezo, ki je je za eno vreco cementa vec od moje, odgovorim, da pac molim kozje molitvice. "Odi v Radgono,hehehe....", je bilo kratko povabilo. Seveda sem si vsaj priblizno predstavljal kaj me caka in ni mi bilo treba dvakrat rect.

Brat me je v domacem kraju cakal, ocitno je bilo, da je danes ze unicil nekaj alkoholnih pijac, nasmejan do uses. Ze nekaj casa se nisva videla in nacrt je bil znan, obiskati cim vec ostarij in nalajat cim vec kelnarc. O ja, to pa dobro znamo, hehehe. Vestno in posteno sva uresnicevala nacrt, vse gostilne in vse natakarice so bile najine. Ni dosti manjkalo in bila bi "zmagovalca" noci. Na premiku iz postojanke stevilka tri na postojanko stevilka stiri pa opaziva, da so tudi naju opazili,..... mozje v modrem. "E debeli, to ne bo dobro", modro ugotovim in brat globoko doda:"Ne nede." Preden naju ustavijo in varuhi reda opravijo kontrolo voznika, kontrolo vozila in oljnega stanja, aja tega ne delajo, se bova raje spravila domov. Doma ima brat se dovolj opojnih pijac, kratek postanek v stacuni se, pa je vse pripravljeno za nocni piknik na terasi bratove hise. Ni me presenetlo, brat se je ponovno izkazal, kot izvrsten kuhar z nagoni pracloveka, huhu, njama, zazgano meso. No torej, jedla sva cevapcice in pomfri, ker sva pa civilizirana pa seveda tudi kecap. Po drugem piru je brata fuknilo v horizontalo, na posteljo. Z nedvoumnimi zvoki je naznanjal, da se danes vec ne gre. Jaz pa sem ostal sam na terasi odet v mesecino...

Srebrna svetloba lune v svojem najmogocnejsem sijaju, prodira skozi oblacne meglice na nebu, ki pocasi potujejo neznano kam. Sence terasnih cvetlic, s katerimi nezen veter se igra, mi delno zastirajo pogled na domaco dolino, ki se v siju mesecine izdaja v svoji skriti, nezni, romanticni podobi. Luci po hisah so ugasnjene, vascani spijo, zamujajo trenutek lepote poletne noci, trenutek vecnosti. Iz radija se slisi znan refren komercializiranega rocka:"...ja od rodjen dana, pa do rodjen dana, samo cekam..." in v meni se prebudijo spomini na trenutke ljubezni. Kot je vecen trenutek biserne poletne noci, ki ga pravkar dozivljam, tako so vecni spomini na trenutke ljubezni. Nekoc sem prebral, da ljubezen ne razmislja o trajanju, pac pa o vecnosti. Res trenutki ljubezni so vecni, kakor trenutek te srebrne noci. In kakor ta noc ni zadnja, tako spomini na trenutke ljubezni niso zadnji. Mesecina hvala ti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kej si že tko pijan da tle blodiš neumnosi??? :o :D :D :D

P***a jst sm pa mogu naredit 20 km z apn-om samo da sem do čikov pršu :( . yebeš pač zapaša ena palčka ponoči. In še tisti kurčevi utrinki ki naj bi svetli 2 mesca ob 2h ponoči so me uzdržali budnega in nism vidu do zdej še niti enga pa gledam že 1 uro in jih je kao 75 na uro <_< . Beda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj se je desno od lune videla svetla zvezda, ki je v resnici bila planet mars. preety cool celo za takega anti-romantika kot jaz.

PS: Dave, poznam ta "romantični" feeling, sam si pogosto na kaki čagi vzamem čas in ob kakem pivu in čiku opazujem luno, zvezde,....., seveda po tem ko vsi dol padejo tebi ga se še pa blazno pije naprej. ;) ja ja takrat znamo bit romantiki :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F..k. Pa ne še ena pesniška dušca, ki v opitem stanju piše pesmice, ki se jih bodo mogli naši otroci tko čez ene 15 let učit v šoli. :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F..k. Pa ne še ena pesniška dušca, ki v opitem stanju piše pesmice, ki se jih bodo mogli naši otroci tko čez ene 15 let učit v šoli. :angry: :angry:

ne bojo ker se jih drugi dan ne spomnim, zapišem pa jih tudi ne, tako da brez skrbi ne bo nobenih "Jošknih sonetov", od pivu ali "venerinih venčkov" v moderni literaturi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda po tem ko vsi dol padejo tebi ga se še pa blazno pije naprej. ;) ja ja takrat znamo bit romantiki :P

ja tako romantično si takrat predstavljamo še ducat pivskih bratcov ki bi nam dali nov zagon v bližnjo gostilno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda po tem ko vsi dol padejo tebi ga se še pa blazno pije naprej. ;)  ja ja takrat znamo bit romantiki :P

ja tako romantično si takrat predstavljamo še ducat pivskih bratcov ki bi nam dali nov zagon v bližnjo gostilno :)

... tako pa ostane samo noge na mizo, frisen pir, pa cik,....... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F..k. Pa ne še ena pesniška dušca, ki v opitem stanju piše pesmice, ki se jih bodo mogli naši otroci tko čez ene 15 let učit v šoli. :angry: :angry:

Brez skrbi, tvoji otroci se bodo ucili iste pesmi,kot si si jih ti zapomnil, prazen list papirja A4 format mali karo. Fuck, mogoce pa bodo napredovali in citali telefonske imenike.

js DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B) B) B)

kako mikrobi, ki smo okužili nek delec vesoljskega prahu

vidimo svoje okolje ali

sloh se nam ne sanja kako majhni & nepomembni smo

enka, mnogo se ti puno cjeniš :), kr mikrob...

jaz bi reku da smo prej sub-alfa-zeta delci :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu smo vsi skupaj ene take zlooo zanimive mal večje meglice temeljnih subatomarnih delcev vesolja, ki se formirajo po nekem nenavadnem genetskem ključi in se v približno 100 letih tudi dodobra razblinijo.

Smo kot sanje nekega virtualnega zaspaneta, ki ga nikdar sploh ni bilo.

No, vsaj nekaj smo, a ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo kot sanje nekega virtualnega zaspaneta, ki ga nikdar sploh ni bilo.

No, vsaj nekaj smo, a ne :)

ja

torej.. to seveda lahko izrazimo na več načinov, Sym - v bistvu misliva zelo podobno, a ne?

.. kot dva miselna vzorca nekih sanj, katera je izgubil in pozabil tvoj virtualni zaspane v najbolj pozabljenem in usmrajenem kotičku vesolja, potem ko se je zbudil in v istem trenutku ugotovil, da nikoli ni niti sanjal niti obstajal ..

.. na nek čudežen način pa imava kljub temu, čeprav še tako neizmerljivo kratek trenutek, možnost izbire med dobrim in zlim:

- to make love

or

- to make war

:D :D :D :D :D

nodilemapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možnost izbire med dobrim in zlim:

- to make love

or

- to make war

:D  :D  :D  :D  :D

Yeah, make love :lol: :lol: , pa sex in naredit cim vec onih, kako se rece Sym? Sanj nekega virtualnega zaspaneta, ki ga nikdar sploh ni bilo? :)

Kako majhni, veliki, trenutek ali vecnost smo???? Ne vem, ce je to pomembno vprasanje. Dejstvo je, da smo. :rolleyes:

Let`s play the game :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ko oblaki zakrijejo vso to neskončnost? Bi se morali takrat počutiti večje, močnejše?

Jaz se ne..... :(

Pa tudi zvezdnih utrinkov ne maram več.......ker lažejo..... :angry:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi zvezdnih utrinkov ne maram več.......ker lažejo..... :angry:

Zvezdni utrinki ne lazejo, lazejo tisti, ki govorijo o vsemogocnosti zvezdnih utrinkov. Utrinki pripovedujejo svojo velicastno zgodbo in opazimo jo le, ce jim prisluhnemo, ce jih opazujemo. So pa utrinki, ceprav velicastni in cudoviti, so le trenutek trenutka. Tako kakor mi sami, ne nepomembni in ne najpomembnejsi, ampak vsak s svojo cudovito zgodbo.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojstri fizike   :blink:  :lol:  B)

fizika&zvezdoslovje

za 3.razred 9letke..

Baucek

za

t r e t j i

upamdanisšpricalapress

:D :D :D :D :D :D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojstri fizike   :blink:  :lol:  B)

fizika&zvezdoslovje

za 3.razred 9letke..

Baucek

za

t r e t j i

upamdanisšpricalapress

:D :D :D :D :D :D

Dragi moj Ena ... jaz nisem hodla v devetletko :rolleyes: :lol:

:P :P :P :P :P

:P :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj Ena ... jaz nisem hodla v devetletko :rolleyes: :lol:

dragi moj Baucek

pa si spljoh

hodila v osn šolo

:blink:

sej vem da si & to bi morala potem čuti v 6.razredu,

če nisi špricala & bingljala na Motomarsu

kjer so te (namesto pouka) osvajali

Pubec, Zok & co

hja vidiš tko hormoni zjebejo znanje mladim

:D :D :D :D :D

sejnissamakrivapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj Ena ... jaz nisem hodla v devetletko  :rolleyes:  :lol:

dragi moj Baucek

pa si spljoh

hodila v osn šolo

:blink:

sej vem da si & to bi morala potem čuti v 6.razredu,

če nisi špricala & bingljala na Motomarsu

kjer so te (namesto pouka) osvajali

Pubec, Zok & co

hja vidiš tko hormoni zjebejo znanje mladim

:D :D :D :D :D

sejnissamakrivapress

Kaj spet težiš enka ... ti je tak dolgcajt ?! <_< :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. 8. (v bistvu ze 3. 8.), dan birthday partyja. ura nekje 4 zjutri. ostalo je le se nekaj tistih najbolj vztrajnih, vsi so padli v debato o veri, misticizmu, soli, financah, celotnem sistemu. grem v garazo, da utisam muzko. uspe mi jo spravt nekako pod 100 dB (nekako od oka - uha), sosedje majo namrec mejhne froce. grem ven. ceprav je nas plac pred garazo skrajno neromanticn (sam asfalt pa to), pogledam v nebo. spomnim se na vse lepe trenutke, ki sem jih dozivel: prva voznja z Aprilio, spomini na sosolce/sosolke, s katerimi smo se taaaak stekal, voznja s kulegovim Matizem brez filtra (trije cilindri!! B) ), pol pa pomislim na ljubezen... WTF, utrinek?!? ammm kaj ze... ...zdej nej bi si neki zazelel?? ammm kaj pa?? a si je sploh treba?? qrc gleda, lajf je kak je, in neki utrinki mi ga ne bojo izboljsal, pa nej kdorkoli rece kar hoce! ;)

;)

aja, numero Uno: mi se nismo pr fizki nc ucil o zvezdah, tud v srednji soli ne (tehniska gimnazija Lava, 4 leta fizike)... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!