Skoči na vsebino

Mesecina........


dave the wave

Priporočene objave

aja, numero Uno: mi se nismo pr fizki nc ucil o zvezdah, tud v srednji soli ne (tehniska gimnazija Lava, 4 leta fizike)... :huh:

Mi tud ne do zdaj ... mam pa 4 fiziko. :) :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..aja, numero Uno: mi se nismo pr fizki nc ucil o zvezdah, tud v srednji soli ne (tehniska gimnazija Lava, 4 leta fizike)... :huh:

a da ne??

madona kok gre use u maloro..

a nč prauš - pa ti vrjamem, da nisi špricu tko kt nš Baucek (sej vem da je huda name..)

:angry:

hja to je nš fenomenalni šolski sistem - k ga tooolk hvaljo

:unsure:

u bistvu pa proizvaja butle kjh pol politiki ukol za dnar(!!) prnašajo

neizobražen pa tooolk da:

- verjamejo v zvezdne utrinke

- v demokracijo

- počez kupujejo najbolj kretenske info iz poptv&co

- se gnetejo na voliščih & naivno mislijo da bo bolš če jm bo ena druga baraba kri pila

- hodjom k čarovnikom Dany-jem po nasvete iz kart

škoda, no

ns so kumunisti velik več naučil, takih normalni stvari, a ne

sej politke že takrt ni nben maru, tko da smo to selekcijo sami naredl u glau

:D

ja ti hudič ti.. kaj nej rečm edni izhod je

sam vrtat za znanjem

:D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ti hudič ti.. kaj nej rečm edni izhod je

sam vrtat za znanjem

:D :D :D :D :D

clovk k me je fiziko ucil je bil moj razrednik.

<_<

samo sranje smo delal.

:D

tale priponka je pa odgovor na citat...

B)

sm kr piflar, a ne?!?

:D :D :D

post-15-1061225820.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..sm kr piflar, a ne?!?

:D :D :D

sicer so na lističu neka damska imena..

predvidevam da niso tvoja

:rolleyes:

po drugi strani pa zeloo dvomim

da bi dame čitale take revije

hja tko gre to, ja

dodaj ščepec Discovery chanell-a, za priokus..

pa kako dobro internet stran z znanstevnimi dosežki

(astronomija, biologija, genetika, kemija..)

& tvoja razgledanost se bo dvignila močno nad povprečje

lp

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

damska imena & stuff - na mamino ime sm si sposodu.

:ph34r:

men je kartica ze potekla...

:D :D :D

zdej pa res grem...

:unsure:

ob stirih zjutri startam...

:blink:

raziskovat morske globine!!

:D :D :D

noc!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk... UZIVITE!!

aaaajde!!

no

pa ga ni več..

:D :D :D :D :D

dejmo uživaaaat

svoboooodaaaa !!!!

:D :D :D :D :D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 kdaj pa ti greš .... pol bo šele svoboda ... :rolleyes: :D

Baucek

boooogi

Baucek

pa tolk je upala

se veselila

&

ys

grozni, odvratni, maltretatorski

ys

jo moram pa spet razočarati

:( :( :(

ne grem nkamr

:angry:

tuki bom težil

:angry:

in kri vam pil

:angry:

vse naslednje dni

:angry:

in vse noči

:angry:

le sanjaj o svobodi

:angry:

pa pridna bodi

:D :D :D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys

grozni, odvratni, maltretatorski

ys

jo moram pa spet razočarati

:( :( :(

ne grem nkamr

:angry:

tuki bom težil

:angry:

in kri vam pil

:angry:

vse naslednje dni

:angry:

in vse noči

:angry:

le sanjaj o svobodi

:angry:

pa pridna bodi

:D :D :D :D :D :D :D :D

Glede na tvoj avatar ti vse verjamem, da ti nije vec 800 godina??? :) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Glede na tvoj avatar ti vse verjamem, da ti nije vec 800 godina??? :) :P

hvala za kompliment,

me pa vseeno zanima

zakaj misliš da sem tako mlad

B)

ali pa si le po pomoti

pozabil napisati še eno nulo

:D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliki voz

Pravijo, da so avgustovske noči najlepše, da je takrat največ zvezd in utrinkov na nebu. Najlepše so seveda no morju. Vsepovsod okoli tema, nobena luč ne moti sija mlečne ceste, noben zvok ne moti misli.....valovanje morja je samo nežna in tiha spremljava.....

Doživela sem precej takšnih noči, ena pa mi je še posebej ostala v spominu.....

Ne vem katero leto se je takrat pisalo, pa saj niti ni pomembno.....zvezde so bile iste kot včeraj ali danes......iste kot bodo jutri......

V temnem zalivu je stala stara hišica iz grobega betona in sivih skal obtesanih v lične kocke. En del hišice je bil pokrit s klasično streho, drugi del pa je bila streha ravna, zavoljo zbiranja deževnice kar je v tistih krajih običajno, saj so dežne kaplje edini vir sladke vode. No in ker je avgusta tam precej majhna možnost za tovrstno zbiranje vode, smo mladiči (kakor so nas, ne glede na starost, imenovali starši) uporabili streho pač v »spalne« namene......

Tisti večer so vsi nekam izginili.......starši v sosednji zaliv na pivo, preostali mladiči pa tudi bogvekam......Ostala sva samo jaz in moja otroška, nikoli priznana ljubezen....

Ležala sva na strehi in opazovala zvezdnato nebo. Točno pred nama je svetil veliki voz, z roko mi je kazal kje od velikega voza najdem še majhnega, pa še nekaj ostalih zvezd mi je vedel pokazat. Od vznemirjenja, da leži poleg mene si tako nisem nič zapomnila. Pogovor je počasi zamrl, njegove oči je premagal spanec. Z roko me je rahlo objel in zaspal. Tudi premakniti se nisem hotela, da ne bi umaknil roke..... Gledala sem veliki voz, ki se je prav počasi premikal proti hribu za katerga se je tik pred svitom skril......

Šele takrat sem se zavedla, da sem prebedela svojo prvo celo noč......

Alla

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že razpravljali o fiziki in logiki pa poglejmo še nasljedje vprašanje :

Zakaj je nebo modro ? :unsure:

.

.

.

.

Kdo ve naj dvigne roko ... !? :D :rolleyes:

.

.

.

.

Odgovor je preprost ...

Svetloba se pri potovanju skozi plin malo razprši. Zanimiva lastnost sipanja svetlobe na molekulah v plinu je, da se v njih svetloba s krajšo valovno dolžino razprši bolj od tiste z daljšo. Tako sipanje imenujemo Rayleighevo in je značilno za primer, ko je valovna dolžina sipane svetlobe mnogo večja od dimenzije sipalca (v našem primeru molekule v zraku). Pri Rayleighevem sipanju se tako modra svetloba razprši bolj kot rdeča. Če posvetimo z belim žarkom (v beli svetlobi so vse barve zastopane enako) skozi plin, se iz njega najbolj razprši modra svetloba, zato žarek postaja vedno bolj rdečkast, plin pa je od daleč videti modrikast.

Z našim nebom se dogaja natanko isto. Na poti skozi atmosfero se modra sveloba siplje bolj kot rdeča. Modra barva neba ni torej nič drugega kot na molekulah v zraku razpršena sončna svetloba.

B) :rolleyes:

Popravljeno . Popravil bauca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Modra barva neba ni torej nič drugega kot na molekulah v zraku razpršena sončna svetloba.

B) :rolleyes:

mavrica = ??

ps

fiziki so z natančnimi merjenji dokazali, da tam kjer se mavrica dotika zemlje definitivno NI lonca zlata

:D :D :D :D :D :D :D

&

dodatno vprašanje za Bauco

če hoče 5Motosvetovskih zvezdic za fiziko:

ali se & kje se mavrica dotika zemlje

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enka ... nikol še nisem razmišlala o mavrici in njenih lastnostih in če men vprašaš, bom rekla da se mavrica vbistvu ne dotika tal. Če se že se nikoli ne na istem - določenem mestu, ker jo mi vidimo glede na to kako stojimo ... (Torej vedno pod enakim kotom - približno 40° v smeri stran od sonca). :unsure: :rolleyes:

mavrica.jpg

Še kaj enka ? B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Še kaj enka ?  B)

hmmm..

vidiš,

Baucek.. to ti je pa "znanje" fizike brez prakse

teoretična fizika je ok (40 stopinj pa to..), sam je praktična bolš.. več pove, mislim

&

zato je treba še mal zdrauga firbca zraven, da v praksi izpopolniš teoretska znanja

B)

kot mulc, sem moral zalivati vrt, zeloo velik vrt smo imeli..

med dolgočasnimi deli na vrtu, sem jasno "proučeval" vse sorte zadev s katerimi so mi polnili glavo v šoli:

od tega kako se obnašajo kolobarniki, če jih zavežeš v vozel, kaj delajo posoljene mravlje in polži..

:D :D :D

do izdelave raznoraznih mavric v zahajajočem soncu pri večernem zalivanju povrtnin (danes spljoh nihče več ne ve, da moraš vrt zalivati zvečer, da se doseže največji učinek zalivanja)

in seveda določil vse sorte kotov, krivin, svetlosti, barvnih razmerij v mavrici..

probaj enkrat.. dost si še mlada, da ti bo v zabavo.. poleg tega je pa zeloo lep efekt..

čim manjše kapljice boš ustvarila s cevjo za zalivanje, lepši efekti bodo v večernem soncu

lp

:D

ps

a ja - zvezdice..

ma nj ti bo!

evo jih, ksi lih ti:

* * * * *

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja enka vem ...... sem zadnič zvečer zalivala pr babici neke grme pa se je pojavla mavrica ...

No zaj smo to razčistli ... hvala za zvezdice :)

:blink: :D

Popravljeno . Popravil bauca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja enka vem ...... sem zadnič zvečer zalivala pr babici neke grme pa se je pojavla mavrica ...

No zaj smo to razčistli ... hvala za zvezdice

me veseli -

maš rada babico?

a ji velik pomagaš?

to je danes izredna redkost med mladimi..

ys svoji mami (7X babica) veliiik & kolkr morm pomagam

:D

še 5 zvezdic za zalivanje:

* * * * *

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali se & kje se mavrica dotika zemlje

:rolleyes:

Kar se mene tiče, se mavrica dotika tal tam, kjer stojim jaz.

Včasih... :rolleyes:

Ampak takrat se običajno ne dotikam tal...

Torej se tudi mavrica mogoče ne. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:

raziskovat morske globine!!

:D  :D  :D

Potapljanje? Pa delate to organizirano? Se lahk pridružim družabnemu dogodku? Obljubim, da bom čisto tiho! Pod vodo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, nc organiziranga.

enivej, folk, sporocam vam, DA SM NAZAJ!!! :lol: :rolleyes:

malo hitreje kot s 64 kbps...

<_< <_< <_<

tokrat s 1024 kbps...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

adsl je zakon!!

:D

trenutno pa sm se poln spominov na bedarije k smo jih s prjatli pocel, na zurke, na romanticne trenutke, itd...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

...ura je nekje dve, tri zjutri... ...plaza, mesecina, valovi, sumenje, js, kulegica, vonj po morju, itd... ...iz nase prkolce (blo nas je 7 frendov) se v prekinjenih valovih priduseno slisi muzka Ali G-ja Shoot to kill, ki me spominja na birthday party pred nekaj tedni... ...POL PA NAENKRAT HRUP IN PANIKA!!! ozrem se, in vidim kulega na piciklu, k bezi pred drugim kolegom, k ga lovi s piciklom pa vodno pistolo!!!

:P :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ozrem se, in vidim kulega na piciklu, k bezi pred drugim kolegom, k ga lovi s piciklom pa vodno pistolo!!!

:P :D :D :D :D :D

Ja bicikli so zakon, hitrejsi ko ADSL, ce je vodna pistola za modem... :D :D

Zok WB :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa se ena piciklisticna:

grema s kulegico na vece, pa zravn se en frend s piciklom. mi seveda neb bli mi, ce neb sou on direkt v vece s piciklom (namest da bi ga zuni pustu), pa se je zadela neki cistilka dret na njega, pa ji on tezi "prosim, prosim, sej mam izpit, pa registriran je tud, ka pa po enem kolesu se lahka vozim..." :D :D :D , pol pride do konca hodnika, pa pride en frend z druge strani, mu vzame picikl, se vsede gor, obrne, nazaj mim te iste cistilke, un k je prej bil gor na piciklu ga se poganja pa se dere "hitr, hitr, da te ne bo cistilka vidla", prideta ze skor do konca hodnika, pa jima spet en tatretji frend zapre pot - zato kr je prsu na vece s tadrugim piciklom!!!!! :D :D :D :D :D :D :D

da o tem, da je en motorist zgazu enga izmed nas, ko je bil le ta na rolerjih, ne govorimo (oba sta sla po plocniku), un bajker (tezek frajer) se je neki zacel dret kok se vozi (KWA MA UN S CEBEGEESIKSERFEZEEROMKO MILJAUZNT ZA DELAT NA PLOCNIKU?!?!?) pol so policijo klical, un z rolerjih se je delu da ga rebra bolijo, pa da dihat ne more, en drug mu je po tiho reku "bolj naprej se nagn, tak ne zgleda dost dobr" :P :D , vglavnem, una dva motorista (motorist + sopotnica) sta pol spizdila (z opraskanim oklepom - VSAJ TO! :angry: ). smo se pa smejal njegovmu nastopu, pa se zdej se!!" :D :D :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!