Skoči na vsebino

Izpad elektricne energije


Max

Priporočene objave

Poznam par ljudi, ki delajo ali so bili tam in vsi znajo povedat, da se Amerika TRESE (od strahu :D ). IMHO je s tem posledično prišla tja tudi paranoja.

Res je, da so to sam govorice, vendar jim osebno verjamem.

p.s.: 11. september je še živ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nekaj fotk:

Pedestrians and vehicles jammed streets and bridges on Thursday, August 14, as a power outage struck New York City. The blackout also affected Detroit, Cleveland, Toronto, Ottawa and smaller cities in between.

post-16-1061034884.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blackout, Around 50 million people in the USA and Canada were left without power following the biggest power cut in history. The orange area on the map shows the area affected - 9,300 square miles in all.

post-16-1061035174.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAY two: Power is slowly coming back!

The Manhattan skyline, as seen from Queens, is showing signs of life as dawn begins to illuminate the sky on Friday. A power outage that hit most of northeastern United States and parts of southern Canada on Thursday shuttered the city.

post-16-1061035277.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Commuters sleep on the steps of the U.S. Post Office on 33rd Street and Eighth Avenue in New York during the early hours of Friday after being stranded by the city's electrical blackout.

post-16-1061035401.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Early arrivals at the New York Stock Exchange prepare for trading Friday morning. Exchange officials were set to rely on auxiliary power and said the massive power outage should not affect trading.

post-16-1061035451.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu problemu se na kratko reče privatizacija. Strateško pomembne točke, kamor po moje spada tud energetika, ne smejo biti večinsko v privatni lasti. Cilj je samo dobiček, dokler sistem laufa. Vzdrževanje, investicije, preizkušanje zaščite, preverjanje funkcionalnosti naprav je treba spravit na minimum, ker vse to stane. Potem pa lahk pride do takšnih problemov. Statistika je pokazala, da je dobro enkrat letno preizkusit delovanje relejev zaščite, ker se s tem zanesljivost delovanja v primeru okvare zelo poveča.

Kakorkoli, obetajo se tožbe pa posledično še bankrot kakšnega podjetja v stilu Enrona.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, glej ga zlomka v dveh tednih po ZDA brez elektricne energije

ostal se London!?! :ph34r:

Rush hour power cut hits London

Thursday, August 28, 2003 Posted: 2:42 PM EDT (1842 GMT)

LONDON, England -- Passengers were trapped on the London Underground as a power outage struck the city during evening rush hour Thursday.

Je to nakljucje ali Al qeda (terorizem)?!?! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljevanje zgodbe o elektricnem mrku v LONDONu UK tukaj...

ne bo slo......sem po pomoti zbrisal :huh: :rolleyes: ........ kaj pa pises dvakrat isti naslov. :P

ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljevanje zgodbe o elektricnem mrku v LONDONu UK tukaj...

ne bo slo......sem po pomoti zbrisal :huh:  :rolleyes: ........ kaj pa pises dvakrat isti naslov. :P

ice

Ehhh... Ajs pejt si po ocala! Optika xx priporocam! :(

A zdej bom pa jst kriv, ce si ti slep? :o

Vidim kako malo me poznas v vseh pogledih! <_<

Ponovno sem odprl temo... :P

Sledim eni zadevi, ki gre priblizno takole ;) :

Hodi po svetu in odpuscaj, saj tistih, ki ti delajo krivico ne bo zmanjkalo... :unsure:

(po domace: odpuscaj (kle bi lohk marsikaj napisal!) jim saj ne vedo kaj delajo!?!) B)

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

max,od tebe pricakujem prepisano delo in international herald tribune na forumu; seveda za vsako porocilo posebno temo.da bomo ja informirani kaj se dogaja po svetu.ker ni nobeden zmozen odpreti casopisa ali vkljuciti TV.hvala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa koga vraga to zanima?

Mene osebno zanima samo, kaj so ljudje počeli, ko ni bilo televizije, kina in podobne navlake.

Po možnosti s slikovnim materialom.

In blazno me zanima, koliko novih Amerikajnerjev se bo rodilo čez cca 9 mesecev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa koga vraga to zanima?

Mene osebno zanima samo, kaj so ljudje počeli, ko ni bilo televizije, kina in podobne navlake.

Po možnosti s slikovnim materialom.

In blazno me zanima, koliko novih Amerikajnerjev se bo rodilo čez cca 9 mesecev.

Glas ljudstva....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sploh jamramo, ko ni bilo štroma v ZDA za 30 ur. Kaj pa naša ljuba Slovenija, ki je bila nekateri konci celo po 3 ali več dni brez elektrike (snežne razmere), in je že začelo iz skrinj smrdeti, ker se je meso kvarilo. Pa še prejšni teden smo skoraj imeli pri nas izpad, ker je padel JEK.

Doma smo navajeni dnevnih izpadov po nekaj sekund, ker se računalnik sesuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!