Skoči na vsebino

Težava z izgorevanjem na TOMOS AVT. 3M l. 81'


Pervy

Priporočene objave

Torej kot nekateri veste imam v lasti še vedno moj prvi moped, Tomos avtomatik 3M letnik 81' (prvo leto brez pedalov, nespremenjen do leta 86 ko je dobil motor z kvadratno glavo).

moped mi naenkrat ne vleče več preko 25 km/h (prej svetlobnih 45 ;) :P ), svečka je čisto črna že po minuti uporabe, v izpuhu se nabirajo črne saje. očitno je krivo slabo izgorevanje ampak tu nastane težava - batni obročki so OK, platine tudi, fergazer zgleda OK.

tankam 3-4 % mešanico z EU 95, svečka je nova bosna 75 (tudi predpisana v knjižici), fergazer se ne da nastavljat, pa tudi zaliva ga ne (stvar zgleda "suho") - vglavnem je preprosta konstrukcija motorja presegla moje ideje o tem kaj bi lahko bilo narobe. aja stvar se je zgodila "čez noč".

Ma kdo idejo kaj bi lahko bilo, pa prosim brez nasvetov o smetišču ali modrovanj. vem da je tu gor ogromno ljudi, ki so v mladosti vozli tomose zato predvsem od njih pričakujem kako idejo kaj še postorit, da bo moja srebrna strela spet dosegala nekdanje hitrosti :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morem ti povedat da sem tudi jaz pred davnimi leti imel enak problem :) Vse je bilo ok samo ni pa sel nikamor :blink: :blink: isto cez noc :huh:

Potem pa sem se malo igral z platinami pa je blo malo bolse potem pa sem celo plato magneta malo premako(al gor al dol nevem vec) in svecka ni bila tako crna kot prej....Samo sel pa se vedno ni nikamor....In pol mislim ce se prav spomnim so bli krivi tisti valcki zadaj za kuplongo ko vcasih tudi preskocijo ko so obrableni pa mislim da se je poknila tista mala okrogla fedra :( Potem pa sem to zamenjo pa se enkrat malo plato magneta premako pa se mi zdi da je slo dobro :)

Samo ne spomnim se vec dobro ker to je blo pred enimi 5-4leti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Pervy!

Za dedka mraza si želim kolerabo, korenčka in tudi tega, da bi se Roba nehal shizofrenično obnašat :) Drugače pa si pogledal kaj lamele? Kak se ena ftrgne je konec veselja in moped več ne prdne B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Roba, moj ma :) Zakaj pa moped nima pa je vprašanje lastnika :D

Ki te mas ti v avtomatiku lamele???To pa mi res lepo prosim povej? :blink: :blink:

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% so... vsaj v colibriju se spomnm da so ble, k je sosed sraufov pa mislu da je to blokada :lol: :lol: :lol: . seveda je hotu to blokado zakrivit (da bi se lamele lohka bl odprle) pa ni mogu, zato jo je vn uzeu in seveda... moped ni delov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, ta vikend še ni časa (še dobro da mam motor :P ), čez teden pa gre v prafaktorje pa bom pogledal še vse ostalo. luft filter je OK, avspuh in dušilec tudi (kompresorpress). ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao, kake debate!! :D :D :D

lamele ma VSAKA SKLOPKA od motorja, pa ni vazn al je avtomatska, al klasicna!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao, kake debate!! :D :D :D

lamele ma VSAKA SKLOPKA od motorja, pa ni vazn al je avtomatska, al klasicna!!

Tok to jaz tudi vem samo tomozuki ni teh mislo ampak on je sesalne lamele mislo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, tiste majo pa pr tomosu sam A5 masine (frchiji s "tavelkimi cilindri"). :rolleyes: pred nekaj leti so stale 3600 sit. tu ni kaj, ce ne dihtajo, treba menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, ta vikend še ni časa (še dobro da mam motor :P ), čez teden pa gre v prafaktorje pa bom pogledal še vse ostalo. luft filter je OK, avspuh in dušilec tudi (kompresorpress). ;)

A si prepričan, da ni avspuh zamašen? Se včasih zamaši tudi v kolenu, kjer ne vidiš, simptomi so pa taki kot jih opisuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej tomos je simpl ko pasulj, pa dihtunge dobis skor za đabe, lej pa kako aprilio, ko mors subframe dol odsraufat da dobis cilinder dol, da ne govorim o vseh plastikah, kablih, ceveh, itd., da dobis prej zivcn zlom ko kaj druga. pr frchiju pa odsraufas frgazar, odsraufas auspuh, pa tiste 4 11-matice ko drzijo glavo pa cilinder, pa mas celo masino narazn... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, res

smo prejšnjič šraufal unga yogrra----CELEGA smo razdrli, da smo prišli do domnevne blokade pri frgazarju (tm k vleče zrak se mi zdi) pa je nakonc sploh blo ni ;=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!