Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Živjo.

Ali mogoče, kdo ve kje bi lahko dobil merilec temperature hladilne tekočine za fz 6 letnik 2003?

Nekak me moti, ker ne vem kdaj je motor ogret na optimum :)

Gledal sem merilce pri Louisu, ampak tam so samo za merjenje temperature olja. Sicer logično sklepanje pove, da ko je temperatura olja optimalna je tudi mašina ok, ampak bi vseeno raje vedel še temperaturo vode.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Ali mogoče, kdo ve kje bi lahko dobil merilec temperature hladilne tekočine za fz 6 letnik 2003?

Nekak me moti, ker ne vem kdaj je motor ogret na optimum :)

Gledal sem merilce pri Louisu, ampak tam so samo za merjenje temperature olja. Sicer logično sklepanje pove, da ko je temperatura olja optimalna je tudi mašina ok, ampak bi vseeno raje vedel še temperaturo vode.

Sej imaš metrilec temp. vode. Zgolj da je prikaz z črticami in ne z točno cifro... Če prebereš navodila, ugotoviš da se motor segreje na delovno temperaturo ko neha utripati prva črtica za temp. če se ne motim je v navodilih celo napisana vrednost pri kateri neha utripat in to je (po spominu izpred 2 let) 72C°. Dokler pa ta prva črtica utripa pa vozis do 3000min-1

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo, mene bi sam zanimal v kater zavarovalni razred pade Yamaha FZ6 S2 Fazer recimo 2008 letnik. Ali razred do 72kW ali nad 72kW? Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupim vizir za yamaho fz6. Če gdo ve kje se da dobit magari rabljen?

hvala.

Popravljeno . Popravil uncle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni "forumaši" . Kervsem friški ;) me zanima kako mojo fazerko spravit iz 78 km na 98! Ali je potrebno zadevo potem tudi homologirat? Da nebo pomote..raje placam tisti drobiz evrov, kot da se kaj zgodi pa placam velik drobiz evrov v blagajno republike slovenije ;) . Ter drugo vprasanje.. Z katerimi pnevmatikami ste zadovoljni na vasih zverincah? Moj je letnik 2007 glede na to da so gume kot steklo.. Bo jih nujno treba menjat.. Vsaj zadnjo. Gledam nekaj v smeri road smart 1 ,2.. Ter metzeler z8. Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa sem tudi jaz končno dočakal "pravi" motor  :smoke:   včeraj kupil Fazerko S2, nimam je še doma ker čaka prevoz in se mi že meša od čakanja :grrr
ima še original gume Bridgestone BT020 pri 8000km, ki imajo še kar nekaj profila, bi rekel 50%. Kakšne so kej po vaših izkušnja te gume, se jih splača ponucat do konca?

V salonu kjer sem ga kupil so naredili manjši servis na motorju pregled, menjava olja... zdej je v njem olje neke firme Drauhall oz. ne vem točno kako se imenuje firma, če se komu dozdeva katera bi lahko bila? Vglavnem bi bilo pametno zamenjati olje za kakšno malo bolj kvalitetno Motul, Castrol, Shell...   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja imaš prav Bardahl je firma, se nisem mogel nikakor spomniti. Mal sem si prebral mnenja o njem, eni ga hvalijo eni pač ne ampak se mi zdi da bo kar vredu do naslednje menjave...hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pa si dal za lepotico? ;) letnik ? No kar opazam tu na forumu da je to kolko tolko nor,alno pri fazerki da zdrzi nekje 10 do 16tisoc gume... Moja ma nekaj cez 14 pa so tovarniske gume se gor... Sam so tak zlizana da se je na centralnem stojalu nevarno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik je 2009, kupil sem jo pa v Italiji tako da me bo skupaj z davkom in prevozom koštala okoli 4000€. Na koliko km delate servis? Ker piše v navodilih z interneta, da se delajo na 6000km in mi je čudno saj je na XJ6 servisni interval 10000km pa sta skoraj isti mašini z razliko 20KM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik je 2009, kupil sem jo pa v Italiji tako da me bo skupaj z davkom in prevozom koštala okoli 4000€. Na koliko km delate servis? Ker piše v navodilih z interneta, da se delajo na 6000km in mi je čudno saj je na XJ6 servisni interval 10000km pa sta skoraj isti mašini z razliko 20KM.

 

Včasih je bila menjava na 6000km, potem pa so spremenili servisni interval iz 6.000 na 10.000km.

Jaz sicer menjam olje in filter na 5.000km ali enkrat na leto (navadno naredim okoli 5000km letno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik je 2009, kupil sem jo pa v Italiji tako da me bo skupaj z davkom in prevozom koštala okoli 4000€. Na koliko km delate servis? Ker piše v navodilih z interneta, da se delajo na 6000km in mi je čudno saj je na XJ6 servisni interval 10000km pa sta skoraj isti mašini z razliko 20KM.

 

Ne vem kako je bilo na ta stari, ampak od 2004 naprej je po tovarniških navodilih servis na 10.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

... ima še original gume Bridgestone BT020 pri 8000km, ki imajo še kar nekaj profila, bi rekel 50%. Kakšne so kej po vaših izkušnja te gume, se jih splača ponucat do konca?

Gume gredo letos v 5. sezono - jaz bi ji menjal (Donlop, Michelin ... ) .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Gume gredo letos v 5. sezono - jaz bi ji menjal (Donlop, Michelin ... ) .

LP

 kaj 5 let in 8 t je bilo narejeno z m. ?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj imam obcutek da so ti uradniservisi nategavscina? Še sam newem zakaj bom zdaj to tu gor napisal... Ampak klicem danes malo okoli in na uvozniku od yamahe mi recejo da sama fizicna odstranitev blokade nebo prinesla kaj rezultatov.. Bojda je zato potrebno kupit neko elektroniko ki stane 700€!!!!!!! No zadnic sem na dveh straneh dobo odgovor o nastavitvah parametrov... Cena 50€.. In potrm se danes najde en posten serviser... I rece da se sam blokada ven vzame... Pa je to to... Ni treba nic nastavlat pa nic... O cem torej sploh govorim.. Da bi spravo motor iz 78km na 98km je potrebnih par minut dela da se tisto fizicno varovalo zvije oz kaksna urca mogoce ali malo vec da se tisto odstrani... Ni pa to vsekakor ne 50€ stroska ali pa 700€ potem raje motor parkiram v morje!! Nebi blo bol enostavno da bi serviserji normalno računali in bi imeli zadosti dela? Kot da nas raje vecina proba sama kaj posraufat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!