Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Motul 5100 in svečke NGK.

 

 

V r6 15w-50, v FZ6n navadno 10w-40.

 

Pri meni dobiš filter, olje in svečke ;)

Zakaj pa v r6 15W-50?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa v r6 15W-50?

 

ne vem. vozim se tako ali tako ko je 18°C in več. poleg tega je serviser rekel, da je to ustrezno olje.

 

In zakaj ne 15w50 v FZ6?

 

hmmm... ne vem. ker so že od začetka dajal notri 10w-40, pa smo se potem tudi mi odločili da bo tako ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če še kdo slučajno rabi....Service manual za fazerko 07 letnik

 

Yamaha FZ6-SS(C) 2007 Service Manual.pdf

 

in še owners manual

 

YAMAHA_FZ6_SHG.pdf

 

pa še service manual za 04 letnik....

 

Yamaha FZ6-SS(C) 2004 Service Manual.pdf

Popravljeno . Popravil sava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo ve za kakšnega rabljenega leovincija, akrapota,....ali kakšna poceni alternativa lahko x-firme. trenutno sem prekratek za novega akrapota, original mi je pa že mal dolgočasen...

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej si original predelat

Pa dej si original predelat

 

Stuhec, ajga ne seri ej! :grrr  :kva1:

 

Še to se manjka spet ena Fazerka več z preluknjano kanto...Če hočeš kolikor toliko dobro predelan originalen izpuh, se s ceno približaš rabljenim aftermarket izpuhom....pa še ob prodaji motorja nimaš problema z pojasnili zakaj je izpuh tako glasen.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce si lahk sam naredis in znas je kar ugodno

In sam cist mal povecas db

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nauk zgodbe: nije zvaka za seljaka...

Motor je bil verjetno ogret, ko si spustil olje in gumo filtera si namazal z oljem predno si ga zasravfal, pa upam da ga nisi zategnu z macolo ampak samo z roko...Naslednji servis bo ze boljsi...

 

Jup, ogret in gumica potem namazana in filter z roko zategnjen.

 

Prtegnjen pa še zdej ne vem kdo je bil blj. Ali filter ali pa prejšn 'majstr', ki je oba artikla zategnil? :blink: 

 

Nauk3: če hočeš, da je nekaj narejeno kot se šika, naredi to raje sam

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nism nč, mogoče veš kakšna je kej cena?

Živijo, vsekakor ni vedno merilo cena. Sam poznam lonce Roads Italia, cena je nižja kot pri nas, zvok je taprav, vendar se mi zdi , da nekam preveč štrlijo ven iz zadka motorja. Če imaš nosilec za kovček je še nekako, drugače, pa so preveč ven, spodaj je pa ogromna luknja, kio jo je s strani videti. Vsekakor, bi jaz gledal nekaj tudi na stil. Več na p.m.

Potem je tu še dekatalizator, ki, če ga ne vzameš stran, popolnoma zaduši zvok. Pri MASS-u poskrbimo za vse, vključno s homologacijo.

post-4713-0-49192900-1369165089_thumb.jpg

post-4713-0-79131100-1369165109_thumb.jpg

post-4713-0-33185200-1369165121_thumb.jpg

post-4713-0-39223800-1369165133_thumb.jpg

post-4713-0-87667700-1369165208_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo ve za kakšnega rabljenega leovincija, akrapota,....ali kakšna poceni alternativa lahko x-firme. trenutno sem prekratek za novega akrapota, original mi je pa že mal dolgočasen...

 

LP

jaz imam doma original lonec za fz6 z predelano notranjostjo......če te zanima mi javi na devilll86@gmail.com pa ti pošljem kake slike....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kdo že predelal stopalke za sopotnico? Mam Fazerco 600, 2005 letnik, pa mi moja jamra da jo bolijo kolena , zaradi pokrčenih nog. 

A ima kdo kakšne nasvete? 

 

Mislil sem original stoplako vn vzet, pa montirat tja podaljšan nosilc. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo

 

Js mam pa ene par vprasanj :)

 

1. Akrapovic - ima kdo, pozna kdo koga, ki ima komplet akrapovic izpuh ne samo Slip-On. Glede na to da je kar popularen motor se je verjetno tudi s krivinami kaj ukvarjal?

2. Zadnji shock absorber - kako se ga nastavlja? Imam kljuc iz vrecke orodja pa je z njim tezko ze zraven pridet, bom vzel jutri na sihtu prepogibnega (upam da bo kaj lazje slo), me pa zanima tudi kaksen je postopek. Ce se postavim za motor je na desni strani absorberja videt en lulcek, je tisto kaksen stoper za odsravfat pred nastavljanjem ali je samo indikator kje je trenutna pozicija? Ce je je na 7 oz. na max, mi je tud prejsni lastnik rekel da ga je spustil, ker je bl majhen bil. Nastavil bi na 3,4,5 nekje, se pravi moram to stevilko spravt na mesto kjer je zdaj 7? Zanima me pa se kako na trdo to gre in ali preskakuje med stevilkami  nastavitev ali so stevilke samo za okvirno orientacijo? Ne bi rad kaj zjebal pa sem mal zakompliciral. :P

3. Zimsko vzdrzevanje akumulatorja - imam cteka, pa me zanima ali se splaca kupiti konektor za polnenje, da ne bi razsravfaval tanka vsako zimo, ali je vseeno bolj pametno da se cez zimo kleme odklopi in je priklopljen samo vzdrzevalec?

4. Na prvi sliki je ena zaprta cevka, cemu sluzi, nahaja se nad pokrovom iz druge slike? Na drugi sliki je popraskan pokrov (se od padca prejsnega lastnika), zanima pa me ali so notri ventili za stelat in ali je notri olje ter za kaj je tisti kabel oznacen s puscico? Me pa zanima tudi ce kdo pozna kakega razbitega fazerja, ki ima ta pokrov cev, kupim in zamenjam.

 

dsc0521.jpg......dsc0524.jpg

 

Ce se slucajno komu da bi bil zelo hvalezen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam orig pr bremz ploscice, cca vec kot polovico jih je se

Ce kdo rab

Menjam za 4 dc rdecega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je najboljs da povprasam v Lj za vse semeringe na vilicah

Al pa ce mi kdo proda ?

Kako olje pa je sploh tovarnisko v teh vilicah ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Jaz bi pa rabil nasvet katere gume naj dam na fazerco. Izbiram pa med Savo in Dunlop RS2. Vožnja pa je vsake toliko kar dinamična. Sicer sem vozil RS1 na SV-ju par let nazaj in sem bil kar zadovoljen. Res bi rabil nasvet nekoga, ki je probal obe ali pa vsaj eno od teh gum na fazerci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst osebno bom izbral savo ker se mi zdi dost ugodna pa vsi pravijo da je zlo dobra pa me še mal firbc matra :) . Drugače pa RS1 mam zj montirano pa se mi zdi uredu kolkr mi je pa znano je pa RS2 sam nadgradnja prve različice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi jaz imam zdaj RS1 in sem tudi zadovoljen. Edino kar mi ni všeč,je to da je PREobčutljiva na zalivke. Anyway, hvala za odgovor. Sem rabil en push da se odločim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bom zdej izkisil RS2, zdej nam M5

Sem pa zamenjal semerige in olje

Moram pa obvezno menjat 1 cev na vilici

Kaka informacija glede tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm pa desn spegu odlomu :D A je ze kdo vidu ta material a se to da kako zasvasat da ne hodm do unga motospirit al kaj je ze?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem danes obul svojo mayaho : ). Gor pa sem dal kompletek Save. Prvi vtisi...koliko se mi je smejalo,bi mi lahko en črnc komot vtaknil celga tiča v usta, pa še zmeraj bi se plac našel še za kaj :P. Zahvala pa gre Rumenemu cestaku v Logatec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!