Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Hvala vsem za odgovore in nasvete.

Stvar je pa približno taka. včasih 16-18 let sem si strašno želel imet motor. Med počitnicami sem delal po 12h na dan samo da bi našparal dost za nakup. iz tistga na koncu ni blo nič ker sem zaslužil bore malo. (če mi ne bi mami dajala za hrano bi verjetno cel zaslužek porabil na malci, hehe pa nimam 100 ampak 70kg)

Potem sem naredil izpit za avto in stvar se je umirila. Denar je šel za nakup avta, registracije, ostalih stroškov, ...

Neki let me pol ni tolk držal.

Zdaj pri 26-ih pa mam spet neki našparan in želja po motorju je zopet zrasla. Odloču sem se da grem delat izpit za motor (čez ene 14 dni mam glavno :D). Zdaj razmišljam že o samem motorju. Na začetku sem gledal samo čoperje ampak odkar sem ga vozil v avtošoli jih v oglasniku niti pogledam ne več. Vozim BMW 650 cs in neki podobnega bi imel tud jst. Nočem tipičnega športnika ker je to preveč zame. Začel sem gledat po oglasnikih suzuki bandit 600, pa honda cb 600, BMW je predrag (pa sam en cilinder ima). Na koncu sem zagledal novo fazerco. huh to ti je lepota...

Rabljenih motorjev skoraj ne gledam več ker je cena proti novim nesorazmerna.

Kar me moti pri fazerci je to da ima zame (vsaj mislim tako) preveč konj. Vendar vem da kljub temu in ne bom tiščal. Ker nisem ravno divjak (no ja no) in ker imam do motorjev (straho)spoštovanje. Mislim da bi ga znal vozit umirjeno. Navsezadnje bi človek to od mojih izkušenj tudi pričakoval. In motor mislim imet za dalj časa. Oče je navdušen vendar pravi da je to premočen motor zame. Sam se navdušuje nad nakupo kakega oldtimerja. Logično saj tudi on ni več rosno mlad. :P

Zadnjič sem spet neki gledal cene FZ6 v TC-ju (prek neta). Popusta ni več!!!??? Mogoče ve kdo kaj več o tem. Bodo cene drugo leto (januarja februarja) nižje ali ne.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

tut jst mojga fotra šponam naj kupi fazerco. Pač lep motor.

Sva pa bila v TC in popusta ni več tut nč ni reku da februarja bo. Povem pa ti da letos neboš več dobil fazerja. Šla vsa zaloga. Nažalost :cry: . Lahko pa se že naročiš za naslednje leto...samo glede barv niso še čist jasni.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja čist by the way mislm da lahko jst pri enmu kolegu zrihtam kakšno tanovo fazerco al pa 2!Vsaj mesec nazaj je še mel ene par na zalogi lahko pa prašam če ma še kaj...samo keš na roke pa se mogoče lahko še za kak popust zmenmo :naughty: ...pište na PM---ampak samo RESNI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hasper, konji na papirju ne pomenijo enako kot konji+navor na cesti. fazer te ne bo dvigoval na zadnje kolo zaradi moci, pac pa ti bo ponudil v nekaterih trenutkih ob dolocenih vrtljajih hitrejse pospesevanje (prehitevanje recimo) in popoln uzitek. naj te ne bo strah teh konjev, ker to niso enaki vranci kot na sportnih motorjih. ce ti je vsec in ti finance dopuscajo kar po njem, vendar upostevaj moj nasvet malo visje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem spet neki gledal cene FZ6 v TC-ju (prek neta). Popusta ni več!!!??? Mogoče ve kdo kaj več o tem. Bodo cene drugo leto (januarja februarja) nižje ali ne.

Popusti so bili za letnike 2004 - če so jih razprodali, popustov več ne bo. Januarja in februarja pridejo letniki 2005 in popustov definitivno ne bo!

Drugače pa sem bil tud jaz v taki situaciji kot ti. Pri 25 letih prvi motor FZ6 Fazer. Prej ni šlo, ker sem si ga moral kar sam zaslužit. Če bi imel motor že pri 18. bi sigurno takoj kako sranje ušpičil, pri 25. pa mislim da imam nekoliko bolj "pod streho" pospravljeno in pri tem, da imam skoz v glavi, koliko let si moral delat, da si si ga privoščil (šparal sem od 16. leta), tud bolj pazim pri gasu. 100 konjev se mi po prvi sezoni niti ne zdi več tako divjih, voziš ga lahko sproščeno - poleg tega pa imaš vedno ful rezerve (npr. pri prehitevanju). Dobra stran nekoliko večje zaloge moči je tud, da se motorja ne naveličaš prehitro. FZ6 se meni zdi ful vsestranski - tako za na easy potovanja, kot tud za na mobikrog - multipraktik! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kuj tu vprašo.

Kupujem original izpuh oz. tisto plastiko okrog izpuha od fezerja (novi model)?Če ma kdo slučajno kak drug ror gor in mu je ta v napoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri montaži Wingsov ti sigurno poleg lonca tudi plastika ostane. :hmm:

lp

Rudi

Vem ja.Upam samo,da bo kdo prodal za pameten denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ6-ka je eden redkih motorjev, ki ima zelo poceni dele. Npr. tale deklc stane manj kot 5000 SIT. Realno gledano, ti tale teklc noben ne bo poštimal za manj kot 4 čuke...

Zato najprej polič v Krško in vprašej kolk te pride ta plastika...

Glede wingsa pa sem iz nezanesljivih virov slišal, da je tipu, ki ga je dal gor, od vročine stopilo lep kos motorja, tak da ne bi jst :grrr

post-4-1096053415.jpg

Popravljeno . Popravil SiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem do sedaj videl ene par Wingsov gor in vsi so imeli plastiko še vedno gor. Sam ga mislim montirati na začetku naslednje sezone, ampak plastika pa je ostala pri vseh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem danes na svojo fazerco montiral višjo šipco od f. Kappa. Prve izkušnje so za touring vožnjo zelo pozitivne, saj se je vetrna zaščita zelo povečala. nekaj več glasnosti se čuti edino v čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:OK: Lep pozdrav vsem uporabnikom foruma :OK:

Sem sveže pečen uporabnik tega foruma in tole je moja prva objava.

Po podrobnem pregledu večine foruma sem se odločil da tudi jaz prispevam svoj delež. Pred časom sem opravil vozniški izpit za A kategorijo ter si omislil svoj prvi zaresni motocikel. Pri TC sem si zaarov Yamaho Fazerko FZ 6S. Dobim jo spomladi. Ko sem bral tale topic mi je bilo na začetku malo žal da sem jo izbral vendar ko ste jo začeli dejansko vozit tudi člani foruma sem mnenje spremenil. Zdaj sem spet vesel da bom lastnik tega motocikla in komaj čakam na pomlad.

Pred nakupom sem vozil Kava Z 750, KLE 500 ter fazerco. Odločil sem se za sledno ker mi je najbolj ustrezala (priznam da sem ocenjeval predvsem vizualno).

Star sem pa 28 let, imam pospravljeno ''podstrešje'' in upam da mi bo motor dolgo časa v veselje.

Lep pozdrav vsem forumovcem in veliko sreče in užitkov v vožnji.

dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem lahko "malo" pristranski: :devil: odločil si se popolnoma pravilno... po mojem ti ne bo žal ... Še vedno trdim, da za tak denar (vsaj letos, za leto 2005 ne vem, kakšna je/bo cena) nikjer ne dobiš toliko motorja.

Sam sem letos naredil 8500 km - brez pripomb.

PS/Ko si plačal avans: ali imaš sedaj ceno fiksno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer3

Pri TC sem plačal avans v višini 100.000 sit, s tem sem pa fiksiral ceno v EUR. (možno je nihanje tečaja) Čeprav sem se pozanimal pri ostalih uvoznikih avtomobilov in motorjev ni nujno da drži ta cena.

Bomo videli prihodnjo pomlad.

So mi pa dali kar dober popust na motoristično ppremo ker sem takrat pustil kar precej denarja tam (čelada, rokavice, škornji, jakna, hlače, nogavice, podkapa9

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem se pozanimal pri ostalih uvoznikih avtomobilov in motorjev ni nujno da drži ta cena.

Bomo videli prihodnjo pomlad.

Napaka, ceno bi moral imeti napisano v pogodbi ,če jo nimaš ,pojdi k njim in to naredi,da se ne boš spomladi kregal,kot sem se jaz,imel pa sem dogovorjeno ceno-seveda napisano v pogodbi,pa bi se kmalu zgodilo, da bi mi po večji ceni prodali motor,ti trgovci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem se pozanimal pri ostalih uvoznikih avtomobilov in motorjev ni nujno da drži ta cena.

Bomo videli prihodnjo pomlad.

Napaka, ceno bi moral imeti napisano v pogodbi ,če jo nimaš ,pojdi k njim in to naredi,da se ne boš spomladi kregal,kot sem se jaz,imel pa sem dogovorjeno ceno-seveda napisano v pogodbi,pa bi se kmalu zgodilo, da bi mi po večji ceni prodali motor,ti trgovci

jaz sem tudi vplačal fazera 6s za naslednjo leto v mb pri šerbineku pa smo napisali fiksni ceno v pogodbo ampak mi je prodajalka rekla, da lahko pride do male spremembe samo glede tečaja evra. pogodba sklenjena v evrih

pozdrav :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj je pa mene tud mal zaskbelo. Takoj ko pridem domov (služba) bom pogledal kaj mi piše v pogodbi/predračunu in poročam

lp

Točne cene sigurno nimaš, ker cenika 2005 še ni :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!