Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Sej ne morem vrjet da ste vsi tok utihnl :P .

Sm pa recimo vceraj prvic sedel na njej :D in me moti ena majckena malenkost,namrec vedno gori kontrolka za dolgo prizgano luc :wacko: !! Kar ni prav,ceprav so v TC-ju rekli da je to zato,ker nima moznosti izklopa zasencene-kratke luci,vedno gori. To je ze vse lepo in prav,pa vseeno ne smo skozi goret kontrolna lucka za dolge luci.!!??

Pa se to,v primerjavi s tastaro ''Fejzerko'' ji luci dosti slabse svetijo!!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne morem vrjet da ste vsi tok utihnl :P .

Sm pa recimo vceraj prvic sedel na njej :D in me moti ena majckena malenkost,namrec vedno gori kontrolka za dolgo prizgano luc :wacko: !! Kar ni prav,ceprav so v TC-ju rekli da je to zato,ker nima moznosti izklopa zasencene-kratke luci,vedno gori. To je ze vse lepo in prav,pa vseeno ne smo skozi goret kontrolna lucka za dolge luci.!!??

Pa se to,v primerjavi s tastaro ''Fejzerko'' ji luci dosti slabse svetijo!!!

LP

poj se pa ti bl mal spoznas na tehniko!!!kontrolka za dolge luci je prisotna in gori tudi v vecini prevoznih sredstvih

!ze tako mas dost bebcev v avtih k tud podnev vozjo z dolgimi lucmi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poj se pa ti bl mal spoznas na tehniko!!!kontrolka za dolge luci je prisotna in gori tudi v vecini prevoznih sredstvih

!ze tako mas dost bebcev v avtih k tud podnev vozjo z dolgimi lucmi :hmm:

Ja ok to ze da je prisotna,sam nima kej gort ce dolga luc ni prizgana a se ti ne zdi!!!?????

Preberi kaj sem napisal potem pa govori! Napisal sem da VEDNO gori,tudi kadar dolga luc NI prižgana!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ok to ze da je prisotna,sam nima kej gort ce dolga luc ni prizgana a se ti ne zdi!!!?????

Preberi kaj sem napisal potem pa govori! Napisal sem da VEDNO  gori,tudi kadar dolga luc NI prižgana!!!

lp

Čudno da opozorilna lučka ves čas gori, mogoče je kaj narobe. Meni gori samo ko je dolga luč zares prižgana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ok to ze da je prisotna,sam nima kej gort ce dolga luc ni prizgana a se ti ne zdi!!!?????

Preberi kaj sem napisal potem pa govori! Napisal sem da VEDNO gori,tudi kadar dolga luc NI prižgana!!!

lp

napaka !poj pa na servis kontrolna to je modra lučka se prižge takrat ko vklopiš dolgo luč!ko jo ugasneš ugasne tudi kontrolka pel na servis fabrička greška :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej bo res treba!

Pa še ''štant gas'' je previsok.

LP

P.S. Drgac je pa motorcek zakon.... :yea2:

A mate vsi tok visok ''stand gas''? Tuki je skoz okrog 1300 tud ko je motor ogret. Zelo redko se spusti do 1100!!

Prav kolega da mu zarad tega tud vec pije!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakua bi pa to očitno vplivalo na porabo?? men ni logike :hmm: :?

Zato,ker ko je vec ''gasa'' vec bencina porabis a ne!

Tko kot stari ''zaug''! Ko je bil vstekan,je slo vec bencina v masino.

Pomoje je to razlog....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam štandgas je ko je motor pri meru... tedi mašina poganja le sebe in nič drugega tk da se mi zdi da se 500 o/min ne pozna. velik bolj se pozna kok desno ročko sučeš.

razen če meriš porabo tk da ga pred hišo 5 ur pustiš laufat pol pa pogledaš kolk je popil. :hmm:

nevem no men se še zdj ne zdi logičn zakua bi štandgas očitno vplival. :blink:

Popravljeno . Popravil HAWKey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ad 1: Meni gori kontrolna lučka samo pri vključeni dolgi luči;

Ad 2: Na prvem servisu so mi nastavili tudi obrate v prostem teku - sedaj jih je nekaj manj in je OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne morem vrjet da ste vsi tok utihnl  :P .

Sm pa recimo vceraj prvic sedel na njej  :D  in me moti ena majckena malenkost,namrec vedno gori kontrolka za dolgo prizgano luc  :wacko: !! Kar ni prav,ceprav so v TC-ju rekli da je to zato,ker nima moznosti izklopa zasencene-kratke luci,vedno gori. To je ze vse lepo in prav,pa vseeno ne smo skozi goret kontrolna lucka za dolge luci.!!??

Pa se to,v primerjavi s tastaro ''Fejzerko'' ji luci dosti slabse svetijo!!!

LP

Bla bla :devil:

Kar se kontrole za dolgo luč tiče: Vsem, katerim gori tudi kadar vozite s kratkimi lučmi, se napaka odpravi na pooblaščenih servisih-brezplačno seveda! Popravilo traja cc 1h O:-) !

Pa brez panike, preveže se ena žička in stvar špila .) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEM IMEL FAZER LETNIK 99 IN SEM TAKOJ NAREDIL PREVEZAVO LUČI, TAKO DA STA SVETILI OBE KRATKI....STROŠKI 30 CM ŽIČKE. PRI NOVEM SEM NAREDIL ISTO, KER SEM IMEL STALNO OBČUTEK, DA MOTOR ŠKILI. JE BILA PA LUČ ŽE V OSNOVI BOLJŠA KOT PRI TASTARI FAZERKI. VSA NAPELJAVA IN VAROVALKE SO MI ZDRŽALE 4 LETA / 45.000 KM/ IN NI HUDIČ, DA NE BODO PRI TANOVI TUDI. :hmm: :hmm: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... PRI NOVEM SEM NAREDIL ISTO, KER SEM IMEL STALNO OBČUTEK, DA MOTOR ŠKILI. ......

A mi lahko poves,ker zal mojega se nimam,kaksne zarnice so notr H4,???

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem,

pred kratkim sem nabavil ta čudoviti motor.

Prosil bi, če mi lahko nekdo pomaga pri dveh stvareh:

1. ko imam vklopljeno kratko luč, mi sveti nitka za dolgo luč na strani motorja,

kjer je stikalo za luč, kjer je žarnica, ki vsebuje dolgo in kratko luč.

Ko vklopim dolgo pa se prižge še druga žarnica, ki ima samo eno nitko in

sveti nekoliko nižje. A je možno, da sta zamenjana samo konektorja?

2. V navodilih piše, da vsebuje zaslon tudi funkcijo za določanje svetlosti

zaslona in funkcijo kontrolne luči za hitrost motorja. Kaj naj bi to pomenilo

in kje se to nastavi?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, kaj takega pa prvič čujem.....

Nek tip iz Sl. Konjic prodaja pred dvemi dnevi registriran FZR S Fazer 600 za 1.800.000 SIT!!!!!!!! :? :lol1:

Odgovor na vprašanje: "a ni nov 1.720.000???" - "da, vendar ker jih v sloveniji ni dobit si lahko privoščim ga prodajat tudi za to ceno"... Očitno je ta moped kot droga... ljudje čakajo v vrsti pred štacuno kot za kruh v času med obema vojnama???

Takim tičem pa kar veliko sreče pri prodaji! :naughty: Se slišimo čez en mesec... morda bo cena kaj padla.... :BUA:

Popravljeno . Popravil pikec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zdaj sem se pogovarjal z prijateljem starim izkušenim motoristom.Tri leta je vozil staro fazerko zdaj pa je kupil novo in je nad njo zelo razočaran.Pravi da stara dosti bolj gladko pospešuje in je bolj okretna.Seveda je govor o fazer 600.Sam še nove Fazerke nisem vozil staro pa poznam odlično.

Jaz pa lahko iz prve roke povem,da to drži!

Namreč imel sem staro 600 in ko sem vozil novo,sem bil razočaran. Res je da vleče bolj počasi ko stara,to je zaradi elektronike,ki vse nadzoruje.

Tudi sopotnica se je rahlo pritožila,saj so držala za roke nameščena dokaj nizko.

Da ne govorim o bremzah,ki so dobre,so bile pa starejše boljše in so bolj odločno prijemala.

Sprednje vilice so res da 43 mm, so pa popolnoma nenastavljive,in kaj hitro je motor spredaj premehak.

Tudi pod ritjo je ves čas rahlo gretje , kar tudi ni dobro.

Je pa dober motorček,sploh za tiste,ki se prvič soočajo z motorjem nasploh.

Je pa tudi res da bo to spet najbolj prodajen motorcek v svoji klasi zaloge so ze skoraj pošle,zato bodo sedaj nekateri to s pridom izkoristili.

Varno vožnjo vsem in

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To glede kak katera vleče mi ni glih najbolj jasno.Sosed ma staro pa niti približno ne gre tak kot moja.Strinjam pa se s tem da hitro postane mehka.Malo gnara malo muzike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah ne vem no,ko sm pr moji odpru gas se je masini kr mešat začel,pri ta novi pa vse enakomerno narašča,kar je nakaterim všeč drug pa spet ne.

100 ljudi 100 okusov :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah ne vem no,ko sm pr moji odpru gas se je masini kr mešat začel,pri ta novi pa vse enakomerno narašča,kar je nakaterim všeč drug pa spet ne.

100 ljudi 100 okusov :D

LP

Tudi jaz imam takšno informacijo.Sicer bom pa moral sam preizkusit novo fazerko in se bom najbolje prepričal.Nimam pa razloga da tega ne bi verjel ,ker je prijatelj star izkušen maček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, kaj takega pa prvič čujem

A si se mogoče vprašal ,če ima motor za 300.000 sit dodatne opreme :hmm: ,lih na pamet na tvojem mestu, nebi govoril,glede pospeševanja pa to ,zamenjajte auspuh :OK: , odstranite katalizator :yea2: ,pa bo vlekla do 261 kmh :D ,kot hudič :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem se zanimal za Fazerco pa sem se odločil za drug motocikel in mi je znanec iz TC-ja rekel da sem se prov odločil in to argumentiral z že prej slišanim, da ima veliko slabše vzmetenje in zavore glede na lanski model. Poleg tega je pa še za 100.000sit dražja od predhodnika.

LP

Popravljeno . Popravil Foggy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo od lastnikov nove Fazerke višji od 190cm? Zanima me kakšen je položaj višjih voznikov na motorju. Se motorja pri TC... ne da dobiti na testno vožnjo. Razumel bi, da jih nimajo, pa pravi prodajalec, da motorjev sploh ne dajejo za testno vožnjo :wacko: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam 190 cm, sicer ga nisem pretirano veliko vozil, je pa zelo udobna stvar. Samo, po moje bi pustil originalni vetrobran gor, za to višino ti pri normalni drži pihne zrak pod čelado, če imaš kolikor toliko spodobno čelado je zadeva zelo tiha. Se da tudi lepo za vetrobran skriti, sam kaj ko nisem na več kot nekaj čez 100 km/h sprobal (0 km n števcu, ko sem jo vozil). V glavnem, po moje bp, glede velikosti, udobja in aerodinamike.

lp

Rudi

p.s.

Curi je tudi kar velik, če ne še celo večji od 190 cm, pa ga skoz samo hvali. :OK:

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!