Skoči na vsebino

Dalmacija


pmodic

Priporočene objave

če bo kdo iskal poceni in urejen kamp bliz Dubrovnika priporočam autocamp "Pod maslinima" v Orašcu, ca. 12km pred Dubrovnikom, sva bla tm dobrih 5 dni, nimam pripomb, plačala sva pa 77 Eur :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdej sm biu na Lastovu. V dobri veri da se bom skriu pred slovenci pa italjani mi to ni uspelo. Lastovo je postalo raj tudi za turiste. Camp skriveni v skriveni luki je poceni, okoli 6e noč. Otok je divji, plaže divje, ogromno zapuščenih vojaških objektov ter ogromno italjančku na luksuznih gliserjih. Drgač sm pa naredu ene 1250 km od postojne do splita pol na trajekt za lastovo ter nazaj glih tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sm biu na Lastovu. V dobri veri da se bom skriu pred slovenci pa italjani mi to ni uspelo. Lastovo je postalo raj tudi za turiste. Camp skriveni v skriveni luki je poceni, okoli 6e noč. Otok je divji, plaže divje, ogromno zapuščenih vojaških objektov ter ogromno italjančku na luksuznih gliserjih. Drgač sm pa naredu ene 1250 km od postojne do splita pol na trajekt za lastovo ter nazaj glih tako.

Piz"#&$#"a! zkaj si zakuru lastovo? in kako ti do splita rata nrest 600 km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piz"#&$#"a! zkaj si zakuru lastovo? in kako ti do splita rata nrest 600 km?

Lastovo smo zakurli ker nam ni bila všeč postrežba :D 570 do splita. Kako rata ? Če greš na koper pa tam čez buje je še dodatnih 90 km do rijeke :) Pa še vozikanje po lastovu k je od ubli do skrivene luke 17 km. Čeprou piše na avtocesti da naj bi blo od splita do rijeke 350 km so se pošteno zmotli :D Za nazaj smo šli po avt6ocesti k smo spali sam 4 ure pa se nam ni dalo po magistrali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da ne odpiram nove teme:

Načrtujem obisk Dubrovnika. Dol bi šel po magistrali, nazaj pa čez celino. Kaj mi priporočate? Pa brez avtoceste. Pa ne mislim nič ogledovati znamenitosti, samo vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor si napisal že sam!

Dol po magistralki, nazaj pa čez bosno.

Varianto pa izbereš na karti ali pa te vodi kakšno od novih elektronskih pomagal.

ps, kdaj pa planiraš odpeljat?

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme:

Načrtujem obisk Dubrovnika. Dol bi šel po magistrali, nazaj pa čez celino. Kaj mi priporočate? Pa brez avtoceste. Pa ne mislim nič ogledovati znamenitosti, samo vožnja.

Če bi mene vprašal(pa me nisi) bi šel obratno... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps, kdaj pa planiraš odpeljat?

Drugi teden v septembru. Se bom pa prilagajal vremenu. Če tisti teden ne bo lepo, pa prve lepa dva dneva. Ampak samo med tednom, ker mislim, da je med vikendom preveč gužve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi mene vprašal(pa me nisi) bi šel obratno... :yea1:

Dej utemelji ta odgovor. Verjetno je magistrala lepša in za konec misliš pustiti lepše stvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor si napisal že sam!

Dol po magistralki, nazaj pa čez bosno.

Varianto pa izbereš na karti ali pa te vodi kakšno od novih elektronskih pomagal.

ps, kdaj pa planiraš odpeljat?

Iz južne Dalmacije je veliko možnosti, pa na zemjevidu so vse ceste enake, v praksi pa verjetno ne.

Mal sem mislil na Mostar, Jajce, Karlovac.

Je pa res, da načrtujem en dan v eno smer, torej ne morem preveč okol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

...V petek nameravam okrog poldneva odštartat preko LJ - DVOR - KOČEVJE - Delnice ... in naprej po jadranski proti Splitu... v soboto opoldne obrnem (morda v Dubrovniku) in počasi nazaj... Napoved je čudovita, morda izkoriščam zadnje "poletne" vikende na obali.

:rolleyes: :rolleyes:

... a lahko kdo priporoča ob poti kak dober, cenovno ugoden privat penzion, sobico, gostilno... za kaj pojest, prespat, morda z zajtrkom? ...sicer bom za rezervo mel sabo tut šotor ampak bo mogoče postla bolj pasala. :worship:

...lahko se pa tut kdo ali katera pridruži... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...V petek nameravam okrog poldneva odštartat preko LJ - DVOR - KOČEVJE - Delnice ... in naprej po jadranski proti Splitu... v soboto opoldne obrnem (morda v Dubrovniku) in počasi nazaj... Napoved je čudovita, morda izkoriščam zadnje "poletne" vikende na obali.

:rolleyes: :rolleyes:

... a lahko kdo priporoča ob poti kak dober, cenovno ugoden privat penzion, sobico, gostilno... za kaj pojest, prespat, morda z zajtrkom? ...sicer bom za rezervo mel sabo tut šotor ampak bo mogoče postla bolj pasala. :worship:

...lahko se pa tut kdo ali katera pridruži... :naughty:

Če boš krenil okoli poldneva, boš okrog 18 h okoli Zadra. Spanje bo nekje okrog Vodic, Šibenika, razen če rad voziš ponoči. Šotora ne rabiš tovorit, ker za spanje samo slediš "zimmer frei". Prvi postanek za papico ti priporočam v Starigrad Paklenici. Na križišču vhoda v nacionalni park Paklenico je na levi restavracija z velikim vrtom. Moji stari prijatelji, sin gospodarja motorist - supermoto.

Povej da sem ti priporočil, To furo imam tudi jaz v planu, le da bi šel v petek okoli Velebita do Paklenice, sobota do Vele luke, nedelja preko Bosne ali Plitvic domov. Z nekaj dečki se pogovarjamo in jutri definiramo. Se čujemo.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...V petek nameravam okrog poldneva odštartat preko LJ - DVOR - KOČEVJE - Delnice ... in naprej po jadranski proti Splitu... v soboto opoldne obrnem (morda v Dubrovniku) in počasi nazaj... Napoved je čudovita, morda izkoriščam zadnje "poletne" vikende na obali.

:rolleyes: :rolleyes:

... a lahko kdo priporoča ob poti kak dober, cenovno ugoden privat penzion, sobico, gostilno... za kaj pojest, prespat, morda z zajtrkom? ...sicer bom za rezervo mel sabo tut šotor ampak bo mogoče postla bolj pasala. :worship:

...lahko se pa tut kdo ali katera pridruži... :naughty:

Mal prej štartaj pa ne rabiš spat do splita ,ker ni tko dolga fura :> še posebej zdej k ni več sezona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal prej štartaj pa ne rabiš spat do splita ,ker ni tko dolga fura :> še posebej zdej k ni več sezona.

Ne vem, kaj boš počel, če boš vozil dva dni do Splita. Sej večina gostiln je ob magistrali zaprta, tako da ti ostane samo uživanje v vožnji. Včeraj je bila magistrala praktično prazna. Tudi več minut skupaj ni bilo nobenega niti nasproti, kaj šele da bi moral prehitevat... Če štartaš ob 10 iz LJ, si najkasneje ob šestih v Splitu. Pa boš mogu počas vozit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na križišču vhoda v nacionalni park Paklenico je na levi restavracija z velikim vrtom. Moji stari prijatelji, sin gospodarja motorist - supermoto.

Povej da sem ti priporočil, To furo imam tudi jaz v planu, le da bi šel v petek okoli Velebita do Paklenice, sobota do Vele luke, nedelja preko Bosne ali Plitvic domov. Z nekaj dečki se pogovarjamo in jutri definiramo. Se čujemo.

LP.

Hvala za tole! :worship: Tale Paklenica gotovo "pade"... glede spanja in "do kam" pa se bom itak formi in dnevu prilagodil tako, da sploh ni pomembno...., ko se mi bo zdelo bom pač obrnil... Morda se srečamo! Srečno vožnjo! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej utemelji ta odgovor. Verjetno je magistrala lepša in za konec misliš pustiti lepše stvari?

Brez veze, če imaš toliko lepih poti, da bi ti zdaj razlagal če, če, če....lepo vreme, dež, megla, čevapčiči, cenejši bencin, bolj prijazni ljudje... ipd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,, Ata Iba, Motoristek, Mravak in Ferek SMO NAZAJ!... :worship:

Res lep in HITER :evilgrin: izlet: Celje - Izlake - Dvor - Kočevje - Delnice - Crikvenica - Paklenica (spanje) - Benkovac - Trogir - Split - Ploče - Metković - Mostar - Jablanica - Bugojno (spanje) - Prozor - Livno - Drvar - Bihač - Karlovac - Metlika - Trebnje - Sevnica - Celje... :beer2:

Zelo motoristično poučen krog v stilu: "Kako voziti vseskozi v prekršku a po predpisih" ali mogoče "po predpisih v prekršku"... ne, ne " v predpisanih prekrških pravilno"... "v pravilnih predpisanih prekrških"... :OK:

...v Glavnem --- VARNO! - PO "ATAIBINO"... morda v ovinkih malo hitro, a z Mravakom sma se vsaj malo bolje z ovinki spoznala! :yea1:

HVALA VSEM! čUDOVIT IZLET JE BIL! Hrana, pijača, ceste, ogledi... vse super! Le časa malo premalo (kar smo pa na cesti noter spravl!) :blush:

ŽAL VAM JE LAHK KER "DRUGI" niste notli it zraven! :closedeyes:

Ata Iba in Motoristek bota še pa kako slikico pripopala! :yes: Pa Mravaku še mal razložta, kaj pomen RDEČA luč na jadranski magistrali...

... pa okrog laškega naj se mal manj vozi, ker ni vajen pijače in ko sam zavoha pir iz pivovarne se mu čist "zmeša" :hooray:

Ajd! Fajn je blo! :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šljivovic... :whistle:

Se spomneš kak jo je Ferek zavohal od Bosanskega Petrovca proti Bihaču :evilgrin: ? Dobro, da mu gre Kawa samo 200 :whistle: . Ampak, varno in po predpisih!!!! O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!