Skoči na vsebino

NUJNO OBVESTILO / SUGESTIJA


Priporočene objave

... po dolgem času se zopet vračam na forum in kaj vidim???

... vse možne inačice slovenskih slengov, narečij in podobnih nerazumljivih mrmranj ...

... in ko odprem temo, v kateri naletim na takšno vrsto pisanja, jo lepo zaprem in pustim pri miru ...

... pa nisem zaradi tega jaz nič na slabšem ... na slabšem je lahko samo tisti, ki je v temo pisal "po domače" in morda potrebuje kakšno pomoč / informacijo ... pa je seveda ne dobi ... in verjetno jaz nisem edini, ki tako ukrepa ... s tem pa tudi ni informacij od ljudi, ki so že marsikaj doživeli, preživeli ...

... zatorej samo 1 poziv vsem, ki nočete pisati v vsem razumljivem jeziku:

PIŠITE TAKO, DA VAS BODO/BOMO RAZUMELI TUDI OSTALI, SAJ BOSTE LE TAKO LAHKO PRENESLI VPRAŠANJA/PRIPOMBE/INFORMACIJE NA ŠIRŠI DEL MOTOSVETOVE SRENJE IN BOSTE TUDI "LAŽE ŽELI TISTO, KAR STE ZASEJALI"

P.s.: ne pričakujte, da bom odgovarjal na kakršnekoli odgovore ...

Popravljeno . Popravil easyrider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s.: ne pričakujte, da bom odgovarjal na kakršnekoli odgovore ...

js tut naum nč udguvarju ... zanal'š ;) ...

... seveda se pa strinjam z Easy-jem, čeprav sem kot kaže malo bolj odporen na tovrstne spakedranščine, ki prevladujejo predvsem pri mlajšem/najstniškem delu motosvetovske populacije in žal tudi pri starejših (a ne ... broj 1 :) ) ... škoda res, ker nimam niti volje niti interesa včasih odgovarjat nekomu, ki se mu ne da niti normalno napisat kaj ga muči ... upam da bo Easy-jev predlog uslišan v čimveč ušes.

... pisanje ni enako pogovoru, zato to upoštevajte, ko pišete po forumu in tudi drugje ... !!!

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran, naši so še vredu -- a si pogledal kaj v Scooter kategorijo??? :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran, naši so še vredu -- a si pogledal kaj v Scooter kategorijo??? :angry: :angry: :angry:

Prva tema ki sem jo odprl :D

Cesta je ubitačno u ibr ful huda...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran, naši so še vredu -- a si pogledal kaj v Scooter kategorijo???  :angry:  :angry:  :angry:

Uuuu, pa res ?? :o

Še dobro da me tja ni.

:)

Nemudoma sem šla pogledat tja in se prav tako nemudoma zgrozila.

Vseh sedem let, ko sem poučevala v šoli, se mi je zavrtelo pred očmi in oceno pri slovenskem jeziku vsem mojim bivšim učencem nemudoma znižujem za dve stopnji. In to za nazaj. :angry:

p.s.

Se strinjam, da so včasih hude. Ampak, v lahkotnih temah, kjer kdo koga opravlja, nagovarja ali pa, kjer napišemo kakšno šalo, včasih paše kakšno po domače povedat. Absolutno pa to ne more biti pravilo pri "resnejših" temah, čeprav menim, da Easyrider z naslovom teme in ostro zastavljeno vsebino, milo rečeno, malce pretirava. ;) In kot je rekel Ran : pač ne greš "not ", v temo, če pa že rineš in te razjezi ali če ne razumeš, pustiš pri miru. Tako kot spečo muco. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene to spominja samo na zatiranje slengovske subkulture, drugačnosti....ker ste očitno vi v mlajših letih vsi govorili pravilno

seveda sem za pravilno pisanje ampak to ni nekaj, kar znaš ampak nekaj kar se moraš naučiti in vsakega enkrat sreča pamet, ko npr ugotovi da je zignoriran zaradi tega; zakaj pa se vmešavat v mlajšo populacijo, pa ne vem

folk, to je normalno in se dogaja povsod, zakaj tega ne razumete? ali so starejši razumeli vas? zgleda da ne, zato pa se to seli naprej - modrijani ;)

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah tako to danes pač je, vsak hoče bit nekaj posebnega....tudi v centru (če še grem kdaj ven), vidim da je med mladostniki "največji car" tisti, ki uporablja največ slengovskih besed (stari u ibr je hudo sekal, STARI), no ja pač se stvar prenese tudi na tiste mlade po srcu (ane #1 ;))...bomo že !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu je zanimivo, da je lahko na računalniku napisan tekst nečitljiv ... sleng ni problem, če je zapisan "čitljivo" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na našem prevajalskem portalu imamo resne probleme z ljudmi, ki besedila, ki ga dajo v prevajanje, ne napišejo pravilno, potem se pa razburjajo, da je naš prevajalnik zanič.

Primer stavka:

"jaz sem matic"

Prevod:

"I am nuts"

Ker je bilo ime zapisano z malo, ga je računalnik spoznal kot besedo matica, ž. sp., mn., rod. In kako se v angleščini reče matice v množini? NUTS.

Ljudje so nepismeni. Kaj hočemo?! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pri starejših (a ne ... broj 1 :) )

H. imaš prav..

pa vseeno nisi prečital dovolj mojih "smeti", da bi ti "potegnila" enostavna razlaga: spakedralščino uporabljam v neresnih postih

torej

- ko se hecam

- ko pišem kak smešen doživljaj

s tem poizkušam poudariti humornost situacije ali odgovora na kako slabo premišljeno izjavo napisano na forumu

najprej sem tudi tebi hotel odgovoriti v tem stilu, vendar sem se premislil, ker verjetno spet ne bi razumel

takega načina pisanja nisem pred "prihodom" na forum nikoli uporabljal in ga drugje nikjer ne uporabljam

nisem pa niti slučajno pomislil na to, da to koga moti..

in da bodo ljudje v tej obliki uporabe jezika videli kaj drugega kot humor

priznam, da me je mogoče včasih malo zaneslo, saj se v slovenkem jeziku (ki je kot vemo živa tj spreminjajoča se zadeva) pojavljajo stalno neke spremembe, katere vnašajo mladi ljudje (stari po srcu pa se pred tem branijo in jeze..)

posebej je v pisani besedi močno vplivala na to SMS-generacija, ki zaradi omejitve št. znakov izpušča soglasnike (text = txt), piše v slangih, prevzema krajše tujke...

v takem "življenju" jezika so se (če pogledamo zgodovino) izkazali za neuspešne duhamorno-tupirišečevski napori ustvarjanja nekega izumetničenega slovničnega jezika, katerega si izmišljajo slavisti v svojih pisarnah, učilnicah in predavalnicah

kar služi edino sekiranju otrok v učilnicah in "delanju" denarja ob izdaji novih slovnic ter učbenikov z genialnokretenskim izmišljanjem povsem neživljenjskih besed

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest leti ne bn prou neč pametno napisu..

Zgornje je odličen primer.

Ogromno ljudem se sploh ne ljubi matrati, da bi razumeli, kaj je dotična oseba poskušala napisati, čemur sledi, da mu ne odgovorijo.

S tem početjem avtomatsko izločiš ogromno število ljudi, ki bi ti morda lahko odgovorili oz. pomagali. Vendar, ker ne razumejo, kaj sploh sprašuješ mirne duše preskočijo sporočilo.

P.S.

Resnično ne vem, kaj si hotel napisat in kaj želiš sploh povedati. Skratka, škoda časa, da si sploh kaj napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno ljudem se sploh ne ljubi matrati...

MADONA

:blink:

spoštovani mojster

ali potem lahko sklepam, da sem se trudil v popolnoma napačni smeri

da sem "grešil"

takorekoč

naj si posujem glavo s pepelom in grem po kolenih trikrat okoli samega sebe

:(

torej - ne bom več - obljubim

pisal bom tako kot sem vedno in kot znam najbolje

upam

da bom uspel ujeti "stari" stil

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj si posujem glavo s pepelom in grem po kolenih trikrat okoli samega sebe

:(

Seveda. Posuj si glavo s pepelom

žganim iz poražencev

ampak

ne bodi siten, če se bo kdorkoli posipal s pepelom

pridobljenim iz tebe kot "poraženca"

V tem je vsa umetnost, čeprav si po horoskopu bik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno ljudem se sploh ne ljubi matrati...

MADONA

:blink:

spoštovani mojster

ali potem lahko sklepam, da sem se trudil v popolnoma napačni smeri

da sem "grešil"

takorekoč

naj si posujem glavo s pepelom in grem po kolenih trikrat okoli samega sebe

:(

torej - ne bom več - obljubim

pisal bom tako kot sem vedno in kot znam najbolje

upam

da bom uspel ujeti "stari" stil

lp

Ehhh, škoda časa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vseeno nisi prečital dovolj mojih "smeti", da bi ti "potegnila" enostavna razlaga: spakedralščino uporabljam v neresnih postih

torej

- ko se hecam

- ko pišem kak smešen doživljaj

s tem poizkušam poudariti humornost situacije ali odgovora na kako slabo premišljeno izjavo napisano na forumu

najprej sem tudi tebi hotel odgovoriti v tem stilu, vendar sem se premislil, ker verjetno spet ne bi razumel

takega načina pisanja nisem pred "prihodom" na forum nikoli uporabljal in ga drugje nikjer ne uporabljam

nisem pa niti slučajno pomislil na to, da to koga moti..

in da bodo ljudje v tej obliki uporabe jezika videli kaj drugega kot humor

priznam, da me je mogoče včasih malo zaneslo, saj se v slovenkem jeziku (ki je kot vemo živa tj spreminjajoča se zadeva) pojavljajo stalno neke spremembe, katere vnašajo mladi ljudje (stari po srcu pa se pred tem branijo in jeze..)

posebej je v pisani besedi močno vplivala na to SMS-generacija, ki zaradi omejitve št. znakov izpušča soglasnike (text = txt), piše v slangih, prevzema krajše tujke...

v takem "življenju" jezika so se (če pogledamo zgodovino) izkazali za neuspešne duhamorno-tupirišečevski napori ustvarjanja nekega izumetničenega slovničnega jezika, katerega si izmišljajo slavisti v svojih pisarnah, učilnicah in predavalnicah

kar služi edino sekiranju otrok v učilnicah in "delanju" denarja ob izdaji novih slovnic ter učbenikov z genialnokretenskim izmišljanjem povsem neživljenjskih besed

lp

Dost žalostno... da spakedranščino uporabljaš zgolj an motosvetu, namesto, da bi ga skušal bogatiti ... in ne mi o SMS generaciji in ne vem kaj še vse. ko bodo zginile tehnične omejitve za SMS - a bo takrat SMS-style ostal? hmmm....

Maš pa dost zelo odklonilno mnenje o slavistih. Verjetno tudi ne ceniš ne vem kako visoko leposlovja, ki je zapisano v tekoči in berljivi slovenski pisani besedi?

No, dovolj bodi o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest leti ne bn prou neč pametno napisu..

Zgornje je odličen primer.

Ogromno ljudem se sploh ne ljubi matrati, da bi razumeli, kaj je dotična oseba poskušala napisati, čemur sledi, da mu ne odgovorijo.

S tem početjem avtomatsko izločiš ogromno število ljudi, ki bi ti morda lahko odgovorili oz. pomagali. Vendar, ker ne razumejo, kaj sploh sprašuješ mirne duše preskočijo sporočilo.

P.S.

Resnično ne vem, kaj si hotel napisat in kaj želiš sploh povedati. Skratka, škoda časa, da si sploh kaj napisal.

Seveda, codeine, zgornje je res odličen primer..

Izvoli ti, pravopisni slovenec..napiši kako tako spakedranščino, če jo znaš napisat..no, tisto je pravi primorsko-istrjanski dialekt. Ko tako pišem, tudi ne mislim, da se bodo vsi matrali okrog moje spakedranščine..no, ne skrbi, pri pametnih stvareh poskušam tudi pametno, pa pravopisno spisat..Vseeno zelo podpiram D.Y-a pri njegovem razmišljaju, ker tudi v drugih forumih zelo uspešno in plodno včasih "spakedrujeva"

No, vseeno tista spakedranščina pomeni natanko to: "Jaz tukaj ne bom čisto nič pametnega napisal."

in za take "neumnosti" ne bo prav nič narobe, če jih marsikdo ne razume.

"ma ka sn leti kej prou napisu?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

resitev je enostavna:

tisti,ki znate razbrati katerokoli narecje ga dajte,tisti ki to ne znate/mo pac ne (bomo).ustrezno bo tudi stevilo odgovorov.osebno se bom se naprej trudil cim vec uporabljati moje (precej) limitirano znanje slovenske slovnice.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno se bom se naprej trudil cim vec uporabljati moje (precej) limitirano znanje slovenske slovnice.

Ali se tako vražje trudiš, ali pa črtaj precej in/ali limitirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno se bom se naprej trudil cim vec uporabljati moje (precej) limitirano znanje slovenske slovnice.

Ali se tako vražje trudiš, ali pa črtaj precej in/ali limitirano.

glede na limitirano opravljeno slovensko OS z moje strani...... naj kar ostane. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!