Skoči na vsebino

Cigareta


dave the wave

Priporočene objave

Sklonil se je proti svojim kavbojkam, ki so razmetane lezale na tleh zraven njegovega levega cokla in njene zametno rdece bluzice, ter iz zepa vzel skatlico cigaret in vzigalnik. Kje je njegov desni cokl lezal ni vedel, v tistem trenutku ga tudi zanimalo ni. Vsedel se je na mehko belo preprogo, se naslonil na omaro iz tople bukovine in prizgal vzigalnik. Po sobi se je razsiril vonj po zazganem bencinu. Prizgal si je cigaret, globoko vdihnil dim in ga z olajsanjem spet izdihnil.

V sobi se je igrala nenavadna mesanica zarkov ulicne rasvetljave, ki so si radovedno utirali pot skozi okenske zaluzije in lena svetloba treh majhnih svec. V tej nenavadni svetlobi so predmeti v majhni sobici izgubljali svoj pomen. Stvari razmetane po mizi, loncki cvetlic na okenski polici so delovali, kot da najglobje spijo. Knjige na polici niso izdajale svojih naslovov in pomen slik na steni je zbledel. Nocno tisino so motili le osamljeni popotniki v svojih jeklenih konjickih. Obrnil se je proti njej, oddaljena je bila za le malo vec kot izteg roke. Nepokrita je lezala na postelji z obrazom skritim v mehkem vzglavniku, po katerem so se razpostrli njeni dolgi prepoteni kostanjevi lasje. Njena mehka koza je bila prekrita z majhnimi potnimi biseri. Opazoval je njeno lepo telo, z rokami pod vzglavnikom je le delno skrivala svoje mehko oprsje, njen nezen vrat se je nadaljeval v brezmadezni hrbet. Obline njene hruskaste zadnjice so se enakomerno prelivale v njene dolge noge. Skrcila je koleno in istocasno istegnila svoje stopalo. Obrnila se je na bok, pri tem potegnila skrceno nogo k sebi in s tem prekrila svoje mednozje. Le za trenutek mu je uspelo videt gozdicek naslade, katere se je trenutke prej bil delezen. Je pa uzrl njeno mehko, pa vendar cvrsto, oprsje. Glavo si je podprla z eno roko, drugo pa iztegnila proti njemu. "Daj, daj mi en dim...", ga je z neznimi besedami popolnoma zmedla. Nasmehnil se je, iztegnil roko in ji podal cigaret. Vdihnila je cigaretni dim in ga hitro spet izpihnila, pri tem pa dala glavo dalec nazaj. Ritual je ponovila se enkrat, nakar je otresla cigaret, po nerodnosti mimo pepelnika.V igrani jezi je cigareto ugasnila. Nasmejala se je, ga pogledala in njene oci so mu govorile, ti si kriv, utrudil si me. Rahlo se je nasmejal, vstal, stopil do okna in brez vzroka pogledal na cesto. Nic, nic ni pricakoval, nic ni vzbudilo njegovega zanimanja. Obrnil se je proti njej in opazil, da ga opazuje. Poznala je vsako misico njegovega telesa, vsak las, vsako brazgotino. Pogled se ji je ustavil na njegovi pocivajoci moskosti. "Pociva", ji je kratko dejal. Iztegnila je svojo skrceno nogo, ter mu ponovno razkrila gozdic naslade, ta greben strastnih sokov. Vsedel se je k njej na rob postelje, ter ji z kazalcem in sredincem popravil lase. Sklonil se je nad njo, ter jo nezno, nezno, ugriznil v mesicek usesa.

Igra se je nadaljevala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepokrita je lezala na postelji z obrazom skritim v mehkem vzglavniku, po katerem so se razpostrli njeni dolgi prepoteni kostanjevi lasje. Njena mehka koza je bila prekrita z majhnimi potnimi biseri. Opazoval je njeno lepo telo, z rokami pod vzglavnikom je le delno skrivala svoje mehko oprsje, njen nezen vrat se je nadaljeval v brezmadezni hrbet. Obline njene hruskaste zadnjice so se enakomerno prelivale v njene dolge noge. Skrcila je koleno in istocasno istegnila svoje stopalo. Obrnila se je na bok, pri tem potegnila skrceno nogo k sebi in s tem prekrila svoje mednozje.

:)

Ampak - čisto tehnično mi nekaj ni najbolj jasno :o

Glej - očitno je ležala na hrbtu, kajti "z rokami (koliko rok je pa imela?) pod vzglavnikom ( sklepam, da je imela vzglavnik na prsih (ne pod glavo) in rokami pod njim) je le delno pokrivala svoje mehko oprsje."....

Torej :

- kako je lahko potem On opazil njen "brezmadežni hrbet"? :o (brezmadežni? :o - a si ga skos umiva al se ga ni še nikoli nihče dotaknil.... al je bil brezhiben - mogoče? :huh: )

- in kako je lahko On opazil "obline njene hruškaste zadnjice, ki so se enakomerno prelivale v njene dolge noge" ? :o

Nočem biti nesramna. Včasih - leta nazaj, so me takšni in podobni teksti "čist vrgli". In sem hlipala v robec " kako lepo, kako lepo"... Odkar ne verjamem več, da svizci zavijajo čokoladke v folijo pa me takšne vsebine zanimajo zgolj na relaciji : leporečje - besedičenje - smiselnost - patetika - in preizkušanje same sebe, da morda le ne bom po nekem čudnem naključju spet padla not in me morda le ne bo "čist vrglo".

Očitno me ne. Deluje. B)

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ampak - čisto tehnično mi nekaj ni najbolj jasno :o

Zanimivo, tehničnemu vidiku celotne zadeve se nisem prav zelo posvetil. Ampak zdaj, če malo pomislim, bi morda vse skupaj funkcioniralo nekako takole

picasso.jpg

Osebno imam sicer (kar se tehnike tiče) raje take podobe

picasso.gif

Nekako laže jih dojemam. Ampak problem (če to sploh je) je itaq samo pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem bolj za take tehnike:(slikca)

Vsekakor, tudi kar se mene tiče, je gospod Lautrec zakon.

Hotel sem samo reči, da je isti avtor, predpostavljam z enako količino čustvenega naboja, ustvaril dve deli.

Enega znam dojeti, drugega pa presneto težko.

In Pablo se mi je zdel ravno pravšnji za tako primerjavo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak - čisto tehnično mi nekaj ni najbolj jasno :o

Glej - očitno je ležala na hrbtu, kajti "z rokami (koliko rok je pa imela?) pod vzglavnikom ( sklepam, da je imela vzglavnik na prsih (ne pod glavo) in rokami pod njim) je le delno pokrivala svoje mehko oprsje."....

Cisto tehnicno: sprasujes se kako je lahko lezala na hrbtu, opises pa vse kar kaze na to, da je lezala na trebuhu.

Odkar ne verjamem več, da svizci zavijajo čokoladke v folijo pa me takšne vsebine zanimajo zgolj na relaciji : leporečje - besedičenje - smiselnost - patetika - in preizkušanje same sebe, da morda le ne bom po nekem čudnem naključju spet padla not in me morda le ne bo "čist vrglo".

Draga Manuela, veseli me zate, da si vse bolj izkusena in da vec ne verjames svizcom, ki so ti barvali oci. Da pa svojo izkusenost moras se zmeraj testirat, me pa le malo skrbi. Torej pridno naprej testiraj, kdaj bos spet not padla ali pa dol ali v steno in vse neuspele teste pridno, tudi ce neargumentirano, raztrgaj.

lp DTW :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Way to go, DTW!

052 in safari bar kličeta?

LP

Windsurf

p.s.: drugič raje pokliči, pa gremo na pivo...

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kaj pametnega piše?????? :ph34r:

Menda se bodo cigarete pocenile... :rolleyes: :ph34r:

To bo to... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kaj pametnega piše?????? :ph34r:

Menda se bodo cigarete pocenile... :rolleyes: :ph34r:

Kolikor sem yst razumel, lahko v določenih okoliščinah celo brez penezov parkrat potegneš. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga Manuela, veseli me zate, da si vse bolj izkusena in da vec ne verjames svizcom, ki so ti barvali oci. Da pa svojo izkusenost moras se zmeraj testirat, me pa le malo skrbi. Torej pridno naprej testiraj, kdaj bos spet not padla ali pa dol ali v steno in vse neuspele teste pridno, tudi ce neargumentirano, raztrgaj.

Ampak, če je ležala na trebuhu, zakaj si je potem morala pokrivati joške???? :o :blink: :ph34r:

p.s.

Kje pa piše, da sem te raztrgala? Samo svoje mnenje sem povedala. :)

Če si za svoj prispevek pričakoval Kresnika, potem ga pač ne moreš dobiti. :huh: In tvoja preobčutljivost je povsem odveč, saj sem ti napisala, da nočem biti nesramna in da nisem nesramna. Ker skoraj ne znam biti. No ja, včasih se potrudim.

Sicer pa, da se vrneva k temi :

že velikokrat slišano, že velikokrat prebrano. Morda se bo našel celo kdo, ki bo zahteval avtorske pravice. :o

La vita e bella. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cigareta ... kaditi sem začela pozno, tam pri 23-tih, Malboro 100s, dve škatli na dan ... študentska sobica je bila vedno v megli, okenska polica pa polna čikov ... ne mojih, cimrinih, ker si ni dala dopovedat, da je za cigaretne ogorke primernejši pepelnik ...

...najprej je pasal ob dolgih nočeh, ki smo jih prebili ob taroku...potem pa vedno in povsod... še najbolj pa, ko sem sem sama sprehajal po Mariboru in se vmes usedla na teraso kakšnega kafiča, si naročila kavo ter opazovala ljudi okoli sebe... to še danes rada počnem in si pri tem izmišljam njihove življenjske zgodbe... takrat cigareta tako paše in tako pomirja... nekam te odnese ... in še danes se rada sprehajam po Mariboru, čeprav je čisto drugačen, tudi študentje so drugačni, tudi ljudje so drugačni, pa vseeno je lep ... pol spominov ... lepih, čudovitih, ob katerih se ti nariše na obrazu tako lep nasmeh ... in nihče ne ve zakaj ... samo jaz ... in ko tako ugašam cigareto v pepelniku spomini še vedno ostajajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...najprej je pasal ob dolgih nočeh, ki smo jih prebili ob taroku...potem pa vedno in povsod... še najbolj pa, ko sem sem sama sprehajal po Mariboru in se vmes usedla na teraso kakšnega kafiča, si naročila kavo ter opazovala ljudi okoli sebe... to še danes rada počnem in si pri tem izmišljam njihove življenjske zgodbe... takrat cigareta tako paše in tako pomirja... nekam te odnese ...

A si sigurna da je samo tobak u tistih čikih :D :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je, je ... sam js sem čudna  B)

Saj nisi samo ti, po svoje smo vsi :rolleyes: . S tem , da so nekateri pac prevec obremenjeni z moralnimi okviri, da bi si svojo individualnost lahko priznali.

lp DTW B)

Popravljeno . Popravil dave the wave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izven konteksta (ker sem ravno videl):

bubamara,

ce malo po"koljem" tvoj podpis:

To be is to do. ( I. Kant)

To do is to be. ( Jean P. Sartre)

Doobedoobedoo (F. Sinatra)

;)

p.s.:

in se o cikih: pfuj-bljak .....uuuuuuhhhhhhh :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in se o cikih: pfuj-bljak .....uuuuuuhhhhhhh  :wacko:

Dej še tole pisat, ker če bom bral kar Dave pa Vale pišeta ne vem kako dolgo bom še... :unsure: :ph34r: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in se o cikih: pfuj-bljak .....uuuuuuhhhhhhh  :wacko:

Dej še tole pisat, ker če bom bral kar Dave pa Vale pišeta ne vem kako dolgo bom še... :unsure: :ph34r: :rolleyes:

Yoo Desmo, daj daj zdrzi :D :D Saj ves: Orbit tud ni svoh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

La vita e bella. B)

Si, ma ci vuole la pazienza per far la riconoscere. B)

Voglio una dona... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!