Skoči na vsebino

Boste presedlali na maxi skuter ali motorno kolo ?


Valentin

Priporočene objave

Vsi, ki se vozite s 50ccm skuterji, ali mislite kdaj delat izpit za motorno kolo in kaj boste nabavili ?

Boste ostali pri skuterjih in presedlali na maxija in katerega bi kupili v tem trenutku ? In če ne, zakaj ne ?

Zanima me namreč, zakaj je pri nas tako malo maxi skuterjev.

So krivi uvozniki s slabo reklamo oziroma ponudbo, ali pa vam ta vrsta skuterjev pač ni všeč ?

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bom že kdaj imu izpit za "taprav" motor, skorej ziher ne bom imu maxi skuterja.. raj bi si umislu kakšno r6 ;) zakaj pa ne bimu tega skuterja, pa ne znam čist točn povedat.. mrbit zato, ker se mi zdijo precej smešni, alpa ena ponesrečena mešanca skuterja pa tapravga motorja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mel 50ccm skuter 5 let,naredu izpit prejsn mesec,gledu za 180 ali 250ccm skuterjem,ugotovu da se pri 100-120 km/h glih ne bi vozil z majhnimi gumami+so siroki (se ne kors glih rint)+dragi k zafran,kupil Kawasaki ER-5 (rabljen,pocen,zelo okreten,pocen registracija)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da bom skuterist samo še kakšen mesec in imam že cca.10 ur narejenih za 125cc izpit bom presedlal na motorno kolo.

sicer moje mnenje o maxi skuterju je dobr ni pa tist pravi motor.

men recimo cagiva mito seka zato bom tud to kupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje je ciljna skupina maxijev oseba, ki je krepko preke starostne meje voznika normalnega skuterja in ima dost denarja, da si privošči igračko za po mestu...

¨normalen¨razvoj je po mojem nekako takole: hoja, tricikl, picikl, sosedov avtomatik, skuter, sosedov mini čoper, avto, taprav motor, maksi skuter za ženo (da ti ne teži za motor), skoraj sanjski avto, sprehajalna palca, črn karavan

(pizda, za 15 mio SIT robe sem naštel :rolleyes: ..katastrofa )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje je ciljna skupina maxijev oseba, ki je krepko preke starostne meje voznika normalnega skuterja in ima dost denarja, da si privošči igračko za po mestu...

No, da je maxi skuter igračka za po mestu, s tem se pa res ne morem strinjati, hehe...

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vendar tako mnenje o uporabnosti in namembnosti maxiskuterjev prevladuje.

Z mojim X9 500 se lahko peljem brez problema 160km/h par ur, pri vzravnani drži, pa ne bom utrujen. Zelo potovalen motocikel, za zelo dolge ture, bi rekel.

Za razliko od kakšnih čoperašev, endurašev in podobnih nezaščitenih ter neudobnih motociklov.

Ali pa da bi se s kakšnim športnim na pol leže matral, pa da te potem boli vrat in ne vem kaj še vse.

Edino kakšni turing z ustrezno vetrno zaščito - vetrobranom, so približno enako udobni.

Če so maxiji igračke za po mestu, so pa potem 50cc skuterji za po dvorišču ali kaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no way, maxi skuter pa ne ;)

če bo kdaj, bo rs125

Sva že dva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... maxi skuter??

Mogoce, ampak prej motor na saltkebl, razlog-pr 50ccm motorjih(govorim predvsem o tomosih) npr ko se peljes v breg je treba boscka tisat, saj pod nizkimi obrati je bl svoh, pa skoz ga navijat, skuter hmmm, navijes gas pa je kul pa ga ni treba navijat pa matrat, pac potegne, ce pa ne pa ne.. Itak ma skoz iste obrate.. Pelje se ga trikrat na leto na servis pa konc debate, ne pa(se kr govorim o tomosih, ker jst sm bl nizje financno usmerjen:) pr teh jajcih k neves kdaj te bo pustu na cedilu.

Ce pa govorim o vecji kubikazi, za 125 delam izpit in za avto, pa sigurn se dve let ne bom kupu nubenga motorja ker se z 2t motorji ne mislm vozt, preveliki stroski, Najbl mi ustreza npr- kksna xt600, s katero nimas skoraj nc stroskov, pa se pokur malo, sicer pa da smo si na jasnem-v uzitek se mi je pelat s katero koli kubikazo, vecjo od 50ccm ampak, imam pac taksne in drugacne financne "tezave", zaradi katerih trenutno ne morem razmisljati o kateremkoli nakupu motorja, prav tako pa avta, ce pa slucajno kdo zamenja svoj motor, za mojega piaggio typhoona l.96(oz. l.98) pa kr pm :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vendar tako mnenje o uporabnosti in namembnosti maxiskuterjev prevladuje.

Mogoče pri nas, v kakšni Italiji pa ziher ne. Nisem mogel verjet, kolk tiffosov je letos prišlo na hrvaško s svojimi Maksi skuterji. Bi skor verjel, da jih je bilo več kot motorjev. Očitno so pogruntali, da je dober tko za v službo kot za potovanja. Udobje ima pa itak kot fotelj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pri nas, v kakšni Italiji pa ziher ne. Nisem mogel verjet, kolk tiffosov je letos prišlo na hrvaško s svojimi Maksi skuterji. Bi skor verjel, da jih je bilo več kot motorjev. Očitno so pogruntali, da je dober tko za v službo kot za potovanja. Udobje ima pa itak kot fotelj.

maksi skuter je sicer dost udoben, dobr za potovanja pa po mestu kr je avtomatik (se ni treba z menjalnikm ubadat), ni pa za take ki iščejo adrenalin, zato so men bolš tisti k jo stegnejo čez 200 in s vsaj 6 prestavami. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno sn se vrno iz morja. Prišlo je dosti tem, bom začel kar tu. Maxi skuterji so oblikovno zanimivi, sedeži so boljši od domačih foteljev, letijo super, so pa svinjsko dragi. Motor hjam, predrag za moj žep, glede registracije, zavarovanja, stroškov porabnih materialov (gume za motor stanejo cca 50.000sit) itd. Naj ga ma foter, pa mi ga bo včasih posodo (če bom priden :) ). Drugače pa, kljub temu, da so mi maznili Runnerja 180, nameravam kupit še enega v kratkem, ker je vseeno dokaj poceni glede vzdrževanja (gume pridejo cca 15.000sit, plastika je čip). Kupit mislim seveda rabljenega do 400.000sit (če kdo koga pozna, ki prodaja naj pove). Seveda nebom obupal pri iskanju prejšnjega! Ampak predvidevam, da ga še vsaj kaki dve sezoni nebom videl (če ni že kje v Puli, Reki al pa še nižje dol).

BTW: da nebo kdo mislo, da serjem dnar :) Aeroxa bom prodal, nekaj pa zaslužo poleg s priložnostnimi deli. Ampak mi bo zneslo zgolj za skuter, ne pa tudi za zavarovanje in vse ostalo. Kaj bi blo šele, če bi se odločal za motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js za sebe vem da bom še ene 3 lete meu skuterja, pol pr 18 pride auto, pr 21 pa kak orng motor, mogoč yamaha r1 al pa kej podobnga, mogoč pa celo r6, odvisn od finančne situacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!