Skoči na vsebino

Boste presedlali na maxi skuter ali motorno kolo ?


Valentin

Priporočene objave

Ma bjži s tem!!!

Tu je dragu pa!!!

Pa če maš izpit za "taprav" motor nevem zakaj bi ta jetra kupvov :?

Dobr skuter je zame 50ccm! Pa če maš prilko tut takrat ko mas izpit za 50ccm ne nabavt skuterja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko ste prehvalili glede udobja in ostalih stvari, da moram nekaj kontra zabit. sorry no, samo mi ne da mira.

Res je, da imajo ti maksi skuterji ful dobro zaščito pred vetrom in ostalimi vremenskimi vplivi, a saj potovalni motorji tudi imajo. Če ne verjamete, pe preizkusite, npr. BMW RT,LT, pan europan, fjr, kawa GT 1000, GW, itd.

da ni potrebno verigo mazat in ostalo, kolikor sem prebral, pa saj imajo potovalni motorji kardane, ki tudi ni potrebno skoraj nič vzdrževat...

glede sedenja in zadnje plati...menim, da ne more biti tako udoben, kljub fotelju, zaradi premajhnega hoda zadnjega amortizerja...Še kako prav pride enduro vzemetenje na naših sfu***** cestah in kje na potovanju v vukojebini.

Ni ga čez potovalni enduro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko ste prehvalili glede udobja in ostalih stvari, da moram nekaj kontra zabit. sorry no, samo mi ne da mira. 

Res je, da imajo ti maksi skuterji ful dobro zaščito pred vetrom in ostalimi vremenskimi vplivi, a saj potovalni motorji tudi imajo. Če ne verjamete, pe preizkusite, npr. BMW RT,LT, pan europan, fjr, kawa GT 1000, GW, itd.

da ni potrebno verigo mazat in ostalo, kolikor sem prebral, pa saj imajo potovalni motorji kardane, ki tudi ni potrebno skoraj nič vzdrževat...

glede sedenja in zadnje plati...menim, da ne more biti tako udoben, kljub fotelju, zaradi premajhnega hoda zadnjega amortizerja...Še kako prav pride enduro vzemetenje na naših sfu***** cestah in kje na potovanju v vukojebini.

Ni ga čez potovalni enduro.

Tudi meni se zdijo najbolj praktični enduroti. Vendar se maxijev nebi branil. Milijon in pol glih nebi metal ven za njega, saj je mehanizem in vse preprostejše kot pri motorju in nevem po kaki logiki so potem dražji? Trend? Se pa kakega 500ccm za dober milijon sploh nebi branil. Razen Gold Winga in kakšnega BMW-ja nobeden motor nima fotelja. Pelješ se tudi z XX-om fajn, ampak eno je, ko ti jajca počivajo na zicu, drugo pa je ko ti rit počiva. Če bom našel kakšen poceni motor bom seveda prej gledal po tem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

SAM SEM LASTNIK RUNNERJA 125 (sedaj mhr 172CCM )ki mi je prišel vse skupaj z predelavo okol 800k sit kar je manj kot cena nove RS125 ali mito ali podobne. Situacija je taka vsaj iz mojega vidika. Res da so cestaki 125 močnejši bolj športni, itd... ni pa nujno sam sem jih prehitel kar precej tako na pospeševanju kot v ovinkih, Skuter je veliko bolj praktičen predvsem po mestu, tudi v dveh, ima več moči na nizkih obratih in zmeraj optimalno pospešuje.Predvsem pa ni treba non stop sklopko stiskat pa te reči, pa verige mazat,....itd

Zato skuterja ne bi nikoli zamenjal za 125 cestaka. S skuterjem je dost več užitkov tako na cesti kot na progi za dirkat, saj z aenake užitke z 125 je treba ka rprecej stvari zamenjat,kot so cilinder, izpuh, uplinjač, in uzmetenje kar pride lahko tud do 2 mio sit vse skupaj z motorjem kar zadeve strašansko podraži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa skuterja ni glih užitek vozt. Ker samo gas držiš in lohk gledaš u luft. Uglavnem je dolgcajt. Sicer pa usak ma svoj okus. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to lahko reče samo človek ki ni še vozil dirkalnega skuterja, ker če ga bi bi takoj videl da ni samo gas dat pa v luft gledat, ko moreš pazit koliko gasa dat da te ne vrže na hrbet.

no kot si rekel vsak ma svoj okus to je pa res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa skuterja ni glih užitek vozt. Ker samo gas držiš in lohk gledaš u luft. Uglavnem je dolgcajt. Sicer pa usak ma svoj okus. :D

Če boš se vozil in gledal v luft, te bo še na gobec vrglo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to lahko reče samo človek ki ni še vozil dirkalnega skuterja, ker če ga bi bi takoj videl da ni samo gas dat pa v luft gledat, ko moreš pazit koliko gasa dat da te ne vrže na hrbet.

no kot si rekel vsak ma svoj okus to je pa res

Mah, pusti ga, če vidiš da bluzi. Sej na kakem R1 med 100km/h in 150km/h, kolkor lahko voziš po navadni cesti tudi ne rabiš kaj dosti prestavljat (zaradi navora) :hmm: Drugo je, če maš kakega prdeca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom enkrat malo bolj pri dnaru bom kupo tole. Ni neka našponana zadeva, ampak pomoje se da kr daleč prit z njo :) Seveda z vgrajenim ABS-om in CBS-om, ki se na navadni avtomobilski cesti precej obneseta :OK:

post-1466-1101054034_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, otroci, nakregali ste se, ata Zok je pospravil za vami, zaj pa se naprej pogovarjajte o maksiskuterjih in motociklih, ne o skuterjih in tomosih. :004 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!