Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Se posipam s pepelom, ker sem bol na hitro skup zmetal sestavek.

Torej:

Inštruktor mu je dejal, da blokada motorja na 35kW je dovol neglede koliko je izvorna moč. Lahko je tudi 120kW. In kolikor je on seznanjen (instruktor), zaenkrat ni še nič uzakonjeno, da se lahko vozi blokiran motor na 35kW vendar mora imeti motor izvorno moč max 70kW, sicer je brezpredmetno. Lahko je tudi R1 blokirana na 35kW z drugimi besedami.

Upam, da sem zdej bol razumljivo napisal.

Zelo žalostno je, da avtošole ne poznajo zakonodaje, ki se najbolj neposredno tiče ravno njih..

149. člen

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo.

Inštruktor torej uči krivo vero! Z A2 se lahko vozi motocikel z največ 70kw izvorne moči.. Če bo imel blokirano R1 bo dobil kazen za vožnjo brez izpita.

Tako da bo žal moral še malo počakat z izbiro kakšnih močnejših strojev..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne drži čisto. moj znanec vozi fz600s, ki ima izvorno moč 72 kw. pa jo normalno registrira.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja normalno jo registrira....policaj je pa ne bo normalno registriral.

na žalost, kar je več kot 70kw v originalni moči motorja se z a2 ne sme peljati po cesti in .

pa se zarad mene postavte na trepalnice pa sklece delajte ampak tak je zakon (beden).

Zdej pa tvegaj da te policija ustavi da fašeš kazen kot da nimaš izpita....povzroči nesrečo boš avtomatično ti kriv ker je isto kot da nimaš izpita itd. ;) pol se pa :photo:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

moja nežna polovica se je tudi odločila za izpit. Mi lahko priporočate kakšnega inštruktorja v Lj, ki je res dober učitelj? ter mogoče kakšno avtošolo, ki je ugodna(če seveda niso vse enake ;)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Zanima me, če se bo res spremenil zakon za delati izpit, saj sem pri 18-ih mislil iti delati izpit za a2(25kw)???

a1 na 18 let, a2 na 20 in a na 24.

Prosim brez nestrpnosti :)

Hvala in lep pozdrav!!!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Zanima me, če se bo res spremenil zakon za delati izpit, saj sem pri 18-ih mislil iti delati izpit za a2(25kw)???

a1 na 18 let, a2 na 20 in a na 24.

Prosim brez nestrpnosti :)

Hvala in lep pozdrav!!!

meni se zdi da je pri pri 18 a2 35kw = 48km , ker tudi jaz nasledne leto mislim iti delat, pa pol kupit r6 pa zablokirat. Upam da bo šlo to

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi da je pri pri 18 a2 35kw = 48km , ker tudi jaz nasledne leto mislim iti delat, pa pol kupit r6 pa zablokirat. Upam da bo šlo to

ne bo šlo...original moč motorja ne sme presegati 70kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bo šlo...original moč motorja ne sme presegati 70kw.

to je blo pa že tolkokrat povedano, da sem si celo jaz zapomnil!

danisadanic, sram te bodi. wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam nas par takih ,ki bomo morali kmalu delati izpit za motor še enkrat..zaradi starosti , oči , vranice in jeter... pa vsem srečno pot !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Zanima me, če se bo res spremenil zakon za delati izpit, saj sem pri 18-ih mislil iti delati izpit za a2(25kw)???

a1 na 18 let, a2 na 20 in a na 24.

Prosim brez nestrpnosti :)

Hvala in lep pozdrav!!!

To ti je pa povedal... kdo? (Nisem nestrpen samo zanima me)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti je pa povedal... kdo? (Nisem nestrpen samo zanima me)

facebook in podobna sranja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

facebook in podobna sranja

se pravi se nebo spremenilo :) no fino...kupiš lepo er5 pa zablokiraš pa je najcenej skoz...r6 pa nažalost nemoreš(meti), ker je premočna v org. sem tudi jaz to hotel :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi se nebo spremenilo :) no fino...kupiš lepo er5 pa zablokiraš pa je najcenej skoz...r6 pa nažalost nemoreš(meti), ker je premočna v org. sem tudi jaz to hotel :)))

če maš 12000€ lahko tud r6 novo blokiraš in ma tovarniško blokado. Torej orginal 25kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so "prjatli" ustavl pregledal vse dokumente skup z prometno, homologacijo,... še v knjigco z zakoni pogledal in vse kr mi je reku je blo d ga lahk zablokiram na 35kw če hočem...aja drgač pa motor z750 25kw v originalu 77kw ampak "tovarniško" zablokiran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so "prjatli" ustavl pregledal vse dokumente skup z prometno, homologacijo,... še v knjigco z zakoni pogledal in vse kr mi je reku je blo d ga lahk zablokiram na 35kw če hočem...aja drgač pa motor z750 25kw v originalu 77kw ampak "tovarniško" zablokiran

Sej veš kaj pravijo za "prjatle", ko skočijo v vodo kaj se sliši :D. Pač narobe interpretira zakon, si mel pač srečo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne drži čisto. moj znanec vozi fz600s, ki ima izvorno moč 72 kw. pa jo normalno registrira.

Jaz imam pa 15 letnega soseda, ki bi brez problema kupil R1 in jo normalno registriral. A pa to pomeni, da bi se lahko z njo vozil v javnem prometu?

Dajte malo razmišljat folk, pa si preberte zakon, predno komentirate nekaj na pamet. Zakonodaja je javna in dostopna čisto vsem.

Tisto kar sem napisal zgoraj drži 100% in niti promila manj.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam eno vprašanje za katerega nisem čisto prepričan. Izpit za A1 (torej 125 ccm) sem opravil 5.9.2008 potem pa sem lansko leto ko sem naredil izpit za avto še dobil izpit za A2 (35 kw). In zdaj imam v vozniškem napisano da sem tudi za A2 izpit napravil 5.9.2008. Torej kdaj lahko grem delat izpit za neomejeno? Ko bom dopolnil 20 let ali ko bom dopolnil 21?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam eno vprašanje za katerega nisem čisto prepričan. Izpit za A1 (torej 125 ccm) sem opravil 5.9.2008 potem pa sem lansko leto ko sem naredil izpit za avto še dobil izpit za A2 (35 kw). In zdaj imam v vozniškem napisano da sem tudi za A2 izpit napravil 5.9.2008. Torej kdaj lahko grem delat izpit za neomejeno? Ko bom dopolnil 20 let ali ko bom dopolnil 21?

Kako je možno, da si dobil naslednjo (višjo) kategorijo A2 po enem letu...a ni potrebno počakati 2 leti?

Če se gre po tanovem zakonu greš lahko delat za A (neomejeno), ko imaš najmanj 2 leti veljavno vozniško dovoljenje za A2. To naj bi bilo potem 5.9.2010.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je možno, da si dobil naslednjo (višjo) kategorijo A2 po enem letu...a ni potrebno počakati 2 leti?

Če se gre po tanovem zakonu greš lahko delat za A (neomejeno), ko imaš najmanj 2 leti veljavno vozniško dovoljenje za A2. To naj bi bilo potem 5.9.2010.

Nevem očitno se takrat gospa ki je delala ni spoznala še na nove zakone in sem dobil za 35 kw. Aha potem bi lahko že letos za neomejeno delal. Sam po tem ne bo z leti štimal. Ne morm met z 19 leti za neomejeno izpit :D

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem očitno se takrat gospa ki je delala ni spoznala še na nove zakone in sem dobil za 35 kw. Aha potem bi lahko že letos za neomejeno delal. Sam po tem ne bo z leti štimal. Ne morm met z 19 leti za neomejeno izpit :D

Ja najmanj 2 leti moraš met veljavno pa 20 let, vsaj tako sem jaz prebral. Če greš pa čist na novo delat je pa 24let.

Tle je en link pa je malo bolj na kratko napisano za kaj se gre: Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja najmanj 2 leti moraš met veljavno pa 20 let, vsaj tako sem jaz prebral. Če greš pa čist na novo delat je pa 24let.

Tle je en link pa je malo bolj na kratko napisano za kaj se gre: Klik

Bom pa naslednje leto šel za neomejeno ko bom dopolnil 20 let da ne bo slučajno kakšnih komplikacij. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js nevem al so ljudje res tko trdi al enostavno nočejo razumet.

Lahko se vi in vaši inštruktorji skupaj z njihovimi prijatelji na trepalnice postavite:

Z A2 kategorijo lahko voziš motor ki ne razvije moči večje od 35kW hkrati pa razmerje med močjo in maso ne sme presegati 0,2kW/kg.

Če ima motor vgrajeno blokado (pa naj bo to tovarniško ali ne, ne spremeni nič) ne sme njegova osnovna različica (torej tista ne zablokirana) presegati 70kW.

Torej vsi cestaki in velik delež ostalih enostavno ne pridejo v poštev.

Motor, ki pride v poštev je recimo Kawasaki Er-6, ki ima v osnovi 53kW in ga kupiš v blokirani (celo 25kW) različici...

Glede izpitov in prehodov v višje kategorije:

Pri 16 letih lahko delaš A1, pri 18 A2, pri 24 pa A za naomejeno...

Če pa imaš veljavno V.D. A1 kategorije lahko po 2 letih delaš posebni praktični del (9 ur + društveni + glavna v.) in s tem pridobiš višjo kategorijo (isto velja iz A2 v A).

Torej če si pri 18 naredil (ali dobil pomotoma vpisano) A2, lahko komaj pri 20 (torej po 2 letih) delaš za A neomejeno... Če si naredil pri 19 pri 21 itd... sama zdrava kmečka logika...

Tisti, ki zdej ne razume kaj in kako pa je boljše, da opusti vožnjo z motorjem, ker očitno ni rojen za to... pa brez zamere!

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js nevem al so ljudje res tko trdi al enostavno nočejo razumet.

Lahko se vi in vaši inštruktorji skupaj z njihovimi prijatelji na trepalnice postavite:

Z A2 kategorijo lahko voziš motor ki ne razvije moči večje od 35kW hkrati pa razmerje med močjo in maso ne sme presegati 0,2kW/kg.

Če ima motor vgrajeno blokado (pa naj bo to tovarniško ali ne, ne spremeni nič) ne sme njegova osnovna različica (torej tista ne zablokirana) presegati 70kW.

Torej vsi cestaki in velik delež ostalih enostavno ne pridejo v poštev.

Motor, ki pride v poštev je recimo Kawasaki Er-6, ki ima v osnovi 53kW in ga kupiš v blokirani (celo 25kW) različici...

Glede izpitov in prehodov v višje kategorije:

Pri 16 letih lahko delaš A1, pri 18 A2, pri 24 pa A za naomejeno...

Če pa imaš veljavno V.D. A1 kategorije lahko po 2 letih delaš posebni praktični del (9 ur + društveni + glavna v.) in s tem pridobiš višjo kategorijo (isto velja iz A2 v A).

Torej če si pri 18 naredil (ali dobil pomotoma vpisano) A2, lahko komaj pri 20 (torej po 2 letih) delaš za A neomejeno... Če si naredil pri 19 pri 21 itd... sama zdrava kmečka logika...

Tisti, ki zdej ne razume kaj in kako pa je boljše, da opusti vožnjo z motorjem, ker očitno ni rojen za to... pa brez zamere!

Lepo si to napisov, samo tisto če je motor tovarniško zablokiran je njegova osnovna moč podana kot 25kw (in spremeni kar precej). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si to napisov, samo tisto če je motor tovarniško zablokiran je njegova osnovna moč podana kot 25kw (in spremeni kar precej). :D

Motor ima lahko največ 35kW IN NE SME IZVIRAT IZ 2X MOČNEJŠE RAZLIČICE... kje je bil motor zablokiran ne igra vloge, osnovna različica pa je tista, s katere izhaja...

Nevem kaj mutite, vse je jasno... to iščejo luknje v zakonu tisti, ki imajo VD A2...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, če kupiš motor, ki je bil tovarniško zablokiran na 25kw, potem ti piše v prometnem dovoljenju, pod Moč motorja; 25kw. Če pa ga blokiraš naknadno, pa je izvorna moč enaka (recimo 100kw), pod opombami pa piše blokirano na 25kw. Torej če je motor originalno blokiran, policaj nemore vedeti da moč motorja presega 70kw. Upam da sem razumljivo napisal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!