Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Gledam malo strani nazaj, kam so zrasle cene opravljanja vozniškega izpita :krneki: . Ko sem delal ispit še v prejšnem tisočletju me je stalo vse skupaj okoli 40 - 45 jurjev. Če se prav spomnim je bil "paket" cpp in vožnje z izpitno vred 30 jurjev, neglede na število voženj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp vsem.Torej prejsni ponedeljek sem opravil izpit za motor (neomejeno),imel sem 7ur + glavna,se pravi se da z takimi urami cez pridit,vendar bi mi prav prisla tudi kaksna ura vec,za boljsi obcutek in samozavest.Drugo leto naj bi za neomejeno delali lahko le starejsi od 24.

no o tem pa jst govorim da je bolš kšna ura več kot premal :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

živ!

popolnoma sveža in nova na forumu, prav tako sveža kar se tiče izpita za motor. Vozila sem pri AŠ Jaguar in imela super (beri predvsem potrpežjivega) inštruktorja Gregorja, ki ga toplo priporočam. Kar pa se tiče ur...no ja zlati sponzor AŠ še nisem postala :rolleyes:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11sta je bila izpitna. Ne vem ali je to malo ali veliko. Vse skupaj me je stalo 560 ojrov.

Jaz sem imel tudi 11sto izpitno. (Uradno sicer 10-to, ker mi je inštruktor eno dol pustil :naughty: ). Če nebi bile ure tako drage, bi si še kupil kakšno, da bi bolj natreniral tehnike zaviranja in to. No ja, se bom pa upisal v kakšno maksijevo delavnico ko bo čas.

Drgač pa čestitam za vozniško. Motor že imaš?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel tudi 11sto izpitno. (Uradno sicer 10-to, ker mi je inštruktor eno dol pustil :naughty: ). Če nebi bile ure tako drage, bi si še kupil kakšno, da bi bolj natreniral tehnike zaviranja in to. No ja, se bom pa upisal v kakšno maksijevo delavnico ko bo čas.

Drgač pa čestitam za vozniško. Motor že imaš?

LP

Hvala!

Se strinjam s tistim,kar si napisal.

Motorček bo spomladi,zdej pa že malo nabavljam opremo.(čelada,hlače,jakna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi mel 10-to izpitno. Pa še to je bilo pomoje preveč :) Sem že mel prej z H kakih 10k za sabo, pa še potem z 125-ko ena 2 jurja pred izpitom :) Je pa res da cene so ubitačne :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm meu pa 18. drugo izpitno pa se mi res ne zdi velik čeprov mate usi tle dost mn.

Drgač pa če pomislm kakšne bedarije sm use počel z motorjem na cesti sm zdej prou srečn da se mi je zmeri izšlo (no ja, 1x me bi đip skor skor skor povozu :rolleyes: ). Se mi pa zdi da sm se v 1. moto sezoni in prvih 6000km na cesti veliko naučil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me sledeče. Za 11 kw sem naredil pri 16 letih. Po dveh letih sem prepisal na 24 kw. In zdaj me zanima ali dobim za neomejeno ko bom imel 2 leti za 24 kw ali ko bom dopolnil 21 let ????  LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem se prvič v življenju usedel na motor v avtošoli in naredil izpit po 23 urah (se mi zdi) in sicer v drugo, ker sem bil prvič preveč štorast na poligonu :headbang: - pomaga, če ne kihaš, ko voziš osmice :krneki: (ali pa vsaj poveš, zakaj si dol stopil). Vsaka čast mojemu inštruktorju Andražu v AŠ Varnost (priporočam iz srca). Aja, cena ure je (bila) okrog 35 EUR.

Sedaj pa se učenje lahko začne (no prej bi bilo dobro kupiti še motor :rolleyes: ).

LP

in varno na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa imela 17. uro izpitno, s tem, da pač prej še nikoli nisem vozila motorja. Pravim raje kakšna ura več zvožena ne glede na denar, pa da si res pripravljen za izpit. Pravo učenje se pa itak začne šele, ko si enkrat sam na svojem konjičku..

Zdaj pa eno vprašanje: glede na to, da imam izpit za B več kot 2 leti, sem pri novo dobljeni A kategoriji še vedno začetnik? Vem, da je za B po prvih dveh letih bilo treba podaljšati vozniško, zdaj pa imam A veljavnost takšno kot B (in ne dve leti kot pri novo dobljenem izpitu za B takrat). To pomeni, da nisem začetnik oz. da me zavarovalnice ne smatrajo več kot začetnika ali kako? :? help..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še eno vprašanje imam - v kolikšnem času od opravljanja izpita moraš to dati vpisati v vozniško? Ker delam še za eno kategorijo, bi počakal, da ne bom 2x hodil...

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še eno vprašanje imam - v kolikšnem času od opravljanja izpita moraš to dati vpisati v vozniško? Ker delam še za eno kategorijo, bi počakal, da ne bom 2x hodil...

Hvala in lp

meni so na upravni enoti rekli, da ni neke časovne omejitve, v kolkem času si je potrebno vpisat kategorijo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak dokler nimaš vpisane, ti ne velja. Torej če narediš A, si je ne vpišeš in te na vožnji z motorjem ustavijo policaji, si v vprekršku, ker se voziš brez veljavnega vozniškega dovoljenja.

trojan69 po ZVCP si začetnik 2 leti po opravljenem izpitu, za zavarovalnice si pa začetnik 3 leta. Torej če imam jaz izpit za B 2.5 leti, sem naslednje pol leta po njihovo še vedno začetnik (verjetno tudi če se vozim z motorjem) in je temu primerno vozilo tudi treba zavarovati. Samo to me zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Dokler ne bom vpisal narejene kategorije, se s tem prevoznim sredstvom pač ne bom vozil kot voznik (v tem primeru pač ne bom vozil motorja, dokler je ne vpišem).

Hvala še 1x.

Glede zavarovanja pa bi jaz za 2,5 letne izkušnje preveril pri zavarovalnici, če slučajno to upoštevajo kot 3 leta ali kot 2. Je pa res, da bi bilo verjetno bolje, da se zavaruje še za tiste pol leta (preveč) za mladega voznika, kot da ima človek potem kakšne probleme. Če je pa vsak EUR problem (kar predvidevam pa da je in da ne bi bilo potrebno plačevati več, kot bi bilo nujno potrebno, pa bi, kot rečeno, preveril - to stane še najmanj).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Glede zavarovanja pa bi jaz za 2,5 letne izkušnje preveril pri zavarovalnici, če slučajno to upoštevajo kot 3 leta ali kot 2. Je pa res, da bi bilo verjetno bolje, da se zavaruje še za tiste pol leta (preveč) za mladega voznika, kot da ima človek potem kakšne probleme. Če je pa vsak EUR problem (kar predvidevam pa da je in da ne bi bilo potrebno plačevati več, kot bi bilo nujno potrebno, pa bi, kot rečeno, preveril - to stane še najmanj).

LP

Na podlagi lastnih izkušenj lahko povem, da si za zavaroalnico mlad voznik vse dokler nimaš 3 leta izpita (za npr. B kategorijo). Tako kot je bilo v mojem primeru sem moral avto registrirati za mladega voznika, kljub temu da sta mi do konca mankala samo dva meseca.

Vendar mi je potem agent zagotovil (TILIA), da ga naj po preteku teh dveh mesecev kontaktiram in vrnili mi bodo razliko ki sem jo preplačal. torej za preostalih 10 mesecev.

Tko je bilo rečeno. Bomo pa vidli kaj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

zanima me, če je res da se mi po 2 letih izpita A(z omejitvijo 25kw) izpit sem opravil pri 18 letih torej bi pri 20 dobil za neomejeno, pa prosil bi da če niste 100% zadržite raje odgovor, ker sem v dilemi nekateri govorijo da pri 21 se mi komej podalša nekateri pa govorija da po 2 letih prejetega izpita! prosil bi tiste da odgovorijo kateri ste res dobili po 2 letih!!

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

zanima me, če je res da se mi po 2 letih izpita A(z omejitvijo 25kw) izpit sem opravil pri 18 letih torej bi pri 20 dobil za neomejeno, pa prosil bi da če niste 100% zadržite raje odgovor, ker sem v dilemi nekateri govorijo da pri 21 se mi komej podalša nekateri pa govorija da po 2 letih prejetega izpita! prosil bi tiste da odgovorijo kateri ste res dobili po 2 letih!!

HVALA

Ne, neomejeno dobiš pri 21. Če pa ne verjameš mi, skoči na občino k delajo izpite pa tam prašaj ;)

Za imet neomjeno so sledeči pogoji : imet izpit 2 leti najmanj + da si 21 let starosti, se pravi moreš imet izpit najmanj 2 leti in imet 21 ali več let da dobiš neomjeno čisto v simple.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se že kaj ve, kdaj pridejo ven tiste vozniške, ki so v obliki kreditne kartice? Meni bi bilo tako vozniško dovoljenje precej bolj praktično za prenašat avto/motor. Tole zdaj se mi čist pomučka če ga imam v denarnici :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se že kaj ve, kdaj pridejo ven tiste vozniške, ki so v obliki kreditne kartice? Meni bi bilo tako vozniško dovoljenje precej bolj praktično za prenašat avto/motor. Tole zdaj se mi čist pomučka če ga imam v denarnici :S

Sej to so misl že zdavnaj nardit sam pol niso...zdej k sm naredu izpit so se glih na roški nekej menil da naj bi to uresničl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!