Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Mene pa zanima če kdo ve kdaj naj bi un zakon pršu vn ku moreš jit za vsako kateorijo delat ispit? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če kdo ve kdaj naj bi un zakon pršu vn ku moreš jit za vsako kateorijo delat ispit? :hmm:

Ja kako je blo pa do zdej? Si naredu za A in si dobu še B, C, D, E,... zraven??? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živ!

popolnoma sveža in nova na forumu, prav tako sveža kar se tiče izpita za motor. Vozila sem pri AŠ Jaguar in imela super (beri predvsem potrpežjivega) inštruktorja Gregorja, ki ga toplo priporočam. Kar pa se tiče ur...no ja zlati sponzor AŠ še nisem postala :rolleyes:

lp

Pozdrav,

jst sm tut pr njemu naredu izpit ;)

Zakon!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kako je blo pa do zdej? Si naredu za A in si dobu še B, C, D, E,... zraven??? :hmm:

Ne on je najbrž mislu za vsako kategorijo za A npr.: nardiš za A(125ccm), pa pol dobiš čez dve let za 25Kw pa tko naprej brez da bi kkšn izpit delov umes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če kdo ve kdaj naj bi un zakon pršu vn ku moreš jit za vsako kateorijo delat ispit? :hmm:

1.oktobra. Mamo še cajt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kaj je če izgubiš izpit? A te majo v evidenci in lahko greš kar po novega al potrebuješ potrdilo da imaš opravljen izpit za posamezne kat. A. B. (sam kaj nrdit če potrdila nimaš več oz ga ne najdeš)? Sicer izpita nisem izgubil, me samo zanima če bi se to kdaj zgodilo, ker potrdla ne najdem več.

Pa mogoče kdo ve....Jaz mam A1....naredu sm izpit 25 aprila 2007......to pomen da se mi 25 aprila 2009 odpre A 25kw? Oz 27 aprila ker 25 aprila je sobota :) ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kaj je če izgubiš izpit? A te majo v evidenci in lahko greš kar po novega al potrebuješ potrdilo da imaš opravljen izpit za posamezne kat. A. B. (sam kaj nrdit če potrdila nimaš več oz ga ne najdeš)? Sicer izpita nisem izgubil, me samo zanima če bi se to kdaj zgodilo, ker potrdla ne najdem več.

Pa mogoče kdo ve....Jaz mam A1....naredu sm izpit 25 aprila 2007......to pomen da se mi 25 aprila 2009 odpre A 25kw? Oz 27 aprila ker 25 aprila je sobota :) ???

Greš na občino in rečeš da si zgubu izpit, daš osebno in ti naredijo novega s tem da moreš plačat seveda :) Vse jim piše, kolko kazenskih imaš, kdaj poteče itd itd. ....

In drugo vprašanje ne razumem kaj ti ni jasno? 2 leti od dneva ko si naredu izpit ti velja AO ( A z omejitvijo 25kw )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes na občini in vprašal glede izpita. So rekl da po 25 aprilu (torej 2 let od dneva ko sem dobil A1) lahko zaprosim za višjo kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes na občini in vprašal glede izpita. So rekl da po 25 aprilu (torej 2 let od dneva ko sem dobil A1) lahko zaprosim za višjo kategorijo.

Ja bo ninja mogla še mal pačakat. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve če kje v LJ ne težeijo 2 leti po tem ko sem dvignil A1 izpit ampak upoštevajo 2 leti po tem ko sem ga dejansko opravil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko jaz vem se šteje od dneva ko si izpit dvignil in ne naredil (kolega je imel problem, da je naredil izpit za motor in ker še ni mel motorja ga pač ni šol dvignat in je počakal, da je naredil še izpit za avto - 1 leto razlike - in tako je moral čakati 1 leto več za prehod na višjo kategorijo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

sem dokaj nov na forumu. No...po dolgem času...

No najprej bi se rad opraviču če je to vprašanje že bilo postavljeno...

Zanima me kako je sedaj z izpitu za kategorijo ''A''. Kdaj oz. pri kolkih letih laho grem delat. Vem, da se bo za ''H'' kategorijo prestavlo na 15let. Ali se bo za ''A'' tudi prestavlo?

Hvala za odgovore,

Gapi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat ga greš lahko delat pri 16-ih.

Kako to misliš ''zaenkrat''? Ali se bo spremenilo?

Gre se zato, da jaz ne morem še letos delat izpita za A ker bom letos dopolnil šele 15 let. To pomeni da če bi bilo vse po starem bi ga lahko delal drugo leto.

No, upam da se ne bo spremenilo...Kdorkoli kaj ve o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zaenkrat je tako, lahko pa se kej spremeni nikol ne weš kdaj kkšn nov zakon vn pride...tko k bo menda v jeseni prišel nov zakon za neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da se za 50ccm spremeni na 15 let. Za 125cc pa nwm...Upam da ne.. :huh:

Mislm da tud govora ni blo da bi se za 125 spremenl, tko da se skor sigurn ne bo, sam nikol ne veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da tud govora ni blo da bi se za 125 spremenl, tko da se skor sigurn ne bo, sam nikol ne veš.

Upam..res upam da se ne bo..Ker mi je APN ful premal..brez izpita si pa motor še kupit nesmem..foter pa take fore :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit za 125ccm bo ostal pri 16. letih, ampak ne bo več tega, da boš po dveh letih dobil za 25kW, ampak

ko si star 18. let greš na avtošolo, narediš preizkus znanja (najbž pisno+praktično) in ga maš. Izpit za

neomejeno se prestavi na 24 let, ampak moraš spet delati preizkus znanja.

Torej, ne bo več tako, če si mel dve leti 125ccm oz. 25kW da dobiš naslednjo kategorijo, temveč

treba bo delat dodatne teste in ure vožnje.

Popravljeno . Popravil Cut_Lee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdj bo spet treba za vsako kategorijo teorijo + vožnjo??? Pa glih komi so zrihtal, da tega ni blo več. Kr neki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Upam, da je to pravi naslov. Želim delati izpit za a neomejeno. Stanujem v Ljubljani. Mi lahko kdo priporoči dobro avtošolo?

Znanka, ki že ima izpit mi je priporočila naj ga grem delat nekam izven ljubljane, recimo postojno, da ga narediš veliko prej in ceneje.

Kako mnenje?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Upam, da je to pravi naslov. Želim delati izpit za a neomejeno. Stanujem v Ljubljani. Mi lahko kdo priporoči dobro avtošolo?

Znanka, ki že ima izpit mi je priporočila naj ga grem delat nekam izven ljubljane, recimo postojno, da ga narediš veliko prej in ceneje.

Kako mnenje?

Hvala!

Če si iz Ljubljane nima smisla hodt nekam drugam, sploh pa, če maš že izpit za avto si najbrš vajen tud po mestu vozt...poligon je pa dost podobn k drugje. Ja jest sm delov v Korelatu in sm bil zadovoln.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova vozniška dovoljenja se bodo zelo verjetno pričela izdajat sredi junija 2009 in takrat bodo tudi pri kategoriji A večje spremembe:

starost

za kategorijo H sedaj 14 let.............................. potem za preimenovano kat. AM 15 let

za kat. A1 (125 ccm) sedaj 16 let...................... potem A1 ostane 16 let

kat. A2 (25 kw in 0,16kw/kg) sedaj 18 let.......... potem A2 ostane 18 let

kat. A sedaj 21 let ...................................... potem 20 let, če imaš 2 leti VD za kat. A2

.......................................................................ali 24 let

Prehodi iz A1 v A2 in iz A2 v A ne bodo avtomatske po letih ampak bo potrebno pred izdajo A višje kategorije vedno opravljati preizkus vožnje (praktični del izpita) za višjo kategorijo ob pogoju, da imaš pred tem 2 leti VD A nižje kategorije.

Popravljeno . Popravil trisha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!