Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Pozdrav! Imam eno vprašanje, na katerega  ne najdem odgovora in me zanima, če je že imel kdo kakšno podobno izkušnjo... Namreč fant je naredil izpit za A kategorijo leta 2000, torej pri 18 letih. Takrat je jasno imel še omejitev, ker je bil mladi voznik... nato pa je motor prodal in ker ga leta ni imel, si kategorije brez omejitve ni dal vpisati, čeprav mu bi že zdavnaj pripadala... ko pa si je šel urejat novo vozniško dovoljenje- kartico... mu na upravi enoti niso hoteli vpisati A kategorije brez omejitve, češ, da je zamudil vpis... kako ukrepati... saj se zdi res butasto, da ti nekoč neka pravica pripada, potem pa ti jo vzamejo zaradi postopkovne napake... pa tako vsi vemo, da zakon ne sme veljati za nazaj! Res me zanima vaše mnenje?

Hvala, Lp

 

kot je napisal Buschi... Verjetno ima priznano A2 kategorijo. Sedaj potrebuje dravniškega, cpp, občinske in 9 ur vožnje po programu + 1 izpitna ura in vpis A kategorije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je napisal Buschi... Verjetno ima priznano A2 kategorijo. Sedaj potrebuje dravniškega, cpp, občinske in 9 ur vožnje po programu + 1 izpitna ura in vpis A kategorije.

 

Kaj ni potreben samo praktični del, sepravi 9ur + izpitna. No.. pa tisti zdravniški pregled ? Brez CPPjev... ?

 

PS!

Če že imate A1 kat. ali A2 kat. dve leti, potem za prehod v višjo kategorijo (iz A1 v A2 ali iz A2 v A neomejeno) potrebujete le praktičen del  usposabljanja, min. 9 ur vožnje.

link: http://www.avtotrade.si/slo/avtosola/kako-do-izpita/motorno-kolo-a-kategorije/

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja priznano ima A2 kategorijo... in kolikor sem se pozanimala v avto šoli, naj bi bilo potrebno naredit le praktični del z izpitno vožnjo, brez teorije...imet pa mora zdravniško spričevalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ni potreben samo praktični del, sepravi 9ur + izpitna. No.. pa tisti zdravniški pregled ? Brez CPPjev... ?

 

PS!

Če že imate A1 kat. ali A2 kat. dve leti, potem za prehod v višjo kategorijo (iz A1 v A2 ali iz A2 v A neomejeno) potrebujete le praktičen del  usposabljanja, min. 9 ur vožnje.

link: http://www.avtotrade.si/slo/avtosola/kako-do-izpita/motorno-kolo-a-kategorije/

 

To je pod pogojem, če imaš nižjo kategorijo manj kot 3 leta (kolikor ti velja cpp in občinski).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam prijateljico, ki je pred davnimi leti (mislim, da petnajst let nazaj) naredila izpit. Sedaj pa bi rada spet sedla na motor. Vprašanje, ki ga imam, katera šola vožnje v okolici Ljubljane ponuja kakšen "refreshing" tečaj ali kaj podobnega za par ur pa, da ji takoj volje ne vzame. Jaz se ji tega ne upam narest, ker niti nimam izkušenj s poučevanjem, niti sam nimam dovolj izkušenj z vožnjo motorjev - čeprav bi načelno po zakonu lahko šla ona prec samostojno na cesto.

 

Seveda sanja, da bi šla prec na moped, pa na izlet, pa nisem navdušen nad tem, pa sem ji gornjo možnost omenil. Zdaj moram pa najt, kje to lahko dobi. Pa, da je inštruktor ne bo prec zapecal ali pa v obup spravil :nono:, da me ne bo pol njen grdo gledal..... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je vseen kam gres....najbols,da poklices kar vam je najblizje,pa poves kako pa kaj....men je tud instruktor razlagal,da ima enga gospoda,ki 1x na mesec pride mau vozt za eno urco,tok,da ne pozab....zakaj pa ne? Sej placas tisto uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pod pogojem, če imaš nižjo kategorijo manj kot 3 leta (kolikor ti velja cpp in občinski).

 

To pomeni, da pač nam, ki smo delali to leta 99, in imamo priznano A2 od leta 99, ni priznano nič...še enkrat zdravniški, pole in 10 ur vožnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

v kratkem bom opravljal izpit za motor in med izbiranjem avtošole sem videl, da določena avtošola ponuja velik popust, če se prijavi več kandidatov hkrati. S to objavo iščem kolege, da bi se skupaj prijavili in tako prihranili. Če se prijavijo 4 kandidati hkrati, dobijo vsi 40% popusta, to je pa že res veliko (ponujajo tudi popuste za dva in tri kandidate).

 

Ne bom napisal imena avtošole, da ne bo nezaželene reklame, je pa precej poznana. Avtošola ima 3 lokacije (Kamnik, Domžale, Mengeš), tako da je lahko dostopna tudi iz Ljubljane (jaz se bom vozil iz Vrhnike). Nisem preverjal, ampak verjetno se da že sedaj prijaviti za spomladansko opravljanje izpita.

 

Če koga zanima, naj se oglasi na ZS ali tukaj v temi.

 

LP

 

Še enkrat se oglašam; če je kakšen kandidat, naj se javi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni, da pač nam, ki smo delali to leta 99, in imamo priznano A2 od leta 99, ni priznano nič...še enkrat zdravniški, pole in 10 ur vožnje?

 

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Če ima nekdo izpit A2 že več let in bi rad zdaj delal neomejeno. Mora vozit 9 ali 20 ur? Mora delat zdravniškega, cpp, vse, kot da nima nič od prej?

Če prav razumem zgornje objave, mora delat dejansko celi izpit na novo.

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej višaš v A2, potem pa po 2 letih greš višati iz A2 v A ( lahko višaš ko imaš 21 let ). Če ne greš višat v A2 lahko višaš v A šele pri 24 letih.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Bom kar tukaj objavil:)

Vzel sem motor in ga domov pripeljal z preizkusnimi tablicami. Motor je primeren za kategorijo A2 jaz pa imam zaenkrat le A1, B. Zanima pa me če je možno motor teh 5 dni legalno voziti?. Dobil sem listino na kateri so moji podatki in piše da se izdaja dovoljenje za prevoz motorja osebi (meni), za motor ..., od 17.-22.4 . Dobil sem tudi tisto zavarovalno polico - začasno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav mi piše: Imetniku dovoljenja je s tem dovoljenjem in izdanimi preskusnimi tablicami dovoljen prevoz vozila?. Sem mislil ker za preskusno vožnjo ne veljajo klasična pravila: tehnični pregled itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tukaj objavil:)

Vzel sem motor in ga domov pripeljal z preizkusnimi tablicami. Motor je primeren za kategorijo A2 jaz pa imam zaenkrat le A1, B. Zanima pa me če je možno motor teh 5 dni legalno voziti?. Dobil sem listino na kateri so moji podatki in piše da se izdaja dovoljenje za prevoz motorja osebi (meni), za motor ..., od 17.-22.4 . Dobil sem tudi tisto zavarovalno polico - začasno. 

 

Lahko voziš. Pa čim prej pridi do nas, ker imamo v načrtu posodobitev (kar koli že to pomeni) voznega parka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, so bili.

 

Do zadnjega sem drzal z njimi in vedno "branil" njihovo stran, mislim pa da so me v tem tednu prepricali v nasprotno.

Borutt je crna ovca v tej navlaki vaginalnih brezglavih izcedkov. Edini ki ima v sebi še kanček človečnosti in edini ki zna delat z razumom.

 

Nekemu debilu (sam ve kdo je), pa srcno in iskreno zelim da mu umrejo starši - če jih nima pa potomci.

Vsako noc zatisnem oci s to mislijo.

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je odvisno od policista do policista. Eni so tisti tapravi, ki to delajo že neki cajta in skozi leta razvijejo svoje mišljenje, na drugi strani pa tisti mlajši brez hrbtenice, ki nardijo vse tko ko jim rečejo. Ne pa posloševat da so vsi slabi, večina je vredu.  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!