Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

o čem vi to? vsi so samo ljudje....in nekomu želeti da mu nekdo umre? tis fukjen.... ampak res

in deliti ljudi na tak način.... no jaz policajev ne poznam, niti niso v sorodu, imela sem pa precej opravka... sicer pa karkšen si sam, taki so tudi ljudje okoli tebe... se jim pač izogneš...

 

in če mešate privat odnose ki jih imate z ljudmi ki so po službeni profesiji policaji, z ljudmi ki jih ne poznate in so tudi policaji...bljak..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, so bili.

 

Do zadnjega sem drzal z njimi in vedno "branil" njihovo stran, mislim pa da so me v tem tednu prepricali v nasprotno.

Borutt je crna ovca v tej navlaki vaginalnih brezglavih izcedkov. Edini ki ima v sebi še kanček človečnosti in edini ki zna delat z razumom.

 

Nekemu debilu (sam ve kdo je), pa srcno in iskreno zelim da mu umrejo starši - če jih nima pa potomci.

Vsako noc zatisnem oci s to mislijo.

gre kuža mimo ogledala in zagleda kužka in mu pokaže zobe.tudi tisti kuža v ogledalu mu kaže zobe.

 

če bi kuža pomahal z repom.....bi tudi kuža v ogledalu mahal z repom

 

drugaće pa za tvoje pisanje težko najti besede.res preko meje vsakršnega okusa.zamisli se in to zelo sam pri sebi kakšne natresaš v okolico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lansko leto v Celju (oz Ljubečna) so uporabljali stare in nove pole (novejše so tiste z možnimi več odgovori), tako da ni bilo se zanest katere pole dobiš, vse lepo predelaj in ne bo težav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima nekdo izpit A2 že več let in bi rad zdaj delal neomejeno. Mora vozit 9 ali 20 ur? Mora delat zdravniškega, cpp, vse, kot da nima nič od prej?

Če prav razumem zgornje objave, mora delat dejansko celi izpit na novo.

 

moreš it višat kategorijo. to pa pomeni 9 ur + 1 izpitna.

 

lansko leto v Celju (oz Ljubečna) so uporabljali stare in nove pole (novejše so tiste z možnimi več odgovori), tako da ni bilo se zanest katere pole dobiš, vse lepo predelaj in ne bo težav

 

zdaj so čisto nove pole, ki bodo veljale do računalniškega sistema. ta pa se obeta kaj kmalu, glede na to, da v Celju že imajo vse pripravljeno. čakajo samo še na druge centre.

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ena na hitro. Nimam še izpita za neomejeno, pa sem že kupil motor. Se da prepis narediti brez izpita? Logika mi pravi da ja, za registracijo pa mi je jasno da negre..

Motor tako ali tako nebo na cesti še nekaj časa, tako da me sama registracija ne zanima.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena na hitro. Nimam še izpita za neomejeno, pa sem že kupil motor. Se da prepis narediti brez izpita? Logika mi pravi da ja, za registracijo pa mi je jasno da negre..

Motor tako ali tako nebo na cesti še nekaj časa, tako da me sama registracija ne zanima.

Hvala.

Za prepis ne potrebuješ izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to informacija iz prve roke in preverjena?
Saj ni drugega, samo da si v primeru da negre organiziram enega od sorodnikov ko bomo naredili prepis :)

Sicer je pa dober občutek po parih letih zopet na Motosvetu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, upam da bo res šlo skozi.

 

Info iz prve roke: prepis narediš normalno, ti si lastnik.

Tudi registriraš ga lahko, le da si ti nosilec registracije, kot uporabnika pa navedeš npr. prijatelja, ki mora iti s tabo registrirat da tam podpiše en ceglc da se strinja.

 

Lep pozdrav,

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Me lahko keri dopolni kake vaje so vse na praktičnem delu za A neomejeno?

 

1. speljevanje in ustavljanje 4x (leva, desan noga)

2. vožnja po črti 10 km/h

3. mali slalom

4. veliki slalom

5. ustavljanje 12, 10 m

6. izmik stožcem levo desno 40 km/h z zaviranjem

7. izmik stožcem 50 km/h na 30 km/h levo, desno z zaviranjem

8. osmica

9. klanec

 

 

A je še kaj?

 

Ma kdo kak link mogoče kjer so vaje prikazane (video)? Hvala

Popravljeno . Popravil bajamali
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve roke:

1. začetek, parkiranje motorja na črti, sestop, potiskanje mimo dveh stožcev, postavitev motorja na ravno črto. Pogovor z izpitno komisijo, poročanje podatkov o motorju, preverjanje luči in zavor;

2. speljevanje in ustavljanje 4x (leva, desan noga);

3.vožnja po črti 5 km/h (vsaj jaz sem imela tako);

4. osmica;

5. mali slalom;

6. zaviranje 12, 10 m;

7. veliki slalom;

8. izogibanje (2x50 km/h z zaviranjem, 1x 30 brez zaviranja, 1x50 brez zaviranja).

 

Tako sem delala jaz.

 

Drugače pa tukaj, od strani 28 dalje:

http://www.mzip.gov.si/fileadmin/mzip.gov.si/pageuploads/DPR/Predlogi_predpisov_DPR/1.3.11Pravilnik_o_vozniskem_izpitu.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me lahko keri dopolni kake vaje so vse na praktičnem delu za A neomejeno?

 

 

1. speljevanje in ustavljanje 4x (leva, desan noga)

2. vožnja po črti 10 km/h

3. mali slalom

4. veliki slalom

5. ustavljanje 12, 10 m

6. izmik stožcem levo desno 40 km/h z zaviranjem

7. izmik stožcem 50 km/h na 30 km/h levo, desno z zaviranjem

8. osmica

9. klanec

 

 

A je še kaj?

 

Ma kdo kak link mogoče kjer so vaje prikazane (video)? Hvala

 

Vse + potiskanje motorja okoli stožcev. En od izmikov je brez zaviranja. Vožnja po črti pod štandgasom.

Klanec je pol med vožnjo. Če maš srečo sam speljevanje (to je na Jesenicah vsako križišče), če nimaš sreče na klancu morš ustavit, speljat in hkrati polkrožno obrnt.

 

 

Karmen1 maš motor? Seprav  :yea1: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me lahko keri dopolni kake vaje so vse na praktičnem delu za A neomejeno?

1. speljevanje in ustavljanje 4x (leva, desan noga)

2. vožnja po črti 10 km/h

3. mali slalom

4. veliki slalom

5. ustavljanje 12, 10 m

6. izmik stožcem levo desno 40 km/h z zaviranjem

7. izmik stožcem 50 km/h na 30 km/h levo, desno z zaviranjem

8. osmica

9. klanec

A je še kaj?

Ma kdo kak link mogoče kjer so vaje prikazane (video)? Hvala

jaz sem imel se hoja okoli motorja, kjer ga moras drzati pokonci (v ravnotezju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izogibanje sem delala 2x brez zaviranja. Pri 30 in 50 km/h. Obračanje na klancu pa na cesti, ne na poligonu. Pri izogibanju z zaviranjem pa zelo pozorno opazuje roki na zavori in sklopki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

jaz imam pa že od 16. leta narjen A1 (125) izpit, tega vmesenga A2 pa nisem šel delat
zdaj bom kmalu star 24 pa me zanima, ali bom moral za neomejeno vozit 22 ur, ali 10, tako kot tisti, ki imajo A2 narejeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da boš moral pregurati A2, ker je le-ta pogoj za pridobitev A izpita in ker drugega pogoja (starost) ne izpolnjuješ.

 

Dve cvetke iz neta:

  • kategorija A – 24 let ali minimalno 20 let, če imate najmanj dve leti kategorijo A2
  • minimalna starost opravlja izpita z 20 leti, vendar je potrebno imeti vsaj 2 leti vozniško dovoljenje (v.d.) za kategorijo A2, v primeru, da nimate predhodno v.d. kat. A2 pa morate biti stari 24 let,

 

Pomojem bi moral po starem sistemu nadgrajevati, če bi hoteli 10 urne bonitete izkoristiti.

 

Upam da se motim, ker vidim da si lastiš tudi GSXa s katerim boš imel z A2 več težav kot koristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam pa že od 16. leta narjen A1 (125) izpit, tega vmesenga A2 pa nisem šel delat

zdaj bom kmalu star 24 pa me zanima, ali bom moral za neomejeno vozit 22 ur, ali 10, tako kot tisti, ki imajo A2 narejeno

Samo 10 ur odvoziš in imaš a kategorijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo šlo Luka. 10 ur bi imel če bi nadgrajeval ali iz A1->A2 ali pa iz A2->A. Če ne nadgrajuješ imaš pa kar lepo tistih 21 al 22 ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima še nekaj. Izpit za A2 sem naredil leta 99. A moram samo odfurat teh 10 ur, ali bojo zahtevali še pole pa RK?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima še nekaj. Izpit za A2 sem naredil leta 99. A moram samo odfurat teh 10 ur, ali bojo zahtevali še pole pa RK?

Hvala.

Tudi CPP in RK boš mogu še enkrat. Te stvari ti veljajo mislim da dve leti in pol al tri leta, po tem jih moraš ponovno opravit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!