Skoči na vsebino

Ljubezen


enduraš

Priporočene objave

:grim normalno je to, da se zgodi ravno obratno od naglas razglašane modrosti :grim

:hmm: mogoče pa moraš bit za popolno ljubezen...brezčustven? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, bimbo, kaj pa je sploh to "popolna ljubezen"? :hmm:

A to je tisto, kar opisujejo v pravljicah "in potem sta srečno živela do konca svojih dni"? :slap:

Al pa mogoče tisto, ko pravijo, da se najdeta dve "karmični duši, ki sta si usojeni"? :slap:

Ali pa kaj tretjega, četrtega, .....ali stotega? :slap:

Ali pa je mogoče to samo to, da imaš nekoga rad takega kot je in (če imaš srečo) ima tudi on tebe rad takega kot si. In traja dokler pač traja (seveda, z veliko vloženega truda)? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popolna ljubezen je marketinški trik za Valentinovo, Božič in podobne 'praznike'...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam :lol1:

alla...sej to pravim, da je vse skupaj samo daj dam in dividende pa dobiček :lol: nič narobe s tem, lih tako za nekaj kracat od dolgočasja... :grrr

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leila.... razočaran sem prebral zadnji stavek...." iz knjige...."

Sem mislil, da je iz tvojih izkušenj. :cry:

Sicer pa zelo lep pogled na zadevo. :)

Trudim se, da na začetku opisana zgodbica ne bi bila moja izkušnja.

Jap, lep in predvsem zdrav pogled.

Ampak občutki me pa zgleda ne varajo, da težko razočaraš...govorim o tvojem dojemanju in razmišljanju seveda ... :)

Popravljeno . Popravil leila
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala leila.

Žal lahko. % je važen. Na koliko dobrih stvari ena slaba.

Naš um je prezapleten in preobširen, da bi ga lahko nadzirali in poznali. Napr. ima svoje potrebe in le eno telo in omejen čas, da organizira samozadovolitev, kar je bistvo našega obstoja. Živimo, da zadovoljujemo svoj um. Telo je le suženj. "Groza" v življenju človeka je, če ima potrebe, ki jih ne more zadovoliti. Nezmožnost samopotešitve vodi v negativno energijo => v slab %. Zakaj govorim z odsotnostjo pomoči okolice ? Menim, da je okolica v veliki meri le naše zrcalo. Kakršen si, v takšnem okolju živiš => kar seješ, to žanješ => okolica je tvoj produkt, je posledica => če te teši okolica, potem je to večinoma posledica tvojega delovanja => dejansko: samopotešitev.

....

Resnica pa je, da je partner drugačen. In če mu ne damo prostora, da se nam razkrije, ga ne bomo nikoli spoznali. Koga potem sploh ljubimo?

Prava ljubezen je tista, ki lahko razume in sprejema različnost. Prave ljubezni različnost ne ogroža, temveč jo bogati. Ljubiti drugega pomeni deliti z njim svojo izkušnjo življenja. In kaj lahko drug drugemu ponudimo bolj dragocenega, kot so lastne življenjske izkušnje? Kaj pritegne vnuka v dedovo naročje, če ne bogastvo izkušenj, ki ga je pripravljen deliti z njim? Besede in dejanja so kanali, po katerih se pretakamo drug v drugega, se okušamo, izkušamo in bogatimo. Potrebno je samo dvoje: da začnemo govoriti o sebi in da začnemo poslušati, ko drugi govori o sebi. Ko to zares usvojimo, so vrata pravi ljubezni odprta.

...

Ljubljena oseba je "poligon" življenja. Zadovoljuje širok spekter področij, večjega kot prijatelj, ker le ta ne more intimnega. Iščemo in imamo jo zato, da lahko zadovoljujemo sebe.

GorazdH je napisal: "ljubezen je najvišja in najčistejša oblika...egoizma". Iz nekega zornega kota ima prav.

leila zadovoljuješ me. .) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shit happens, če tipkaš z ženinega PC.

Babi = Leon

Major shit happens, če si poleg tega navlečeš še ženine nejlonke in dražljivo perilo :o

Tako vsaj pravijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ljubezen je, ko na neskončno široki, prazni poti, srečas nekoga, ob katerem je tako malo prostora, da preprosto ne moreš mimo njega..."

(Rudi Kersevan)

;) :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ljubezen je potrpežljiva,

dobrotljiva je ljubezen,

ni nevoščljiva,

ljubezen se ne ponaša,

se ne napihuje,

ni brezobzirna,

ne išče svojega,

ne da se razdražiti,

ne misli hudega.

Ne veseli se krivice, veseli pa se resnice.

Vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane.

Ljubezen nikoli ne mine.

(iz pisma Korinčanom, 13)

(vir: Rkc-Forum)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ljubezen je potrpežljiva,

dobrotljiva je ljubezen,

ni nevoščljiva,

ljubezen se ne ponaša,

se ne napihuje,

ni brezobzirna,

ne išče svojega,

ne da se razdražiti,

ne misli hudega.

Ne veseli se krivice, veseli pa se resnice.

Vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane.

Ljubezen nikoli ne mine.

(iz pisma Korinčanom, 13)

(vir: Rkc-Forum)

ejga po telih tvojih besedah sem jz ugotovila, da nism bla še nikol zaljubljena, pa po pravic povedan, tud ne iščem tega. A mislš, da je z mano kej narobe? Pa resno te sprašujem, ne hecam se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga po telih tvojih besedah sem jz ugotovila, da nism bla še nikol zaljubljena, pa po pravic povedan, tud ne iščem tega. A mislš, da je z mano kej narobe? Pa resno te sprašujem, ne hecam se!

s tabo ni nič narobe - z vsemi drugimi na tem planetu pa gotovo ..

kenede, kenede

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga po telih tvojih besedah sem jz ugotovila, da nism bla še nikol zaljubljena, pa po pravic povedan, tud ne iščem tega. A mislš, da je z mano kej narobe? Pa resno te sprašujem, ne hecam se!

Eno je zaljubljenost (kar ni enako ljubezni :) ), besede zgoraj pa govorijo o ljubezni do Boga oz. Bogu samemu. Če tega ne čutiš, ne iščeš, si ne želiš, potem s tabo ni nič narobe. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je zaljubljenost (kar ni enako ljubezni :) ), besede zgoraj pa govorijo o ljubezni do Boga oz. Bogu samemu. Če tega ne čutiš, ne iščeš, si ne želiš, potem s tabo ni nič narobe. :)

o hvala za tolažbo, a pa si bom to kdej želela? ful nimam tazga občutka, da bi si jest to kdej želela, pa pri 25-ih bi si loh že kej a n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a pa si bom to kdej želela? ful nimam tazga občutka, da bi si jest to kdej želela..

Ne bodi tako jokava.

Definitivno si ti nikoli ne boš želela tega.

Kar verjemi ..

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bodi tako jokava.

Definitivno si ti nikoli ne boš želela tega.

Kar verjemi ..

:yes:

ka a zato k sem tak razposajenc? no sj prov preveč tud ne nucam tega, saj tak filing mam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej tanjuška danes pa je tvoj veliki dan :D

upam da zajahaš svojo ljubezen in da ti bo vračala nazaj potrebne užitke :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mislš, da je z mano kej narobe? Pa resno te sprašujem, ne hecam se!

ne ni nič narobe...življenje je itak dolgo..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga po telih tvojih besedah sem jz ugotovila, da nism bla še nikol zaljubljena, pa po pravic povedan, tud ne iščem tega. A mislš, da je z mano kej narobe? Pa resno te sprašujem, ne hecam se!

ne smeš thundercata tolk resno jemat, kokr se sam jemlje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej tanjuška danes pa je tvoj veliki dan :D

Pa upam, da bo tut kako slikco svoje LJUBEZNI dala na forum :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ni nič narobe...življenje je itak dolgo..... :)

Res je.....še posebno.......ko človek ne ve.....kam s svojim odvečnim časom :doze: :doze: :doze:

Samo zdi se tako, kadar je človeku dolgčas.

Upsssssssssss

Don Pepino mi je bral misli.......oziroma...jaz njegove......WE........priznam.....je hitrejši in pametnejši :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!