Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Nisem sicer strakovnjak in niti to nisem še delal da bi na mojem motorju menjal olje, vendar na nekem priročniku za servis tega motorja (priročnik s 500 stranmi) piše da zamenjama samo v primeru če je poškodovana ( pretisnjena, prevelika, počena ali druga poškodba). drugače pa kot si rekel jo sigurno dobiš v kakšni trgovini. Snemi dol potem pa jo z digitalnim kljunastim merilom natančno izmeri oziroma vzemi s sabo pa jo boš tam primerjal. Drugače pa jo boš dobil kje v Ljubljani na Prit d.o.o. (http://www.prit.si/) kjer imajo vse pripomočke in dele za hidravliko oziroma imajo tudi v Hidexu (http://www.hidex.si/default.asp?f=1&l=slo) če si iz območja Novega Mesta. V primiru da je ne dobiš v Obiju, Merkur, Bauhaus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej nehajte s takšnim stvarem kot je podloška,zamenjaj olje,zategni in če bo res tolk šprical pojdi po novo za tistih par centov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bakreno podloško priveži na kos žice, prižgi plinski šporget in podloško na ognju pogrej da zažari, nakar pusti da se ohladi. Tako omehčano namontiraj, zategni in gotovo.

Pizda mularija, a res čist nič več ne znate?! Kaj so vas pa fotri učil?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punca mi je rekla, da je že skranji čas, da dokončam nalepke in res sem si vzel pol urce časa in poštimal vse, zadovoljen full :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V knjižici piše:

Oil quantity:

Without oil filter element

replacement:

2.7 L

With oil filter element

replacement:

2.8 L

Total amount (dry engine):

3.3 L

Torej malo manj kot 3L. Če boš pa razdrl motor, te pa malo več kot 3L

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj glede odstranitve dušilca zvoka na izpuhu XTXa in seveda ga zamenjati samo z okrasno rozeto (zaradi ne preveč brihtnih policistov) in pridobiti brutalen zvok. A znajo policisti oziroma uni na tehničnem zelo komplicirat.

Aja pa še eno vprašanje, motor mislim dat na servis ker ima 19000 in mislim zamenjati kar je pač na toliko km potrebno. kakšna je kaj cena takega servisa. Približno sprašujem da me ne bo slučajno kdo preveč našponal pri ceni. (servis bo neuraden)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a mi lahko kdo pove , če mora bit merilnik za olje od sprednjih zavor do konca poln, ker pri meni je na črti. Kje to dolijem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravicujem za double post .... ampak me zanima ce je to normalno da zadnja luč ni čisto fiksina ... in da ima malo "lufta".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi akrapoviča za xt660x ... če je slučajno kdo pripravljen menjat za

moško gorsko kolo gt, velikost okvirja je za človeka z višino okol 190 cm (kot novo, prevozenih 50km).

Kolesa ne rabim, akrapoviča pa :) PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

živjo

nekaj me zanima...

poznate kakšno spletno trgovino, kjer imajo dobre dele za xt-jko (dodatne dele, za malo polepšat izled motorja)

zanima me tudi katere gume imate na xtx oz. katere so dobre za motor?

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v gugle vtipkaj: off the road

to sem našu, sam je bol mal zadev, iščem handguards, sam ne neke glomazne po možnosti imitacija karbona

sam sem bol švoh najdu na googlu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, ali ima kdo iskušnje z JT sprockets ketno in zobniki, ali vzamem raje D.I.D.ovo ?

http://www.ebay.com/...=item4cfd7eb71b

http://www.ebay.co.u...=item2316f87486

S tem, da nisem prepričan če pri omenjeni didovi ketni dobiš zaključno sponko za združitev ketne...?

lp

jaz imam JT in nobenih negativnih feedbeckov ketne je uredu . narejenih 15000km in še vedno ne kaže obrabe ali preteg

Pri DID ne dobiš zaključno sponko .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem našu, sam je bol mal zadev, iščem handguards, sam ne neke glomazne po možnosti imitacija karbona

sam sem bol švoh najdu na googlu

pred leti je imel moj brat na xtx zaščito ala imitacija karbona iz Louisa za dokaj ugodno ceno (cca 20 EUR), pa ni bilo preveliko. Univerzalna zadeva in je pasala direktno na balanco. Je pa to bolj šminkerska zadeva, ker je zgolj plastika brez aluminijastih ojačitev.

Glede gum pa priporočam touring zadeve, ker malo bolj športne požre kot za šalo (2,5 -3k km), razen če voziš bolj ekstremno in pač to vzameš v zakup zaradi oprijema. Touring ala Pilot Road ali RoadSmart pa zato, ker imajo praviloma po sredini bolj trdo zmes, da dlje zdrži, pri strani pa mehkejšo za boljši oprijem v ovinkih - to je idealno za xtx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo menjal števec na xt-jki?

zanima me, če je potrebno veliko modifikacij za novi števec?

gledam koso DB-02R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo imam problem.Imam yamaho xt600e 1997l imam cdi model 4pt in mi je skurlo upor pozicija r32 in ali ve kdo moč upora da ga lahko zamenjam oz. ce ve kdo kje za kako shemo da bi se dobila za cdi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, imam vprašnje, kupil sem rabljeno XT660x in mi lučka za gorivo skozi utripa, mislil sem da je to signal za prazen tank ampak ko sem natankal polno, lučka še naprej utripa...? morda kdo ve kje je razlog in kako se težava odpravi, drugače sem pa z motorjem zelo zadovoljen :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!