Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

a mi lahko kdo pomaga prosim. Ali mora ventil za hladen vzig pri yamahi xt 600 ostati zunaj, ali je tisto na levi strani vplinjaca samo pumpica za bencin? ali pa kako za vraga tega hudica uzges ko je hladno? trenutno potrebujem tudi vec kot 20x krepko skocit na kurbl da sploh hoce zalaufat!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da imaš kako pumpico za bencin kot kosilnice.Tisti "ventil za hladen vžig" alias čok je potegnjen samo ko zaganjaš hladen motor in ga že po kaki minuti spet potisneš noter, najbolje pri dodajanju gasa.

Če imaš moped kolikor toliko porihtan,je potrebno le kake 3x napravit s kurblom bolj na izi poln hod potem pa bodi pozoren na klik od dekompresorja in brez gasa pošteno potisni.

Če je vse porihtano mora kresnit.Pogosta težava je zajla od dekompresorja (dejansko zajla le malo privzdigne en vsisni ventil),če pa te yamahine stare mame počivajo več časa si res prešvican prej kot kresne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fly: se pravi tist ventil ko ga potegnem, more ostat zunaj! ker pri meni (kupil motor pred kratkim) je na notranji strani fedra, ki vse skupaj takoj vrne v prvotni polozaj- izgleda jo bo treba vzet ven, ker jo je ze kdo drug namontiral not! dekompresor je nastavljen da ima zajla en dobr mm lufta, tako da kr nekak dela! da dejansko sem krepko presvican predno kresne, sploh pa zdej ko je huda zima!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc ne vem kako XTjko imaš,kar sem imel pa jaz opravka z sicer starejšimi XT/TT so imele vse običajen čok.Poglej če ni mogoče potrebno gumb malo zavrtet,da bi zadevo zablokiral v izvlečenem položaju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjio

zanima me ce je kdo ze probal svecko NGK cr7eix z iridijevo konico in kako se obnese. sam sem probal in mi motor ne tece vredu oz. sploh ne dela, ne zavrti se nad 3000 obratov in po manj kot minuti crkne. zamenjam za staro klasicno in dela normalno. na fotrovem bmw gs650x-country je pa z podobno svecko(iridijeva konica in ima 2) obcutno pridobil moc in navor na nizkih obratih pravtako je motor bolj miren. zdej nevem ali sem kupil svecko z napako ali pa pac ne funkcionira na tem motorju. gre pa za xt660x 2005 letnik. svecko sem kupil v samming-u v btcju za priblizno 15€ in nebi rad zapravil 15€ za novo svecko, da potem ugotovim da ne ustreza xt-jkam.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna razlika je med LEovinčijem pa akrapovičem, za xtjko? Razlika v moči in zvoku?

Nobene. Za nas, amaterje, je prav istsa figa kaj boš nataknil. Važn da prdi. Razlike v moči so miniaturne. Mogoče je titan malo lažji in zagotovo trši in manj občutljiv na udarce kamenčkov kot aluminij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, mogoče je tole vprašanje že kdo postavil, jaz ga nisem našel, zato na novo:

Je tukaj kdo, ki je vozil staro XT 600 E in novo XT 660 R, in lahko iz prve roke pove kako se mopeda obneseta na terenu? Nova izgleda bolj "soft", pa tudi izpušne cevi ima speljane pod mašino, zato ne vem a je na terenu enako uporabna kot stara XTejka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to definitivno ni normalno za te kilometre. Z motorjem so se morali fajn izživljat, da je prišlo do tega. Te mašine v XT-Z verzijah delajo po 100.000 km brez problema, če se jih normalno uporablja (in ni jih malo, po tujih forumih sodeč), veliko pa jih gre na ekstremne ture (RTW, afrika).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ti motorji enaki, kot na starejših 660 tenerejkah?

Na tenerejki sem imel blizu 100.000 km in je motor delal brez problema, le olje je kar pil. Me zanima, če je na teh motorjih tudi velika poraba olja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno pozna kdo tole xt-jko, čist tko za info da se ne vozim bv na primorsko? http://www.avto.net/....asp?ID=6701872

Vem da je kr malo prepoceni napram drugim...

Sedaj, ko si omenil da je prepocen, se prodaja za 2.650€

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6812356

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj, ko si omenil da je prepocen, se prodaja za 2.650€

http://www.avto.net/....asp?ID=6812356

Finta je, da ga je ta drugi tip kupil misleč da bo zaslužil 600€, samo oprosti, ampak na takšnem motorju težko....ne rečem da je original ohranjen. Ta pa ves nekaj poštrihan...kr nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko je samo olje pozabil nekdo dotočit, pa je šla gred, ker če so taki motorji, kot pred 20 leti na tenerejkah, je potrebno kar stalno dolivat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bil servis korektno in dobro narejen nima kaj bit. Veš koliko mašin na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) je bilo že narazen juhuhu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz lastne izkušnje dveh XTjk pri hiši - moja aktualna XT660Z in bivša bratova XTX - ni nobenega pitja olja, niti na tujih forumih nisem zasledil, da bi se kdo pritoževal čez porabo. Mogoče je bilo to značilno za modele, ki so se izdelovali do 1996, z novimi mašinami od 2004 naprej, pa tega ne bi smelo biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis je enkrat letno in če naredi v tem letu veliko kilometrov je motor suh, če pije veliko olja.

Prav tak agregat na Tenerejki z realnimi dobrimi 50kkm med intervali ne rabi dolivanja olja. Naliješ količino po specifikaciji proizvajalca in po 10kkm ni vidne razlike. In če gledam (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) jih nobena nima več :grim prevoženih.

Zanimivo, ampak nekaterim tudi GS boxer ne pije olja :hmm:

LP, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanima me, če ima kdo kakšno xtjko za prodat, do eno 3200eur (plačam z gotovino), rad bi da je ohranjena (servisirana), ne preveč km. od 2006 letnika naprej., (aja za 06 letnik dam največ 2650eur).

Pa še eno vprašanje: ali je res, da starejši modeli xtejke se mi zdi da do 07letnika., Jim zadnji konec v *ostrih* ovinkih zanaša,kot da se zadnji del motorja *lomi*,izkušnje kakšne?

Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!