Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

na motorju mam svečko bele barve.. Na nizkih obratih včasih ne spusti obratov (ostanejo visoki, dokler ne popuščam ročke sklopke)... Na visokih obratih pa ga ne spusti v obrate... Na kerem uplinjaču morem dat večjo dizo ?? (navadnem al vakumskem) Na navadnem je igla na sredini, ko pa sem jo spustil do konca je začelo pokat uz izpuha in motor je crknil... Na vakumskem pa je igla spuščena do konca..

Poglej če se ti membrana lepo premika oz. da ni kaj poškodovana. PČoglej še da ti kje ne velče ˝fovš˝ zraka. 

kaj pa izpuh ter zračni filter? Sta original?

 

Zdravo, imam eno uprašanje.. Imam yamaho XT600, model DJ02. pri vožnji v nizkih do srednjih obratih (2300-3000) mi motor "cuka". sicer ne vedno, ampak kar velikokrat, in se mi zdi da vedno večkrat. ima tudi dneve ko z peto prestavo pri 80 km/h komaj vleče, včasih pa gre mirno 70 km/h, brez problema v peti. včasih se mi zdi, da bi ga komaj spravil do 140 km/h, včasih pa grem stavt da bi ga spravil preko 150 km/h, če bi mi srce pustilo. svečka je nova, prejšna je bila lepo "požgana", tankam samo 100 oktanca, pred vožnjo vedno ogret, itd.. sem pa opazil da mi je odstopila guma iz aluminija pri glavi, na obeh straneh. tista guma ki je med uplinjačem ter motorjem. ali je možno da mi ta guma dela probleme, pa če kdo pozna koga ki prodaja to. sem spraševal pri šternu (Kranj), toda on hoče 120€.. :ninja:

poškodovane prirobanice je potrebno zamenjat, ker lahko vleče zrak mimo vplinjača. Kter letnik ter točna oznaka modela - bom pogledal, če ti lahko kaj zrihtam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej če se ti membrana lepo premika oz. da ni kaj poškodovana. PČoglej še da ti kje ne velče ˝fovš˝ zraka. 

kaj pa izpuh ter zračni filter? Sta original?

 

poškodovane prirobanice je potrebno zamenjat, ker lahko vleče zrak mimo vplinjača. Kter letnik ter točna oznaka modela - bom pogledal, če ti lahko kaj zrihtam.

letnik je 2003, model pa DJ02, bolj natančno oznako pa nevem, oziroma kje bi jo lahko izvedel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste gumice sem jaz zatesnil z tesnilno maso pa malenkost sem v vakumskem fergi prevrto dizo... Gor je vse original...  prižgal sem ga za eno minuto na mestu in svečka je postala črne barve... Laufo je zaenkrat vredu... Grem jutri na vožnjo pa bom vido kaj bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem po pošti dobil nov rele za žmigovce in rele za vžig. Ko dam kontakt in prižgem enega od smernikov mi te samo gorijo in ne utripajo. Kje naj iščem napako? Pa ko stisnem gumb za vžig se nič ne zgodi, samo vrže ven varovalko, Akumulator je nov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni! 

Mam problem glede Yamahe XT 600 Letnik tam nekje 88 točne letnice ne vem ker sem motor praktično dobil.

Motor ne vžge. Ko ga vžgam in ko se nabere kompresija poči nazaj na frgazar in se skadi na filter. Kaj bi lahko bilo narobe? Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:  :P

jah velik problem, noga me že tak boli hehe, na izspuh pa sploh ne da zvoka, kompresija pa je kar močna, možno da je ventil fuč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo, kupil bi dušilce za akrapoviče če se slučajno komu kje valjajo, ali pa če kdo ve kje jih dobiti. Lp

 

Kar težko verjamem, da jih boš kje dobil. Novi so pa približno 50eur po komadu.

Preglej ebay! Dobiš tudi nove, malo cenejše sicer no-name dB killer. Moraš pa malo mere preverit, da bo pasal.

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

 

jst pa prodajam narabljeno povišano šipco PUIG za xt 660, ma precej lepši izgled kot pa original ''policijska'' povišana, ker si delam prednji masko in vizir v stilu dakarskih motorjev:)

 

pa zanima me če je že kdo preoblekel in dodal gel v sedež za xt-jko?

ka po več kot 400km na še par dni zapored pa počasi razmišljaš o predelavi le tega:P

 

hvala 

 

lp mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes opazil nekaj zanimivega, pa niti ne vem, če je to kaj "hin" ali to pač je tak.

Potegnem čok in vžgem hladno mašino. Peljem se kakšnih 100m (do konca ulice) in tam zaviram na polno. Ko se motor ustavi, mašina crkne. Lahko jo vžgem nazaj brez problema. Ko je motor ogret in dela brez čoka, teh težav ni. Dejansko me ne moti, ker se tak z čokom peljem zelo kratek čas.

Ideje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes opazil nekaj zanimivega, pa niti ne vem, če je to kaj "hin" ali to pač je tak.

Potegnem čok in vžgem hladno mašino. Peljem se kakšnih 100m (do konca ulice) in tam zaviram na polno. Ko se motor ustavi, mašina crkne. Lahko jo vžgem nazaj brez problema. Ko je motor ogret in dela brez čoka, teh težav ni. Dejansko me ne moti, ker se tak z čokom peljem zelo kratek čas.

Ideje?

 

Živjo,

 

Pri nas imamo dve Yamahi TT600R (ena je letnik 1998, druga pa 2004), ki imata enak agregat, kot tvoja XT 600 in vsaka zelo težko vžge brez ''zauga''. Šele potem, ko motor deluje kakšno minuto, lahko odvzameš ''zaug'', pa še takrat ne smeš imeti motorja pri obratih prostega teka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrjetno tako mora biti, ker se ti najvrjetneje motor že segreje, in je potem zaradi zauga (čoka) prebogata mešanica, in ti motor zaradi tega crkne. nisem pa 100%, ker se niti enkrat še nisem peljal z zaugom, vedno ga prej toliko ogrejem, da motor teče normalno brez zauga :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm

vidim da tuki gor ste sami taki k maste xt-je . . .. . . . pa bi vprašu

a je tuki gor kkšn junak k ma doma kkšno xt-jko v delih??

rabu bi stikalo za start,stop, k pride na desni strani bilance!?? Lahko samo ohišje stikala . . . . . namreč plastika se mi je razpadla . . . . . .

uprašam tukaj . . .k se mi ne da jebat za malenkost po ibay-u!

če gdo ima se priporočam!

l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

prirobnice sem zamenjal že nekaj dni nazaj, nisem pa prišel do časa, oziroma pravega vremena da bi zadevo bolje sprobal :wacko:  naredil sem sicer kilometer, mogoče dva, in motor se zaenkrat pelje lepo, več navora, pa tudi ni treba da motor teče pod zaugom, samo prižgem z zaugom, in ga lahko kar takoj vzamem, pa teče normalno. no, da preidem k naslednji stvari.. motor ima za moj trenutni način vožnje predolgo prestavno razmerje, vrjetno sem tudi vajen prejšnega suzukija dr 350, ki je imel 6 pristav. mogoče kdo ve kje bi dobil manjši sprednji zobnik, ter večjega zadnjega? v skrajnem primeru bom naročal iz strani kedo, kjer imaš zobniški set DID, z zobnikoma 14/46

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo!

 

 

Kupim XT660R  (ali XT660X), najraje od prvega lastnika, po možnosti s čim manj kilometri - od letnika 2007 do letnika 2010.

 

Če bi imel kdo čez zimo rajš denar kot pa moped, mi naj pošlje sporočilo na ZS.  :P

 

 

Lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a še zmer noben ne rab dnarja ?????   :P

 

.

.

ps.

... faaaak, tud recesija ni več to, kar je bla včas ....  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a še zmer noben ne rab dnarja ?????   :P

 

.

.

ps.

... faaaak, tud recesija ni več to, kar je bla včas ....  :lol1:

Jaz rabim denar...kupiš TDM? :grim

 

Drgač pa, a ni XT660Z boljša? ...vsaj meni je bolj uporabna :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz rabim denar...kupiš TDM? :grim

 

Drgač pa, a ni XT660Z boljša? ...vsaj meni je bolj uporabna :closedeyes:

 

... hvala za ponudbo, ampak ne rabim TDM-ke... :)

 

... ja verjetn je že res, da je bolša XT660Z, ampak je tud dražja ... :?

 

... jest bi pa rabu sam nekej mejhnga .... nekej za zimske urice krajšat ... mogoče tud mal za po snegu, mal za po bližnjih hribčkih se preganjat, pa sem mislu dat za to tam nekje max 3.500 ... če bo šlo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!