Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Lp, za xt660 tenere nov model 08+ me zanima koliko kilometrov se naredi z enim rezervoarjem bencina normalne vožnje okoli +-100kmh?

Če se malo poigraš proti koncu tankanja in natočiš polno, ob umirjeni vožnji, kakršno navajaš, se prižge rezerva tudi pri 500+ kilometrov. (velik rezervoar in zmerna poraba) :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se rezerva prižge zelo hitro, že pri cca 300 km, sem pa potem rezervo forsiral še vsaj 150 km, preden sem popustil, da ne bi kje ostal, in natankal. Ko se mi rezerva prižge, natankam komaj kakih 13 ali 14 litrov, kar pomeni da se po dobri polovici že prižge. Res pa je, da so imele tako ziheraško naštelano rezervo že vse moje predhodne yamahe (fazer, fjr).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kaj Himc57, če ti bo le pomagalo. Predvidevam, da imaš xt660, pa bi rabil eno informacijo. Kadar imam motor v četrti oziroma tretji prestavi, mi med vožnjo pri mali hitrosti ne gre več prestavlit v nižjo prestavo, v višjo pa lahko. Se tudi tebi kdaj kaj takšnega dogaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se je to meni zgodilo pri prestavljanju v prvo prestavo, vendar vseeno. Ko se to zgodi malce popusti sklopko in jo stisni še enkrat, pa bo šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z menjalnikom nisem imel nobenih problemov, pa sedaj vozim že 2. Xt-jko, probaj nasvet v zgornjem postu ali pa zamenjaj motor s kom, ki ima isto XT, pa boš videl, če je to normalno.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To s sklopko se že probal. Pomaga samo če agregat motorja ugasnem ali pa med vožnjo sklopko počasi spuščam, menjalno ročico pa držim pritisnjeno navzdol dokler se ne sliši nek " pok " in takrat mi uspe prestavit v nižjo prestavo. Ne poznam pa nobenega kateri ima xt-ejko. Vseeno hvala, ko bom kaj več izvedel bom napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izrabljena sklopka? Pelji k mehaniku, da naredi en krog pa ti bo povedal kako in kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje (in dekleta seveda), če koga zanima, prodajam malo rabljenga Akrapoviča za XT 660 za 600€! Brez praske, kupljen oktobra, narjenih kakih 3000km...

Prodal motor brez Akrapota pač...

Več info na 040737778 (sem bolj malo na forumu tako da raje klic)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere gume imate obute na xtx? Prišel je tisti čas ko moram menjat obe gumi ... in me zanima katera izbira menite da je najboljša? MIchelin pilot power mi zadaj ni zdržala več kot 3000km ... po sredini jo je prehitro pobralo. Kako je kaj z tistimi gumami katere so po sredini trše po strani pa mehkejše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od prejsnjega tedna je pri hisi aprilia pegaso strada :OK: Ker tema o apriliah precej sameva bom kar tukaj povprašal :closedeyes:

Se da mogoče pri tem pogonskem agregatu kaj nastavljat TPS senzor ali pa morda razmerje zrak/bencin?

Želja je da bi dosegel nekoliko bolj gladek tek motorja ker je pri konstantnih vrtljajih do nekje 4500RPM dokaj nemiren :blush: Če se voziš konstantno s 3000RPM motor rahlo cuka in se zaganja, z verigo je vse OK :blush:

Je pa agregat kar poskočen za svojih 35kW :kva2:

Me je pa že pri prvem prehitevanju presenetala blokada vrtljajev na 7000RPM :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomboy, kar pojdi v temo o aprilji, tud tam kaj napisem ce kdo kaj vrasa... sicer pa co se da nastvlat, samo kodo moras imeti, obstaja pa tudi kar nekaj modifikacij za bolj miren motor. kontaktirej me na pm pa ti vse razlozim kako ali kaj ¨!

sam pogonski agregat pa tudi ni popolnoma isti kot na yamahah, malo so ga le italjani dodelali, in nekaj tudi poslabsali, srvisni material je pa popolnoma isti kot za yamahe !

Popravljeno . Popravil JONI 46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vucko, do letos sem vozil na dunlop roadsmart, letos pa sem dal gor dunlop roadsmart2, zaenkrat so super, res pa da sem z njimi naredil le 1000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh ..... dans so mi tablice šle .... zaradi gum!!! mam čas do četrtka da porihtam motor in se spravim do policije , v nasprotnem primeru gredo tablice na upravno ... in bo potreeben še tehnični pregled ... vsaj tako je policaj rekel. problem je kako naj spravim motor do vulkanizeraja ... najraje do radelj (širnika zelo hvalijo). Ampak brez tablic ne vem kako bo ... nimam ne kombija pa ne prikolice :SSS any idea?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah izberi najbližjega pa se zapelji... (to sicer ni prav, ampak js bi verjetn tko naredu, je pa res, da mam sam 2 km so vulkanizerja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mattithyahu ... sej najverjetneje bom res tako naredil ... upam da me ne olupijo preveč :)

Himc57 ... ja to bi pa najboljš blo ... ampak nimam tistih stojal...

včash lahko kaj obesiš pod strop..... če ga imaš? drugič spet lahko kaj podložiš pod motor...... če maš kšno klocno? še kšna ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem prišel iz vožnje in opazil da sem izgub levo utež za balanco :headbang: , sedaj me pa zanima če ima kdo za prodat originalno utež za balanco, lahko tudi obe da imam še eno za rezervo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni forumaši =) imam eno vprašanje. imam yamaho xt660 x in A2 izpit, danes sem šel registrirat motor in so mi na registraciji rekli da za ta motor nimam izpit ker je za A2 kategorijo ena od omejitev tudi do 650ccm. je kdo imel že take težave ali so samo v našem koncu malo čez les? =)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so rekli da ne morem registrirat motorja ker nimam izpita ker je 0.3Kw premočen :SS problem sem rešil tako da sem jaz lastnik motorja, prijatelj pa uporabnik :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni forumaši =) imam eno vprašanje. imam yamaho xt660 x in A2 izpit, danes sem šel registrirat motor in so mi na registraciji rekli da za ta motor nimam izpit ker je za A2 kategorijo ena od omejitev tudi do 650ccm. je kdo imel že take težave ali so samo v našem koncu malo čez les? =)

LP

Vaši so čez les, kajti ccm niso pomembni. Prej je lahko problem, kot pri @dstrav3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!