Skoči na vsebino

Firewall na routerju


Priporočene objave

Jaz mam pa en problem. Router ma namrec hardware firewall in se ga da sam na dolocenih portih izkljucit. Rad bi uporabljal PC-to-PC call pri ICQ-ju. Znam porte odpirat sam ne vem kaj naj kam napisem. Kaj naj napisem pod trigger in kaj pod port.

Pri ICQ-ju pise da za povezavo s serverjem uporablja port 5190, za povezavo z drugim uporabnikom pa porte 1024-65535.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, da (ce je res tako kot pises) uporabljas random (not well known) porte za medmasinsko komunikacjo...

Drugi problem je da uporabljas ICQ :)

ena varianta je, da omogocis vso komunikacijo, vendar samo established promet (se pravi promet, ki si ga ti zacel) - SYN, ACK zacet s tvoje strani (preberi si TCP RFCje).

Resitev, ce te zgornji text zmede, je da se obrnes na vzdrzevalca tega routerja in ti pove, kaksna je resitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Jaz sem tudi kupil Linksys WRT54G in sem skrajno nezadovoljen. To naj bi bil eden boljših routerjev sploh, meni pa ne uspe s kolegom Peer to Peer vžgat enega konkretnega C&C: Generalsa. Ne glede na to, da sem omogočil DMZ in so vsi porti odprti, še zmeraj nekaj blokira. V najboljšem primeru zasledim njegovo ime pri izbiri igralcev, to pa je tudi vse. Router se tudi kar nekaj sam izklaplja in verjetno ga bom nesel kar nazaj. :BUA:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi kupil Linksys WRT54G in sem skrajno nezadovoljen. To naj bi bil eden boljših routerjev sploh, meni pa ne uspe s kolegom Peer to Peer vžgat enega konkretnega C&C: Generalsa. Ne glede na to, da sem omogočil DMZ in so vsi porti odprti, še zmeraj nekaj blokira. V najboljšem primeru zasledim njegovo ime pri izbiri igralcev, to pa je tudi vse. Router se tudi kar nekaj sam izklaplja in verjetno ga bom nesel kar nazaj. :BUA:

Zamenjaj firmware. Mi imamo nameščenega Alchemy-6.0-RC1.w42 V2.04.4.8sv, pa sedaj nimamo nobenih problemov .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjaj firmware. Mi imamo nameščenega Alchemy-6.0-RC1.w42 V2.04.4.8sv, pa sedaj nimamo nobenih problemov .)

Pozdrav od Roberta

Pravilen odgovor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjaj firmware. Mi imamo nameščenega Alchemy-6.0-RC1.w42 V2.04.4.8sv, pa sedaj nimamo nobenih problemov .)

Pozdrav od Roberta

Na V5 verziji? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!