Skoči na vsebino

Sanje


Priporočene objave

.. tak da ne vem kaj pri hudiču se dogaja. Upam da bo nocoj mir...spal bom pa tak en drek :cry:

Da nisi mogoče gledal tistih norih oddaj o duhovih na Discovery-ju?

:hmm:

Večkrat

se namreč dogaja, da kakšne podobne info katere prodrejo do podzavesti v nas pustijo

precej globlje sledi kot nam to dovoli verjeti ego. To so lahko filmi, TV oddaje, internetne info .. vse to se potem lahko kasneje reflektira v čudnih sanjah - posebej ko podzavest to skombinira z drugimi info (malo pomeša, ker ni prave kotrole) ostane pa le tisto naše zatrto čustvo - recimo: hud strah pred apokalipso, duhovi, smrtjo ipd.

Vse

to, če je res prehudo, se da regulirati ali povsem odpraviti s kako tehniko medtiacije, v kateri zelo enostavno (na določeni stopnji seveda) vzamemo "metlo v roke in popucamo" podzavest take navlake. Uspeh je popolnoma zagotovljen.

ps:

Povsem normalno je, da kaki taki strahovi iz podzavesti prodrejo do nas tudi v trenutku popolne sproščenosti ali pred TV (če smo malo dremavi) ali v predmeditacijskem trenutku.

pps: še podatek o občutljivosti telsa na podztavestne dražljaje.

V hipnozi hipnotizer popolnoma prevzame nadzor nad podzavestjo medija. In pri sugestiji ""V roki držite žareč kovanec" so tisti posebej občutljivi dobili mehur opekline na dlani.

:yes:

Na tak način lahko povsem razumljivo razložimo tudi občutek, da se človeka v popolnoma sproščenem stanju "nekaj dotakne", če je s kakimi čudnimi info iz otroštva ali Tv oddaj preveč obremenjen.

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, sem gledal te oddaje včasih :yes: samo v zadnjem mescu dni pa sigurno ne. Sicer sem malo razdvojen in ne vem al bi verjel v te stvari ali ne, ampak enkrat sem ze mel tak primer, ko sem bil do kosti presran, mislim da sem tud ze tukaj napisal kaj se je zgodilo. Ura je bla 3.02 in iz kuhinje se je zaslisal zelo glasen zvenket vilic in nozev, kot si udarjal z enim ob drugo. Zdelo se mi je cisto nemogoce, najprej sem pomislil na kakega vlomilca in zato sem nabit z jezo in pripravljen na fight odsel v kuhinjo in dokler nisem prizgal luci je ta zvok se vedno trajal, kake 3m od mene. Ko pa sem prizgal luc pa nic. Itak mi ni blo nic jasno, pregledal sem celo stanovanje ampak nasel nisem nic, zato sem se vrno v sobo ampak ni hudic, zadeva se je se parkrat ponovila. Sem sel zbudit fotra in mamo, foter je reko da mam prisluhe od tega ko sem cele noci na PC-ju, mama pa je rekla da ni nic slisala. Ampak cez kake pol ure pa je le priznala da je tud ona zaslisala ta kovinski zvok. Potem sem zlozil ves pribor na mizo tako da sem mel pregled nad posameznimi kosi in od takrat dalje zvenketa več ni bilo. Zdaj pa si razlozi to kak si ves in znas, jaz si namrec ne znam :hmm: Pa tud kolega je mel ze podobne frke...umrl je od njegovega fotra sodelavec in tocno v tistem trenutku ko je umrl so se odprla 2x zaklenjena vhodna vrata od stanovanja, za vzrok je izvedel sele zjutraj. Se strinjam da ima na to zaznavanje velik vpliv podzavest, ampak kar zanikat se pa vsega tudi ne da, nekaj ze bo na tem verjetno. Ni pa prijeten obcutek ko se ZAVEDAŠ tega, čeprav je stanje lahko popolnoma enako tudi ko se ga ne zavedaš in ga ne zaznavaš, ampak takrat ti je pač vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skoraj vedno sanjam (vsaj napol) lucidne sanje. danes pa se mi je prvič zgodilo, da se nisem mogel zbuditi takrat ko sem se hotel. sploh ni bilo prijetno, sem se kar malo ustrašil :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato men frfotničke na hrbtu poganjajo?? :hmm: Samo mene so tri preganjale :P Bom bolj pazil, kjera si ti!! .)

Nič bat...kar delam, delam nežno... :)

tudi fentam... B) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sanjaš prav gotov - le da se zbujaš v ciklusih, ko ne sanjaš in se sanj ne spomniš.

Za sesalce so sanje vitalnega pomena

in če morajo spati brez sanj umrejo,

kar so dokazali s poiskusi na mačkah

:yes:

že vpoznih šestdesetih letih zadnjega

stoletja prejšnjega tisočletja :P

Sanje lahko pojmujemo kot eno od najvažnejših življenjskih potreb, saj smo, kot vemo, žejni lahko nekaj dni, brez hrane smo lahko celo nekaj tednov, nekaj neprespanih noči in dni pa že lahko povzroči hude duševne motnje... :cry: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zanimivost - pri gledanju TVja smo na podobni ravni kot med spanjem. Zakonca Emery sta že pred leti v svojem poročilu (Poročilo Emery - na žalost premalo poznano) raziskala učinek TV na možgnske dejavnosti in na dogajanje v levi in desni možganski hemisferi. V levi hemisferi je središče logike ipd., ki pa med gledanjem TVja 'mrkne' in popolnoma preneha s svojo dejavnostjo, ker točk in utripajoče svetlobe s TVja ne prepozna kot resničnosti. TV sliko spremlja predvsem desna hemisfera, kjer je središče procesov, povezanih s sanjami, domišljijo ipd. Meritve možganskih valov so pokazale tudi da postopoma prevladajo alfa in delta valovi (značilni za spanje). Več je v članku Heinza Buddemeierja Življenje v umetnih svetovih (Dialogi št. 9-10, oktorber 1996, letnik XXXII).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zanimivost - pri gledanju TVja smo na podobni ravni kot med spanjem. Zakonca Emery sta že pred leti v svojem poročilu (Poročilo Emery - na žalost premalo poznano) raziskala učinek TV na možgnske dejavnosti in na dogajanje v levi in desni možganski hemisferi. V levi hemisferi je središče logike ipd., ki pa med gledanjem TVja 'mrkne' in popolnoma preneha s svojo dejavnostjo, ker točk in utripajoče svetlobe s TVja ne prepozna kot resničnosti. TV sliko spremlja predvsem desna hemisfera, kjer je središče procesov, povezanih s sanjami, domišljijo ipd. Meritve možganskih valov so pokazale tudi da postopoma prevladajo alfa in delta valovi (značilni za spanje). Več je v članku Heinza Buddemeierja Življenje v umetnih svetovih (Dialogi št. 9-10, oktorber 1996, letnik XXXII).

tnx

en najbolj uporabnih podatkov v tej temi ..

od danes naprej bo uporabljen v domače vzgojne namene.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys

pa pojma nimam kaj se mi je sanjalo,

samo vem, da sem se

ob pol štirih zjutraj zbudil

v krohotu in se smejal še 5 minut ..

tako kot že dolgo ne ..

kar poskakoval sem

po postelji do smeha

:lol1:

yasno, da sta se obe zbudili

in se seveda nalezli smeha

:lol1: :lol1:

noro

to se mi še ni zgodilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys

pa pojma nimam kaj se mi je sanjalo,

samo vem, da sem se

ob pol štirih zjutraj zbudil

v krohotu in se smejal še 5 minut ..

tako kot že dolgo ne ..

kar poskakoval sem

po postelji do smeha

:lol1:

yasno, da sta se obe zbudili

in se seveda nalezli smeha

:lol1: :lol1:

noro

to se mi še ni zgodilo

noro fino robo si kadil..

pošlji kontakt :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he kar nekaj forumašev je blo danes v mojh sanjah :devil:

kje ste se vozli? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem samo jaz :xx: :whistle:

a drugi pa žrtve?

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

v sanjah sem bil v srhljivki in nato sm se zbudu prerojen :? :? :?

Popravljeno . Popravil nofrus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grozne sanje,da sem motor pozabila nekje u bratislavi,in šele doma ugotovila da ga in in potem na vsak način do bratislave,kr mešal se mi je :alien1: pa prevoza nikakor dobit,jao jao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!