Skoči na vsebino

Omejevalnik Obratov


scoot-fr3ak

Priporočene objave

Glej slika je samo na drugem modeli omejevalca. Vsi omejevalci so na enak princip narejeni, le da ene lahko nastaviš da ti zablokirajo motor na stikalo, bremzo ali pa daljinsko vodenje. Najbolj praktično in poceni je mehansko stikalo ki ga dobiš za 25€. Dela pa na vseh 50ccm motorjih, to maš pa že napisano vsaj 10x v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sm te so malo drugačni ja mislim opa še vedno ne vrjamem da bo to na mojm motoru delalo pa tudi neznam kak namontirat ker moj ma mislim da nek drugi način

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če dela na vsakmu 50ccm motoru! Ka ne razumeš 1x al kaj? Montira se pa črni na maso, drugi pa na CDI enoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim tiste ,ki ste imeli opravka z nastavitvijo omejevalca. Namreč stvar sem zmontiral in in vrtim po črkah in številkah pa ga v večini totalno zamori ,pri nekatirih črkah pa tudi takoj ugasne motor. Motor ni odlično deluje na številki "0,1,2,3" katera je sedaj prava ,nisem pa probal na cesti zaradi dežja. Pa še to,kaj uravnavaš z modrim gumbom. Imam navadni omejevalnik na šaltarček.

post-18516-1236112301_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemorem ti drugega povedat, ven moraš it se vozt pa boš videl kako bo šlo. Ker to je zelo težko povedat ker so le mm nastavitev. Prave so pa številke ja ko so. Mensezdi da je bolj za na fino naštelat pa tist modr. Probavat sam ko bo nehal dež padat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemorem ti drugega povedat, ven moraš it se vozt pa boš videl kako bo šlo. Ker to je zelo težko povedat ker so le mm nastavitev. Prave so pa številke ja ko so. Mensezdi da je bolj za na fino naštelat pa tist modr. Probavat sam ko bo nehal dež padat.

tenx ,bom res moral počakati na lepo vreme ,bom poročal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim tiste ,ki ste imeli opravka z nastavitvijo omejevalca. Namreč stvar sem zmontiral in in vrtim po črkah in številkah pa ga v večini totalno zamori ,pri nekatirih črkah pa tudi takoj ugasne motor. Motor ni odlično deluje na številki "0,1,2,3" katera je sedaj prava ,nisem pa probal na cesti zaradi dežja. Pa še to,kaj uravnavaš z modrim gumbom. Imam navadni omejevalnik na šaltarček.

En gumb je za grobo nastavitev drugi za fino. Kar pomeni , da si nastaviš 48-50 kmh s fino nastavitvijo pa spustiš na

45 kmh. Prav takega imam na piagio zip in dela odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pomoč prosim ,črno žico sem dal na ohišje motorja rdečo pa na cdi. Na cdi pridejo štiri žice Modrorumena , Zelena , Beločrna , Rumenočrna .Na katero barvo žice je prav priklopljeno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja sem priklopil na rumenočrno pa mi samo malo potrokira tja do 40km/h , potem pa kot da ni nič omejitve :headbang: a je katera druga žica :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a res ni nobenga ,ki ima SF in namontirano :hmm: to je pa res čudno ,da nekateri vse vedo pa moučijo :whistle: , ali pa da mi priklopi in mu plačam b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam. Nebi vedel v čem je problem če si prav priklopu, črna gre na maso pa rdeča na rumenočrno. Se bi moralo delat. Lahk pa da ni kje kakšnega stika vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

evo to je to. pls help!

tm ti piše de rdeč kabl morš vezat na CDI pol maš pa na črnmu kablu stikalo ta ta črn kabl pa vežš na maso

pa še neki a mugoče veš ke je sploh ta CDI pa kva je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Torej. Mene zanima čemu ta omejevalec sploh služi, kaj ti naredijo na tehničnem pregledu ča ga opazijo in ali deluje tudi na 50cc motorjih z ročnim menjalnikom.

Hvala za odgovore in pojasnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej. Mene zanima čemu ta omejevalec sploh služi, kaj ti naredijo na tehničnem pregledu ča ga opazijo in ali deluje tudi na 50cc motorjih z ročnim menjalnikom.

Hvala za odgovore in pojasnila.

Omejevalec priklopiš na elektriko motorja, ta mu zakasni oz. zmanjša iskro, da motor nima več moči in gre samo še recimo 45km/h. Deluje na vseh motorjih, ki imajo novejšo elektriko, sepravi nimajo platin.

Na tastarih tomosih ne deluje. Če ga na tehničnem odkrijejo, takoj pokličejo policijo in greš sedet za par let :lol1: šala, pač ne narediš tehnični.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje, in sicer me zanima za Malagutija F15 Firefox, če gre naštimat ta omejevalec.. ker vem da na (DITECH, PureJet, TSDI..) ne gre.. in zdaj ne vem, če Firefox sodi med njih?!

Hvala za odgovor in Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje, in sicer me zanima za Malagutija F15 Firefox, če gre naštimat ta omejevalec.. ker vem da na (DITECH, PureJet, TSDI..) ne gre.. in zdaj ne vem, če Firefox sodi med njih?!

Hvala za odgovor in Lp!

gre na f15 :OK:. ga mam jas pa dela vredo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje, in sicer me zanima za Malagutija F15 Firefox, če gre naštimat ta omejevalec.. ker vem da na (DITECH, PureJet, TSDI..) ne gre.. in zdaj ne vem, če Firefox sodi med njih?!

Hvala za odgovor in Lp!

ditech, purejet, tsdi so motorji z direktnim vbrizgom (einšpric). in F15 ma fergazer, tko da gre gor omejevalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!