Skoči na vsebino

Omejevalnik Obratov


scoot-fr3ak

Priporočene objave

pri tovornjakih vem da če bi rad da bol leti daš ven eno varovalko..od kolega foter je avtoprevoznik pa se menimo včasih..

ja pa nekej se števc nazal prestav pa tut bol leti.

drugač pa zakva mislte da proizvajalci serijsko montirajo omejevalce vrtljajev v avtih. a zaradi ohranjenosti motorja al je kaki drug razlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje zarad varnosti

:? dej obrazlož. a zarad varnosti ljudi al motorja. ker ko pride do blokade, itak u višjo prešaltaš pa spet gas naprej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zarad varnosti motorja, al to ni bokada da omeji končno hitrost, ampak da omeji obrate, da se motor ne poškoduje

sploh pa če bi videl kako krivuljo moči pri avtu, bi videl da je blokada na 6k rpm še previsoko postavljena, ker največjo moč imajo bencinarji pri okoli 4,5k do 5k rpm, dizli pač malo nižje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja baje de je pr hondah tak naštimana, da ti vrže vn takrat, ko je najbolj optimalno šaltat. sam pr našmu avtu vrže vn okol 7000rpm, pa sm gledal mal graf, pa se ne ujema z optimalnim šaltanjem, tak da je to mal :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se ne da, razen če daš čip zablokirat na tolk pa tolk obratov, da pol ne gre več ko 50

drgač pa daš sam podložko v variomat, pa gre 50....jst sm to naredu pa mi je šlo na tehničnem 44,2km/h, pa še 70 kit je biu not, dela je blo pa za 5 min

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jas nebi meu za tehničnega (tehničnega sm naredu bp, pa je šou 77 (na števcu je blo 80), rabu bi za kepse, če me štopajo pa da ga pol slučajno (mislim da bi kr na mestu sprobali kolko gre dvomim) ga dali na tehničnega da bi biu pol omejevalec vklopljen in nastavlen na 45kmh. Kaj bi se dalo nardit namesto omejevalca ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nemorjo drugač,edino če te na radar dobijo,pa te vržejo na izrednji tehnični pregled,da bi ti pa policaj reku"daj mi da probam"mu pa lepo rečeš da nima se kaj pelat,sam gleda ga lahk,pa če kaj vidi.

men je enkrat številke od skuterja isku,pa jih ni najdu,pol je pa mene sprašval kje so,js sm se pa tu butastega naredu,pa se je pol ure ubadu z motorjem(sm se pač mel cajt mal špilat) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hellow,

a je slučajno že kdo montiru ta omejevalnik obratov (k se ga kupi na scooterkit.com) na aprilio ra50 letnik 1995/1996???

a se ga sploh da??

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hellow,

a je slučajno že kdo montiru ta omejevalnik obratov (k se ga kupi na scooterkit.com) na aprilio ra50 letnik 1995/1996???

a se ga sploh da??

Hvala

se da ja..ma to minarelli motor! Priklopi se na cdi! Pa saj maš poleg prospekte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

A bi znal kdo zmontirat omejevalec na Dragsterja, al pa če je kdo omejeval 70ccm scooter z,nanovo našvasanimi blokadami v izpuhu?!

Motor je minarelli!

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo

To sem pač namontiral in z žicami je vse ok. Sam omejevalnik mi prav nič ne omejuje.

Gor imam dva trimerja, en ima števile (1-9) in črke, drugi pa ima samo ene črtice.

Probal sem vse vrste kombinacji ampak skuter gre vedno isto.

Kdo mi lahko pomaga , kaj je narobe?

Je kakšen poseben način štelanja? Na navodilih ni dobro razloženo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jas nebi meu za tehničnega (tehničnega sm naredu bp, pa je šou 77 (na števcu je blo 80), rabu bi za kepse, če me štopajo pa da ga pol slučajno (mislim da bi kr na mestu sprobali kolko gre dvomim) ga dali na tehničnega da bi biu pol omejevalec vklopljen in nastavlen na 45kmh. Kaj bi se dalo nardit namesto omejevalca ?

čeprov sm mal pozen :) policaji ti lahko sprobajo motor na kraju samo s tvojim dovoljenjem, drugače ti napišejo listek in prjavnjo da morš na tehničnega, ti greš ta čas domov in daš notr blokado in greš na tehnične...simpl...;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja? fajn to :)

razen če te dobi kaki mlad policaj ko ma sršene v riti, ker taki so najbol tečni... on te lohk tut udari, če ste na samem... pa mu ti ne morš nč... no, sam dvomim, da te bi kr tko :) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o ja toti mlečniki so zajebani ja..smo meli pravo sranje lani za božič ko je bla polnočnica..alkohol + petarde+ sveže zaposleni policaj = nix gut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tako, da če te dobi da si prehitro vozil, lahko zaseže motor? Drugače ti lahko samo napiše da moraš it na tehničnega, če te ustavi ko si vozil po pravilih (45 max)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja enkrat je enga policaj sred križišča vstavil in mu rekel naj mu z skuterejm sledi do najbližjega servisa..tam so mu zmerili hitrost 75kmh in mu je policaj na licu mesta zasegel motor! Fant je dobil okrog 250k sit kazni in skuterja so mu ocenli na približno vrednost 250k! Tak da če je hotel dobit nazaj skutera je moral plačat državi 250k za skuter+250k kazni! A ciganom ko se vozijo z ukradenimi skuteri pa prez izpita pa doben nič! Pošten človek vedno najebe :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno, ampak skuterja mu ni bilo treba plačat, samo kazen. Malo si zamešal :) Če nebi plača bi pač prodali skuter, da bi se kazen pokrila :) To tud neem če ti lahko nardi da mu morš sledit, brez dokaza ti ne more nič, lahko greš domov.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to zgodbo so kolegi od tega fanta dali tudi v časopis pa v nadalno preiskavo ker se to dobene ni zdelo pošteno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Ej malo čudno se mi zdi pa bom vprašal - glede na to da je runner 50 dost popularen skuter (pa se bolj malo govori o njem v tej temi), a je kdo mel kakšne probleme z omejevanjem le-tega? Pa če ga je kdo omejil če mi lahko PM pošlje če bi mel kake težave zdaj pri montiranju..

Pa še to, a bi omejevalc delu če maš kit 70cc notr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!