Skoči na vsebino

Sezona..


Thundercat

Priporočene objave

motorne sanke?!?!? dej dej nehi buče kotalit... zdej pridejo na vrsto KTMčki, HUSKE in podobne živalce :kva1:

Tooooooooooo, v petek spet sneg :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes grem na zadnjo furo v sezoni ... računam na 300 užitkarskih kilometrov, ki se bodo končali na servisu pod Šmarno goro ... B) (Duce ima pač tiste dneve :D ) ...

pišem pa tukaj, ker je z današnjim dnem moje sezone konec ... potem grem motor še odjavit in po denar na zavarovalnico ... :) B)

A kdo ve na pamet do kdaj je zunaj svetlo ? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve na pamet do kdaj je zunaj svetlo ? :?

do 17.00 !! po "novem" če ne bi ure premaknili bi se lahko vozil po svetlem do 18.00 ! Eto pa so nam vzeli eno uro vožnje pri svetlem ! <_<

ampak lepo vreme bo še cel teden ??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Cerknica - Logatec - Vrhnika do Ljubljane, za nazaj pa karambol med Logatcem in Lazami, pa sm jo čez Kalce in Planino odpeljal. V Grčarevcu srečal par motoristov. Hvala za opozorilo, drugač bi danes že drugič padel na radar :( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: Uuuuuuuuuuuuuuuuuuu, kako je passsaaalllll..... :yea2:

Danes sem odpeljal prekrasnih 70,3 km!!! :yea2: Prizgal motor in se zapeljal, miiiijjjjaauuuuu. :notworthy:

Srecal sem 1 coperista, 1 aprilijo RS 125 in nekaj skuteristov...

Kje je tu konec sezone? :hmm: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje sezone je bilo včeraj definitivno konec ... motorin sem v smeri ... LJ - Kamnik - Tuhinjska Dolina - Prebold - Trbovlje - Litija - Ivančna G. - Dvor - Kočevje - LJ (cca.280km) ... odpeljal na 50k servis pod šmarno goro ...

No v resnici sledi čez nekaj časa še ilegalna vožnja izpod Š.Gore do garaže na prezimovanje, saj je motor tudi že odjavljen. B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest včeraj naredu prav lepo furo 180 km do Velenja in nazaj, pa še malo tišanja proti Letušu - sem testiral x-litko. Zeblo nič, nazaj grede je na Vranskem kazalo 0 stopinj. :wacko: Mislim, da bo še možnost za nekaj kilometrov, decembra pa zares pospravim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot ob vsakem koncu sezone zame in moj motor sem tudi letos poračunal koliko me(nas) je stal motor tekom leta!

Motor sem kupil 13.marca in ga 13. 10 odjavil.....prevozil sem 9205 kilometrov stankal 242,14 litrov benzina kar pomeni da je povprečna poraba znašala 4,8 l/100km....

z registracijo(odštel sem kar so mi vrnili ob odjavi), bencinom, servisom(pri 1000 km), novim avspuhom(Wings) in par malenkostmi me je koštal 234.000 sit :xx: .....brez denarja ki sem ga porabil za potepanja in seveda za nakup novega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in par malenkostmi me je koštal 234.000 sit :xx: .....brez denarja ki sem ga porabil za potepanja in seveda za nakup novega....

Imaš namen prišteti še amortizacijo in podobno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš namen prišteti še amortizacijo in podobno?

tukaj ni prostor za šalo....vštel sem samo stroške ki so neposredno povezani z motorjem...bencin, registracija...kaj ti spet ni prav..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj ni prostor za šalo....vštel sem samo stroške ki so neposredno povezani z motorjem...bencin, registracija...kaj ti spet ni prav..... :hmm:

Strošek za vsak prevožen kilometer vsebuje tudi strošek amortizacije motorja ... po domače povedano motor z vsakim prevoženim kilometrom izgublja ceno !!!

Torej ... nabavno ceno motorja deli s življenkso dobo motorja v kilometrih (npr. 200.000km) in boš dobil vrednost amortizacije na kilometer za tvoj motor.

Mene je motor lani stal cca. 600k in letos cca. 500k SIT (pa mi ni žal niti tolarja) ... seveda skupaj z amortizacijo in vsemi stroški. Vsak strošek vedno preračunavam na km, da si lažje predstvljam kaj je drago in kaj poceni.

Primer: V 100k km ali še prej samo z gorivom in gumami še enkrat plačaš cel motor !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš res...jst sem v svojem primeru računal samo keš ki sem ga porabu za motor....bom se pozabaval še malo pa zračunal strošek po tvojem kopitu..... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In je imel zlobni debeli SymRu izjemoma prav, ali kaj? :D

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej folk, sram naj vas bo :P Tle ze tri mesece razpravljate kako je konec sezone, raje se pejte peljat, dokler ne bo to res samo se za hard enduro prislo v postev :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kul...a se dobi tudi v bolj čoperski varjanti...

ja snežne sanke z visokim krmilom (krom) in resicami na strani, spredno šipo z vgraviranim ameriškim orlom, "kosmate" stranske torbe, naprej pomaknjene stopalke, naslonjalo za sopotnika in 2 usnjena držala za piksne pira ob bilanci :devil: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!