Skoči na vsebino

Disk Mi Ne Dela


Thundercat

Priporočene objave

Kupil sem nov disk...Maxtor 80Gb ata-133 7200rpm....ga dam na slave in priklopim ob zagonu mi napiše na plavem zaslonu (disk je nov)

STOP:C0000221 Unknown Hard Error \SystemRoot\System32\ntdll.dll

kaj naj storim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da je napaka v datoteki \SystemRoot\System32\ntdll.dll...takole pravijo pri MS za XPje (nekaj podobnega pa piše tudi za NT in 2000) :

Microsoft Knowledge Base Article - 314474

"STOP: C0000221 Unknown Hard Error" or "STOP: C0000221 STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH" Error Message Occurs

The information in this article applies to:

Microsoft Windows XP 64-Bit Edition

Microsoft Windows XP Professional

Microsoft Windows XP Home Edition

This article was previously published under Q314474

SYMPTOMS

You may receive any of the following STOP error messages:

STOP: C0000221 unknown hard error Path\File_name

-or-

STOP: 0xC0000221 unknown hard error C:\Winnt\System32\Ntdll.dll (or another specific file or driver)

-or-

STOP: 0xC0000221 STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH Path\File_name

CAUSE

This problem can occur if the file that is described in the error message is corrupted. The following files are checked for integrity when Windows starts:

All driver files (except those that are loaded by the system loader to start. the computer)

All dynamic-link libraries (DLLs), including User, Graphics Device Interface (GDI), Shell, Kernel, Ntdll, Crtdll, and so on.

This problem can occur if you install an inappropriate driver for your hardware. For example, you receive one of the error messages that are described in the "Summary" section of this article if you install a millions of instructions per second (MIPS) driver on an X86-based computer.

RESOLUTION

To resolve this issue, either obtain a new copy of the corrupted file or reinstall Windows. If continue to receive any of the error messages that are described in the "Summary" section of this article after you reinstall Windows, a hardware or network problem may exist.

MORE INFORMATION

This error message may be displayed in many different formats, including either an error message that is displayed on a blue screen or an error message that is displayed in a dialog box. The type of format depends on how much of the operating system was loaded when the corrupted file was detected.

http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;en-us;314474

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tko, ena neumna pripomba, mogoče pa rešitev. Koliko staro mašino imaš, predvsem pa. koliko staro verzijo BIOS-a? Dej, predno se greš visoko matematiko, poskusi najprej flashnit BIOS! Meni je pomagalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem nov disk...Maxtor 80Gb ata-133 7200rpm....ga dam na slave in priklopim ob zagonu mi napiše na plavem zaslonu (disk je nov)

STOP:C0000221 Unknown Hard Error \SystemRoot\System32\ntdll.dll

kaj naj storim....

Pa si zihr ,da je disk? Si ga odklopil in se napaka ni ponavljala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premalo si natancen pri opisu tvojega problema. Razlogov je lahko veliko. Bodi bolj natancen (plata, kontroler kateri in kaj imas gor, na kateri particiji imas windowse instal. in katere, ali Bios vse naprave ustrezno prepozna, ... itd. kar pac se ti zdi da bi bilo se potrebno vedeti).

Iz povedanega ni mozno da bi bil zanic tvoj novi hard disk. Lahko pa da si kaj pozabil povedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premalo si natancen pri opisu tvojega problema. Razlogov je lahko veliko. Bodi bolj natancen (plata, kontroler kateri in kaj imas gor, na kateri particiji imas windowse instal. in katere, ali Bios vse naprave ustrezno prepozna, ... itd. kar pac se ti zdi da bi bilo se potrebno vedeti).

Iz povedanega ni mozno da bi bil zanic tvoj novi hard disk. Lahko pa da si kaj pozabil povedati.

problem sem rešil...bilo je kot je napisal marauder...skratka ni mi hotelo zalaufat kompjutra z dvema diskoma...zalaufal je samo en disk preklopljen na master....enostavno sem na novo inštaliral xp-je in zadeva je rešena...se mi ni dalo neke ghost-programe uporabljat...tako da disk 80Gb dela kot se šika...starega pa prodajam..pa ram tudi če kdo če...hvala za nasvete...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega tud kupo tak disk(maxtor 80GB ata133 7200obr.), zdaj pa ne more XPjev naložit, ker se mu sredi instalacije računalnik vgasne. Mogoče so spet na tržiše poslali kako zanič serijo diskov. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi WD ni vec to kar je bil :angry:

Crknil mi je ze njihov drugi (2) 120 giga disk.... in to v obdobju 9 mesecev!!! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega tud kupo tak disk(maxtor 80GB ata133 7200obr.), zdaj pa ne more XPjev naložit, ker se mu sredi instalacije računalnik vgasne. Mogoče so spet na tržiše poslali kako zanič serijo diskov. :cry:

Hmmm ... mi lahko razlozis kako se lahko racunalnik ugasne sredi instalacije zaradi diska??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!