Skoči na vsebino

MOTORISTI V SLO KOT SUBKULTURA


Priporočene objave

v cetrtek imam pri sociologiji seminarsko na zgornjo temo pa mi manjka se nekaj literature ali boljse ze kaki narejeni referat, porocilo, raziskava,..... na to temo. a kdo ve za kaj v elektronski ali tiskani obliki. do sedaj sem nasel samo nekaj v knjigi "subkulture v SLO ampak je totalno amatresko napisano ker avtor ni mel pojma o motorizmu in so ga napizdovali z nekimi easyrider ideologijami (H-D je san vsakega motorista, cesta je neomejena svoboda, veter v laseh in neskoncna prostranstva,....bla bla bla, ko da bi reklamo z film easyrider poslusal).

no ce kdo kaj ve na to temo naj mi javi. lahko je v slo, ang ali nem.

aja predvsem strokovne stvari (definicije) me zanimajo ker nakladat znam sam zelo dobro pa o sceni tudi nekaj vem.

vglavnem hvala vsem!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš o tem pisat kot kot o subkulturi, pol prid jutr u Brda, posnem par unih žgalcev gum, petardarjev in podobnih, intervju z dvema najbolj orto, pa si zmagou. Nobenga sociološkega flancanja o marginalnih skupinah ipd. ne potrebuješ več !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ker fajni faks ti to hodiš, da mate take zanimive seminarske? Js bi tuuuuuuutttt to! A lahk pridem poslušat?

Live free, ride free, die free!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lojzi: v brda redno hodim in tudi drugace mi te zadeve niso niti slucajno tuje. z zmagovalci pa tezko intervjuje delam ker sem ponavadi ZELO zraven, sicer ne pri unicevanju gum in motorja ampak pri unicevanju vseh substanc. saj pravim da iscem teoretsko podlago ker tisto o marginalcih in ostalo bom kar sam zanikal, ampak baje rabim kao strokovne argumente pa uvrscanja v skupine, kriteriji,....

no sranje ker "ono po kmecki pameti" mi bolj lezi.

wild thing: to je verjetno edina zanimiva seminarska v moji faks karieri (EPF).

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj tistega dr. moderne filozovije na Filo faksu kontaktirat'.

Shit pozabu ime, ima pa dnevnik v sobotni prilogi.

Model je biker zadnjih 30 let + antiglobalist + akademik, mogoče ne toliko sociološko usmerjen mogoče bolj filozofsko ampak sigurno ti lahko kakšno pametno posodi in svetuje.

Ti sporočim še ime, če ne boš prej že sam prišel do njega.

*****

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Probaj tistega dr. moderne filozovije na Filo faksu kontaktirat'.

Shit pozabu ime, ima pa dnevnik v sobotni prilogi.

Model je biker zadnjih 30 let + antiglobalist + akademik, mogoče ne toliko sociološko usmerjen mogoče bolj filozofsko ampak sigurno ti lahko kakšno pametno posodi in svetuje.

Ti sporočim še ime, če ne boš prej že sam prišel do njega.

*****

Come in peace or stay at home!

ja vem koga mislis, darij zad...-nekaj.

thanks ampak ne rabim tako podrobno oz. ze vem kaj bom pisal, tako da rabim samo kaksno teorijo subkulture, pa se kaksne tehnicne flancarije v katere jaz potem nase vrednote, stalisca,.... uvrstim.

problem je da v knjigah ne najdem cistih definicij ki bi jih uporabil. splosnega mam kar dosti sicer pa morem samo enih 12 strani napisat. ce bi pa kako diplomsko na to temo pisal bi ga sigurno kontaktiral.

thank anyway vsak nasvet je koristen.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam doma biografijo Sonyja Bargerja od Hell's Angelsov, pa še eno drugo insidersko od Hunterja Thompsona. Ni ravno teorija, lahko pa pomaga. Vprašanje čez maš čas vse to prebrat.

LP, Lucky

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz mam doma biografijo Sonyja Bargerja od Hell's Angelsov, pa še eno drugo insidersko od Hunterja Thompsona. Ni ravno teorija, lahko pa pomaga. Vprašanje čez maš čas vse to prebrat.

LP, Lucky

Burn to be wild

zdaj nimam toliko casa ampak bi jo vseeno z veseljem prebral. se morema zmenit.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mimogrede: tisti tip je Darij Zadnikar.

Ja, pa na pedagoškem faksu je a ni?

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Mimogrede: tisti tip je Darij Zadnikar.

Ja, pa na pedagoškem faksu je a ni?

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Ja na PEF, smer predšolska vzgoja predava filozofijo.

Live free, ride free, die free!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy:

če potrebuješ kakšno literaturo o bikerski subkulturi mi samo reci in takoj ti dam zavarovalno polico z astronomsko vsoto o registraciji.

celo lahko narediš doktorsko disertacijo, ko boš poskušal ugotoviti, zakaj je na njej tako visok znesek.če pa mi uspeš to tudi razložiti, ti jaz osebno podelim ta naslov doktorja.

ps: meni to do danes ni uspelo..............

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

in cist tko z leve......clan RWMC. UUUUAAAAAAAAAAAAAAAA.....

------

Been There Done That

Ja, itak.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

pervy:

če potrebuješ kakšno literaturo o bikerski subkulturi mi samo reci in takoj ti dam zavarovalno polico z astronomsko vsoto o registraciji.

celo lahko narediš doktorsko disertacijo, ko boš poskušal ugotoviti, zakaj je na njej tako visok znesek.če pa mi uspeš to tudi razložiti, ti jaz osebno podelim ta naslov doktorja.

ps: meni to do danes ni uspelo..............

lp.,

bmw

BMW hvala, take literature imam ogromno in v njej ni nic kulturnega al pa subkulturnega, samo dokaz da so zavarovalnice moderni vampirji.

viva kapitalizem!!!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uspesno zagovoril seminarsko. hvala vsem ki ste mi pomagali. ena stvar manj za delat. uhhh

thanks

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, ce si zainteresiran, mi lahko posljes to tvojo seminarsko po mejlu, bomo vidl, ce bo dobra za objavo; delam namrec oddajo na Radiu Student ( ponovno startamo enkrat v novembru - boste se obvesceni ). Enako velja za ostale, ce imate kaj pametnega za povedat, se mi javite ( npr. recenzije motoristicnih knjig, filmov ipd., porocila z zanimivih srecanj v tujini...). Razmisljam tudi o tem, da bi v eno izmed oddaj povabila forumovcece in predlagam, da izberete oz. predlagate dva do tri zgovorne predstavnike/ce.

LP, LuCy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pervy, ce si zainteresiran, mi lahko posljes to tvojo seminarsko ...

Kaj Pervy, mi smo zainteresirani, da nam pošlje to famozno seminarsko v nekoliko prepozno recenzijo. Go Pervy go!

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm, jaz vam nebi seminarske v objavo dal ker ni bokve kaj. ko sem zvedel da ni za oceno ampak samo pogoj za pristop k izpitu je moja zagnanost padla. vglavnem sem "sel skoz" ampak niti slucajno ni to neko reprezentativno delo ki bi ga dal sirsi javnosti.

ce ga bo kdo kdaj rabil kot podlago za kaka svoja modrovanja mu je seveda poslejem v javnost pa je nebi dajal. nisem ravno ponosen nanjo.

ker bom pozimi imel vec casa in manj moto materiala se bom v svojih prispevkih bolj lotil moto problematike. takrat bom poslal kake prispevke, ki bodo na malo visjem kvalitetnem nivoju.

sorry ampak neko ime pa mores scitit!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 let pozneje...

Js delam podobno seminarsko pri sociologiji na maturi.. zaenkrat še zbiram gradivo. Pogoj imam da uporabim kot vir vsaj 3 knjige. Tu pa je nastal problem.. pozna kdo kakršno koli knjigo o motoristih? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekja je napisano v knjigi Urbana Plemena, drugače pa mal pobrskaj po Cobissu.

P.S.-subkulture so zelo kompleksno področje, ki ga je težko raziskovati, posledično je na tem področju tudi manjko virov. Je tema, kjer se zelo hitro ˝zaštrikaš˝ (npr.: moraš vedet, da ni vsak motorist pripadnik subkulture oz. večina jih ni). Če bi res rada delala nekaj v zvezi z motociklizmom ti svetujem da ga povežeš z eno od velikih tem, ki jih boste obravnavali: npr motocikel kot statusni simbol-v povezavi z slojem itd... pomoje ti bo veliko laže, več literature , lažji dostop do podatkov (npr elektronska anketa na motosvetu,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js delam podobno seminarsko pri sociologiji na maturi.. zaenkrat še zbiram gradivo. Pogoj imam da uporabim kot vir vsaj 3 knjige. Tu pa je nastal problem.. pozna kdo kakršno koli knjigo o motoristih? :)

tujih knjig je ogromno za naše ne vem. da bi bile na temo motoristov dvomim, o subkluturah pa bi jih našla kar nekaj amapak pomoje bolj pokrivajo subkulture na bazi glasbe itd.

ampak kot je rekel trojan pazi da se ne zapleteš ker na splošno folk ponavadi ne kapira je da je motor samo prevozno sredstvo in da imajo motoristi na splošno med sabo toliko skupnega kot npr. vozniki nemških avtomobilov.

torej rabiš eno teorijo, ki jo dokazuješ, na podlagi ljudi ki vozijo motorje ali obiskujejo zbore pa ne boš našla kaj pomembnih skupnih točk. vso to bluzenje o svobodi pa vetru v laseh je bullshit, vsak ima svoje razloge zakaj vozi motor. tudi ljudje, ki vsako jutro uporabljajo mestni avtobus imajo skupno prevozno sredstvo ampak drugače bolj malo skupnih lastnosti verjetno.

torej ali ful zožaš na določeno vrsto motoristov, ki bi recimo lahko bili subkultura po vseh definicijah ali pa pusti zadevo. subkultura so lahko člani MC-jev ker so recimo koliko toliko homogeni v razmišljanju, med navadnimi MK klubi so že ogromne razlike. Lahko bi to bili razni svetovni popotniki, dirkači (pista), lokalni dirkači (ride+kafič),.....

če imaš normalnega mentorja, ki ve za kaj se gre (ja vem, ni pogosto v srednji šoli) se dobro posvetuj z njim, da ti cela zadeva ne pade že pri osnovni tezi.

Pa izogibaj se tistih najbolj okranclanih vikend motoristov (prepoznaš po resicah, netih, ketnah,... ) ker ti bodo o motorizmu prodali take buče da boš padla maturo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"ne kapira je da je motor samo prevozno sredstvo in da imajo motoristi na splošno med sabo toliko skupnega kot npr. vozniki nemških avtomobilov.

"

Kot skupnega lastniki VOZIL NA 4 OKROGLA kolesa, na gumah črne barve in z prozorno sprednjo šipo!

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!