Skoči na vsebino

MOTORISTI V SLO KOT SUBKULTURA


Pervy

Priporočene objave

"ne kapira je da je motor samo prevozno sredstvo in da imajo motoristi na splošno med sabo toliko skupnega kot npr. vozniki nemških avtomobilov.

"

Kot skupnega lastniki VOZIL NA 4 OKROGLA kolesa, na gumah črne barve in z prozorno sprednjo šipo!

lp, andrej

ono nemški sem dodal da vsaj malo zožim zadevo kot bi se jo mogoče kdo lotil ker bi se mu to zdela ful podobna subkultura. drugače pa ja, malo skupnega imamo motoristi med sabo. znotraj se nas najde dosti somišljenikov ampak to je vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... drugače pa ja, malo skupnega imamo motoristi med sabo.

No, no Pervy, tako malo pa spet ne. Prepričan sem, da bi se tistih, ki z vso dušo podpiramo tvoje življensko vodilo napisano v tvojem podpisu, našlo za kar spodobno četo. In če dečvo povabimo na furo, bo imela dovolj materiala za pisanje. Čez čas, ko pride k sebi od silnih "vtisov". ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"ne kapira je da je motor samo prevozno sredstvo in da imajo motoristi na splošno med sabo toliko skupnega kot npr. vozniki nemških avtomobilov.

"

Kot skupnega lastniki VOZIL NA 4 OKROGLA kolesa, na gumah črne barve in z prozorno sprednjo šipo!

lp, andrej

Tukaj bi jaz izrazil rahlo nestrinjanje. Vozniki nemških (pa tudi drugih) avtomobilov v glavnem ne kupujejo čelad, kombinezonov, škornjev in druge opreme, se ne zbirajo na ridah, motozborih, ne vozijo po ovinkastih cestah samo zato, ker so ovinkaste, redko pogledajo za drugimi avtomobili ali na parkirišču ogovorijo lastnika avtomobila in debatirajo o moči, hitrosti, pospeških in porabi (razen če so ravno v procesu kupovanja).

Mislim, da so motoristi subkultura primerljiva z npr. jadralci (lastniki jaht), konjeniki, športnimi kolesarji, hribolazci in drugimi skupinami, ki imajo skupnega konjička. Res pa so tudi člani motoklubov, in motoristi, ki jim je to način življenja.

Navsezadnje motorjev nimamo le zato, da se z njimi nekam pripeljemo ampak, da se z njimi vozimo (potovanje samo je boljše kot cilj).

Prav lahko pa se tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej moramo definirat kaj subkultura sploh je: Subkultura je, kot lahko vidimo žem iz samega termina, podkultura. Gre za skupek osebkov, ki si delijo sete norm, vrednot,..pogledov na svet, idealov, življenjskega stila, in se tako razlikujejo od dominantnih kulturnih vzorcev.

To, da je motoristom skupna ljubezen do vožnje ter motorjev itd. še ne konstituira subkulutre.

Morda bi bila zanimiva tema naloge: Motoristi kot subkukltura ali stilska scena?

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo trojan :)

Motoristi imamo določene osnovne skupne interese ali stališča AMPAK punca dela strokovno zadevo iz sociologije in ker mi je ta smer blizu in sem jo tudi kar nekaj preštudiral v SS in na faxu (kot predmet) ti lahko zagotovim, da imamo premalo skupnih točk za subkulturo.

Jaz sem se v moji seminarski osredotočil na MC-je pa še to je tako-tako. Dovolj je bilo da sem pozitivno naredil vaje, za maturo bi si izbral nekaj lažjega (drugo skupino), nekaj kjer imaš več verodostojnih podatkov in manj možnosti da ti kdo kaj očita glede strokovnosti naloge.

Aja da bo aktualno - to seminarsko sem imel pri predsedniškem kandidatu Milanu Zveru (EPF, sociologija), ki me je še dolgo po tem pozdravljal z "kolega motorist", saj sem bil edini bedak, ki je v toplih mesecih po predavalnici klamoteril v leder jakni z čelado in torbami. Drugače pa je bil dober profesor - škoda da je šel v politiko, ki mu več kot očitno ne leži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak motorist je svoja subkultura v subkulturi motoristev, kar pomeni, da ima skoraj vsak motorist v skupini motoristov, svojo kulturo, ki ima v nekaterih delih skupno točko in to je motorizem....

no ja .. eni se vozmo drugi šraufajo :lol: .. naum povedu kera subkulturna skupina motoristov večinoma šraufa, edin to lahko rečem, da se pozdraulajo z gudentak maj froind :lol: ... ;)

:lol: ... sto ljudi, dvesto jaja :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no imamo pa na MS materiala za par diplomskih ali celo doktoratov iz klinične psihologije :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!