Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

Jaz pa ze imam barvo in imam lak samo sem probal doma pospricat z pištolo ampak pištola mislim da ne prši ravno lepo oz jaz mogoce ne znam nastavit je pa pištola bila iz kompleta ki je se mel par stvari polek in je stalo vse skupaj 20 eur tako da neke kvalitete pomojem ni tukaj. no me zanima koliko pride kaj neka pištola ko je te vredi ne rabi bit profi. ce je tam okoli 100 eur je se vedno mnogo ceneje kot licar pa probam se enkrat doma:D

a te lahko recimo ko pobarvam plastike preletim z finim vodobrusnim barvo pa pol lak dam?se ne pozna pol pod lakom da sem brusil barvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drago je to, jest sm dal enkrat licarju, racunal je takratnih 80.000 SIT, naredil pa tako slabo da je blo mene sram :doze:

Placal sem mu 50.000 z postno nakaznico pa se to mnogo prevec. Jest bom to zimo sam pobarval plastike, saj mi je za tako star motor skoda placevat polovico njegove vrednosti. Mi tud ni vazno da je nevemkako lepo, pa tud ne rabim da zgleda da je motor nov, saj je star k biblija. Kupu bom pa sprej, v katerega ti namesajo barvo (itak bo crna pa bela tak da ni pene) in spricnu direkt na kit, ce bo mal pomarancasto pac bo. Ampak glede na to da sem barval ze vse in svasta se tolk ne bojim.

Glede na to kaksno razvalino sem kupil bo ze to lepotni salon.

Ce neses licarju in hoces kvaliteto se je o tem ze govorilo v drugih temah, sigurno pod 400eur tezko za kompletno delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pištola ima običajno dva gumba. Z enim nastavljaš količino barve, z drugim pa zrak oz. razpršenost. Rabiš dobro pištolo pa kar nekaj izkušenj da vdaneš.

Po vodnem brušenju je vse mat, ampak ko polakiraš se spet lepo sveti. Prej pa že vidiš, če zmočiš pobrušen del kako bo zgledal ko bo polakiran.

Malo se pozanimaj pri okoliških ličarjih za cene, ampak če ni treba nič popravljat plastik in imaš barvo, nebi smelo biti predrago.

Naj en moderator združi tole v ustrezno temo o barvanju al pa plastikah. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No prej sem pozabil povedat, da je tisti licar barval na zbruseno plastiko ker sem mu tako prinesel. Ce bi bil kaj vreden, bi dal sprickit spodaj...Tako pa je dobesedno razlival barvo, porabil jo je pa ogromno. Ko bom sam barval bo sprickit seveda gor, fino spoliran, zato bom kupil se 800 papir. In bomo videli kaj bo ratalo. Pa kot sem rekel, na motor ki je bil 800eur kot tak, ne bom vlagal 500 za barvanje.

Ce pa bi imel cbr1000, bi pa sigurno vrgel gor se tistih 500, kot se zagre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Koliko bi stalo barvanje ene bočne plastike moje Ninje (samo delo) in koliko dl barve bi rabil za to?

Hvala in LP,

Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

kako ščištiš ali spraviš dol lepilo od nalepk

kako pa nalepko dol čez katero je lak

vse z R6 03 let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, da provam še jaz.

Kak ličar na relaciji KP-PO-LJ, ki mu je jasna razlika med barvami za avto in motor?

A je kaka razlika v barvah za motor in avto ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En tak je na Bregu pri Litiji. Cveto 041-482-570, pa še nalepke izdeluje itd...

Zmeni se z njim in boš videl, če ti odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ličar ki dela za Yamaha servis na Viču je meni odlično pobarval TDM v mat črno. Pa je bila res mat in ne "mat". Zelo zadovoljen.Pa še v Ljubljani je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tombgo: Zdaj jih pa malo krasiš. V barvo s katero poštrihaš plastiko je potrebno dodati t.i. ''elastik'', pa ti nič ne poka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala, bom mal poklical naokoli...

@tombgo: Zdaj jih pa malo krasiš. V barvo s katero poštrihaš plastiko je potrebno dodati t.i. ''elastik'', pa ti nič ne poka.

Brez zamere, nič ne "krasim", napisal sem, da rabim takega, ki mu je jasno kaj barva. Ker sem imel že dovolj problemov z raznimi majstri, šprickiti, predebelimi nanosi lakov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ewo če je že tema o ličarjih bom jaz pokazal kaj meni nastaja iz moje mašince.... zadeva še ni pošpricana

post-19795-126798353507_thumb.jpg post-19795-126798354416_thumb.jpg

post-19795-126798355437_thumb.jpg post-19795-1267983573_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr zgleda tole...,čestitke...Kaj to sam delaš david46?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr zgleda tole...,čestitke...Kaj to sam delaš david46?

ne tole pa dela mojster z ormoža... ki mu zelo leži airbrush, riše na stene v hiši na motorje avte oz na vse kar ima površino trance_25_naughty.gif

tole je nariso na bruderov z750

post-19795-126798805824_thumb.jpgpost-19795-126798808071_thumb.jpg

post-19795-126798810546_thumb.jpg

tole pa na vrata od omare v sobi

post-19795-126798817825_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr je ni kaj....,kapo dol bi rekel katanc....,pa verjetno tudi drag tale hec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr je ni kaj....,kapo dol bi rekel katanc....,pa verjetno tudi drag tale hec?

tale vlka dvojna vrata 150€ najprej črna barva potem pa airbrush

bruderov motor celoten airbrush 150€

moj motor FZ6 kitanje motorja(zaradi minimalnega zdrsa)+temeljna barva siva+airbrush vse plastike+ (2-3) sloje laka 300€

worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče okolica LJ imam jaz slabe izkušnje. Sem že govoril na forumu enkrat, kako mi je ličar računal 80.000sit za dve plastiki, ki sta bili vsi poflekani.

Sem mu dal samo pol.

Veliko avtoličarjev ne ve, kako se barvajo plastike za motor.

Meni bo mojega verjetno pobarval kolega, v našem prostoru, brez ličanja za katero sem poskrbel sam. Pa si je barval že odbijače za avto, bratovo yamaho, vse je ratalo

zelo lepo. Seveda z pištolo. Dejstvo je, da je treba imet za stvar občutek, tega pa nima vsak.

Pa tudi recimo barve niso vse enake. Ampak tu se moje znanje neha..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pol pa mal računa....,sem pa mislil X 3....,ker to sploh ni mal dela..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pol pa mal računa....,sem pa mislil X 3....,ker to sploh ni mal dela..

z mojim motorjem je bilo do zdaj 3 tedne dela pa je še potrebno ga polakirat...sam je pa nekaj rekel da neve če bo še kdaj šel v taki projekt ker je preveč dela closedeyes.gif spodaj link od njega če bo kdo rabiltrance_25_naughty.gif

http://sl.netlog.com/airbrushjanko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale vlka dvojna vrata 150€ najprej črna barva potem pa airbrush

bruderov motor celoten airbrush 150€

moj motor FZ6 kitanje motorja(zaradi minimalnega zdrsa)+temeljna barva siva+airbrush vse plastike+ (2-3) sloje laka 300€

worship.gif

To je fullll poceni

Jaz sem drugače nekaj časa pomagal pri enem ličarju in nato tudi sam občasno komu kaj popravil in pobarval (seveda v komori s profi orodjem in materiali, da je bilo tako kot treba), pa lahko mirno rečem, da bi za barvanje in kitanje komplet motorja + ves material, ziher računal okoli 300€, brez kakršnega koli aribrusha.. Ker itak že barve, filer, kit in lak nekaj stanejo + če upoštevaš še precej ur dela, ki so potrebne, da je narejeno tako kot treba, se hitro nabere.

Skratka hočem povedat, da je tole dober deal. :)

Aja, pa ni bilo mišljeno kot reklama, da se jaz bavim z ličarijo. Trenutno se s tem niti malo ne ukvarjam, ker ni časa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!