Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

Evo malce nore ideje v glavi ampak vseeno zanima me če kdo pozna zeloooooo dobrega ličarja, za recimo prebarvanje celotnega motorja.

Zelo dober ličar? Meni je poštrihal bug-spoiler za hornetko brezhibno+namešal genau isto metalik barvo na oko :blink: (je ni našel v katalogu).

Je pa žal zamenjal telefonsko, morda bi se novo z nekaj truda dalo dobiti. PM če te še vedno zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in kaj smatraš pod "zeloooo dober" ličar??

Pod zeloo dober ličar smatram nekoga, ki bo znal delo opravit profesionalno, brez zamud, znal svetovati in se ne bo ustrašil kakšnega izziva ter bo deloval zaupanja vreden. Seveda nimam nič proti, če bo svoje zelo dobro delo znal tudi primerno ovrednotiti.

Bah glupo vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo barval kufre v barvo motorja?

Seveda. Jaz imam top case Givi barvan v barvo motorja. Sem ga dal sam pobarvat.

Evo malce nore ideje v glavi ampak vseeno zanima me če kdo pozna zeloooooo dobrega ličarja, za recimo prebarvanje celotnega motorja.

Jaz ga poznam. Samo ima veliko dela, ker je odličen. Mi je že delal.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ne vem al sm to sam jst k ne znam najdit folka k ga rabim al kva

ne morm dobit nikogar k bi mi štrihnu motor oz. poslau sm maile na vse k se na netu hvalijo da barvajo motorje pa en sam odziv... s tem tipom sva bla vse zmenjena da ga pokličem ko razmontiram (vse skup naj bi pol trajalo en teden) in ko lepega popoldneva (dva dni po zadnjem pogovoru/dogovoru) cel motor razšraufam in ga zvcrcnem mi pravi da do maja itak nima cajta da pol se bova pa že zmenla... LOL???????

če kdo pozna koga k se s tem ukvarja bi bil zelo hvaležen sploh če ni preveč daleč od gorenjske ali ljubljane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne airbrush... barvat v enobarvno

To ti lahko naredi vsak ličar.. Itak je vseeno, ali barva blatnik od cliota, al pa rezevorar od motorja :)

Jaz sem ravno danes mojega pripravil na barvanje. Zmatiral, zbrusil stran nalepke in pokital kjer je bilo zaradi padca pred 2 leti potrebno. Jutri gre vse skupaj u filer. Potem še eno brušenje, potem pa barva in lak :) Barval ne bom sam, ampak znanec, ki je ličar. Barvo mi bodo namešali pa pri Spekterju v Žireh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu :)

Danes končal z brušenjem filerja ter tako s predpripravo na barvanje :) V ponedeljek pride barva (metalik črna in rdeča perla), pošpricamo, še lak čez in to je to. V sredo bo že vse skupaj če bo vse po planu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bom dal ja.. Brezveze imet kakšne komplikacije zaradi tistih par eur :)

Slikce bodo pa takoj ko bo vse fertik in sestavljeno. Upam da bo rdeče črna kombinacija na Cometu izpadla ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za barvanje čelad in plastike uporabljaj akrilne barve.

Lak narahlo pobrusiš, da dobiš podlago, na katero se barva lahko prime. Če barvaš na gladko lakirano podlago bo "našpricana" barva odstopila.

Barva podlage ni problem, ker se najprej da gor "primer" še želiš barvati na svetlo podlago, oz. lahko delaš iz temne barve navzven in svetliš kar potrebuješ.

Na koncu je lak, seveda na akrilni osnovi.

To so samo nekatere osnove airbrusha.

Airbrushov je kar nekaj vrst, razlikujejo se po obliki, uporabi barve, velikosti šobe, ki da tanko ali debelo linijo, za barvanje večjih površin,...

Tahnika airbrusha ni tako enostavna, zahteva jasno sliko kaj želiš doseči na koncu, vmes je še uporaba šablon, maskirne folije, ....tudi tanki čopiči se uporabijo, .....zato predlagam, da predno karkoli barvaš na motor ali čelado pridno za mizo in riši, riši, in spet riši na "šmir" papir, potem na plastiko, ....ko vidiš, da ti je zadeva jasna v vseh pogledih, si že skoraj tam - vendar še ne povsem.

Tu zelo pomaga tudi kreativnost, smisel za barve, kompozicijo, ......

Veselo na delo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo.

Imam kompresor in pištolo za barvanje. Rad bi pobarval okvir motorja, feltni ter sprednjo platiko. Pred tem se še nisem igral s tem. Mislite da bi uspelo, al bi bilo bolje nesti vse skupaj do ličarja, oz. nekoga k se s tem ukvarja. :? A bi mogu imet še kšno peč, za sušit to, al ni potrebe?

Če prav razumem, se prvo odstarani prejšnjo barvo, nanese šprickit, nato pa se v slojih barva?

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Imam kompresor in pištolo za barvanje. Rad bi pobarval okvir motorja, feltni ter sprednjo platiko. Pred tem se še nisem igral s tem. Mislite da bi uspelo, al bi bilo bolje nesti vse skupaj do ličarja, oz. nekoga k se s tem ukvarja. :? A bi mogu imet še kšno peč, za sušit to, al ni potrebe?

Če prav razumem, se prvo odstarani prejšnjo barvo, nanese šprickit, nato pa se v slojih barva?

Hvala :)

Prit do mene, pa bova kako rekla .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Brdaus, nekje si omenjal nekako "elastično" sredstvo, ki se ga nameša v barvo. More .nfo please.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Brdaus, nekje si omenjal nekako "elastično" sredstvo, ki se ga nameša v barvo. More .nfo please.

plastic primer se da notr.. ;)

nevem če se točno tko napiše :P

je pa zato da ker se platika upogiba da se ne bi barva krušla dol pa da ne bi pokala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni primer po "naše" špric-kit?

nevem..čist možno...stgric k se spozna na to mi je govoru in o šprickitu..pol je pa reku da nejličarja spomnem še ne plastic primer da ne bo pozabu..

loh da je to eno in isto..samče prou vem se da špric kit na plastiko..plastic primer se pa zmeša z barvo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole... na poliester/plastiko se najprej nanese "plastic primer"... da se ti kasnej ne olupi, nato pride kit (šprickit in navadni - na lopatko), potem pa priporočam, da še 1x plastic primer naneseš, če slučajno kje prebrusiš.

Elastic aditiv pa dodaš barvi/laku, da ne poka ;)

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni primer po "naše" špric-kit?

Ne, to je čist nekaj drugega.. Mogoče misliš izraz filer, tega eni enačijo s špric-kitom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!