Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

Prve barve ni treba dati dol, moraš pa pripraviti površino na barvanje. TAko kot si si zamislil je izvedljivo ampak me prav zanima kako ti bo uspelo. Veliko lažje je z airbrushem kot pa z avtolakom....sploh če želiš delati precizno.

Vsekakor objavi kakšno sliko po končanem delu in na koncu ne pozabi na prozorni lak!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok... kako se priprav površina za barvanje? sam mal pobruset čez, al kj druzga svetujete? Em zakaj bi blo lažje z airbrushom... a ni dokaj podobn?, pa kakšen lak pol na konc pride?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok... kako se priprav površina za barvanje? sam mal pobruset čez, al kj druzga svetujete? Em zakaj bi blo lažje z airbrushom... a ni dokaj podobn?, pa kakšen lak pol na konc pride?

dej ne bluzi pa sprašuj ..pejt v avtoličarsko šolo ker zgleda da nimaš najmanjšega pojma o barvanju :grrr in pripravi materjala pred barvanjem...al pa prepust strokovnjaku ki ti to naredi za majhen denar :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par takih home made stvari sem pred časom videl, pa me je minilo vse veselje, da bi še kdaj uzrl tako diletantsko narejeno barvanje... To smo počeli z avtomatiki in ostalimi (na tak način). Tako da - poskusi najprej na kakšnem plehu potem pa tank, da ti ne bo žal. Drugače pa beri zgoraj in veliko sreče.

(kdor nima v glavi ima v denarnici) :D .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok... kako se priprav površina za barvanje? sam mal pobruset čez, al kj druzga svetujete? Em zakaj bi blo lažje z airbrushom... a ni dokaj podobn?, pa kakšen lak pol na konc pride?

Glede na tvoje poznavanje teme-postopka ti res prijateljsko odsvetujem, da se zadeve lotiš sam ker bo končni izdelek malce pod nivojem packe. Verjemi škoda denarja za material in truda, časa,...

Prepusti zadevo tistim ki to obvladajo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- katere barve (v spreju - znamka ali vrsta) naj uporabim - po moznosti naj bi se jih dobilo v mariborskem Merkurju, in naj ne bi stale vec kot je vreden cel motor. aja, gre pa za metalik barvo (modra)

- kako doseci, da se bo povrsina svetila kot na novem motociklu - a je dost, da je plastika res lepo zbrusena (to itak da je :D ), al je potrebno na pobarvano povrsino nanesti se plast prozornega laka (katerega?)??

- koliko slojev je potrebno nanesti za lepo, svetleco povrsino (metalik modra preko bele, vijolicno-modre in rdece barve)??

- a je sploh mozno brez pistole pobarvat motor tak da bo res lepo izgledal, in da bo barvna obstojna?? :)

hvala za odgovore!

LP, Zok :kva2:

Ne kupuj barv v spreju! Lahko ti zagotovim, da te ne bo stalo veliko več, če daš barvo nekam zmešat, kajti tudi pri barvanju s sprayi zneseš kar veliko denarja.. Kvaliteta pa niti približno ni primerljiva!

Če hočeš, da se bo lepo svetilo, motor prebarvaš z bazo in nato naneseš prozorni lak. Pred barvanjem pa je še pomembno, da vse kar boš barval prešpricaš s filerjem in nato vodno zbrusiš, ter s tem dosežeš popolnoma gkladko površino.

Na to, koliko slojev je potrebno nanesti metalik modre cez vijolicno modro in rdeco barvo ti lahko odgovorim le s tem, da tega raje ne počni, če nočeš da bo vse skupaj flekasto. Ravno zaradi tega obstaja filer, da površino najprej prešpricaš z njim in s tem dosežeš, da je vsa površina, ki jo barvaš enaka.

Mislim da brez pištole ZELO težko lepo pobarvaš motor in ob tem še dosežeš, da bo barva obstojna. Sploh pa tudi če maš pištolo, mora biti za kvaliteten izdelek le ta dovolj dobra. Plus to, da se za nanašanje filerja, baze in prozornega laka v ličarstvu ne uporablja enakih pištol.

Moje mnenje je, da je še najbolše, če nabereš še nekaj tisočakov in barvanje prepustiš ličarju, ki bo stvar opravil tako kot je treba.

Upam da nisem preveč streljal v prazno in se s tem zameril kakšnemu avtoličarju. Res je da nisem kakšen poseben strokovnjak za barvanje, vendar že precej časa pomagam v avtoličarski delavnici in tudi sam včasih kaj pošpricam, tako da malce le vem kaj je na tej stvari. Lahko ti zagotovim, da bi ti v naši delavnici kvalitetno prebarvali motor za dokaj sprejemljivo ceno in ti s tem prihranili veliko sivih las. Skratka če te kaj zanima pošlji PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok... kako se priprav površina za barvanje? sam mal pobruset čez, al kj druzga svetujete? Em zakaj bi blo lažje z airbrushom... a ni dokaj podobn?, pa kakšen lak pol na konc pride?

Površina se za barvanje lahko pripravlja na več različnih načinov. Odvisno je kakšna je ta površina, ter kaj boš ti potem delal.

Npr:

Če je površina neravna, če se barva lušči, če je bila že popravljana in je na njej že preveč kita, ipd.. in imaš namen barvati kompletno površino, potem je najbolje da vse zbrusiš stran, po potrebi barvaš s temeljno barvo, ali samo s filerjem, vodno zbrusiš, ter šele nato barvaš.

Če pa je površina gladka in nepoškodovana , jo pa lahko pripraviš na barvanje na precej bolj enostaven način. V trgovini se dobijo posebne krpice, ki so namenjene za matiranje površine, to pomeni da površino toliko spraskamo, da izgubi sijaj in s tem omogočimo barvi, da se na površino prime. Pri tem si lahko pomagamo tudi s posebno pasto, ki je za to namenjena. Prednost površine, zmatirane s to pasto je ta, da vse kar zdrgnemo da postane mat, lahko spet spoliramo in dosežemo prejšnje stanje. Je pa pri tej stvari spet tako, da najbolj pride v poštev v primeru, ko površino barvamo z barvo enako prejšnji, ali vsaj podobno prejšnji. V primeru da čez nanašamo popolnoma drugačno barvo, lahko ne dobimo želenega odtenka.

So pa tudi drugi načini kako pripravit površino, ker kot sem rekel, površino vedno pripravljaš glede na to kaj boš z njo počel, ter glede na to v kakšnem stanju je.

Res je pa tudi to, da se barve med seboj dokler niso popolnoma suhe bolje vežejo. V tvojem primeru bi bilo pomoje najbolje prebarvat površino, počakat toliko da je barva "suha" čez nanesti drugo barvo za "ogenj" brez predhodnjega brušenja nove podlage, ter nato vse skupaj prešpricat s prozornim lakom..

Skratka svetujem ti, da je najbolje da delo prepustiš avtoličarju.. Cene niso tako nemogoče, izdelek bo pa gotovo neprimerno lepši in bolj kvaliteten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mojstri čelado najprej obrusijo in poštrihajo s temelno barvo, tk d je zadeva obstojna. kr brez skrbi!!

Je pa en dober v Žireh, k vsak let nardi airbrush za motozbor od Sairach-ov. Vidu sm ga takrat v Gornji radgoni in tip obvlada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me airbrush na čelado in sicer črno mat... kolk je ta zadeva obstojna če se sploh da izvest :cry:

Na črno čelado se ne da izvest. Čelado najprej zbrusijo, prebarvajo v belo barvo in tato začnejo risati. To mi je povedal avtor tistih primerov na prvi strani.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Sej, ne d bi biu kej pametn (al pa d se zastopm na stvar),ampak tale čelada ne verjamem, da je bla najprej z belo poštrihanaEna čelada :?  :?

Tud jaz nočem bit pameten... Tako mi je pač povedal ta tip ki se z tem ukvarja...

Lahko ga pa direktno vprašaš, pa ti bo razložil v čem je problem. Nekje sem pripisal tud njegove podatke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kolk bi bla recimo cena za vse plastike od cestaka, da se jih očisti prask od padcev

in na novo prebarva ? Če je več kot 15, 20 jurjev pa raje ne dam, če slučajno še

kdaj padem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena za barvanje vseh plastik (cestaka), če niso počene oz. polomljene je min okrog 40.000sit. To je približna cena, saj je treba plastike najprej videti.

Očistiti plastike prask od padcev ????

Tvoja odločitev je, kako bo tvoj motor vizualno izgledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole očistiti je blo bolj relativno rečeno. S tem sem mislil bolj na poliranje oz.

kitanje. Imam pa (samo) dve mali praski na vsaki strani oklepa (dva padca), saj se je motor drgnil po tleh po tačkah in po balanci, po plastiki skoraj nič .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk bi bla recimo cena za vse plastike od cestaka, da se jih očisti prask od padcev

in na novo prebarva ? Če je več kot 15, 20 jurjev pa raje ne dam, če slučajno še

kdaj padem  :P

Kot je bilo že rečeno, 15k te bo stal samo materjal, barva, kit, filer, lak.. Pa tudi dela ni tako malo kot se na prvi pogled zdi. Če so plastike fajn spraskane jih je treba lepo pokitat, najverjetneje večkrat, da res dosežeš da ni videt, da je bilo karkoli barvano.. Potem se prešprica s filerjem, vse še enrkat zbrusi, prešprica z bazno barvo in potem še z prozornim lakom. Tako da pod 40k boš pomoje težko dobil.. Mogoče bi prišlo malce ceneje, če bi namesto barve + laka uporabil kar dvokomponentno akrilno barvo(je cenejša), ki ima lak že primešan, vendar potemtakem lesk sčasoma ni več pravi.. Pomoje se za tistih par 1000sit ne splača šparat.

Če pa plastike niso fajn spraskane in si zadovoljen z malo bolj površnim delom, se pa da prit tudi dokaj poceni skozi, se staro barvo samo malo zmatira in čez preštriha z novim slojem, ampak če mene uprašaš to nima smisla, ker bodo praske vseeno vidne in potem to ni to.. Verjemi! .)

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem te dni ravno nabavil barvo za spojler.

Max Mayer barva - minimalna količina 2 dcl(barvo zmešajo po naročilu) - cena 1990 SIT. Trdilec(se meša z barvo 1dcl na 2 dcl barve) - minimalna količina 0,5 l. Cena 3500SIT.

S tem materialom bi lahko po moje pobarval 2 x skoraj cel motor. Jaz sem barval bug spoiler pa sem ga porabil za 2x barvanje manj kot 1 dcl.

Čeprav je bil kompresor jabe....na koncu človek ugotovi, da se bolj izplača včasih stopiti do ličarja lai dveh in ga vprašati če ima kakšno naročilo za barvanje na črno (recimo - ker je pač lepa) in če potrdi se da potem dogovoriti za full ugodno ceno. Jaz sem skoraj celega ducatija(brez gištela in feltn) prebarval na črno za zelo ugodno.

Če ma kdo kakšne praske ali kaj podobnega naj se najprej pozanima pri kakšnemu ličarju koliko bi prišlo če bi dal barvat ko bo imel kakšno drugo naročilo in nato zadevo "pripravi" sam...kitanje, primer-barvanje, brušenje...tako da zadevo samo prineseš do ličarja, jo razmasti in špricne...pa preverjeno vedno pride full ugodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj če bi mal obnovili temo!?!?!

Od Airbrusherjev poznam Gregata iz Ljubljane in XX iz Kamnika!

Kje je še kakšen dober in cenovno korekten!

Thanx!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

preko emaila sem kontaktiral kakih pet avtoličarjev ki se na svojih straneh hvalijo da barvajo z različnimi tehnikami tudi motocikle vendar še (od tega je najmanj mesec dni) nisem dobil nobenega odgovora...

sprašujem vas če kdo pozna koga k se dejansko ukvarja z barvanjem delov iz umetnih mas (s tem ne mislim airbrush) ampak klasični enobarvni premaz..

zanimal bi me tudi kdo bi mi lahko (kvalitetno) obdelu (vseeno ali z rezom ali brušenjem) prednji in zadnji blatnik

ps... upam da nism preveč zgrešu klategorije

Popravljeno . Popravil dejanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!