Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

Evo še moj prvi Air Brush :D Ja, želim si, da bi motor bil pravi, ampak nažalost je le maketa 1:9. Airbrush in paintbrush je pomoje ena in ista zadeva. Če ima kdo namen barvati doma... dobijo se že resnično dobre pištole za malo ceno (do 15.000sit), predvsem po e-bayu, lahko pa tudi na kakšni razprodaji v kakšni trgovini z modelčki. Edino, kar še rabiš je kompresor, barva, razrečilo in nekaj dobre volje. Je pa zelo zabavno delat z njim.

post-1649-1135819057_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je razlika med airbrushom in paintbrushom, ali je to eno in isto?

paintbrush pomeni v angleščini 'čopič', tako se je imenoval tudi priljubljeni program v windowsu

airbrush je tehnika brizganja umetnin na avte/motorje/čelade...

možnosti sta dve:

- da je tisti, ki je rekel paintbrush, dejansko mislil airbrush, samo ni tok pozoren na svoje izraze in pač se je zmočil

- da je tisti, ki je rekel paintbrush, dejansko mislil pleskanje s čopičem po čemerkoli že

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav

imam eno vprašanje... tudi sam se bom lotil airbrusha v teh dne, in sicer imam namen porisati oklep svojega motorja in še kakšni deli bi se našli. Večinoma oklepa je seveda plastičega zato me zanima kako se na to plastiko sploh riše. Airbrush imam doma vendar ne vem če lahko z njim kar rišeš po že lakirani plastiki itd... (plastike so original). Mi lahko kdo razloži cel postopek "risanja" in sicer ali je treba plastiko najprej zbrusiti, in koliko, in kakšni barve in lak priporočate?

Najlepša vam hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po že lakirani plastiki nebi smel bit problem risat, če je ta dobro očiščena.. praviloma pa se plastika barva tako, da se na plastiko najprej nanese primer (osnovna barva, prosojna) .. dobiš v spray dozah ... tak da, če dobro očistiš, naneseš primer.. lahko barvaš brez skrbi...

veliko uspehov

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj se raje pozanimaj pri kakšnem avtoličarju, ker je vmes treba dat še eno zadevo, ki se ji reče ''elastik'', kar povzroči elastičnost barve ko se posuši. Plastika se zvija ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja plastika je takorekoce elasticna...

Da se po pobarvani plastiki lahko kar cez barva... kaj pa lak ki je gor, a to ne bi nic motilo barve... kje pa se dobi elastomer-a se ga dobi v vsaki trgovini z barvami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za vse, ki na netu nikakor ne morete najti primerne slike za airbrush na rezervoarju vašega konjička sem najdu tole internetno stran!!

Večina slik je dokaj ''rajcljivih'', zato bi mladoletnim motosvetovcem ogled te strani odsvetoval!! :grim

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

kako je kaj z prebarvanjem motorja celega

je boljse mat ali sijaj, ce črna barva

mislim glede ciscenja in ostalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je kaj z prebarvanjem motorja celega

je boljse mat ali sijaj, ce črna barva

mislim glede ciscenja in ostalo

glede čiščenja je sigurno bolje barvat sijaj kot pa mat, odvisno kaj hočeš met

je pa mat tud majn obstojno in bol dovzetno na praske saj nemoreš spolirat da bo nazaj mat

da pa se lepo nardit torej za manj cajta, ce vsako leto kaj planiraš po bankinah in drugih

izletnih conah pol tak ni važno, :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je mat crna barva in nek del malo popraskas, lahko sam ta del pošpricaš z mat crnim sprejem ?

al moras cel del potem pobarvat na novo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je mat crna barva in nek del malo popraskas, lahko sam ta del pošpricaš z mat crnim sprejem ?

al moras cel del potem pobarvat na novo ?

lepo bi blo prvo, potrebano je pa žal drugo :headbang:

pr mat barvah so še tolk bol izraziti odtenki... če pri sijaj fališ en odtenek gor dol ni take panike, medtem ko mat... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam šipo rdeče barve (plastika), ki jo imam namen zbrusiti in na novo špricniti na črno. Rad pa bi, da ima šipa sijaj in se lepo sveti. A bi šlo to naredit z kakšnim šprejem doma in potem nekako polakirati za sijaj? Vesel bi bil, če mi svetujete kakšen mora biti šprej in kakšen lak. Če ne bo šlo pa bom nekako probal prepričati kolega ličarja. :)

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam šipo rdeče barve (plastika), ki jo imam namen zbrusiti in na novo špricniti na črno. Rad pa bi, da ima šipa sijaj in se lepo sveti. A bi šlo to naredit z kakšnim šprejem doma in potem nekako polakirati za sijaj? Vesel bi bil, če mi svetujete kakšen mora biti šprej in kakšen lak. Če ne bo šlo pa bom nekako probal prepričati kolega ličarja. :)

problem pri navadnih sprejih je, da na soncu rad popoka... vsaj js mam take izkušnje :BUA: lahko pa tudi ne, nevem, meni je vsak do zdaj na soncu popokal.. tako da, ko kaj barvam je barva kvalitetna in na kompresor, ne pa na spray bombolo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem pri navadnih sprejih je, da na soncu rad popoka... vsaj js mam take izkušnje :BUA: lahko pa tudi ne, nevem, meni je vsak do zdaj na soncu popokal.. tako da, ko kaj barvam je barva kvalitetna in na kompresor, ne pa na spray bombolo ;)

Bom upošteval. Hvala .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po drugi strani mi pa na štirki barva v spreju drži že 8let. Pobarvano je blo direkt na zbrušen grušt. Brez nobene temeljne... Samo s šmirglom zbrušeno in očiščeno z nitrom... Pa je blo doooost offroada, pa benzina politga pa vsega.... Pa kr drži... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo oživimo tole temo.

Sem izkoristil zimske :? popuste in si nabavil plastični podblatnik (glej foto) za Hondo CBF600.

Podblatnik je originalno v črni barvi, pa me zanima, če mogoče kdo pozna kakšnega mojstra v bližini Ljubljane, ki bi mi ta podblatnik znal kvalitetno(!) pobarvati v barvo motorja (metalno grafitno siva)? Koliko bi to tako "od oka" stalo?

lp

Sale

post-8529-1169016023_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo oživimo tole temo.

Sem izkoristil zimske :? popuste in si nabavil plastični podblatnik (glej foto) za Hondo CBF600.

Podblatnik je originalno v črni barvi, pa me zanima, če mogoče kdo pozna kakšnega mojstra v bližini Ljubljane, ki bi mi ta podblatnik znal kvalitetno(!) pobarvati v barvo motorja (metalno grafitno siva)? Koliko bi to tako "od oka" stalo?

lp

Sale

Brvo ti zmešajo v Mavrici ali podobni trgovini, je pa dost poceni, za tisti deci ku ga rabš ne boš dal niti jurja.

Barvanje pa odvisno kje...

Od oka recimo 5k bsit

Meni je sosed pobarval stransko plastiko za NSR in del sprednje, pa sva se zmenla za 10k bsit. Je pa res sosed in je dal ceneje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No, evo mene...

jst sicer še nisem motorist, pač pa to nameravam postat... sem pa še študent, in zato rabim denar... si pa denar služim tudi z airbrushem. tako, da če ima kdo namene si dat kaj poslikat, si lahko zaenkrat ogleda nekaj malega mojih slik (so zraven tudi one z airbrushem) točno tukaj (ne da se mi na novo limat):

http://www.paranoid-zine.com/diskusije/def...1&sort=Date

zaenkrat tole, ko bo kaj novega, pa se beremo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje pr krškem je menda tud en mojster...ne vem točno, če koga zanima, se lahko pozanimam kje

@Shorl:

kolk pa kej stane to pr teb? recimo ena čelada, al pa recimo pokrovček od rezorvarja na avtu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K pišete da majstri to zbrusjo, pol pa začnejo z delom? je ta poseg pametn? Kolker sem do sedaj prebral že čistila škodijo čeladam? Al kako? :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je odvisno tudi od tega ali je čelade iz plastične mase, ali pa je kompozitna. Kompozitnim čeladam čistila in razne kemikalije bistveno manj škodijo in jih je možno dat tudi porisat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagotovo piše na škatli v kateri je prišla čelada, mogoče celo na čeladi.

Lahko pa enostavno ponajdeš model tvoje čelade na interentu in pogledaš podatke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker škatle nimam, kakšne znake naj iščem na čeladi? Ker js bi to sam zbrusil pa prebarval, pa vse kar zraven spada ;)

Lp

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko napišeš kako čelado maš. Ne pričakuj da bo čelada za 40k iz kompozitnih vlaken. Če pa že pa piše recimo: Carbon fibre, glassfibre, carbon, kevlar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!