Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

Hmm a s tem, ko zbrusiš čelado in jo prebarvaš (polakiraš)...a ta barva/lak ne vpliva nič na trdnost/karakteristiko materiala iz katere je čelada narejena? Sigurno ima nekakšen vpliv, saj se pri tem sproži neka kemična reakcija, ki lahko vpliva na sam material .... samo razmišljam

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v medvodah ti tako v spredju zmesano a 1800bsit, tavelko..tok jo je kokr v navadnih tavelkih sprejih, je pa na vodni osnovi

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker škatle nimam, kakšne znake naj iščem na čeladi? Ker js bi to sam zbrusil pa prebarval, pa vse kar zraven spada ;)

Lp

pravilno razmišljate.

generalno so, kolikor vem, za barvanje namenjene posebne različice čelad, ki niso lakirane in se jih da lepo poslikati...

tole z brušenjem in podobno pa je lahko škodljivo - vsaj tako so mi povedali gospodje uvozniki/prodajalci (Nolan, Arai, ... ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je pa sploh skrajni čas da jo postaviš na eno polico in si omisliš novo čelado. Po možnosti kompozitno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, ja... jst čelado poštriham za od 150€ naprej...čist odvisno od motiva, ki naj bi bil gor...

sicer pa, če je čelada že kakorkoli poštrihana, potem barva v nobenem primeru ne pride do plastike, ker se zbrusi samo tolko, da je površina 'gladka' (ne zato, da bi barvo spravu dol) in jst ne vidm razloga, zakaj bi barvanje bistveno zjebalo kakršnekoli karakteristike plastike... (moje laično mnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam zdaj batt brez laka

obstaja takaq barva matt da ne rabi laka pa vseeno ostane lepa ce glih pride gor malo bencina npr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam zdaj batt brez laka

obstaja takaq barva matt da ne rabi laka pa vseeno ostane lepa ce glih pride gor malo bencina npr

matt ne batt :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

če hočeš imet kvalitetno narejeno delo boš moral izpuh najprej razkromati in šele potem barvati

to vem, drugace pa ni sans da bo držalo ?

ce fejst zbrušiš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je treba razkromat in spolirat do sijaja. Vsaka najmanjša praskica bo toliko bolj vidna, ko bo pokromano. Mogoče bi rajši dal ponikljat, ni tako grdo za videt, če so praske ali luknjice spodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

zivjo

Moj bratranc' je umetnik in se spozna na materijale, ampak vseeno bi imel vprašanje o barvanju nekompozitnih čelad. Ali je kaka možnost barvati z barvami na vodni osnovi, (barve ki se uporabljajo pri risanju fresk). To je bil namreč njegov komentar, glede barvanja na materijal Latex in čeladam iz podobnih materijalov.

V mislih imam pa konkretno čelado Nolan N84 - črna

Hvala in lp

Uros

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Latex? :) Verjetno si se zmotil

Nolanke so narejene iz Lexana®, iz latexa so kondomi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst si nameravam sam pofarbat čelado. Shoei RaidII...zej je srebrna

takole nekako:

-najfinejši vodobrusni papir, ker ne mislim laka na čeladi zbrusit komplet ampak samo zelo tanek sloj.

-primer(osnova) prozoren na vodni osnovi

-sintetične barve ALI na vodni osnovi...to se še nisem odloču. (mal lepše je delat z sintetičnimi, vodne so pa praktičnejše ker ni treba razredčila... )

-prozoren lak z UV filtri (mogoče na vodni osnovi) za zaključit

seveda vse z airbrushom...

kak komentar?

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kolk bi koštal dve čeladi (take oblike kokr mam v profilu), da bi si dal pobarvat z dvema motivoma. Ena s kačo ena pa z orlom :?

rabm za darilo!

Popravljeno . Popravil Žarko G.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo malce nore ideje v glavi ampak vseeno zanima me če kdo pozna zeloooooo dobrega ličarja, za recimo prebarvanje celotnega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo malce nore ideje v glavi ampak vseeno zanima me če kdo pozna zeloooooo dobrega ličarja, za recimo prebarvanje celotnega motorja.

...in kaj smatraš pod "zeloooo dober" ličar??

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!