Skoči na vsebino

Barvanje, lakiranje + Airbrush


urosintruder

Priporočene objave

Pred parimi leti sem obnovil eno 40 let staro čelado. Fiberglas kahlja, z usnjem ob strani bele barve in modro črto po sredini. Ravno ta modra črta, mi je potem po lakiranju razpokala.

Men tut... bom poslikal... ampak se mi zdi, da zarad tega, kej je bla črna barva stara in na drugi osnovi, kot lak :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Že nekaj časa sledim tejle temi...

- Takole... Pri barvanju čelade se vedno uporablja akrilne barve. Zakaj? Ker ne vsebujejo topil in ne poškodujejo kompozita čelade... pa še ene par drugih malenkosti je, kot naprimer t.i. flash time posamezne barve. To pomeni, da je treba lak nanesti v določenem času po nanosu osnovne barve. Moderne avto barve imajo ta čas nekje dve uri, medtem ko barve namenjene poslikavi grafik tega flashtimea nimajo. (kar pomeni, da se lahko lak nanese tudi po parih mesecih, pa bo lak še vedno prijel na osnovno barvo)

- Pred barvanjem je treba obvezno čelado razdret, pobrusit lak na čeladi z vodobrusnim papirjem 600 ali 800.

- Potem se nanese filler oziroma temeljno barvo, ki se jo prav tako pobrusi

- potem se lahko začne barvati.

- po končanem barvanju se čez grafiko nanese dva do tri sloje dvokomponentnega akrilnega laka; vsak posamezni sloj se

pred nadaljnim lakiranjem prebrusi z brusno krpo.

Sam uporabljem akrilne barve Auto air (http://www.autoaircolors.com/) in sem super zadovoljen z njimi.

Drugače pa, moj zadnji izdelek, Araieva po meri narejena čelada za mladeniča iz Avstralije. Cena za tole poslikavo je bila slabih 800€ (od tega cca. 250€ za sam materjal). Časa nimam, ker imam dela preveč... Žal.

helma6.jpg

helma5.jpg

helma1.jpg

helma2.jpg

helma4.jpg

Popravljeno . Popravil CBGworks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Lp

lepa in natancna poslikava ampak 800eur je pa za moje pojme hudicev velik...

btw. js za tole dobim 100eur...

Uf! Noro! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mesec nazaj sem se začel ukvarjat z airbrushem, zanima me pa kako veš koliko barve, redčila, alkohola moraš dat..po občutku? Mam pištolco od fimotoola, ne vem no, dobu sem pa tajnšo in bol izpopolnjeno BADGER pištolco, USA, pa rabim še vmesnik med cevjo za zrak in pištolco, ker je FI popolnoma drugačen kot EU. Kje ga dobim?In pa kako do info, mojstrov ki bi lahko malo pokazal kako in kaj,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mesec nazaj sem se začel ukvarjat z airbrushem, zanima me pa kako veš koliko barve, redčila, alkohola moraš dat..po občutku? Mam pištolco od fimotoola, ne vem no, dobu sem pa tajnšo in bol izpopolnjeno BADGER pištolco, USA, pa rabim še vmesnik med cevjo za zrak in pištolco, ker je FI popolnoma drugačen kot EU. Kje ga dobim?In pa kako do info, mojstrov ki bi lahko malo pokazal kako in kaj,.

Pozdrav!

Z airbrushem ze neki casa risem...

Barve mesam po obcutku, neki casa mors mal eksperimentirat pol pa vidis kolk cesa mores zmesat da ti najlepse dela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa če mogoče kdo ve, od fimotoola mam pištolco, dobo sem pa badgerja iz usa, pa mi priključek ne paše na cev od zraka, FI je premali,.kje ga lahka dobim? iz pištolce na cev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

imam enega terenca in bi rad airbrush poslikavo na prednjo havbo, in me zanima če imamo koga na forumu, ki se s tem ukvarja oz. kdo pozna koga ki se ukvarja s tem

lp

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me, če kdo pozna kakega ličarja, ki stvar naredi res kvalitetno in je iz okolice Ljubljane. No, če je res dober, se zapeljem tudi kam dlje, rabim pa pobarvat nekaj delov za motor.

Iskalnik ni navrgel nič oprijemljivega.

Naslov ali telefon bi bil zelo dobrodošel.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo pozna kakega ličarja, ki stvar naredi res kvalitetno in je iz okolice Ljubljane. No, če je res dober, se zapeljem tudi kam dlje, rabim pa pobarvat nekaj delov za motor.

Iskalnik ni navrgel nič oprijemljivega.

Naslov ali telefon bi bil zelo dobrodošel.

Hvala.

Lahko se pa obrneš na Yamaha Primec na Viču on ima zelo dobrega ličarja...

Lp Čeladko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja.. Jaz sem enkrat prevzel tam en tank za enega motosvetovca in je bilo narejeno oreng šlampasto.. Toliko mehurčkov pod nalepko meni ne bi uspelo spravit, če bi se potrudil.. No mogoče je bila to izjema in je drugače ok, ampak jaz sem bil prav zgrožen nad delom. Sicer so potem na pritožbo lastnika tanka stvar popravili, ampak vseeno.. :) Aja, nalepka je bila lakirana čez, tako da se ni dalo samo odlepit in prilepit drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A se da plastike pobarvat tako da nalepke ostanejo?

Koliko približno stane barvanje motorja z eno metal barvo za povprečen motor (npr. transalp :D)? Sej ni treba točno do eura cene napisat ampak tako odoka:D Ker nimam niti malo predstave a je to 200€ al 2000€.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je lepo narejeno, cel motor z dosti plastikami, pa da plastike niso polomljene od 400eur naprej samo delo.

Barvanje VFR 800 (brez nalepk) 500€ Metalno črna barva+ barvanje platišč v rdečo.

brez racuna seveda...

Barvano pa v profesionalni peci z pravim materialom.

V kolikor se začne komplicirat z večini različnimi barvami barvami se številka hitro povzpne.

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je lepo narejeno, cel motor z dosti plastikami, pa da plastike niso polomljene od 400eur naprej samo delo.

Tako nekako, cca 400€ Je treba vedet, da je precej dela, če se stvar naredi tako kot je treba. Drugače pa če se prav spomnim ko sem si barval poliestre me je materjal koštal cca 120€.. Barve so bile črna, bela in rdeča metalik od Mobihela (poceni zadeva). Filer pa prozorni lak pa iz Silco profi linije. Če greš pa s kakšno bolj spešl barvo, se pa cifra hitro poveča, pa tudi že med proizvajalci so ogromne razlike.

Aja, pa 400€ je pri kakšnem takem ličarju, kjer se da brez računa zmenit pa tko.. Čene je pri dobrem ličarju tale cifra skorajda premajhna :)

Če je pa kakor je omenil T stvar bolj zakomplicirana in je potrebno barvat z večimi barvami, pa to lepit za vsak nanos posebej, ipd, je pa hitro še dražje..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo špricanje je še najmanj. Večina dela je s pripravo in kakšnim šprickitom. Pa če imaš še kakšno komplicirano barvo, kjer je odtenek odvisen tudi od debeline nanosa barve in/ali podlage.

Avtomobilske barve so dosti lažje za špricat, ampak ne zgledajo dobro na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da z kakšno air brush pištolo ali čim podobnem samo tako malo prešpricat večje rise in nekje imam malo podrajsanega? .... pa si nebi rad nekih prevelikih stroškov delal z barvanjem celega motorja in kupovanjem nalepk. Nisem pa neki iber občutljiv če se malo vidi .... sam zej je pa prav grdo ker je kr neki vidnih risov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da z kakšno air brush pištolo ali čim podobnem samo tako malo prešpricat večje rise in nekje imam malo podrajsanega? .... pa si nebi rad nekih prevelikih stroškov delal z barvanjem celega motorja in kupovanjem nalepk. Nisem pa neki iber občutljiv če se malo vidi .... sam zej je pa prav grdo ker je kr neki vidnih risov.

Dvomom, da se ti splača.

Po mojem bo na koncu izgledalo še slabše kot če je malo popraskano.

Sej endurci čist pase kakšna praskica :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil nekaj res minimalnih praskic, pa ne od padca ipd. In si rečem OK to ni niti za štrihat pa pokličem Odarja in Panigaz če imajo korekturno barvo zame. Odgovor; ne to sploh ne obstaja pri nas.

Rečem OK a je potem kakšna koda barve, da dam nekam pri nas namešat zadevo, pač dajo v računalnik in zadeva pride ven kot je treba odgovor Ne to tudi ne obstaja.

Rečem OK kaj pa naj potem naredim? "Kupite nove vse dele ki imajo pri vas praske" - pa jebo ih bog zaslužkarski; zaradi nekaj cm dolge in 0,1 mm debele površinske praske naj zdej kupujem cel kos plastike in tank al kaj?

-So kakšne ideje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!