Skoči na vsebino

Disketna Enota


Priporočene objave

Dragi moji.....imam velik problem!

Nadebudni sinko,je imel to srečo,da se mu je kovinski ščitnik klasične diskete snel in ostal v disketni enoti.

Vidi se ne!!!!!!!!!!!!!

Sliši se ga.....seveda ko bezaš v notranjost s pinceto!!!!!!!!!!!!

Da bi ga uspel s pinceto prijeti?????? MALO MORGEN.....ni placa!!!!!

KAKŠEN UPORABEN NASVET??????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dva prešerna ti bosta zadevo takoj rešla ...malemu pa reči da ta teden vzgojno ne dobi sladoleda pa si na istem ;)

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep. Kupi novo disketno enoto, to pa vrzi stran. Stane 2 jurja v vsaki računalniški štacuni (pa ziher tudi v kakšnih leklerkih, šparih in podobnem...)

Boš najmanj živcev in časa izgubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dva prešerna ti bosta zadevo takoj rešla ...malemu pa reči da ta teden vzgojno ne dobi sladoleda pa si na istem  ;)

...lahko pa če maš pol urce cajta preden kupiš novega vzameš ven disketnik in ga malo prešraufaš ...mogoče ti pa rata, zgubit nimaš kej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud men so to mulci naštimal. Računalnik v garanciji, dnarja na službene stroške pa nič!

Pomagale sta mi pa dve tanki kovinski ploščici, ki sem ji porinil nad in pod diketna vratca. Močno sem jih stisnil s kleščami in VOILA!

5mindelaza2000stnislaboPRESS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pride Lojzi Software, hardware, nowhere poštimat. Pripravi samo en majhen križni in malo večji križni, če ne bo šlo, potem preberi nasvete o dveh jurjih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj ga razkopat, nimaš kej zajebat.

Če slučajno zajebeš pol prideta pa tista dva jurja v poštev.

Če ti jih je pa škoda pošlji PM mam mogoče še jaz par disketnikov doma pa ti ga dam za en frutek.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo še uporablja diskete??? :devil:

USB RAM je zakon!!! :yea2:

nebi verjel koliko se klasična disketa še uporablja....klasika je klasika....zdej nisi frajr če imaš Usb Ram...zdej si frajer če imaš tisti tavelik format diskete..če se spomniš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš garancijske nalepke na kišti, vzami ven disketnik ( 4 križni šraufki) in cukni dol sprednjo plastiko ( tisto z vratci). Na vsaki strani je taki mali plastični zatič, ki ga moraš prej stisnit. ko boš imel plastiko dol pa z pinceto, kleščami, škarjami, whatevet, potegni ven oni pleh.

Sestavi v obratnem vrstnem redu.

Res ni več kot 5 min.

Če imaš garancijsko nalepko na kišti in garancija še velja, pojdi na servis.

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebi verjel koliko se klasična disketa še uporablja....klasika je klasika....zdej nisi frajr če imaš Usb Ram...zdej si frajer če imaš tisti tavelik format diskete..če se spomniš...

Ah, mislim in upam, da smo frajarjenje na ta racun ze prerasli ... meni je bolj pomembna uporabnost, trpeznost, kolicina prostora ... B)

Ker pri navadni disketi (ta mali) nikoli nisem vedu ali bo delala na drugem racunalniku ali bo spet kaksen error. Arghhhhhh ... spomini ...

Glede tavelkih ... imam se vedno en star racunalnik 486, ki ima ta velko disketno enoto in tudi ene par tavelkih disket (samo ne me vprasat ce se delajo :blink: )

@Noise Data: A nisi nasel dvostranske??? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lih zanč k sm sobo pospravlu sem najdu še eno 8" disketo.... par luknjanih kartic.... pa še bi se kej najdl....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mi pa se povejte, zakaj uporabljate diskete, jaz ne pomnim, kdaj sem jo nazadnje uporabil ... CD-R, LAN ...

disketo sem zadnjič uporabil pred tremi dnevi ko mi je prijatu zrihtu ene redke podnapise(Pirates of the car...2 Cd)...datoteka dolga skupaj 56 kb....to valjda da se ne splača pečt na Cd-r/w...pa daš na disketo pa je.....ker disketnik ima VSAK računalnik...pakača pa ne še vsi.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, vzamem nazaj ... sem se spomnil, da sem disketnik potreboval par mesecev nazaj da sem ob instalaciji XPjev dal driverje za S-ATA. Hotel jih je imeti izkljucno na disketi ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Če kdo potrebuje: jest mam še ene par 8", enostranskih, 180 KB disket...

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se da razri na prafaktoje i spuca .... čene pa .... sam to ni še nič meni je razgnalo cd plošček v cd-romu :lol1: ..... ej groza eno uro sem pobiral koščke cd-ja iz zbničkov in sesal stran uno kromirano plast :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mi pa se povejte, zakaj uporabljate diskete, jaz ne pomnim, kdaj sem jo nazadnje uporabil ... CD-R, LAN ...

Zato,da tamaumu lahko na šihtu,seveda na službene stroške sprintam referat. :OK:

BTW......in to zato,ker nekaj let nisem uporabljal domačega ink-jet tiskalnika Canon,ki se je seveda veselo zasušil......in po neki verziji naj bi bilo popravilo....oziroma zamenjava cele glave dražje,kot pa nabava novega!!!! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW......in to zato,ker nekaj let nisem uporabljal domačega ink-jet tiskalnika Canon,ki se je seveda veselo zasušil......in po neki verziji naj bi bilo popravilo....oziroma zamenjava cele glave dražje,kot pa nabava novega!!!! :?

v trgovinah se prodajajo tiskalniki od 12.000 sit do 20.000 sit s polnimi kartušami...če nisi zahteven uporabnik kupiš tistega za 12.000 sit in ga uporabljaš dokler ne zmanka kartuše...potem v smeti z njim in po novga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Če kdo potrebuje: jest mam še ene par 8", enostranskih, 180 KB disket...

:lol1:

Pokliči v tehniški muzej Bistra.

Ziher te bojo veseli, ker to so že redki primerki

:OK:

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Če kdo potrebuje: jest mam še ene par 8", enostranskih, 180 KB disket...

Ufff, kje se ti cajto ko smo rabili še te diskete :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!