Skoči na vsebino

Vtisi iz ENDURO voženj (III.)


Noise

Priporočene objave

1.) Iz Hotavelj gor proti Blegošu in Črnem Kalu (super McAdam) :OK: tam sem se mislil spustit proti Potoku a ni šlo :grrr je še snega na cesti, tako da sem jo nato Skozi Javorje in Stari vrh proti Škofji Loki....

2.) po cca 6km spusta z Soriške planine, se cesta razcepi, levo proti Boh. Bistrici desno pa proti Dražgošam, nekaj časa zopet super McAdam po cca 7km pa sneg in led na cesti :eek: , sem še ril naprej ena 2km in prišel do razcepa, kjer bi moral zaviti desno proti Dražgošam in Škofji Loki, tam pa zopet snega na cesti enih 20cm :angry2: tam sem pač šel levo v upanju da bom prišel po tisti poti pač kam drugam a se je zopet poskus končal v slepi ulici :cry:

Bo potrebno še malo pčakat, da skopnijo tudi višjeležeče makedaske ceste :krneki:

še nekaj slikc

post-5241-1145822734_thumb.jpg

post-5241-1145822891_thumb.jpg

post-5241-1145822934_thumb.jpg

post-5241-1145822985_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

...mal sem pogledal kakšno je stanje po navalu turistov v poletnem času...in ugotovil, da niso mogli bogvekje vozit, ker so kmetje, ali gozdarji, ali lovci, ali bogtigavedi kdo "slučajno" pozabili odstraniti podrta drevesa, tako da je marsikatera povezava prekinjena - resda za hard enduraše ni ovire, toda za turistične modele že veja čez pot pomeni pozicijo za tehten premislek kako naprej....je pa res,da so prečkanja takih ovir idealen čas za foto season....do doma v tujini pa taka zadeva že preraste v hard varianto.....tiste poti, ki pa niso zaprte z raznimi preprekami so pa itak zaraščene in še divji lovci ne vedo za njih....

post-2263-1156542596_thumb.jpg

post-2263-1156542632_thumb.jpg

post-2263-1156542663_thumb.jpg

post-2263-1156542712_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Danes sva jst pa Dozzi bluzila po Javornikih pri Postojni. Za finish še malo Koliševka pri Uncu.

post-17210-1222530821_thumb.jpg

post-17210-1222530858_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil eXTReme13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sva jst pa Fly naredila okoli 220 km po makadamu, torej stil SE, ostalih 80 je blo pa treba po cesti. Zelo lep dan za furo. Fly ga kr pošteno goni za svoja leta. Izkušnje pač :worship: Jaz sm meu par kritičnih trenutkov na ovinku ker tele Drekzeller ne držijo nevem kako. No pa še par slikc.

Prvi postanek.

post-17210-1222624549_thumb.jpg

Pa postanek za pjačo v Idrijski Beli in nato spet skok na makadam čez Črni Vrh do Belskega. Nato Cesta do Postojne ter postanek za gorivo. Nato sva pot nadaljevala prek javornikov.

post-17210-1222624636_thumb.jpg

Postanek na mašunu. Edina motorja k sta bla od praha ker italjančki ne gredo na makadam :>

post-17210-1222624653_thumb.jpg

Pa še malo narave da ne bom sam motorju kazu :>

post-17210-1222624670_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Zanima me kakšna so pravila oziroma zakonodaja za vožno of road in če kdo to nadzira?

Oziroma a je kakšna tema na to temo odprta?

ne se sekirat. Tam, kjer je nelegalno se itak ne moreš vozit z varaderotom. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kakšna so pravila oziroma zakonodaja za vožno of road in če kdo to nadzira?

Oziroma a je kakšna tema na to temo odprta?

Zadevo obravnava Ur.list RS (številko bi moral poiskati)z naslovom:"vožnja z mot.vozili v naravnem okolju".Tam je definirano "naravno okolje", koliko metrov od ceste se lahko ustaviš itd.Če se peljete v skupini v "sumljivem "okolju se ne smete med seboj poznati,nihče ne sme biti vodja krdela in bog ne daj da bi bil izlet organiziran!V praksi pa tako:dokler se voziš po nečem kar je podobno cesti in ne kršiš signalizacije ni problemov.Uživaj dokler ne bojo vsi makadami v naši domovini sprivatizirani v bodeči žici,polni ramp,IEDjev...potem gremo pa v centralno Azijo.LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo obravnava Ur.list RS (številko bi moral poiskati)z naslovom:"vožnja z mot.vozili v naravnem okolju".Tam je definirano "naravno okolje", koliko metrov od ceste se lahko ustaviš itd.Če se peljete v skupini v "sumljivem "okolju se ne smete med seboj poznati,nihče ne sme biti vodja krdela in bog ne daj da bi bil izlet organiziran!V praksi pa tako:dokler se voziš po nečem kar je podobno cesti in ne kršiš signalizacije ni problemov.Uživaj dokler ne bojo vsi makadami v naši domovini sprivatizirani v bodeči žici,polni ramp,IEDjev...potem gremo pa v centralno Azijo.LP FLY

zanimivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za papir z imenom:Ur.list RS št. 16-800/1995.V osnovi zgleda takole:

http://www.jamarska-zveza.si/uredba_voznja.html

Glede (gozdnega)makadama je zanimiv 4.člen.Torej ko se nas bo na furci slaba stotka zapeljala po gozdni cesti in nas ustavi roka pravice :

1) srečali smo se zgolj po naključju in v koloni gremo vsak svojo pot..

2) smo neorganizirani

3) ne vozimo zaradi športa ,tekmovanja,promocije,testa (ampak zaradi potrebe..)

4) JAZ že nisem vodja kaj šele organizator !!!

Ne vem pa kako bi prišle skozi tovariške-testne ekipe KTMja ki veselo harajo po naših gozdovih in še to le delno po makadamu.

LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni drugi temi sem ravno iskal odgovor na podobna vprašanja.

Zemljišče pod 110 in 400kV daljnovodi (točka 1 infrastrukturni objekti državnega pomena)

Lastnik moja firma, torej nima nič proti (točka 2)

točka 3/1 vsi smo po malem gasilci,vojaki, naravovarstveniki itak...

točka 3/3 delno se lahko tudi tako reče

točka 3/7 vsi ki majo s sabo šraufciger so vzdrževalci, instalaterji (moja firma ima dejavnost elektroinstalacij in podobnih vzdrževalnih del)

točka 4 ni varstvenih območil (lokacijska informacija)

lokacija Majšperk, kraj Lešje

velikost cca hektar en del ravnina 2000m2 ostalo hrib do 30%, zaraščeno.

Je možno bilokako dobiti uradno dovoljenje za SE in HE progo.

Ima kdo izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nimam osebnih izkušenj, moj kolega je hotel nekaj, pa sprememba namebnosti je najbolj ...

težka bo

...morem preverit če je županja motoristka ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...morem preverit če je županja motoristka ?

Darinka ni nič kaj motoristično usmerjena, se boma bolj po Donački pa Boču vozla, ko pa pod daljnovodom :blush:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Progo se da met brez enga papirja. Če maš cool sosede. to je prvi pogoj. Na izvozu Domžale, avtoceste LJ- MB, je na desni strani (smer LJ) mini progca. Brez papirčka to laufa. Lastno motorno sem zaoral tisto špuro , ki jo je potegnu nekdo z avtom. In zadeva je stekla. Pred tremi leti. Vem pa še za primere kr kšne legalne MX proge . Sam prašte.

Popravljeno . Popravil RCforsure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Progo se da met brez enga papirja. Če maš cool sosede. to je prvi pogoj. Na izvozu Domžale, avtoceste LJ- MB, je na desni strani (smer LJ) mini progca. Brez papirčka to laufa. Lastno motorno sem zaoral tisto špuro , ki jo je potegnu nekdo z avtom. In zadeva je stekla. Pred tremi leti. Vem pa še za primere kr kšne legalne MX proge . Sam prašte.

Samo, ko takih sosedov na žalost ni dosti.

Prodam ktm 450 exc l.2004, odlično ohranjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darinka ni nič kaj motoristično usmerjena, se boma bolj po Donački pa Boču vozla, ko pa pod daljnovodom :blush:

LP

Jebiga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Progo se da met brez enga papirja. Če maš cool sosede. to je prvi pogoj. Na izvozu Domžale, avtoceste LJ- MB, je na desni strani (smer LJ) mini progca. Brez papirčka to laufa. Lastno motorno sem zaoral tisto špuro , ki jo je potegnu nekdo z avtom. In zadeva je stekla. Pred tremi leti. Vem pa še za primere kr kšne legalne MX proge . Sam prašte.

to imaš zelo zelo prav

sred šume je proga kero ni videl nihče 3 leta, čist noben ni videl

ko pa nekdo opazi pove enmu za šankom on še 3, oni ...

lahk nastane problem, če glih nikdar nikogar ne zasačijo pri vožnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!