Skoči na vsebino

Kolesarjenje - Mtb, Citybike, Street...


SiR

Priporočene objave

Jason, kolk je pa ta geštel velik? Meni vse skupaj mal majhno zgleda za tvojo višino ... Ampakverjetnsemotim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sym:

To je velikost L. Obstaja pa tudi XL, več pa ne. Pred nakupom sem bil tudi sam v dilemi katero velikost vzeti. Na obeh sem sedel in se melo popeljal. Verjetno ne bi zgrešil kateregakoli bi vzel, ampak vseeno misli, da je L še vedno boljša izbira. Na XL-u sem bil kar malo nategnjen, ker je 4cm daljši (3cm okvir + 1cm fajfa). Res pa je tudi to, da je bilo potrebno na mojem kolesu menjati sedežno oporo, ki mi je bila v originalu kakšen 2-3cm prekratka. Glede na izkušnje pri nakupu sem prišel do tega, da imam verjetno mal daljše noge in maj krajši trup (relativno seveda).

No, če potegnem črto: ------------------ , mislim da sem vzel pravo velikost, ker se na kolesu super počutim. Pri XL pa bi bila verjetno vprašljiva okretnost na teknično zahtevnejših odsekih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pozabu sm ze - en okvir sm tud zlamu ko sm se po nasih hostah vozu... :D pozabu sm pa zarad tega, k je fotko novga kupu, ne js... :D ...15 jurjev z delom vred - men se ne zdi velik. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason, kolk je pa ta geštel velik? Meni vse skupaj mal majhno zgleda za tvojo višino ... Ampakverjetnsemotim ;)

Za Jasona je velikost okvirja čist taprava. Res da ima daljše noge, so mu pač zamenjali oporo sedeža, je pa res da ima on nekoliko kratek trup za XL št. okvirja (Cedaleti imajo neokolko daljše okvirje kot vsi ostali) , kar bi mu zelo narobe hodilo pri vožnji na neutrjenih podlagah.

Jason lahko si pomirjen, da si izbral pravo številko okvirja, da se bom lahk še jaz mal zapelju s tvojim koleščkom,po kakem Joštu navzdol O:-)

Jason a maš zavore na koleščku Magura Julie?

Popravljeno . Popravil dead_man
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr' hud stroj, Jason! Pa disk uspred/udzad, mislim... Jest pa še zmeri drkam V-brake. Grem stavit da picikla ni težja od mojega Marina, ki mu zaradi velikosti pravijo tudi kozolec. A lot of fun na vidiku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz pa sem lansko leto navrtel dobrih 6000 km (gorsko in cestno), se udeležil 9 dirk, od tega 6 za pokal Slovenije. Kolesarjenje je podobna "drogica" kot vožnja motocikla. Poleti zjutraj ob 07.00 pogled skozi okno, ugotvaljanje vremena in nato gasa. Bi pa lahko rekel, da je tekmovalno kolesarjenje zelo drago, če nimaš dobrega sponzorja. Že sama kolesa so izredno draga (cestno Pinarelo, oprema Ultegra 375 tisočakov, gorsko Author Vision, oprema XTR dobrih 400 tisočakov+dober pulzmeter, hrana, pijača...in jaz "budalo" si grem kupit še motor. Bo treba z nečem nehat drugač bo bankrot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cestno Pinarelo, oprema Ultegra 375 tisočakov, gorsko Author Vision, oprema XTR dobrih 400 tisočakov

Kje si pa tote cene dobil za Pinarella ? :hmm:

Drugače kar se tiče Authorja niti ne bi izgubljal besed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa tote cene dobil za Pinarella ? :hmm:

...

Čerin za 2004 še nima cenikov na netu (za Pinarella).

Ceno je najbrž dobu tko, da je pogledal v denarnico, kolk manj je not po nakupu kolesa (matr sm brihten :ph34r: ) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače kar se tiče Authorja niti ne bi izgubljal besed.

Kaj to pomeni?

Vem da so s Češke, kaj več pa ne. A hočeš rečt da so češki?

Kaj ko bi vseeno kakšno besedo authorju namenil... me zanima tvoje mnenje.

Nekateri pravijo, da je solidna muzka za mal dnarja oz. dost muzke za soliden denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to pomeni?

Vem da so s Češke, kaj več pa ne. A hočeš rečt da so češki?

Kaj ko bi vseeno kakšno besedo authorju namenil... me zanima tvoje mnenje.

Nekateri pravijo, da je solidna muzka za mal dnarja oz. dost muzke za soliden denar.

To da so iz Češke,še ne pomeni da so češki.

Kar me še ne najbolj zmoti pri njihovih kolesih je podatek o teži, ki jo navaja sam proizvajalec. Dejansko je teža kolesa večja od 0,75 kg pa do 1,5 kg (po tehtanju le teh v praksi), kar se že pozna v sami vožnji na dolgo relacijo in seveda ne-lažjem obvladovanju kolesa na razsutih podlagah.

Sestava pri njih, pa je pomoje pri njih nekaj kar mi res ni všeč.

Bom dal primer, ko je ton napisal da je videl authorja z XTR-om za 400.000 sit.

Khhmm, no tu nekaj vsekakor ne gre skupaj z ceno in sestavo.

Ponavadi so taka kolesa sestavljena z zadnjim menjalnikom visokega ranga, ostalo pa je precej razmetano med različnimi grupami Shimana (ponavadi tudi starejših proizvodnih datumov) in različnimi taiwanskimi proizvajalci opreme.

Moja filozofija je ta, da je bolje, namesto XTR-a in precej namešane ostale robe, imeti komplet XT od menjalnikov prestavnih ročic, zobnikov, diskov,gonilke,sredine,itd...

Author je Češka varianta, ki je sestavljena malo po svoje.

Ma pa seveda tudi svojo ceno,ki je na videz ugodna, čez čas se pa pokaže, da ni dobro delati velikih kompromisov med opremo. Ni ne slab in pa ni spet med najboljšimi. Zase vsekakor, ne bi izbral Authorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a se tukaj tudi kdo kdaj z peciklnom vozi? Jaz priznam, se že približno 16 mesecev nisem ... O:-)

tudi jaz ga letos nisem čisto nič uporabljal. Je blo premalo časa in sem tega raje porabil za vožnje z motorjem. Drugače pa sem dostikrat šel na okoliške hribe (Osolnik, Toško Čelo, Grmada, ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa tote cene dobil za Pinarella ? :hmm:

Drugače kar se tiče Authorja niti ne bi izgubljal besed.

Ceno kolesa ti ne nanese sama znamka temveč oprema, ki je na njem. Pinarello je le ena od znam, če si pa po trgovinah pogledaš komplet opremo Ultegra (menjalniki, ročice, pesta, potem pa so tu še obroči, belanca - ITM...), pa ti bo jasno tudi zakaj taka cena. Dejstvo pa je, da je za gorsko kolo boljša oprema XT kot XTR, ker je bolj stabilna. XTR je precej mehak menjalnik in ga je potrebno večkrat nastavljati. Author je sicer solidna znamka, Vision pa je opremljen še z race-face gonilkami, Ritchey OCR PRO obroči, jagvire pletenicami (kevlarsko ojačane)... - precej drage zadeve). Sicer pa kogar zanima - Bauer, Čerin vabijo vse, ki imajo preveč denarja. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa tote cene dobil za Pinarella ?  :hmm: 

Drugače kar se tiče Authorja niti ne bi izgubljal besed.

Ceno kolesa ti ne nanese sama znamka temveč oprema, ki je na njem. Pinarello je le ena od znam, če si pa po trgovinah pogledaš komplet opremo Ultegra (menjalniki, ročice, pesta, potem pa so tu še obroči, belanca - ITM...), pa ti bo jasno tudi zakaj taka cena. Dejstvo pa je, da je za gorsko kolo boljša oprema XT kot XTR, ker je bolj stabilna. XTR je precej mehak menjalnik in ga je potrebno večkrat nastavljati. Author je sicer solidna znamka, Vision pa je opremljen še z race-face gonilkami, Ritchey OCR PRO obroči, jagvire pletenicami (kevlarsko ojačane)... - precej drage zadeve). Sicer pa kogar zanima - Bauer, Čerin vabijo vse, ki imajo preveč denarja. :D

No sam vozim Pinarella Angliru z Campagnolo Veloce in Campagnolo Scirocco obroči in je bila cena zanj 350.000 sit(seveda je cena upravičena, saj ma vse komponente v istem razredu).Seveda govorim o ceni za 2003 letnik.

Tako, da najbrž govoriš o ceni, ki je bila aktualna par sezon nazaj.

Za sezono 2004 bi namreč prišel tak kolo, kot je moj, cerka 400.000 sit.

Kar bo noviteta v tem razredu je da bo grupa možna 2X10 ali 3X10, in Shimano še kar sanja o 10 rednem zadnjem zobniku v razredu 105. Mogoče pa bo za sezono 2005 dal kaj ven podobnega. Predvsem pa je prednost 10 rednega zobnika ta, da ima manj preskokov med prestavnimi razmerji.

XTR ima morda svojo slabost to, da ga je res treba malo bolj pogosto nastavljati, kot pa kakega XT, seveda ob zelo hudih obremenitvah, ki jih dosegajo tekmovalci,

in ne kakšni rekreativci kot sem jaz. Ne bi se čisto strinjal s teboj, da je XTR mehkejši, je dovolj trden,samo je pa bolj občutljiv na raztegovanje pletenice (zato pa je zraven tista magična matica ob prestavni ročici, ki omogoča še malo korekcije), če je bovden zapacan zna menjalnik včasih prav tako malo ponagajati, XTR je bolj precizen in seveda zaradi tega bolj občutljiv.

Sam bi ga imel, le ob pogoju da bi imel več časa in seveda tudi kaj več denarja, ker pa obeh ni, se matram pač na starem gorskem kolesu še z LX-om, sicer je že bolj bogi( pa za to bolj matram zdaj mojo pocestnico), saj sam z njem delal na sezono do 7000 km po terenu, jah to so bla leta ko smo še v srednjo šolo hodil... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ja, prejšni teden sem s kolesom naredil 12 km :xx: :BUA: danes me pa nekaj v grlu žgečka... bom premislu, preden se naslednjič usedem gor (motor + usnje rulz ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so predstavniki ljubljanske kolesarske mreže simbolično počistili sol na vozišču in jo v znak želje po kolesarjem bolj prijaznih voznih površinah predali mestnim oblastem (v Ljubljani seveda) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolesom letos dobrih 50 km, pa me je pošteno zeblo (popoldne po 15.00 uri). Bo treba še nekoliko počakati, kondicijo pa nabiramo z ostalimi športi.

No motorček je pa kar nekaj kilometrov navrtel - pa jaz na njem. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani kaksnih 1000km, najdlje do brezic. iz ljibljane, cez litijo in ob savi. fura noro dobra. drgac sem pa naredil par keogov po poti okol lj in nekajkrat na siht.

precej revno v primerjavi z leti ko sem delal 10k in vec km.sam zena ne dovoli, pa sam tut ne bi pretiraval.

bickl je pa independent s str opremo, komlet. teza:9,5kg. nobenega vzmetenja.cena novega pred 7 leti je bila 125k sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani naredil 5000KM,letoš pa že 550Km,vreme super,sam oblečt se je treba primerno-windstoper,če bi imel že motor pa bi bili to KM na motorju,aja imam scotta-aspen-Lx oprema,pa tatanke gume za po asvaltu,če je pa kaka tekma pa kramparce gor,naenkrat naredu 255KM,Litija-Trebnje-Novo Mesto-Podčetrtek-Celje-Prebold-Trbovlje- Litija-Ljubljana-Litija,me je že fajn rt bolela,a je blo super

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da se še jest pohvalim:

S Smeškotom sva se letos ŽE prevažala s kolesi, sicer bolj gorsko ( po snegu ) in bilo je suuuuper :D

Drgač mam pa Scott-a PRO-racing, karon gištel, XTR oprema, malo eksotike... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če se je kdo zapeljal z biciklom na kakšno daljše potovanje (kam)?

Šli smo iz Cerknice preko Čabra (RH) ob reki Čabranki, nato na slovensko stran in ob Kolpi do Dragatuša (1 dan) Nato od Dragatuša do Podčetrtka (2 dan), tretji dan od Podčetrtka do Maribora, kjer smo se udeležili mednarodne kolesarske dirke Kolo (Račji dvor), po dirki pa do Dolge vasi. (nadihal sem se svežega kamionskega zraka :wacko: Ampak za nazaj je blo pa mega - kombi in pivo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!