Skoči na vsebino

Priporočene objave

Mimogrede - ko postopki stečejo, ugotavljajo ustrezni organi stanje vse nameščene programske opreme... Tudi shareware pride pod lupo ...

Tole me pa res zanima: Kaj pa naredi inšpektor, če naleti na same Linux mašine ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole me pa res zanima: Kaj pa naredi inšpektor, če naleti na same Linux mašine ?!?

Poglej, načeloma se tile inšpektorji vedno opremijo z računalniškimi strokovnjaki, ki pač znajo zadeve pregledati in potem iz računalnikov, mislim da celo vpričo lastnikov, izbezati podatke o bodisi legalni ali nelegalno nameščenih programih... Pač vzamejo "zunanje strokovnjake", podobno, kot so ugotavljali odtis Kamenikove superge...

So pa bili pred časi problemi z BSA, ki je kar sama grozila podjetjem glede sankcij in podobnega ... BSA seveda lahko obvešča pristojne inšpektorje, ni pa pri teh zadevah _taglavna_. So pa definitivno lahko v pomoč. Interesna skupina pač.

Podobno, kot če motoristi sami najdejo ukraden motocikel in potem obvestijo policiste, kje je skrit, pri tem pa morda celo razmišljajo o tem, da bi pravico vzeli v svoje roke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole me pa res zanima: Kaj pa naredi inšpektor, če naleti na same Linux mašine ?!?

Hehe... zmrzne? :)

Tezi ce imajo placano SCO licenco.

Kaj pa ce naleti na pravi freeware (BSD?), ne na gnu ali kak commercial unix

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A drži, da imajo tile tipi poseben program, ki enkrat naložen na osumljen računalnik začne ven metati vse programje, ki je kakorkoli prišlo na mašino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... zmrzne? :)

Tezi ce imajo placano SCO licenco.

Porka fix, saj res... moram downgrade naredit ne jedru :cry: :cry:

Lahko mi teži, če imamo plačano SCO licence ;) Ojojoojoj!

Bo treba na BSD preit :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A drži, da imajo tile tipi poseben program, ki enkrat naložen na osumljen računalnik začne ven metati vse programje, ki je kakorkoli prišlo na mašino.

Da! Nakar moraš roditi original slovenske račune za nabavljen SW, kar je edinstven primer na svetu. Ne veljajo licence itd. ampak račun.

Nekateri nočejo niti upoštevati v tujini kupljen SW. Recimo adobe je skoraj 50% ceneje v ZDA, kot pri nas (SW je bil kupljen v štacuni v ZDA, kjer ga lahko kupi vsak, ki pride mimo). Ampak to ne velja. Skratka vse skupaj meji na farso, kar se tega tiče pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole me pa res zanima: Kaj pa naredi inšpektor, če naleti na same Linux mašine ?!?

Sej tut ves software ki tece na linuxu ni GPL. Torej - plenty to do on a linux machine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da! Nakar moraš roditi original slovenske račune za nabavljen SW, kar je edinstven primer na svetu. Ne veljajo licence itd. ampak račun.

Nekateri nočejo niti upoštevati v tujini kupljen SW. Recimo adobe je skoraj 50% ceneje v ZDA, kot pri nas (SW je bil kupljen v štacuni v ZDA, kjer ga lahko kupi vsak, ki pride mimo). Ampak to ne velja. Skratka vse skupaj meji na farso, kar se tega tiče pri nas.

ni res ... imeti moraš originalen račun, ki se glasi na ime firme (od kjerkoli) in SW poknjižen v osnovna sredstva, kar moraš inšpektorju, če zahteva, tudi pokazati !!!

... in niti ne probat ugovarjat, ker sem se neko dopoldne precej pogovarjal z inšpektorjema, ki sta bila pri nas na obisku ... in našla nič nelegalnega SW :).

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A drži, da imajo tile tipi poseben program, ki enkrat naložen na osumljen računalnik začne ven metati vse programje, ki je kakorkoli prišlo na mašino.

ne drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, načeloma se tile inšpektorji vedno opremijo z računalniškimi strokovnjaki, ki pač znajo zadeve pregledati in potem iz računalnikov, mislim da celo vpričo lastnikov, izbezati podatke o bodisi legalni ali nelegalno nameščenih programih... Pač vzamejo "zunanje strokovnjake", podobno, kot so ugotavljali odtis Kamenikove superge...

marsikaj znajo pogledat tudi sami ... npr

1. nameščeni programi

2. serijska številka (ki je ponavadi ne preverjejo striktno)

3. datum zadnjega dokumenta kreiranega s tem programom (word -> .doc, Winzip -> .zip ....)

4. datum direktorija v katerem je inštaliran program

...

vse to zapišejo in je v postopku pri sodniku lahko dokazno gradivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam zdi ideja, da prijavim eno podjetje agenciji BSA.

sem za zaščito avtorskih pravic na vseh področjih ...

načeloma bi bil za distribucijo SW in ostalih avtorskih del brezplačno, le pogojno in v primeru, da uporabnik le-tega ne uporablja za pridobitno dejavnost.

Npr:

če kdo presname moj avtorski CD za domačo uporabo, ker nima denarja ipd ... bi še nekako toleriral,

če pa ga presnemava in prodaja naprej bi mu pa glavo odprl in oči izpahnu ... mater mu jeb** lopovsko !!!

Podjetje se mi je seveda zamerilo

tole pa ni pravilen razlog za prijavo ... prijava mora biti, tudi če se ti firma ni zamerila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... zmrzne? :)

Tezi ce imajo placano SCO licenco.

Porka fix, saj res... moram downgrade naredit ne jedru :cry: :cry:

Lahko mi teži, če imamo plačano SCO licence ;) Ojojoojoj!

Bo treba na BSD preit :notworthy:

A razen zaradi tega, ker stvar bolje dela?

Sicer pa good joke - tisti del kode ki naj bi bil za SCO sporen je/naj bi bil izdan pod BSD licenco, ki je pa dejansko free, ne tako kot GPL. Zdej hocjo pa denar za to? :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo treba na BSD preit  :notworthy:

A razen zaradi tega, ker stvar bolje dela?

True. True. True.

Sicer pa good joke - tisti del kode ki naj bi bil za SCO sporen je/naj bi bil izdan pod BSD licenco, ki je pa dejansko free, ne tako kot GPL. Zdej hocjo pa denar za to? :) :)

Ne vem. Vendar v ameriki je itak vse mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedvomno je potrebno zaščititi avtorje pred krajo. In če to nekomu bolj uspeva kot drugemu je rezultat aktivnosti podjetja oz. avtorja tudi v tej smeri. Vemo da za uspeh ni pomembno samo to kako dober je izdelek ampak tudi način prodaje, poprodajne aktivnosti, podpore, ...

BSA ob tem, da povečuje dobiček MS-a tudi povečuje uporabo zastonjskih operacijskih sistemov, katerih se v dosti primerih nikoli ne bi dotaknili, če bi imeli na voljo zadosti sredstev za nakup licenc.

Glede špecanja pa, hmm. Nekam hinavsko se mi zdi.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne drži.

drži. Smo imeli v podjetju enkrat tržno inšpekcijo, ki nam jo je nekdo poslal. Prvo je rekel, da bi šel na naše serverje, ki jih je kar nekaj in bi to pognal, vendar je rekel, da se lahko zgodi, da strežnik zmrzne zaradi tega. Seveda mu tega nismo dovolili, pa je to še nekako preživel. Potem je pa rekel, da želi videti licence za tolk pa tolk kompjutrov in podobno, pa sem mu odprl našo orjaško omaro z škatlami fasciklov in škatel o OSi, kjer imamo to vse urejeno, pa je takoj belo zastavo izobesil. Potem so se pa zapičli v naše finance in jeb*** direktorco za vsak računček 2 dni in nato odšli z dolgimi nosovi.hehehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne drži.

a ja, včasih so imeli te progame, ki jih uporabljajo tudi za free download na svoji strani. Zdej pa ne vem, ali jih še imajo, se mi ne da gledat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tut ves software ki tece na linuxu ni GPL. Torej - plenty to do on a linux machine.

Že res, vendar dvomim, da je takšnih primerov, ki bi kupovali in plačevali licence na Linux boxih, ravno veliko.

Beri: ki so se zavestno odločili, da prešaltajo z Windows na Linux, ravno zaradi tega. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, vendar dvomim, da je takšnih primerov, ki bi kupovali in plačevali licence na Linux boxih, ravno veliko.

Beri: ki so se zavestno odločili, da prešaltajo z Windows na Linux, ravno zaradi tega. :lol1:

Vsi tisti, ki se hvalijo s tem, da jim na linuxu laufa tudi Oracle, Lotus Domino, pa še kak IBM-ov software, pa so se jim zdele licence za windows server predrage. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, vendar dvomim, da je takšnih primerov, ki bi kupovali in plačevali licence na Linux boxih, ravno veliko.

Beri: ki so se zavestno odločili, da prešaltajo z Windows na Linux, ravno zaradi tega.  :lol1:

Vsi tisti, ki se hvalijo s tem, da jim na linuxu laufa tudi Oracle, Lotus Domino, pa še kak IBM-ov software, pa so se jim zdele licence za windows server predrage. ...

treba je pa vedeti, da tezko z neta potegnes free variante tega oz. cracke za njih, ker je to bolj praksa na winsih... Tko da sem preprican da business sw na lunixih uporabljajo samo legalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. serijska številka (ki je ponavadi ne preverjejo striktno)

hmmm... ...a se ne da tega v registrih spremenit?? :blink:

BTW, je ze vidu kdo piratsko kopijo hardvera?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm... ...a se ne da tega v registrih spremenit?? :blink:

BTW, je ze vidu kdo piratsko kopijo hardvera?? :D

Sicer vem, da tega nisi vprašal zavestno inteligentno, ampak bolj podzavestno neumno... no, vendarle:

nekoč je imelo podjetje IBM patentne avtorske pravice za BIOS računalnikov PC, ker so pač oni izumili PC (arhitektura x86...; Apple je izumil PC Mac :D )... takrat BIOS ni bil navaden flashan čip, kot danes, ampak je bila zadeva zapečena v čip... torej bi lahko govorili o hardweru... no, prvih deset let računalništva PC so bili računalniki v glavnem "kloni" IBM-a... kar pomeni, da je bila osnovna logika delovanja osnovnih plošč in interakcij s periferijo pravzaprav piratiziran IBM-ov sistem... Ergo - da, videvali smo piratiziran hardware. :P

PS: kaj boš v registrih spremenil? Eno piratsko kodo boš zamenjal z drugo in tako legaliziral zadevo mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma tist o "piratskem" hardveru vem (stvari niso izdelovali enake, ampak spremenjene, tak da ni to to kar sn js mislu). s kulegi smo studiral, da bi se kake enostavne, pa hudicevo drage stvari (recimo force feedback volane al pa joysticke in podoben stuff) splacal tud kopirat... :)

glede serijske stevilke pa sn tole mislu: mas ti verzijo winsov, pa licenco za prejsnjo verzijo (torej je ta verzija, ki je instalirana, ilegalna), pa serijsko stevilko popravis na tisto, za katero imas licenco... :hmm: ...in tako prihranis tolk in tolk s(h)itov... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, vendar dvomim, da je takšnih primerov, ki bi kupovali in plačevali licence na Linux boxih, ravno veliko.

Beri: ki so se zavestno odločili, da prešaltajo z Windows na Linux, ravno zaradi tega.  :lol1:

Vsi tisti, ki se hvalijo s tem, da jim na linuxu laufa tudi Oracle, Lotus Domino, pa še kak IBM-ov software, pa so se jim zdele licence za windows server predrage. ...

Potem mi pa povej, si že kje videl piratsko kopijo Oracla in podobnih zadev za Linux.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem mi pa povej, si že kje videl piratsko kopijo Oracla in podobnih zadev za Linux.

Prijatelj (ja kaj ste pa mislili - da sem to jaz?) ze doooolgo casa uporablja DB2 za Buggix, ki ga ni kupil. Prav tako ni kupil IBM WebSphere Application Studio Developerja za Loonix in se malega morja stvari (Matlab, Mathematica, ...). Vse je kupil preko pirata, tako da - ne tvezite, da se stvari za Linux ne kopirajo. Oracle? Brez problema.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj (ja kaj ste pa mislili - da sem to jaz?) ze doooolgo casa uporablja DB2 za Buggix, ki ga ni kupil. Prav tako ni kupil IBM WebSphere Application Studio Developerja za Loonix in se malega morja stvari (Matlab, Mathematica, ...). Vse je kupil preko pirata, tako da - ne tvezite, da se stvari za Linux ne kopirajo. Oracle? Brez problema.

In vse te programe za Linux veselo uporabljajo v njegovem podjetju v proizvodnem procesu ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!