Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

...jest bom skledo medu sabo nesla in vem da mi bo medved košaro hrušk prnesu...

Nenene, zadeva ni tako ajnfah! Imeti moraš:

1) dete v zibki

2) usmiljeno srce

(vrstni red ni pomemben)

Potem medo prihlača na jaso, kjer se zadržuješ z detetom. Ti se ga seveda ne ustrašiš ampaq mu raje izpuliš iz šape omembe vreden trn.

V naslednji fazi medo brez besed zloži dete iz zibke na mehko mahovino, popoka zibko in jo mahne nekam v hosto.

Tebi seveda ni nič jasno in takole :blink: gledaš za njim.

Pa ne predolgo, kajti že čez pičlih par minut se medo vrne, pritovori polno zibko tepk (=hrušk) in jih brez odvečnih pojasnil položi predte.

V nadaljevanju te verjetno malo črviči po trebuhu, ampaq medtem že

zastor pade, občinstvo ploska :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede evolucije---se ti ne zdi Mustang, da smo že prišli do te stopnje v naši intelegenci, da bi začeli gledati tudi na koga drugega in pokazali malo sočutja tudi do drugih ,,nižjih,, vrst, ki jih v bistvu sploh ne poznamo smo pa hočeš nočeš odvisni od njih in le nismo tako superiorni. To, da so na svetu zgolj zato, da jim vlada človek, da so brez razuma, čustev... to je neka verska logika, kjer ima le človek dušo ostalo je pa podrejeno njemu. Preučevanje živali traja zelo malo časa in teorije o živalski zgolj nagonskosti niso več tako trde v bistvu so zastrašujoče če gledaš iz stališča koliko gorja smo jim (in ga še) naredili. Najbolj zabavno al paradoxalno pri vsej te naši intelegenci je pa to, da bomo zadušili sami sebe in preživele bodo nekatere vrste, ki pa baje nimajo razuma.

Ne zanikam možnosti, da imajo tudi živali čustva, celo inteligenco. In nisem nikakršen sovražnik živali, prav nasprotno. Ampak se mi zdi banalno vmešavati neka človeška čustva v koncept lova in prehranjevanja. To je treba ločiti. Zakaj se pa tiger nikoli ne zjoka, potem ko je skočil zebri na hrbet in jo nato razmesaril? Ker je on lovec, ona pa plen. Tako je naredila narava in evolucija.

Človek lahko kaže še toliko sočutja, ampak dejstvo je, da smo na vrhu prehranjevalne verige. In ne vem, zakaj bi se tega zdaj po novem sramovali.

Močno sem proti mučenju in kakršnimkoli sadističnim izživljanjem nad živalmi! :angry: In menim, da pri lovu in lovcih ne gre za to.

Ampak če potegnem črto, so konec koncev živali meni hrana... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil kakšnih 10 let star, sem v lovski koči na Toškem čelu izjavil, da bi lažje ustrelil človeka kot pa žvau. Po tistem me še 10 let lovci niso marali, čeprav sem prej smel z bokarco nabijat v drevesa (ko so mi dali par šnopsov za spit). Streljal sem sicer rad in pri 16h sem nazadnje z boroveljsko (Hubert) bokarco lahko streljal v celjski grad. V 80-tih sem moral s kolegi in trofejno železnino v Prekmurju po srno za v bograč, pa smo cel večer preležali v jarku zaradi navzkrižnega streljanja (vsi raubšici so hoteli srno za v bograč).

V mojem življenju in izkustvu me lovci so/niso marali, jaz sem jih doživljal le kot ljudi, ki so mi prišli ustreliti psa, če po mnenju nekaterih ni več bil hud ali pa je bil prehud, kot veseljake in ljubitelje kačje sline (avtor ni izvzet), narodno zavedne slovence, ljudi, ki se v gozdu ustrelijo v glavo, ki ne marajo Italijanov (lovcev), ki pokladajo zimski futer, ki grdo gledajo, kadar hodiš po gozdu, ki zmrzujejo celo noč na prežah, ki so Titotu in gostom rešili marsikakšno zadrego, ki dihajo veliko zdravega gozdnega zraka......, ki...

Novejših izkušenj nimam, zato črpam iz doživete zgodovine. Pozneje me ni več zanimalo. Razen Diana, morebiti (če to bereš, pokliči :kva2: ).

Govoriti lovcem o živalih je kot govoriti Barbari Drnač o slam-danceu.

Zdaj pa še bolj resno : iztrebljanje človeku motečih vrst (roparic) dejansko ruši ravnovesje in je potem potrebno iztrebljati še živad, katero bi sicer v naravnem krogu popapale roparice. Tako da je treba pošicat vse in vsa, saj je krog postal nenaraven. Naravna selekcija : lisica z dvocevko.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sam namen tega početja je perverzen. Žival se na človeka naveže. Ker je majhna in nebogljena je človek z njo prijazen. Nudi ji zavetje in hrano, poleg tega pa tudi največjo zmoto njenega življenja.

In po tvoje bi bilo to srnico zaradi tega potem, ko je bila najdena potrebno na mestu ubiti in jo rešiti zlobnih ljudi :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In po tvoje bi bilo to srnico zaradi tega potem, ko je bila najdena potrebno na mestu ubiti in jo rešiti zlobnih ljudi :angry:

Srnice se nikoli ne najde! Vedno se jo le iztrga iz njenega okolja.

Tudi v primeru, da je njena mati srna tako ali drugače preminula. Srnin mladič bo, čim je v obdobju, da že sam je zelišča, preživel. Sicer težko in bo daleč zaostajal za vrstniki, vendar bo preživel in v naravi ima možnost, da bo tudi dorastel. Mnogo manjšo spet od vrstnikov a vendar.

Zato menim, da je kakršnokoli odvzemanje mladičev iz njihovega naravnega okolja napačna poteza in je tudi po zakonu kaznivo. Pa četudi to stori lovec.

V primeru, da podleže, pa je to naravno in se le vrne v nenehen krog življenja.

Ponavljam, kakršnokoli čustveno gledanje na dogodke v naravi je popolna bedarija in služi le pranju slabe vesti in zadovoljevanju s katolicizmom vcepljenim samozadovoljstvu ob "pomoči" drugim. Pa četudi ta drugi zaradi tega crkne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladič bo preživel vendar bo manjši, šibkejš od vrstnikov....

A ni to kot nalašč za na muho? O:-)

Katolicizem in pomoč živalim: tukile si pa mim ustrelu B)

9

1 Bog je blagoslovil Noeta in njegove sinove in jim rekel: »Bodite rodovitni in se množite ter napolnite zemljo! 2 Vse živali zemlje in vse ptice neba naj se vas bojijo in trepetajo pred vami. Tudi vse, kar se giblje po zemlji, in vse ribe morja, vse to bodi v vaši oblasti. 3 Vse, kar se giblje in živi, naj vam bo za živež, tudi vse zelene rastline vam dajem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lina......verjetno je bog res rekel to (ne vem, nisem bla zraven), sam to kvazi usmiljenje, ki ga furajo nekateri ljudje prinese več škode kot koristi.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vsak večer z njim biljard igram--pa prid enkrat zraven in ti bo povedal komu je kaj reku.

Sej se da poskrbet za divjo žival samo ne jo tretirat kot dojenčka, pa crkljat, pa v hiši posteljco zrihtat, pa jo zapirat, da ne bo odšla itd...---razen če ji mislite stati ob strani celo življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato menim, da je kakršnokoli odvzemanje mladičev iz njihovega naravnega okolja napačna poteza in je tudi po zakonu kaznivo. Pa četudi to stori lovec.

V primeru, da podleže, pa je to naravno in se le vrne v nenehen krog življenja.

Pa se le v nečem strinjava! :)

Vsem ostalim pa, če menite, da je sobivanjski pogled na živali traparija in da so živali le člen v prehranjevalni verigi :wacko:

Pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladič bo preživel vendar bo manjši, šibkejš od vrstnikov....

A ni to kot nalašč za na muho? O:-)

...

Da, a ne kar tako na počez.

Pomisli:

Nekaj tednov po porodu nekdo z avtom zbije srno, ki je v grmovju pustila svojega mladiča.

Kaj se zgodi z njim?

A: Usmiljeni mimoidoči ga "najde in reši" ter ponavadi prinese kakšnemu lovcu ali pa ga kmetje vzredijo v štali. Mladič doraste in ali takoj postane golaž ali pa v primeru izpustitve v naravo prav hitro postane žrtev prometa, psov ali ljudi, za katere se je v ujetništvu naučil, da niso nevarni. Za naravo in državo, ki zahteva določen letni odstrel, je izgubljen.

B: Zaradi varovalnih mehanizmov, ki jih je mladiču podarila narava in zaradi budnosti lovcev in obzirnosti sprehajalcev :lol1: mladiča ne požro psi in nekako mu uspe zrasti. Jeseni ali naslednje leto ga v primeru da ni dovolj previden in spreten odstreli lovec, ki vidi, da je žival podpovprečna. Odstreljena žival se vpiše v evidenco odstrela in tako omogoči preživetje drugi bolje razviti.

C: Kmalu po smrti matere mladiča začopati in požre lisica.

No sedaj pa razmišljaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C: Kmalu po smrti matere mladiča začopati in požre lisica.

No sedaj pa razmišljaj!

Takoj potem, lovec ustreli lisico.

Nato avto povozi lovca.

Policaj zapre voznika.

Voznik naredi paznici v zaporu mladiča uuups - otroka.

in življenje gre naprej.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...razmišlam......in razmišljam......in razmišljam in.......

Eni imajo res smolo: že v mladosti ti zbije mamo in ko se nekak pretolčeš te ustreli lovec zato, da omogoči razvoj močnejšim, ki niso imeli take smole kot jest in so zato zrastli močnejši.---mogoče bi se pa iz tega bambija razvile bolj zvite, prefrigane,prilagodljiveše srne--(to pa spet lovcem ne bi blo všeč) :wacko:

Eh ne da se mi več: še eno dejstvo:

,,boljš brez kurca kot brez sreče (ker če maš srečo ti bo nov zrastu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi trditvami pa se nikakor ne strinjam. Nevem kaj bi vi napravili s srnico, ki je bila poležene več kot mesec prezgodaj (nikakor sposobna samohranjenja) in vam jo prinesejo kmetje, ki jo najdejo. Srnica ima pol hektarja ograjenega prostorja in se bo v glavnem tam gibala. Kasneje (čez par mesecev pa bo izpuščena). Verjamem, da ni dobro zapirati divjih živali, ampak ne bi imel srca, da bi jo pustil poginiti. Verjamem, da tudi ostali ne ko bi jo videli v živo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Nevem kaj bi vi napravili s srnico, ki je bila poležene več kot mesec prezgodaj (nikakor sposobna samohranjenja) in vam jo prinesejo kmetje, ki jo najdejo.

Jaz vem, kaj bi naredil s kmeti, ki so jo "našli". :angry: :angry: O "najdbah" beri moj zgornji post!

Tisto o mesec prezgodaj poleženi srnici je pa samo še ena neumnost.

Verjetno so jo kmetje imeli v inkubatorju, kajne? O:-) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za golaž je tudi vsak pes dober.

Ali se motim?

Pa mački menda tudi niso slabi, takole malce kuhani ali pa pečeni. :devil:

Tisti stric v Dojčlandu je pa enega drugega strica pojedel in tudi preživel. :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseni ali naslednje leto ga v primeru da ni dovolj previden in spreten odstreli lovec, ki vidi, da je žival podpovprečna. Odstreljena žival se vpiše v evidenco odstrela in tako omogoči preživetje drugi bolje razviti.

Če bi se lovci res držali tega, da streljajo le slabotne živali, bi še nekako razumel. Žal pa (razen virtualno tebe) poznam le lovce, ki se hvalijo, kako lepo srno (ali srnjaka s čim lepšim rogovjem) so položili "na dlako".

Še eno "hecno" vprašanje: odstrel zagovarjaš kot način, da se vzdržuje "naravno" ravnovesje oziroma da je število divjadi na površino "pravšnje". Kaj misliš o neke vrste "kontracepciji", kot jo izvajajo mestne oblasti po svetu pri golobih, da se ne bi preveč namnožili, ker je streljanje golobov in uničevanje njihovih gnezd nehumano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za golaž je tudi vsak pes dober.

Ali se motim?

Pa mački menda tudi niso slabi, takole malce kuhani ali pa pečeni. :devil:

Tisti stric v Dojčlandu je pa enega drugega strica pojedel in tudi preživel. :o

Za pasji golaž so menda najbolj primerni psi, ki jih futrajo z zelenjavo, krompirjem ipd. Pa pravjo, da so psi carnivoriji? :blink:

Za takole "malce kuhane mačke" se pa ne bi odločil. Edino. če bi jih po tem še fino popekli. Tko kot naša tašča kuro npr.

A bi mi na Jančah rajši kakšno teto malo prigriznili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kaj misliš o neke vrste "kontracepciji", kot jo izvajajo mestne oblasti po svetu pri golobih, da se ne bi preveč namnožili, ker je streljanje golobov in uničevanje njihovih gnezd nehumano?

Nič! Me te leteče podgane sploh ne zanimajo, ker za moje pojme še zdaleč ne spadajo pod divjad in so le pokvarjen produkt na kup nagužvanega Homo Kretinensisa.

Golobi, ki jih redko srečam v gozdu so pa nekaj čisto drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokličte kevdermajstra! Tukaj se nizajo odlični recepti za 3 TSRS.

Torej za začetek prvi predlogi:

Pohanga pesa in muca v pikantni omakci.

Ocvrte češple na žemlci

Češple v kompotu

Glavna jed je, sladici sta celo dve

:hmm: manjka nekaj za predjed...

pa kekšen poseben aperitiv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!