Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

v lovu se ne(veliko) uporablja vojaških krogel(špičastih).....ampak tiste ki se v telesu razprejo in povzročijo takojšnjo smrt....medtem ko v vojnah ni cilj sovražnika ubit ampak ranit(z vojaško kroglo) ker s tem zaposliš še 3 vojake da skrbijo za ranjenca.....tolk o tem...

Jah , kaj pa vem zakaj potlej tast krogle spicaste v svoj driling vstavlja, po mojem, da lahk srnco na vecjo daljavo zadene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Malo bi se pa že lahko poučil o bitjih, za katerih pravice praviš da se boriš, namesto da jih obkladaš z zaničevalnicami.

Dalec od tega dragi prjatu, ni moj namen,da bi se jaz za pravice kogarkoli boril, Nis me zastopu spljoh, ampak saj ti tega nkol naus sposoben razumet! :004

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah , kaj pa vem zakaj potlej tast krogle spicaste v svoj driling vstavlja, po mojem, da lahk srnco na vecjo daljavo zadene...

sej so spičaste ma imajo luknco na vrhu kjer je plastika ali pa kak drug mehkejši materjal...če že tast to dela ga vsaj vpraši da boš točno vedu o čem govoriš....sicer pa je vseeno.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: Bejž pedr, kva me kušuješ!

Ja,ne vem kdo je lovec JAZ ali TI...

Saj veš tisto o lovcu, ki je lovil medveda...

....zdaj pa ne vem Marjan(lovec) al si ti lovec ali peder

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: Bejž pedr, kva me kušuješ!

ejh, mam obcutek, da so lovci cel cas tko blizu in povezani z smrtjo, da bi jim godilo vec pozornosti in neznosti! Pa dej me popravi ce sem se spet zmotil! In ravno ti, ki si lovec bi lahk kej naredu, da neb tolk strelal, jaz nimam zelene uniforme, jaz tle ne morm nc nardit velik, ti pa! :004 :004 in se en samo zate Vulgi :004 :)

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, celo sneženo popoldne sem porabil, da sem prebral celo temo in spoznal( se naučil nekaj o ) viteze okrogle mize (zeleno bratovščino) in cel vesoljni neumni in zabiti in sploh fuj preostali slovenski stalež. Škoda časa. Lovci so itaq cool, ko ti žival poje vrtnine jih ni, ko kaj povoziš na cesti si sam kriv, če ti ubijejo psa, je tako ali tako gonil divjad....... Pa kaj sploh pišem. Spet posplošujem in vse mečem v isti koš.

Ampak povem pa vam, da ko bo spet ponoči ob štirih zjutraj spet kdaj počilo zraven moje spalnice, ker bodo nekoga vodila božja nagnenja(lovsko poslanstvo - selekcija- pobijanje), bo meni počil film. Če si bom upal iz hiše bom jaz nekoga lovil. In ta nekdo ne bo jazbec ali srna.

BTW, a besne, zaspane domorodce tudi lovijo :?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino pametno! Pa prvezanga imej, de ti ga nav k'kšen pihnu!

nekaj me zanima... pod kakšnimi pogoji naj bi lovec lahko ustrelil domačo žival oz. psa na sprehodu in ali je to določeno s kakšnim zakonom?

namreč jaz grem s psom (globoko) v gozd ravno zaradi tega da ga lahko spustim, ker doma oz. v okolici hiše ga ne morem zaradi drugih (napadalnih) psov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namreč jaz grem s psom (globoko) v gozd ravno zaradi tega da ga lahko spustim, ker doma oz. v okolici hiše ga ne morem zaradi drugih (napadalnih) psov...

Bogi kuža. Predstavlja pasivno pretečo nevarnost Bambijem.... Preventiva je običajno šrot. Tudi če stojiš zraven. Lovci in nelovci, ne bit hudi, ker jaz sem stal zraven (2x) .. still alive & well.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

BTW, a besne, zaspane domorodce tudi lovijo :?

LP

Basolutno! S ta debelim šrotom pa ta odrezano kuglo.

Letos jih imamo 15 v planu v naši družini. Seveda ustrezno razdeljene po spolni in starostni strukturi. :P :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima... pod kakšnimi pogoji naj bi lovec lahko ustrelil domačo žival oz. psa na sprehodu in ali je to določeno s kakšnim zakonom?

Kaki zakon neki. Pobijemo kar leze in gre! Lovci smo nad vsemi zakoni in bomo kmalu prevzeli oblast na tem svetu, v zakone pa zapisali vaše klobasarije! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogi kuža. Predstavlja pasivno pretečo nevarnost Bambijem.... Preventiva je običajno šrot. Tudi če stojiš zraven. Lovci in nelovci, ne bit hudi, ker jaz sem stal zraven (2x) .. still alive & well.

Seveda bogi kuža. Te vabim, da ga spustiš prosto v gozd v tem času pa še kakšen mesec. Se bo revež lepo napapcal bambi in piggy mladičev. Pa še kakšnega malega velikonočnega zajčka bo mogoče našel. Pa ne mu pozabit slinčka prvezat, da si ne bo dlakce pomazal. Buci, buci kuzi, a bi še enga fazančka. Za atika vegetarjančka bova pa zajčku enga kurenčka pa solatko ukradla. Po papcal, pa še kakšno staro pravlco povedal. Potem bo pa HHV še malo ritko nastavil, da ga bo kakšen še malo buzeriral. :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaki zakon neki. Pobijemo kar leze in gre! Lovci smo nad vsemi zakoni in bomo kmalu prevzeli oblast na tem svetu, v zakone pa zapisali vaše klobasarije! :angry:  :angry:

jaz sem čisto (lepo) resno vprašal. če se ti ne da odgovarjat pač tako napiši... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem čisto (lepo) resno vprašal. če se ti ne da odgovarjat pač tako napiši... :BUA:

Ne, ne da se mi več odgovarjati že stokrat odgovorjenega!

Ta tema ima že lepo število strani in lepo število mojih obrazlag, kaj, kako, kje, kdaj, zakaj in iz katerega konca, pa še kaj.

Samo, ne, kdo bi bral z dobrim namenom napisano in utemeljeno besedilo. Važno da se nam zaradi naslova svita, da je to kot, kjer se pljuva po lovcih, pa navali. Pa čeprav o zadevi nimamo najmanjšega pojma o pojmu.

Če bi bila to tema o motorizmu, zgornji del foruma in pod metlo kakšnega takega, ki bi ti pokazal :P in zavpil "TRPI", takega ponavljanja flanc ne bi bilo več brati. Ker je pa pod "Ostalo", pa kar izvoli, jaz sem svoje povedal.

In bom na podoben način, kot prej še odgovarjal, če se mi bo le še ljubilo. Naj bo tema nasrana s kupčki obeh barv. Mogoče bo še zanimivo. Dvomim.

:zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne da se mi več odgovarjati že stokrat odgovorjenega!

Ta tema ima že lepo število strani in lepo število mojih obrazlag, kaj, kako, kje, kdaj, zakaj in iz katerega konca, pa še kaj.

Samo, ne, kdo bi bral z dobrim namenom napisano in utemeljeno besedilo. Važno da se nam zaradi naslova svita, da je to kot, kjer se pljuva po lovcih, pa navali. Pa čeprav o zadevi nimamo najmanjšega pojma o pojmu...

Etični kodeks slovenskega lovca odvrača od streljanja psov. Obenem pa mu tudi nalaga zaščito divjadi. Torej ni prav, da lovec ustreli psa, vendar bo le redko kateri zadržal strel na psa, ki ga vidi goniti divjad. Mogoče sem jaz izjema, ki sem zadnjič stzreljal pred psa v tla, da sem rešil srninega mladiča in ga potem še nekaj minut čuval, ko je v šoku na sredini ceste lovil sapo in ni mogel nikamor. Vem, da ni pes kriv in bi najraje ustrelil lastnika in to v genitalije, ampak kaj ko bi odgovarjal za človeka

tole je vse kar sem našel od tvojih 100-tih odgovorov, ki se tičejo streljanja psov. napisal si, da lovca etični kodeks odvrača od strelanja psov, zato ne razumem kaj je narobe z mojim vprašanjem. meni se je zdelo zelo čudno, da lahko lovec kar po svoji presoji strelja pse in da to ni določeno v kakšnem zakonu, zato sem vprašal za dodatno pojasnilo...

Samo, ne, kdo bi bral z dobrim namenom napisano in utemeljeno besedilo. Važno da se nam zaradi naslova svita, da je to kot, kjer se pljuva po lovcih, pa navali. Pa čeprav o zadevi nimamo najmanjšega pojma o pojmu...

ko sem iskal tvojih 100 odgovorov nisem zasledil mojega pluvanja po lovcih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, BC, sorry, si me našel v slabi koži. :notworthy:

Sigurno sem o tem že pisal, verjetno nisi našel, jaz pa tudi ne mislim brskati, ti raje napišem še enkrat.

Prejšnji zakon o lovu je menda dovoljeval odstrel psa, ki je lovil po gozdu, v času prepovedi gibanja psov in mačk na prostem, ko je bila povečana nevarnost stekline, pa celo obvezoval. Jaz podrobno bral ga nisem, ker mi je aktualni novo sprejeti zakon. Ta tega nikjer ne omenja, kar je jasno, saj vse živali, torej tudi pse in mačke varuje zakon o varstvu živali. Že pred sprejetjem tega novega lovskega zakona in zakona oživalih, pa je lovska zveza odvračala lovce od streljanja psov. Pravilen postopek naj bi bil, da se lastnika živali trikrat obvesti, preden se ukrepa. Novi lovski zakon tudi zavezuje lastnika bilokatere živali k odgovornost za vso škodo, ki jo te živali povzročijo v lovišču oz. na divjadi.

Problemi so, ker obstajajo psi brez lastnikov, oz, psi, ki v trenutku, ko naredijo neumnost, ali bolje rečeno, ko so pri tem zaloteni, čudežno kar naenkrat izgubijo lastnike.

Problem je tudi, ker spuščeni psi ne naredijo škodo le s konkretnim ujetjem divjadi, ampak že z nje preganjanjem, tega pa nihče ne more oceniti.

Na vsak način, pa vam ne svetujem, da ne spuščate psov v gozdu. Zakon vas obvezuje, da so psi v naravnem okolju na povodcih. Izjeme so redke in to nikakor niso športni psi, ampak le lovski, policijski, lavinski, pa še ti le ob opravljanju določenih nalog.

Noben lovec vam ne bo obljubil, da ne bo streljal na vašega psa, oz. se vam bo o tem zlagal, če ga bo našel z zajčkom v gobcu, ali da davi srno. Tudi jaz ne. Zato le imejte svoje pse na vrvici in jih spuščajte tam, kjer je to dovoljeno in kjer jih 100% kontrolirate. V dobro, vas, vaših psov in nas lovcev.

Hvala za upoštevanje!

LP HHV

Gozd je naravni dom divjadi. Naj tako tudi ostane! S psom v gozd le na vrvici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!